[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
23-12-2015, 01:48
Post: #81
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Nie skończył ci się pakiet danych jakiś na koncie przez chwilową pracę w 3G?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 15:04
Post: #82
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
(22-12-2015 23:56)grzech1991 napisał(a):  Dziwne. Po doładowaniu zdjęli lejek. Nie mam pojęcia czemu.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

A za ile doladowales?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 21:31
Post: #83
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
1) W modemie wymuszone LTE.
2) Jak zawsze, 50zł co 99 dni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 00:27
Post: #84
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Proszę mi jeszcze powiedzieć, co jeżeli po 30 dniach nie aktywuje darmowego LTE od razu tylko dopiero po kilku dniach albo albo po 100 dniach nie doładuje za 50 zł ? tylko miesiąc później. Są jakieś konsekwencje ?

Zakupiłem drugą kartę RBM5 , zrażony lejkiem powyżej 100 GB . Jednak potrzebuje trochę więcej ... i teraz będę używał raz jednej , a raz drugiej póki trwa promocja .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 00:33
Post: #85
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
malojk napisał(a):co jeżeli po 30 dniach nie aktywuje darmowego LTE od razu tylko dopiero po kilku dniach
W tym czasie transfer masz naliczany na warunkach ogólnych - schodzi z pakietów innych internetowych, albo nawet (potencjalnie) ze środków głównych. A jak nie będziesz miał pakietu danych, to nawet po aktywacji DIL będziesz miał lejek 32 kbit/s.
malojk napisał(a):albo po 100 dniach nie doładuje za 50 zł ?
Konto straci ważność na połączenia wychodzące i nie połączysz się wcale. Jest jakiś okres karencji, żeby środki odzyskać doładowaniem, ale nie analizowałem tego.
malojk napisał(a):Zakupiłem drugą kartę RBM5 , zrażony lejkiem powyżej 100 GB
A nadziałeś się na faktyczny lejek? No i pamiętaj, że to 2 Mbit/s - mega lejek w sumie.
malojk napisał(a):i teraz będę używał raz jednej , a raz drugiej
Ja staram się rozdzielać ruch na dwie karty od kilku miesięcy i nie przekraczam 30-40 GB na kartę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 00:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2015 00:49 przez szopen.)
Post: #86
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
malojk napisał(a):jeżeli po 30 dniach nie aktywuje darmowego LTE od razu tylko dopiero po kilku dniach
to będzie "żarło" transfer z pakietu z doładowania lub płatnego (jeśli taki będziesz miał) albo spadniesz na lejek 32kbps (w braku pakietu)

malojk napisał(a):albo po 100 dniach nie doładuje za 50 zł ? tylko miesiąc później.
całkowicie stracisz możliwość połączenia z internetem (do momentu doładowania)

prawdopodobnie przepadną złotówki uzbierane z poprzednich doładowań (czy mógłbyś poczytać regulaminy samodzielnie?),
po dłuższym czasie stanie się to na 100% (gdy minie ważność połączeń przychodzących)

ponadto po jeszcze dłuższym czasie karta SIM przestanie być aktywna (więc nie będziesz miał czego doładowywać) - nie wiem ile trzeba przekroczyć, ale mi się to udało Big Grin

jakubd napisał(a):albo nawet (potencjalnie) ze środków głównych.
z pakietu złotówek nie schodzi - sprawdzone

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 10:34
Post: #87
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Rzadko kiedy po 100gb przycinają. Przynajmniej mi się to nie zdarzyło.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 13:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2015 13:59 przez szopen.)
Post: #88
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
jakkolwiek używanie 2 kart zamiennie ma jeden plus - można wykorzystywać środki z doładowań na rozmowy

a nawet przyszedł mi dość ciekawy pomysł, ale nie badałem tego ani regulaminowo, ani "organoleptycznie"
otóż w momencie korzystania z karty A w modemie ustawiamy na niej bezwarunkowe przekierowanie rozmów przychodzących na kartę B, którą używamy w telefonie, a używając routera dovado możemy także ustawić sobie forwarding SMS (to funkcja routera)
w ten sposób jesteśmy dostępni pod oboma numerami i otrzymujemy SMSy z obu

dodatkowo prawdopodobnie można to połączyć z promocją "stan darmowy" (albo z darmowymi rozmowami wewnątrz sieci, ale czy to ma sens skoro stan darmowy obejmuje i rozmowy i SMSy?) i w ten sposób można być cały czas dostępny pod oboma numerami za "pół darmo"

oczywiście przy przetasowaniu kart trzeba (A idzie z modemu do telefonu, a B z telefonu do modemu)
1. wyłączyć przekierowanie na karcie A
2. zmienić numer docelowy forwardingu SMS z karty B na A
3. włączyć przekierowanie bezwarunkowe w karcie B na kartę A

no i oczywiście trzeba używać w telefonie tej karty, która w danym okresie nie jest w modemie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2015, 21:46
Post: #89
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
mogę być w błędzie (nie testowałem, nie czytałem regulaminu) ale gdzieś wyczytałem wypowiedz jakiegoś usera że własnie testował przekierowanie play>play przy stanie darmowym i lipa, ponoć stan darmowy działa skutecznie tylko przy bezpośrednim dzwonieniu, nie dotyczy przekierowań, gość przyznał się że wsiąkło mu troche gotówki z konta, ale gdyby działało to rozwiązanie dobre
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2015, 14:08
Post: #90
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Nie śledziłem dokładnie ale często jest tak że opcja przekierowań jest liczona jak za rozmowę poza pakietem nawet unlimited w końcu gdzieś operator musi trzepac kasę

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2015, 15:09
Post: #91
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
ups, spag masz racje chyba gość pisał nie o "stanie darmowym" tylko jak ty piszesz o unlimited

znalazłem wypowiedz na forum android
"...Testowałem, na 100% tak jest.

Jeżeli masz stan darmowy to nie ma problemu, w innych wypadkach będzie zżerał minuty, w Twoim przypadku nabijał będzie na licznik numeru A. ..."

a tu link do tego http://forum.android.com.pl/topic/62300-...y-do-play/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2015, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2015 23:23 przez szopen.)
Post: #92
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
regulaminowo nie widzę podstaw do naliczania opłat, przynajmniej w promocji "stan darmowy", bo pozostałych regulaminów. które mogą mieć zastosowanie jeszcze nie zbadałem w tej kwestii
http://www.play.pl/pomoc/dokumenty/regul...i/#redbull
jest jeden słaby punkt - utrata możliwości połączeń wychodzących = wyłączenie stanu darmowego, więc jeśli dopuścimy do tego w jakikolwiek sposób, to ponowne doładowanie nie wystarczy - trzeba jeszcze ponownie aktywować to promo

jakkolwiek chyba w wolnej chwili sprawdzę - możliwości techniczne mam, w kartę RBM 9 II się właśnie wyposażyłem - reszta to kwestia organizacji, na ewentualne wydanie paru zł na nieudane testy jeszcze mnie stać ;P

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 13:58
Post: #93
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Red bull mobile co raz bardziej przycina transfer, teraz jest już przy 145GB.

Jak będzie możliwość to przejdę na neostradę za 17.50 zł. Wyjdzie cenowo podobnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 07:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016 14:29 przez szopen.)
Post: #94
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
zauważyłem dziwne działanie RBM
[Obrazek: 5106634487.png]
to wyniki jakie osiągam b często rano,

potem następuje restart modemu (e3272) i wyniki wyglądają juz tak
[Obrazek: 5109685180.png]

często restart następuje podczas pierwszego pomiaru i nie ma go w historii np dziś tak było, po ograniczeniu prędkości modem działa zupełnie normalnie, jest on podpięty do tiny, zastanawia mnie czy to już błąd routera, modemu czy celowe działanie operatora, restart modemu mam zawsze jak włączam DIL, i spodziewam sie tego bo to moja ingerencja w usługi, ale tutaj zasadniczo nic nie robie

pozdrawiam,

//mod: zedytowałem posta dla większej czytelności, speedtest umożliwia pobranie linków do wstawiania grafiki na forum, oryginalne linki poniżej

http://www.speedtest.net/my-result/5106634487
http://www.speedtest.net/my-result/5109685180
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016 14:31 przez szopen.)
Post: #95
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
nie wiem z czego wynika ograniczenie prędkości drugiego pomiaru (można gdybać, że masz w okolicy np. 2 stacje bazowe i to efekt przełączenia, ale nie oszukujmy się - na podstawie danych, które dostarczyłeś jest to tylko zgadywanie)

natomiast generalnie zmiany prędkości są zjawiskiem normalnym - to co możesz osiągnąć zależy od chwilowego obciążenia sieci operatora i o różnych godzinach wyniki są różne (a najniższe w trakcie szczytu telekomunikacyjnego)

witek67 napisał(a):często restart następuje podczas pierwszego pomiaru i nie ma go w historii np dziś tak było

ale sam restart może wynikać z prostego faktu - pobór prądu przez modem LTE zależy od jego obciążenia i często przy większych prędkościach przekracza specyfikację USB
jeśli zgadłem co do przyczyny, to rozwiązaniem jest zastosowanie AKTYWNEGO huba USB (z własnym zasilaczem)
lub ewentualnie specjalnie zmodyfikowanego kabla USB łączącego modem z routerem (takich kabli nie ma w sprzedaży, są i inne rozwiązania w tym modyfikacja routera, wszystko zależy od możliwości i umiejętności)


możliwe, że problem leży w zasilaczu routera (jeśli kupowałeś używany router z zastępczym zasilaczem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 14:24
Post: #96
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Ładne masz prędkości, u mnie 15mbps poza szczytem to jest luksus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 19:24
Post: #97
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
jest tak jak piszesz szopen, tiny kupiony na jednej z tych allegrowych aukcji za 99zł z zastepczym zasilaniem, musze odszukać wątek gdzie była mowa o zakupie zastępczego kabla przystosowanego do dovado i polskich gniazdek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 23:49
Post: #98
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
W tym miesiacu red bull mobile przycielo mi transfer w okolicach 90GB , liczone od pierwszego ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2016, 13:14
Post: #99
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Coraz niżej tną, ale to zero zaskoczenia. Ja jadę na dwóch kartach po około 50-60 GB miesięcznie na każdej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2016, 14:23
Post: #100
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Wiadomo coś kiedy promocja się skończy? Sam jadę na dwóch kartach ... Ostatnio przycięli po 120 GB stad moje zaskoczenie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 526 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Kody USSD Fakt Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 165 316 14-02-2019 20:19
Ostatni post: szopen
  Kody USSD Red Bull Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 44 611 13-02-2019 14:29
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile problemy z zarządzaniem kontem szopen 10 7 972 30-08-2018 15:24
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile w zasięgu 4 sieci antekwars 9 7 633 18-03-2018 18:59
Ostatni post: mshmaster