Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: restart modemu huawei
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,

W jaki sposób konsolowo zresartuje modem HUAWEI E3131 ?

Testowałem:
rasdial - nie działa, tylko dla NEO..
ipconfig /release - nie działa, tylko "zatrzymuje połaczenie" a komenda
ipconfig /renew - po prostu odnawia stary adres IP, i mam ten sam adres IP

ma ktoś pomysł ?
Jeżeli chcesz uzyskać reset sprzętowy, musisz ustalić COM, na którym jest podłączony PC UI interface, zamknąć wszystkie programy z niego korzystające i wysłać polecenie resetujące, o ile pamiętam AT^CFUN z odpowiednimi parametrami, np. 1,1.
@jakubd
Chcę uzyskać restart taki który mogę zrobić w ten sposób że: Rozłącz, Połącz w dolnym toolbarze w Windows 7.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o zmianę IP, którego ipconfig nie wykonuje
A w jakim trybie zostało nawiązane połączenie? NDIS (WWAN) czy RAS (standardowe, ręcznie dodane połączenie modemowe)?
Bodajże RAS, gdyż posiadam E3131 z Play jednak pobrałem oryginalne sterowniki, także będzie to raczej RAS Smile

Głównie zależy mi aby to wykonać, gdyż chce napisać skrypt w BASHu Windowsowym aby restartował modem, potrzebna zmiana IP :-)
Jeżeli RAS, no to rasdial powinien ci rozwiązać problem.

I ty chcesz resetować połączenie, a nie modem - to poważna różnica.

Sterowniki nie mają znaczenia - E3131 działa ze sterownikami Play zarówno w trybie NDIS, jak i RAS (widać oba urządzenia, ale na raz prawidłowo reaguje oczywiście tylko jedno, gdy już nawiążesz połączenie).
rasdial działa może do Neostrady, ale nie udało mi się aby działał mi do restartowania połączenia modemowego

[Obrazek: ejnt.png]
Na zrzucie pokazujesz połączenie NDIS, a próbujesz nawiązać połączenie RAS. Zdecyduj się Smile

Utwórz nowe połączenie modemowe Dial-Up i dopiero wtedy próbuj.
A da się w ogóle zrestartować połączenie będąc podłączonym NDIS ? Bo tam lepszy "interfejs", widzę stan połączenia, sygnał itd.

A stworzyłem Dial-Up i dalej nic.
[Obrazek: blxa.png]

Jak się da to wolałbym restartować połączenie NDIS, ale jak się nie da to będzie i ten RAS ale dlaczego znów nie działa, internet oczywiście był po podłączeniu RAS.
O ile pamiętam, to do sterowania połączeniami sieciowymi (a więc i NDIS) służy polecenie netsh, ale jak sobie ono radzi z WWANowymi połączeniami to nie wiem. Ale resztę na pewno da się wyguglać.
Co do RAS - sprawdź, czy to połączenie tak faktycznie się nazywa - na pewno da się jakoś wyświetlić listę połączeń.
Niby polecenie netsh disconnect interface=NAZWA powinno rozłączać ale nie działa za bardzo
Nie znaleziono następującego polecenia: disconnect interface=HUAWEI

nie mam pomysłu, długo szukałem w sieci i nic..

@edit
Dobra zrestartować połączenie RAS, poprzez rasdial się udało..
Tyle że szkoda ze muszę konfigurować modem specjalnie pod jednego operatora np. Orange, i po wymianie na Play już muszę od nowa konfigurować pod innego operatora, tam było automatycznie.

Ale chociaż restart połączenia działa..
Orange i Play mają identyczne APNy (internet) - nie trzeba nic zmieniać. To Aero2 ma inny APN.
No okej, ale ten ras mnie dobija.. po prostu skonfiguruje to połączenie kilka restartów i wymięka, zawiesza się połączenie ciągle "Połączony", stanu otworzyć nie mogę, rozłączyć nie mogę.. dopiero po walce z restartem komputera i próba usunięcia tego dziadostwa, i od nowa dodania.. ale nie będę całego PC restartował co 2-4 restarty RAS.. ehh..

NDIS były fajnie, ale nie mam pojęcia jak to zrobić..
I drugi problem, dlaczego mi się spina tak nisko .. ?
[Obrazek: qylq.png]

PS. Chyba jednak od zasięgu, bo jednak po pokombinowaniu na RAS także sie pojawiło 21.6 Mb/s jak w NDIS
Tyle że speedtest na RAS wychodzi ok. 1~2 Mb/s, a w NDIS leci ponad 4ke.. 4.39 Mb/s wyszło, sam nie wiem...
Polecenie netsh na pewno potrafi sterować połączeniem NDIS/WWAN, ale trzeba poczytać dokumentację - ja będę miał na to czas dopiero w weekend, jak dobrze pójdzie.
Co do prędkości - 236,8kbit to wygląda na EDGE. 21Mbit powinno być przy HSPA+. Faktyczne prędkości oczywiście niższe.
W większości wypadków lepsze wyniki (ale nie o 50%, tylko rzędu 5-10%) uzyskasz zwykle na NDIS przy tym modemie, o ile zapewnisz dobry sygnał sieci.
Przekierowanie