[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
27-06-2013, 18:43
Post: #1
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Witam. Proszę o pomoc gdyż nie jestem już najmłodszy i te technologie mnie przytłaczają. Do rzeczy jednak. Mam aero2 i modem Huawei e3131 z Play. Skonfigurowałem go na jednym z laptopów zgodnie z podpowiedziami ze strony JDtech i zadziałało. Ale mam teraz pytanie czy chcąc użyć modemu na innym laptopie znowu muszę go konfigurować? Podłączyłem modem pod inny laptop i nie działa, więc pewnie muszę go tam także skonfigurować, ale zanim znowu będę przez ten ciężki proces przechodził to wolę się upewnić. Drugie pytanie to czy mogę po skonfigurowaniu modemu włożyć do niego inną kartę aero2 i też zadziała czy będe znowu zmuszony konfigurować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 19:06
Post: #2
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
1. Każdy kolejny komputer trzeba "nauczyć" gadać z modemem przez instalację oprogramowania wbudowanego w modem.
2. Oprogramowanie wbudowane w modem E3131 z Play "nie zna" Aero2, dlatego za każdym razem trzeba dodać w Play Online profil połączeniowy dla aero2 (opis: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online ). Tego problemu nie ma w modemach ze sklepu jdtech.pl - są od razu skonfigurowane pod Aero2.
3. Zmiana karty SIM (na inną ważną i działającą) nie ma żadnego znaczenia i nie wymaga żadnej konfiguracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 19:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 19:46 przez koksik111.)
Post: #3
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
czyli że niepotrzebnie ściągałem top netinfo i w tym programie konfigurowałem modem?
Zaraz spróbuję skonfigurować drugi modem tak jak byłeś uprzejmy podać w linku.
Mam również pytanie czy omawiany modem wznawia połączenie jak minie godzinny czas pracy aero?

Zrobiłem jak w podanym linku i gdy wchodzę na play i wybieram połącz to w oknie Dialog połączenia sieciowego pisze : Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 23:00
Post: #4
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Za wznawianie połączenia odpowiada w tym wypadku oprogramowanie - a takiej funkcji Play Online nie ma (i znów modem z jdtech ma tę funkcję w oprogramowaniu). Można jednak ten efekt uzyskać na kilka sposobów.

Komunikat "Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia." oznacza, że modem nie zalogował się do sieci Aero2 - albo jest poza zasięgiem tego operatora, albo modem jest ustawiony tak, żeby sieci nie mógł zobaczyć (tylko GSM/tylko 2G, wykluczone pasmo UMTS 900/U900/W900).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 21:01
Post: #5
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Mam kolejny problem. Modem z aero2 działa ale przestał działać modem z orange. Czy jest możliwa taka konfiguracja abym mógł się łączyć przez modem z aero2 albo przez modem orange? czy mam przekładać kartę w jednym modemie czy można to jakoś ustawić aby wybierać połączenie podłączając odpowiedni modem do laptopa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 21:29
Post: #6
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
jeśli masz dwa modemy i są to modemy Huawei (nie Hilink) to użyj TNI włączając opcje "twórz statystyki dla każdej karty SIM osobno" (ustawienia -> okres rozliczeniowy), to spowoduje, że karty SIM będą rozpoznawane automatycznie i profil połączenia będzie wybierany w/g włożonej karty SIM

niestety specyficzne ustawienia modemu np. wybór pracy tylko w WCDMA900 jest specyficzny dla danego egzemplarza modemu (te ustawienia są zapisywane w modemie), więc używając tylko jednego modemu po zmianie karty te ustawienia trzeba poprawić ręcznie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 09:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 09:23 przez koksik111.)
Post: #7
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Mam dwa a raczej teściowa ma teraz dwa modemy. Poniewaz orange jej słabo chodzi to sprawdziłem z moim aero2 i chodziło u niej o niebo lepiej to namówiłem ją na aero2 i kupno modemu. Skonfigurowałem jak na jdtech jest podane i zadziałało. Znacznie lepiej chodzi niz orange ale jest problem bo nie chce się załączyć orange a ona za niego jeszcze kilka miesięcy płaci i już słyszę "jak to jest że?" itp.
Obojętnie który modem włożę to i tak chce się łączyć przez Play. Nawet jak kliknę w ikonę połączenia orange to wyskakuje okno o hasło ale nie to co wcześniej przy orange i nie łączy. Prosiłbym o podanie krok po kroku tutaj na PWalbo maila koksik11@op.pl instrukcji albo odnośnika gdzie i co zmienić aby zagrało. Chodzi o takie ustawienie aby wkładając odpowiedni modem można go było użyć.
Co do konfiguracji to konfigurowałem modem programem topnetinfo bo partnermobile nie umiałem znalezć. Przy konfiguracji z TopNet Info miałem problem z odznaczeniem Konfiguracja AT wchodziłem po kilka razy w ustawienia i z paska i z okienka i dopiero za którymś razem nie wiedzieć czemu zaskoczyło. Nie wiem natomiast czy program MobilePartner mam ściagnąć osobno czy wyszukać w aplikacjach Play.
A może to ustawienie w aplikacji od Play że ma być domyślny daje w kość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 10:59
Post: #8
Odp: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Jeżeli dobrze zrozumiałem to masz dwa modemy jeden z kartą aero i drugi z karta Orange i chcesz na zasadzie wkładania odpowiedniego łączyć sie dana siecią. Tylko ze nie możesz sobie poradzić z wybieraniem połączeń?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 11:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 11:57 przez koksik111.)
Post: #9
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Tak właśnie jest, dwa modemy każdy z kartą sim (jeden aero2, drugi Orange). Odkąd mam skonfigurowany modem z aero2 nie mogę odpalić internetu poprzez modem z orange. Proszę o poradę jak spowodować by w miarę prosty sposób móc się łączyć wkładając do usb laptopa odpowiedni modem. Sposób jak najprostszy gdyż ja jestem cienki z komputerów ale i tak o niebo lepszy od teściowej która ma z tego korzystać i której muszę jeszcze wytłumaczyć jak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 11:57
Post: #10
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Czasem można zastosować oryginalne oprogramowanie wbudowane w modem - Orange wywoła soft orange, a ten drugi - swoje własne inne. Ryzykowne jest tylko to, że sterowniki mogą mieć interakcje między sobą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 12:16
Post: #11
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Myślałem że tak właśnie będzie, że jak włożę modem z orange to zastartuje jak zawsze zapyta o pin i jadę na orange, a jak zmienię modem na ten od aero2 to zaloguję się na nim. tak jednak nie jest. Jeśli włozę modem aero2 to otwiera się okno Play i tam wybieram połącz i wszystko gra. Jak jednak zmienię na modem z Orange to również otwiera się okno Play przy próbie połączenia nie działa, nawet na dole okna pokazuje siłę połączenia ale jak chcę wejść na jakąkolwiek stronę w tym waszą to nie łączy, wyskakuje okno z informacją że brak połaczenia sprawdź połączenie , skonfiguruj, ta standardowa przy braku łacza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 12:45
Post: #12
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
No to pozostaje ci najprostsze: zamknięcie Play Online i otwarcie aplikacji Orange.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 13:21
Post: #13
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
No to chyba jestem na to za głupi. Rozłączyłem się z Play, krzyżykiem z górnego prawego rogu wyłączyłem okno Play online. Wyciągnąłem modem aero2 z laptopa. Laptop wyłączyłem. Odpaliłem kompa ponownie. Wsunąłem do usb modem z orange. Wtedy otworzyło się okno Play.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 13:37
Post: #14
Odp: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
No to masz kilka wyjśc
- dodać apn Orange do programu play i wybierać Orange z listy na głównym oknie play online
-nie wiem jaki masz Windows ale
Jeśli 7 to tam gdzie jest zegar klikasz na trzy pionowe kreski i tam masz połączenia być może jeśli miałeś juz ustawione wcześniej to wybierasz odpowiednie
-instalujesz wersje mobile partner 23.... nie pamiętam końcówki ale jak coś mogę później dac link jeśli karta sim Orange ma apn zapisany to mobile partner sam wstawi apn Orange i kliknij połącz , apn aero musisz wpisać jak w pkt 1 powyżej
-instalujesz o2 connection manager wpisujesz apny i po włożeniu danego modemu jak się pojawi okno ze wykryto modem dajesz ok i connect program sprswdzi wpisane apny i z właściwym połączy (komunikaty o błędach możesz zignorować)
-w którymś z postów jest link do mobile partnera który ponoć sam łączy po rozpoznaniu apn tu jednak musisz poszukać (nie wiem czy to ta sama wersja co w pkt 3)

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 13:40
Post: #15
RE: Pytania laika odnośnie instalacji modemu
(11-07-2013 13:21)koksik111 napisał(a):  No to chyba jestem na to za głupi.
Chyba tak. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:11
Post: #16
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Podłącz modem orange do komputera, zamknij aplikację Play, uruchom aplikację Orange. Którego nie potrafisz zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 20:43
Post: #17
RE: Odp: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
(11-07-2013 13:37)spag napisał(a):  - dodać apn Orange do programu play i wybierać Orange z listy na głównym oknie play online
Zadziałało dzięki spag Napisałem jej na kartce gdzie w opcjach dokonuje wyboru i już jest kobieta zadowolona. Swoją drogą to zmieniłem coś tak w ustawieniach że nie musi nawet podawać pinu do orange.
Co do instalacji mobile partnera to zrezygnowałem bo wyczytałem że będę musiał odinstalowywać programy a nie chcę już mieszać, jak sobie poradziła z tym przestawianiem apn to jest wystarczająco.

jakubd pisałem już że przy próbie uruchomienia aplikacji orange załącza mi się aplikacja Play i a z niej nie mogłem się połączyć.

Ale jest już dobrze więc dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2013, 01:04
Post: #18
Pytania laika odnośnie instalacji modemu
Napisałeś, że po podłączeniu modemu sam uruchomił się Play Online, a nie, że "uruchomienie ikony Orange powoduje uruchomienie Play Online".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki jest efekt modemu vs tethering w telefonie? Kachajal 11 8 681 10-10-2017 14:45
Ostatni post: szopen