[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut blokowanie konta
05-09-2018, 10:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2018 00:41 przez szopen.)
Post: #1
Revolut blokowanie konta
///mod: jednak wydzieliłem ten temat jako nowy wątek z:
http://forum.jdtech.pl/Watek-aplikacja-r...androidzie
bo się nijak miał do tematów tam poruszanych (poza wspólnym hasłem"revolut")


Temat o Revolucie, co prawda trochę inny kontekst do tej pory, ale coby nie mnożyć bytów...

Dla wszystkich co już korzystają bardzo aktywnie mniej i tych co dopiero chcą sobie założyć/wyrobić takie info, że zdarza się, że Revolut blokuje konto i kartę/karty. Jeśli ktoś kto do tej pory ufał i używał takiej karty zwłaszcza za granicą bez innego szybkiego źródła pieniędzy - proszę uważać, bo Revolut zaczął blokować konta i karty bez ostrzeżenia, a kontakt jest tylko na chat`cie i odblokować wcale nie jest łatwo. Jednym z powodów blokad są "anormalne" zasilenia konta. Taki przypadek może być dość przykry, zwłaszcza za granicą , gdy konto już doładowaliśmy i zostajemy bez kasy z doładowania i karty Revoluta. Trzeba mieć zawsze jakiś awaryjny backup.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 11:12
Post: #2
Aplikacja Revolut, odcisk palca i root w Androidzie
Nikt o zdrowych zmysłach nie ufa jakiemuś rosyjskiemu parabankowi, na tyle, by trzymać tam większe pieniądze, a tym bardziej bez gotówki nie jedzie za granicę. Ale dzięki za info, tylko proszę: podaj jakieś źródło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 11:24
Post: #3
Aplikacja Revolut, odcisk palca i root w Androidzie
Źródło to są wpisy na blogach i komentarze pod artykułami na różnych stronach, np. https://www.spidersweb.pl/2018/03/revolu...alnie.html
Wcześniej nie było takich sygnałów, ostatnio takie akcje się nasiliły.
I nie chodzi tu o "trzymanie większej gotówki", ale o przelanie większej gotówki po to by np. zapłacić za wycieczkę, pobyt w hotelu, czy inną usługę lub nawet w celu wykonania darmowego przelewu międzynarodowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 21:55
Post: #4
Aplikacja Revolut, odcisk palca i root w Androidzie
Ekonomista napisał(a):Nikt o zdrowych zmysłach nie ufa jakiemuś rosyjskiemu parabankowi
Revolut to firma brytyjska, a karty są podłączone do systemów banku Lloyd's, więc trudno to nazwać rosyjskim parabankiem Smile A że działanie systemów antyfraudowych może być męczące to wiem, taka ich natura, a muszą to robić, bo takie są przepisy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 22:06
Post: #5
Aplikacja Revolut, odcisk palca i root w Androidzie
A widzisz tak ktoś gdzieś napisał i sobie utrwaliłem. Akurat byłem w Lloyd's TSB zanim jeszcze się połączył z tym drugim. Ponoć naliczyli mi jakąś opłatę z d... i potem jakieś grosze żądali. Potem podzwoniłem po obu i w nawzajem twierdzili, że miałem konto w pozostałym. Więc no i tak zdanie mam marne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 07:49
Post: #6
RE: Revolut blokowanie konta
(05-09-2018 21:55)jakubd napisał(a):  
Ekonomista napisał(a):Nikt o zdrowych zmysłach nie ufa jakiemuś rosyjskiemu parabankowi
Revolut to firma brytyjska, a karty są podłączone do systemów banku Lloyd's, więc trudno to nazwać rosyjskim parabankiem Smile A że działanie systemów antyfraudowych może być męczące to wiem, taka ich natura, a muszą to robić, bo takie są przepisy.
Tak to się utrwaliło, ze to rosyjska firma ze względu na założyciela i właściciela - Nikolaya Storonsky'ego ( Revoluta założył przy współpracy z Vladem Yatsenko).
Wielu wietrzy w tym i dopatruje się oszukańczej firmy i "pralni" brudnych pieniędzy. Faktem jest , ze Storonsky pracował wcześniej np. w słynnym Lehman Brother, a sam Revolut ma tak dobre warunki dla konta standard, że właściciel musi sporo dopłacać. Podobno ma się mu to zwrócić przez większą promocję i ilość założonych kont premium i dodatkowych usług, które funkcjonują np. ubezpieczeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2019, 17:41
Post: #7
Revolut blokowanie konta
No i mi zablokowali. Właściwie był problem z zasilaniem przez "podział rachunku", gdzie chciałem użyć własnego nru telefonu, ale aplikacja działała. Po tym wylogowałem się (właściwie skasowałem aplikację i zainstalowałem ponownie) i już nie mogę się zalogować.
Była tam opcja napisania do nich to napisałem, jakiś baner z farmazonami wyskoczył. Potem próbowałem się zalogować moim mailem na stronę pomocy. Miałem dostać mejla z linkiem aktywacyjnym, ponieważ konto powiązane z moim adresem e-mail znaleziono, ale tego mejla nie dostałem. Znając mniej więcej saldo konta udało mi się "wyczyścić" kartę, więc problem jest "tylko" z logowaniem - samej kasy mi nie ukradli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2019, 18:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2019 19:07 przez szopen.)
Post: #8
Revolut blokowanie konta
Ale to przecież przepowiadałem, choć nie wiem gdzie (bo już poruszaliśmy ten temat) - wszelkie podejrzane działania mogą prowadzić do blokady konta i skoro się tak dzieje to Revolut ma plusa u mnie (również banki, które blokują podejrzane transakcje są OK, choć takie działanie nie jest wygodne z pozycji klienta).

Konto jest z zasady przypisane do numeru telefonu, więc możesz zainstalować na innym urządzeniu (o ile nie jest to telefon z aktywnym innym numerem telefonu) a SMSa z kodem aktywacyjnym dostajesz na ten numer, który jest przypisany do konta, ale
1) konto raczej nie może być zablokowane w sytuacji podłączania innego urządzenia
2) nie pamiętam jak to dokładnie wygląda, ale raczej trzeba znać swój PIN

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2019, 19:24
Post: #9
Revolut blokowanie konta
szopen napisał(a):Ale to przecież przepowiadałem

Pamiętam.


szopen napisał(a):wszelkie podejrzane działania mogą prowadzić do blokady konta i skoro się tak dzieje to Revolut ma plusa u mnie

Nawet bym się zgodził w tej kwestii. Z drugiej strony te minimum 20 zł doładowania zawsze mi jakoś utrudnia życie, inaczej bym nic nie kombinował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2019, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2019 23:02 przez Ekonomista.)
Post: #10
Revolut blokowanie konta
szopen napisał(a):konto raczej nie może być zablokowane w sytuacji podłączania innego urządzenia

Jak to rozumieć?
Jeśli mam zablokowane, to nie ma sensu się bawić w inny telefon?

Dobra. Zalogowałem się na drugiej przestrzeni. Wszystko działa. Dzięki @ szopen. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2019, 00:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2019 00:30 przez szopen.)
Post: #11
Revolut blokowanie konta
Akurat dzisiaj mieli awarię, więc był problem z logowaniem Big Grin
szkoda, że downdetector nie obsługuje Revoluta


Ekonomista napisał(a):Jak to rozumieć?
Jeśli mam zablokowane, to nie ma sensu się bawić w inny telefon?
Znaczy, że mając zablokowane konto trzeba poczekać na jego odblokowanie przez serwis i w takim wypadku reinstalacje aplikacji nie pomogą.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2019, 12:41
Post: #12
Revolut blokowanie konta
szopen napisał(a):Akurat dzisiaj mieli awarię, więc był problem z logowaniem

Już normalnie działa mi w "pierwszej przestrzeni" telefonu. Najwidoczniej chwilowe problemy. Cała sytuacja dała mi do myślenia:
1. Nie ma co liczyć na ich aplikację, support i lepiej nie trzymać tam większej kasy, a tym bardziej zdawać się na Revoluta w sytuacjach krytycznych, jak wyjazd za granicę czy potrzeba zapłacenia/ wypłacenia pieniędzy w sytuacji pilnej;
2. Już zmienię strategię doładowań: tylko legitne doładowania na to co akurat potrzeba z minimalnym zapasem na ewentualne zmiany kursu i żadnego wydawania "resztek".

Czyli ogólnie z całej przykrej sytuacji wyszło bezcenne doświadczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2019, 13:41
Post: #13
Revolut blokowanie konta
Zawsze trzeba mieć zapas Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących. Ekonomista 39 18 737 08-04-2019 12:31
Ostatni post: spag
  Aplikacja Revolut, odcisk palca i root w Androidzie jakubd 11 11 409 20-01-2019 23:03
Ostatni post: jakubd
  Revolut darmowa karta fizyczna szopen 15 6 737 16-12-2018 14:35
Ostatni post: morfik