[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
restart modemu huawei
24-08-2012, 19:09
Post: #1
restart modemu huawei
Hej,

W jaki sposób konsolowo zresartuje modem HUAWEI E3131 ?

Testowałem:
rasdial - nie działa, tylko dla NEO..
ipconfig /release - nie działa, tylko "zatrzymuje połaczenie" a komenda
ipconfig /renew - po prostu odnawia stary adres IP, i mam ten sam adres IP

ma ktoś pomysł ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 20:24
Post: #2
RE: restart modemu huawei
Jeżeli chcesz uzyskać reset sprzętowy, musisz ustalić COM, na którym jest podłączony PC UI interface, zamknąć wszystkie programy z niego korzystające i wysłać polecenie resetujące, o ile pamiętam AT^CFUN z odpowiednimi parametrami, np. 1,1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 20:53
Post: #3
RE: restart modemu huawei
@jakubd
Chcę uzyskać restart taki który mogę zrobić w ten sposób że: Rozłącz, Połącz w dolnym toolbarze w Windows 7.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o zmianę IP, którego ipconfig nie wykonuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 22:05
Post: #4
RE: restart modemu huawei
A w jakim trybie zostało nawiązane połączenie? NDIS (WWAN) czy RAS (standardowe, ręcznie dodane połączenie modemowe)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 22:28
Post: #5
RE: restart modemu huawei
Bodajże RAS, gdyż posiadam E3131 z Play jednak pobrałem oryginalne sterowniki, także będzie to raczej RAS Smile

Głównie zależy mi aby to wykonać, gdyż chce napisać skrypt w BASHu Windowsowym aby restartował modem, potrzebna zmiana IP :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2012 11:27 przez jakubd.)
Post: #6
RE: restart modemu huawei
Jeżeli RAS, no to rasdial powinien ci rozwiązać problem.

I ty chcesz resetować połączenie, a nie modem - to poważna różnica.

Sterowniki nie mają znaczenia - E3131 działa ze sterownikami Play zarówno w trybie NDIS, jak i RAS (widać oba urządzenia, ale na raz prawidłowo reaguje oczywiście tylko jedno, gdy już nawiążesz połączenie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 11:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2012 11:55 przez n1ssan.)
Post: #7
RE: restart modemu huawei
rasdial działa może do Neostrady, ale nie udało mi się aby działał mi do restartowania połączenia modemowego

[Obrazek: ejnt.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 13:00
Post: #8
RE: restart modemu huawei
Na zrzucie pokazujesz połączenie NDIS, a próbujesz nawiązać połączenie RAS. Zdecyduj się Smile

Utwórz nowe połączenie modemowe Dial-Up i dopiero wtedy próbuj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 13:21
Post: #9
RE: restart modemu huawei
A da się w ogóle zrestartować połączenie będąc podłączonym NDIS ? Bo tam lepszy "interfejs", widzę stan połączenia, sygnał itd.

A stworzyłem Dial-Up i dalej nic.
[Obrazek: blxa.png]

Jak się da to wolałbym restartować połączenie NDIS, ale jak się nie da to będzie i ten RAS ale dlaczego znów nie działa, internet oczywiście był po podłączeniu RAS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 14:03
Post: #10
RE: restart modemu huawei
O ile pamiętam, to do sterowania połączeniami sieciowymi (a więc i NDIS) służy polecenie netsh, ale jak sobie ono radzi z WWANowymi połączeniami to nie wiem. Ale resztę na pewno da się wyguglać.
Co do RAS - sprawdź, czy to połączenie tak faktycznie się nazywa - na pewno da się jakoś wyświetlić listę połączeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 14:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2012 14:42 przez n1ssan.)
Post: #11
RE: restart modemu huawei
Niby polecenie netsh disconnect interface=NAZWA powinno rozłączać ale nie działa za bardzo
Nie znaleziono następującego polecenia: disconnect interface=HUAWEI

nie mam pomysłu, długo szukałem w sieci i nic..

@edit
Dobra zrestartować połączenie RAS, poprzez rasdial się udało..
Tyle że szkoda ze muszę konfigurować modem specjalnie pod jednego operatora np. Orange, i po wymianie na Play już muszę od nowa konfigurować pod innego operatora, tam było automatycznie.

Ale chociaż restart połączenia działa..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 16:54
Post: #12
RE: restart modemu huawei
Orange i Play mają identyczne APNy (internet) - nie trzeba nic zmieniać. To Aero2 ma inny APN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 18:46
Post: #13
RE: restart modemu huawei
No okej, ale ten ras mnie dobija.. po prostu skonfiguruje to połączenie kilka restartów i wymięka, zawiesza się połączenie ciągle "Połączony", stanu otworzyć nie mogę, rozłączyć nie mogę.. dopiero po walce z restartem komputera i próba usunięcia tego dziadostwa, i od nowa dodania.. ale nie będę całego PC restartował co 2-4 restarty RAS.. ehh..

NDIS były fajnie, ale nie mam pojęcia jak to zrobić..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2012 21:25 przez n1ssan.)
Post: #14
RE: restart modemu huawei
I drugi problem, dlaczego mi się spina tak nisko .. ?
[Obrazek: qylq.png]

PS. Chyba jednak od zasięgu, bo jednak po pokombinowaniu na RAS także sie pojawiło 21.6 Mb/s jak w NDIS
Tyle że speedtest na RAS wychodzi ok. 1~2 Mb/s, a w NDIS leci ponad 4ke.. 4.39 Mb/s wyszło, sam nie wiem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 01:33
Post: #15
RE: restart modemu huawei
Polecenie netsh na pewno potrafi sterować połączeniem NDIS/WWAN, ale trzeba poczytać dokumentację - ja będę miał na to czas dopiero w weekend, jak dobrze pójdzie.
Co do prędkości - 236,8kbit to wygląda na EDGE. 21Mbit powinno być przy HSPA+. Faktyczne prędkości oczywiście niższe.
W większości wypadków lepsze wyniki (ale nie o 50%, tylko rzędu 5-10%) uzyskasz zwykle na NDIS przy tym modemie, o ile zapewnisz dobry sygnał sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 198 100 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 27 366 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 35 382 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 33 457 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 482 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd