[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
04-01-2013, 16:25
Post: #1
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
Wysyłał ktoś teraz coś do Aero2? Bo zastanawiam się czy ktoś tam teraz pracuje czy wszyscy wzięli urlop i zrobili sobie długi 2-tygodniowy weekend.
21 grudnia wysłałem list polecony (+priorytet) i nadal nie mam informacji o odbiorze przesyłki na stronie sledzenie.poczta-polska.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-01-2013, 23:28
Post: #2
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
Przesyłki są dostarczane z pewnym opóźnieniem do Aero2 - wygląda na to, że sobie je dozują zgodnie z umową z Pocztą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 12:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2013 12:41 przez spag.)
Post: #3
Odp: RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
(04-01-2013 23:28)jakubd napisał(a):  wygląda na to, że sobie je dozują zgodnie z umową z Pocztą.

To Poczta DO Aero dostarcza raz na tydzień czy co? Trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi? Przecież poczta ma dostarczyć "najszybciej" jak tylko możliwe w danej ofercie ekonomiczny/priorytet. Bo rozumiem że odbiór Z Aero może być hurtem 1, 2 razy na tydzień.

Btw o ile zmienili ( poczta) przedział wagowy i cena 50 do 350gram taka sama (3,80pln) to w kwestii tzw. Gabarytu B czyli rozmiar listu grubość 2cm+ to już prawie 6pln to wzrost prawie 50%

Wysłane z mojego S3 LTE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 13:25
Post: #4
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
Tak, ale przy tak dużych odbiorcach Aero2 może powiedzieć poczcie tak - dziennie przywozicie dwa worki pocztowe - zawsze tej najstarsze. I tak więcej listów nie obrobimy. Poczta robi więc za magazyn, za który Aero2 z resztą pewnie płaci (jest taryfa na to).
Przyjęcie worka powoduje wpisanie wszystkich przesyłek do bazy jako dostarczonych - wcześniej wiszą w systemie.

Co do cen pocztowy - weź mnie nawet nie denerwuj - musiałem przez to podnieść ceny przesyłek w sklepie (a i tak jadę po kosztach w tej kwestii, w zasadzie to dopłacam swoją pracą przy pudełkach), a wyszło na to, że pobraniowa kosztuje więcej, niż pobraniowa kurierska. Nie widzę w tym jak poczta chce wyjść z kryzysu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 17:29
Post: #5
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
Są paczkomaty jeszcze. Ale jakość obsługi klienta fatalna, jak czytam, że oni chcą otwierać nowe, szybkie oddziały itd. To się załamuję - dopiero teraz? w 2013?! Do tego ceny wyższe chyba niż inpost. Ja mam dostęp do tanich znaczków pocztowych - ale co z innymi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 18:37
Post: #6
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
(05-01-2013 17:29)grzech1991 napisał(a):  Ja mam dostęp do tanich znaczków pocztowych ...
na jakim papierze lecisz? Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 21:10
Post: #7
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
Paczkomaty w moim przypadku odpadają - dostępność praktycznie żadna, najbliższy mam 30 minut stąd jazdy samochodem (zauważ - centrum Warszawy!), brak punktów innych, choć podobno są jacyś pośrednicy, którzy mogą paczki odbierać. Wolę pocztę - po prostu działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 13:24
Post: #8
Odp: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
może sensowna umowa z jakąś firmą - brokerem kurierskim?
/nie tak dawno temu płaciłem 12 zł za przesyłkę do 30 kg no i kurier sam odbiera, poza tym mam jakby wrodzoną nienawiść do poczty, jeśli MUSZĘ udać się "do okienka" to długo się zbieram i profilaktycznie uspokajacz łykam Smile /
pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 14:23
Post: #9
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
Brokera mam i korzystam regularnie, ale nie ma mowy, żeby najlepszy kurier przebił ofertę Poczty Polskiej w segmencie tanich dostaw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 17:10
Post: #10
RE: Nie da się dodzwonić, nie odpowiadają na emaile
(05-01-2013 18:37)pawelarc napisał(a):  na jakim papierze lecisz? Smile
pzdr
pawelarc

Powiedzmy, że pewnym ludziom jest ich za dużo to ja dostaje Wink

(06-01-2013 13:24)pawelarc napisał(a):  poza tym mam jakby wrodzoną nienawiść do poczty, jeśli MUSZĘ udać się "do okienka" to długo się zbieram i profilaktycznie uspokajacz łykam Smile /

Nadać pół biedy, gorzej odebrać - ale podzielam Twoją opinię.

A u mnie w mieście jest pełno paczkomatów, najbliższy mam dwa przystanki tramwajowe (jakakolwiek by to miała być miara...)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2013, 02:00
Post: #11
RE: Przesyłki pocztowe do i od Aero2
Wysłałem zamówienie 12.07 i w systemie http://sledzenie.poczta-polska.pl mam informacje:
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2013-07-15 09:07 UP Warszawa 10
Awizo 2013-07-15 17:52 UP Warszawa 10
Oczekiwanie przesyłki do odbioru w placówce 2013-07-15 18:13 UP Warszawa 10.

Nie odebrali bo zamknięte biuro było, zapomniałem dopisku BDI, wysłane było listem wartościowym zamiast poleconym (kobieta na poczcie dała mi taki druczek do wypełnienia, a że się nie znam to naciągła mnie na droższą usługę), czy też jak to było wyżej napisane celowo przetrzymują, bo tyle tego jest. A może ten system śledzenia nie działa zbyt dobrze? Miał ktoś może taką sytuację, że na zwrotce która przyszła od aero była data odbioru odległa od daty nadania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2013, 19:25
Post: #12
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
System nie działa za dobrze, ale oni faktycznie opóźniają odbiór, robiąc w ten sposób z poczty magazyn.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2013, 00:00
Post: #13
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
Odebrali w ostatnim dniu możliwości odbioru, czyli dwa tygodnie później, tak jakby nie mogli w harmonogramie wysyłki kart o te dwa tygodnie dać sobie dłuższy czas. No chyba, że faktycznie pracują pomiędzy stosami zamówień i się boją, że jak przyjdzie fajrant to się z biura przez te papiery nie przecisną
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2013, 07:00
Post: #14
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
Prawdopodobnie chodzi właśnie o magazynowanie papierów - a poczta to taki darmowy magazyn i to im się sprawdza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 13:20
Post: #15
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
Śledzenie na stronie PP nie zawsze działa... właśnie jestem w trakcie zamawiania 2giej karty, i na stronie moja przesyłka w ogóle nie jest znajdowana, a w Androidowym Kurjerzy, już wiem, że ją dostarczyli do Aero2.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 14:11
Post: #16
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
A co to za aplikacja i skąd bierze informacje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 14:41
Post: #17
Przesyłki pocztowe do i od Aero2
Google Play - Kurjerzy
Obstawiam, że poprzez jakieś API od każdego z podmiotów.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura zwrotu karty aero2 staniwaw 13 5 567 22-05-2021 05:49
Ostatni post: Ekonomista
  zgubiłem modem z aero2 DjAbra 9 16 389 02-01-2015 19:30
Ostatni post: grzech1991
  Kwestie regulaminowe w Aero2 tps4 3 7 148 20-09-2012 08:52
Ostatni post: tps4