[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Redbull Mobile na kartę
19-11-2014, 18:59
Post: #1
Redbull Mobile na kartę
Ostatnio nabyłem smartfona i skuszonym darmowym LTE chciałem przejść z T-mobile na kartę do RBM na kartę.
Niestety po wizycie w salonie okazało się nie mają kart z możliwością wyłamania micro SIM. Tak samo jest we wszystkich salonach w mojej miejscowości. Dzwoniłem na infolinię redbullmobile i tam twierdzą, że salon może bez problemu zamówić mi kartę. Nie wiem czy we wszystkich salonach pracują niekompetentni pracownicy czy infolinia coś ściemnia.

Czy komuś udało się przenieść do RBM na kartę i dostać micro SIM?

Kartę micro SIM można ponoć dostać tylko jak się weźmie RBM na abonament ale w razie uszkodzenia jedyna droga wymiany to salon PLAY gdzie oczywiście nie dostaniemy takiej karty micro SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2014, 19:23
Post: #2
Redbull Mobile na kartę
Ja mam RBM i normalne wymieniłem (za darmo) kartę na taką z microsimem. A mam taką prepaidową, zero problemów. Ale wymieniałem w salonie firmowym (nie autoryzowanym punkcie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2014, 21:55
Post: #3
RE: Redbull Mobile na kartę
Ja mam w domu wycinarkę. niestety wada jest taka, że nie zawsze udaje się uciąć. Miałem tak raz ale karta miała ponad 10 lat

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2014, 22:21
Post: #4
Odp: RE: Redbull Mobile na kartę
(19-11-2014 19:23)jakubd napisał(a):  Ja mam RBM i normalne wymieniłem (za darmo) kartę na taką z microsimem. A mam taką prepaidową, zero problemów. Ale wymieniałem w salonie firmowym (nie autoryzowanym punkcie).
Ale kupiłeś nowy starter czy przenosimy numer? To play to jakaś porażka. W każdym salonie coś innego mówią. W jednym mi nawet powiedzieli ze nie można przenieść numeru do RAM na kartę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 10:42
Post: #5
Odp: Redbull Mobile na kartę
Ją kupilem starter z puszką redbulla i tam była tzw. Combi sim czyli normalna/microsim chyba że chodzi ci o nano?

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 11:58
Post: #6
RE: Redbull Mobile na kartę
Nie, chce micro sim do smartfon.
Zamówiłem darmowy starter RAM i on ma wylamywana mniejsza kartę ale ja chce przenieść swój numer i do tego są karty które w salonie trzymają w szufladzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 12:21
Post: #7
Odp: Redbull Mobile na kartę
Powinno sie dać to zrobic na nowy starter bo oni potrzebuja tylko numer sim

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 12:24
Post: #8
Redbull Mobile na kartę
p4trykx napisał(a):Ale kupiłeś nowy starter czy przenosimy numer?
Karta SIM wydana w dniu premiery RedBullMobile, użyta po raz pierwszy po wielu miesiącach, po czym postanowiłem ją wsadzić do jakiejś Xperii i nie chciałem wycinać karty - jak dają za darmo, to co ja się mam narażać na koszty Smile
Cytat:To play to jakaś porażka. W każdym salonie coś innego mówią. W jednym mi nawet powiedzieli ze nie można przenieść numeru do RAM na kartę.
To nie porażka Play, tylko autoryzowanych punktów. Wszyscy operatorzy mają takie problemy, swoje przeboje z MyWallet opisywałem - a to niby tmobile i poważna oferta w salonach firmowych (żadnych punktów zewnętrznych!).
Trzeba dowiedzieć się dokładnie jaka jest procedura i zażądać jej realizacji i tyle. Czasem zdarza się, że po prostu nie mają wolnych SIMów do prepaidów i stąd problemy z wymianą kart.
Czasem (tak trafiłem w Plusie) salony firmowe mogą wymieniać SIMy, a autoryzowane punkty już nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 12:32
Post: #9
RE: Redbull Mobile na kartę
A jak rozpoznać co jest salonem play czy nie? Na stronie play nie widzę rozróżnienia.
Jeśli chodzi o możliwość przepisania zwykłego starter do przenoszone m numeru to chyba się tak nie da. Nikt mu czegoś takiego nie zaproponował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 13:05
Post: #10
Odp: RE: Redbull Mobile na kartę
(20-11-2014 12:32)p4trykx napisał(a):  A jak rozpoznać co jest salonem play czy nie? Na stronie play nie widzę rozróżnienia.
W takim razie Jedyne wyjscie to zapytać na miejscu.
Cytat:Jeśli chodzi o możliwość przepisania zwykłego starter do przenoszone m numeru to chyba się tak nie da. Nikt mu czegoś takiego nie zaproponował.
Juz nie pamiętam jak przenosilem numer do play procedury mogly sie zmienic. ale zapytaj najpierw na infolinii zadzwon dwa razy zeby sie upewnić (czasem moze traficna jakiegos lebskiego konsultanta) jak to wygląda bo wydaje mi sie ze na formularzu były wpisywane numery kart (imsi czy jakos tak sie zwa)



從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 13:20
Post: #11
RE: Redbull Mobile na kartę
Dzwoniłem na infolinię i tam mają spójną wersję niestety w punktach/salonach już mówią coś innego.
Obskoczylem już wszystkie salony/punkty play w okolicy a aż tak zdesperowany nie jestem żeby specjalnie robić wycieczki do innych miast.
Chyba skorzystam z mobile vikings albo lycamobile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 13:58
Post: #12
Redbull Mobile na kartę
Ja na infolinii mają spójną wersję, to zaproponuj osobie w salonie.... rozmowę z infolinią, niech dojdą do porozumienia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 14:00
Post: #13
RE: Redbull Mobile na kartę
Pewnie nie mają żadnych prowizji za RBM dlatego nic im się nie chce. Zaproponowałem żeby zadzwonili na infolinię to nikt nie chciał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 14:17
Post: #14
Redbull Mobile na kartę
Ty zadzwoń przy nich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 14:32
Post: #15
RE: Redbull Mobile na kartę
Tu masz podobny problem.
http://forumplay.pl/showthread.php/877-K...obile-cd-2

Ja w Play wymieniałem karte na micro sim bez problemu. Widzę, że RBM to takie Państwo w Państwie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2014, 09:46
Post: #16
Redbull Mobile na kartę
Trochę postawione na głowie to wszystko. Powinni mieć w każdym salonie przycinarkę i po prostu ciachać karty każdemu, kto zechce. Szybciej i taniej.
A jeśli ktoś ma zabytek z dużymi stykami to dopiero wtedy kombinować z zamianą na one sim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2014, 13:07
Post: #17
Redbull Mobile na kartę
Przycinanie narusza gwarancję operatora na kartę, poza tym przycięcie wielu kart (tych starszych zwłaszcza0 może skończyć się ich uszkodzeniem. Operator nie może tego robić oficjalnie, bo narusza pewnie zasady umów z dostawców SIMów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2014, 18:13
Post: #18
Odp: Redbull Mobile na kartę
@jakubd nie sadze jakub paru znajomych mówiło mi o przykładach zza granicy ze czasem w sklepie przycinaja lub raczej przycinali po premierze iphone chyba 4 byl pierwszym na mikrosim, a czasem nawet u jakiegos dziwnego operatora jest wycieta mikrosim karta z ramka przysylana taka postrzepiona widac ze na chama wycieta wycinarka.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2014, 18:42
Post: #19
Redbull Mobile na kartę
Ale duzi operatorzy to sobie nie bardzo mogą na to pozwolić. Poza tym akurat RBM i Play karty Micro i nawet Nano mają, do tego wymieniają je za darmo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2014, 18:50
Post: #20
RE: Redbull Mobile na kartę
Orange chyba nie chce wymieniać za darmo wołają za to 20. Widziałem jak w jednym punkcie po prostu sprzedawca wyjął wycinarkę sam wybiła kartę. Nie wiem czy są wyposażeni przez Orange czy to była wlasna inicjatywa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 518 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Kody USSD Fakt Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 165 310 14-02-2019 20:19
Ostatni post: szopen
  Kody USSD Red Bull Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 44 607 13-02-2019 14:29
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile problemy z zarządzaniem kontem szopen 10 7 957 30-08-2018 15:24
Ostatni post: szopen
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 379 620 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen