[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router do domu jednorodzinnego
20-02-2016, 11:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2016 22:24 przez szopen.)
Post: #1
Router do domu jednorodzinnego
Witam
Jako nowy na forum chciałbym się przywitać i poprosić o pomoc. Kończę budować dom kilka km od Białegostoku. No i pojawia się problem rozwiązania dostępu do internetu w domu. Najbliższy przekaźnik BTS jest oddalony w linii prostej o 3km. Jest to przekaźnik PLAY.
[Obrazek: 12041805_796436777128354_1070211162_n.jpg]

Przy rozmowach telefonicznych zasięg jest ok. Ostatnio pojechałem z laptopem, modemem huawei e3272 z kartą lte play i jakąś najtańszą marketową anteną pasującą do tego modemu i zostałem miło zaskoczony.
bez anteny
[Obrazek: 12767608_796441177127914_973086216_n.jpg...e=56CABDD0]

z anteną
[Obrazek: 12769454_796441153794583_1649429673_n.jp...e=56CAB0EC]

Myślę że modem zostanie taki jaki jest. Jest to o ile dobrze mi się wydaje zwykła wersja, nie hilink. Szukam routera który będzie prawidłowo współpracował z tym modemem oraz będzie wystarczający na potrzeby piętrowego domu o powierzchni całkowitej ok 200m^2. Router będzie umieszczony na piętrze bo tam będzie więcej urządzeń korzystających z wifi (3 laptopy, PS3, 5 telefonów). Myślałem o zamontowaniu na kominie domu anteny kierunkowej w paśmie 1800 skierowanej na wyżej wymieniony przekaźnik. Zatem potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu oraz ewentualnym skonfigurowaniu tego.
Pozdrawiam
Rafał
[Mod]
Widzicie obrazy z tego postu w tapatalk bo ja nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 01:18
Post: #2
Router do domu jednorodzinnego
Nie podałeś budżetu.

Mój typ przy braku ograniczeń większych to:
1. Dovado Pro
2. E3372 (może być E3272 co już masz)
3. Odłączenie jednej WiFi anteny od Dovado Pro i puszczenie jej kablem piętro niżej i tam instalacja, aby zapewnić zasięg.
4. Antena panelowa podwójna typu http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-...-mimo.html (nie mówię że ta, chodzi mi o konstrukcję).

Jeżeli budżet jeszcze większy, to sieć WiFi można zbudować na bazie technologii ac - wtedy dovado można zamienić na wersję Tiny, wyłączyć wifi całkiem w niej i kupić AP z technologią ac - raczej dwie sztuki i połączyć je gigabitowym kablem ethernet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2016, 21:46
Post: #3
Router do domu jednorodzinnego
Mam E3372 (mała literówka)
Budżet raczej bez szaleństw. O Dovado Pro słyszałem już sporo dobrego więc chyba na ten router trzeba będzie postawić. Co do puszczenia anteny routera na dół to nie jest lepiej postawić na dole dowolny router choćby jakiegoś niedrogiego tplinka i kablem ethernet poprowadzić internet od dovado do tplinka?
Jest jakaś tańsza alternatywa dla dovado pro tak z czystej ciekawości?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2016, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2016 22:30 przez szopen.)
Post: #4
Router do domu jednorodzinnego
@spag
wszystkie obrazki są niewidoczne
swoją drogą trzeba było to napisac jako odpowiedź a nie jako edycję posta (nie ma to większego znaczenia co do widzialności, ale mogło być istotne gdy szukałem przyczyny)

@ Godlewski95
czy możesz wstawić te grafiki jako załączniki?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 10:30
Post: #5
RE: Router do domu jednorodzinnego
1. Przekaźnik BTS w mojej okolicy
2. Speedtest bez anteny
3. Speedtest z anteną


Załączone pliki Miniatury
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016 14:09 przez szopen.)
Post: #6
Router do domu jednorodzinnego
co do zestawu antenowego, to proponuję również coś w guście tego co zaproponował Jakub, tj. dwuantenowy zestaw na 1800MHz, ale zacząłem jakby od końca - a jak się sprawy mają na miejscu tj. w domu, a nie pod stacją bazową (mam na myśli sytuację choćby przy oknie od strony stacji bazowej, jeśli masz jakąkolwiek antenkę można pomyśleć o wystawieniu jej na zewnątrz)?

Godlewski95 napisał(a):Co do puszczenia anteny routera na dół to nie jest lepiej postawić na dole dowolny router choćby jakiegoś niedrogiego tplinka i kablem ethernet poprowadzić internet od dovado do tplinka?
zdecydowanie lepiej, (nawet miałem to napisać w odpowiedzi do rozwiązania sugerowanego wyżej, ale wyszła pilniejsza kwestia braku grafiki i zapomniałem Big Grin) z tym, że zamiast drugiego routera raczej stawiam na urządzenie typu AccessPoint (ale można oczywiście przełączyć w zasadzie dowolny router w AP, nawet jeśli nie posiada takiej predefiniowanej opcji w menu) lub Repeater z opcją AP (to na pierwszy rozruch instalacji - można wtedy skorzystać tymczasowo z trybu repeatera do czasu pociągnięcia kabla)

Godlewski95 napisał(a):Jest jakaś tańsza alternatywa dla dovado pro tak z czystej ciekawości?
Dovado Pro ma dość ciekawe rozwiązania (w tym co najmniej częściową integrację z inteligentnym domem, oczywiście pod warunkiem użycia jakiegoś kompatybilnego systemu)
jeśli miałoby być budżetowo, a w przyszłości planujesz jakiś sprzęt dovado jako główny router, to możesz pomyśleć o starym modelu Tiny (bez AC) uzupełniony o dodatkowy AP na innym pietrze, choć możesz oczywiście pomyśleć o dowolnym innym routerze ze wsparciem dla modemów



jeśli masz wciąż możliwość sensownego okablowania domu to z niej skorzystaj (kładąc kable kat. 5E lub 6), bo mimo szalonego rozwoju technologii bezprzewodowych wciąż zwykły etehernet wygrywa z nimi
(tylko niech instalację zaprojektuje ktoś z głową - wszystkie powinny zbiegać się w "serwerowni" Big Grin gdzie można je krosować choćby w najprymitywniejszy sposób, lub wstawić switcha zapewniającego połączenie wszystkiego w jedną integralną całość),
a w kwestii rozwiązań bezprzewodowych zwykle lepiej i wygodniej umieścić kilka AP (nawet z ograniczoną mocą) do czego możesz użyć takie okablowanie

robiłeś już jakieś testy jak zachowuje się WiFi w tym domu?

mi się trafiały zarówno przypadki, gdy bezproblemowo ogarniałem dwukondygnacyjny dom ~200m^2 z AP wbudowanego w router jak i takie gdy problematyczne było zapewnienie zasięgu w 50m^2 mieszkaniu w bloku nawet stosując klika AP (- tu ostatecznie udało się to ogarnąć stosując 2xAP w tym jeden w routerze, ale wymagało to dość przecyzyjnego dobrania ich lokalizacji)

niemal wszystko zależy od konstrukcji ścian i stropów (oraz w tym 2 przypadku dodatkowo od otoczenia - ściany dzielące mieszkanie na pokoje były z dobrze zbrojonego żelbetu, natomiast ściany do sąsiadów chyba z papieru Big Grin i dzięki temu o wiele lepszy był sygnał od sąsiadów niż z AP w innym pokoju)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 260 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 273 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 086 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 952 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 633 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991