[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
11-07-2013, 12:16
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Myślałem że tak właśnie będzie, że jak włożę modem z orange to zastartuje jak zawsze zapyta o pin i jadę na orange, a jak zmienię modem na ten od aero2 to zaloguję się na nim. tak jednak nie jest. Jeśli włozę modem aero2 to otwiera się okno Play i tam wybieram połącz i wszystko gra. Jak jednak zmienię na modem z Orange to również otwiera się okno Play przy próbie połączenia nie działa, nawet na dole okna pokazuje siłę połączenia ale jak chcę wejść na jakąkolwiek stronę w tym waszą to nie łączy, wyskakuje okno z informacją że brak połaczenia sprawdź połączenie , skonfiguruj, ta standardowa przy braku łacza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 12:45
No to pozostaje ci najprostsze: zamknięcie Play Online i otwarcie aplikacji Orange.
11-07-2013, 13:21
No to chyba jestem na to za głupi. Rozłączyłem się z Play, krzyżykiem z górnego prawego rogu wyłączyłem okno Play online. Wyciągnąłem modem aero2 z laptopa. Laptop wyłączyłem. Odpaliłem kompa ponownie. Wsunąłem do usb modem z orange. Wtedy otworzyło się okno Play.
11-07-2013, 13:37
Odp: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
No to masz kilka wyjśc
- dodać apn Orange do programu play i wybierać Orange z listy na głównym oknie play online
-nie wiem jaki masz Windows ale
Jeśli 7 to tam gdzie jest zegar klikasz na trzy pionowe kreski i tam masz połączenia być może jeśli miałeś juz ustawione wcześniej to wybierasz odpowiednie
-instalujesz wersje mobile partner 23.... nie pamiętam końcówki ale jak coś mogę później dac link jeśli karta sim Orange ma apn zapisany to mobile partner sam wstawi apn Orange i kliknij połącz , apn aero musisz wpisać jak w pkt 1 powyżej
-instalujesz o2 connection manager wpisujesz apny i po włożeniu danego modemu jak się pojawi okno ze wykryto modem dajesz ok i connect program sprswdzi wpisane apny i z właściwym połączy (komunikaty o błędach możesz zignorować)
-w którymś z postów jest link do mobile partnera który ponoć sam łączy po rozpoznaniu apn tu jednak musisz poszukać (nie wiem czy to ta sama wersja co w pkt 3)

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
11-07-2013, 13:40
(11-07-2013 13:21)koksik111 napisał(a):  No to chyba jestem na to za głupi.
Chyba tak. Big Grin
11-07-2013, 18:11
Podłącz modem orange do komputera, zamknij aplikację Play, uruchom aplikację Orange. Którego nie potrafisz zrobić?
11-07-2013, 20:43
RE: Odp: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
(11-07-2013 13:37)spag napisał(a):  - dodać apn Orange do programu play i wybierać Orange z listy na głównym oknie play online
Zadziałało dzięki spag Napisałem jej na kartce gdzie w opcjach dokonuje wyboru i już jest kobieta zadowolona. Swoją drogą to zmieniłem coś tak w ustawieniach że nie musi nawet podawać pinu do orange.
Co do instalacji mobile partnera to zrezygnowałem bo wyczytałem że będę musiał odinstalowywać programy a nie chcę już mieszać, jak sobie poradziła z tym przestawianiem apn to jest wystarczająco.

jakubd pisałem już że przy próbie uruchomienia aplikacji orange załącza mi się aplikacja Play i a z niej nie mogłem się połączyć.

Ale jest już dobrze więc dzięki.
12-07-2013, 01:04
Napisałeś, że po podłączeniu modemu sam uruchomił się Play Online, a nie, że "uruchomienie ikony Orange powoduje uruchomienie Play Online".
Odpowiedz