[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Procedura zwrotu karty aero2
10-02-2020, 16:54
Post: #1
Procedura zwrotu karty aero2
Witam. dzień Dobry
Nie mogę sobie przypomnieć procedury zwrotu karty Aero2,nie znalazłem tez opisu na forum. Czy może mi ktoś grzecznościowo opisać lub wskazać linkiem do opisu procedury. Karta nie jest mi już potrzebna a zapamiętałem iż można było ją zwrócić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 18:45
Post: #2
Procedura zwrotu karty aero2
https://aero2.pl/1_bezplatny-internet/3_...t-depozytu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2020, 09:33
Post: #3
Procedura zwrotu karty aero2
Z tego co pamiętam to koszt odesłania i jakaś tam opłata manipulacyjna sprawiają, że zostaje w kieszeni kilkanaście złotych, a jeszcze trzeba coś drukować i stać w kolejce na poczcie (kasa za godzinę czy dwie z życia nawet nie jest w wysokości najniższej krajowej Tongue ). A Aero2 będzie świadczyć usługę BDI jeszcze co najmniej 3 lata (przynajmniej jak dotąd, nie dotarła do mnie informacja o regulaminowym pokryciu LTE), w czasie, w którym można mieć przynajmniej zapasowy "internet", jeśli nie korzysta się z niego regularnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2020, 15:59
Post: #4
Procedura zwrotu karty aero2
Potrącają jakieś grosze (jest w linku), ale jeśli ktoś nie używa i ma czas na zwrot to czemu nie? Polecony kosztuje chyba koło 6zł, jedyny problem jaki widzę to konieczność odnalezienia "ramki".

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2020, 23:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2020 23:36 przez tps4.)
Post: #5
Procedura zwrotu karty aero2
szopen napisał(a):Polecony kosztuje chyba koło 6zł
Dokładnie 5,90 zł, ale nie wiem, czy z procedury zwrotu -
Cytat:Wyślij (przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru)
nie wynika czasem, że ma to być tzw. zwrotne potwierdzenie odbioru, które w cenniku poczty widnieje jako usługa "potwierdzenia odbioru" właśnie i kosztuje dodatkowe 2,60 zł co daje razem 8,50 zł.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,kr...econa.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 00:09
Post: #6
Procedura zwrotu karty aero2
Polecony jest najtańszą wysyłką rejestrowaną (czyli zapewniającą potwierdzenie odbioru), nikt raczej nie potrzebuje fizycznego potwierdzenia (zwrotnego).

Prawdę mówiąc operatorzy się wcale nie chrzanią i wysyłają karty SIM listami zwykłymi (więc nie spodziewam się aby był jakikolwiek przepis nakazujący przesyłkę rejestrowaną), jakkolwiek w przypadku aktywnej karty nie wysyłałbym jej listem zwykłym.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 10:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2020 10:18 przez Ekonomista.)
Post: #7
Procedura zwrotu karty aero2
Ja tę stertę dokumentów wysyłałem te ~7 lat temu właśnie "za potwierdzeniem" i łącznie z ich wydrukiem, kopertą i autobusami do miasta już wtedy wyszło mi to zdaje się ciut więcej niż sama kaucja za kartę.

Ps. Teraz widzę, że potrącają 0,07 zł za przelew, a wcześniej to było chyba 4 zł. Swoją drogą miałem konta w kilkunastu bankach przez ostatnie kilkanaście lat i nigdy, przenigdy nie zapłaciłem za przelew eliksir.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 11:07
Post: #8
Procedura zwrotu karty aero2
Opłata za eliksir istnieje, tylko bank ją maskuje za pomocą opłat za konto, oprocentowania i przychodów z kart. No i jest niewielka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 11:14
Post: #9
Procedura zwrotu karty aero2
Swoją drogą trochę marudzę na to całe Aero 2, bo mam swoje powody i tu mały OFFTOP:
Gdy uzyskałem kartę Aero2 w tamtych czasach to jakbym złapał Pana Boga za nogi - to był internet w miarę porównywalny z najtańszą wtedy radiówką na wsi (chyba wtedy 512 kbps było za około 30 zł), ale po paru miesiącach wprowadzili captcha, a po jakichś kolejnych dwóch latach radiówka dawała 8 Mbps za 49 zł i można już było oglądać filmy FHD online. Teraz mieszkam w mieście i za światło 150 Mbps wychodzi mi jakieś 25 zł. Ta karta z BDI nie nadaje mi się nawet do postawienia routera z modemem (najzwyklejsze, które mam gdzieś w szafie) do obsługi gniazdek Wi-Fi, niezależnie od routera i internetu głównego z powodu captcha i blokady połączenia po godzinie. W telefonie teraz mam nolimit rozmów plus 21 GB za 13,99 zł, więc nawet gdybym był ekstremalnym hobbystą i miał telefon z realnym złączem na dual-sim, to po prostu wpisywanie co godzinę captcha za ~1 zł na miesiąc (najtańsza oferta nolimit samych rozmów na rynku to 12,90 zł) to przegięcie. Tak więc to "całe aero" umarło śmiercią naturalną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2020 13:52 przez szopen.)
Post: #10
Procedura zwrotu karty aero2
Akurat BDI, od czasu wprowadzenia płatnych pakietów (czyli wbrew nazwie w ten sposób nie bezpłatne) ponoć (bo nie sprawdzałem osobiście) nadaje się jak najbardziej do zastosowania, które opisujesz i co ciekawsze wychodzi to taniej nawet niż VM, bo zaledwie 2zł/m-c i to za większy pakiet
https://sklep.aero2.pl/
(chociaż najprostsza automatyka domowa jest się w stanie zmieścić i w 300MB Tongue a przy rocznym koszcie 25zł można mieć podobną ofertę np. w… Play odNowa - bezterminowy pakiet 6GB kosztuje 25zł, więc jeśli zużycie danych jest odpowiednio mniejsze od 500MB/m-c to starczy na dłużej niż rok, a zatem będzie tańszy)

Natomiast kwestia BDI jako tzw. internetu socjalnego w momencie wprowadzenia była jak najbardziej na czasie, a co sam przyznałeś stanowiło nawet w pewnym stopniu konkurencję dla ofert komercyjnych (no nie wszędzie), ale może przypomnę, że to przedsięwzięcie miało trwać 3 lata i być zakończone daaawno temu i wcale nie jest dziwne, że w swoim zasadniczym zastosowaniu umarło (pewnie jednak jakaś garstka użytkowników, którzy naprawdę nie mają innych alternatyw nadal istnieje, to jednak sądzę, że zdecydowana większość traktuje SIM BDI jedynie jako rezerwę, bo procedura zwrotu nigdy nie zachęcała do zwrotu…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 21:10
Post: #11
Procedura zwrotu karty aero2
Witam! Mam pytanie trochę przyszłościowe czy jeśli zniknie BDI to operator zlikwiduje te swoje płatne pakiety w swoim sklepie internetowym może to pytanie jest bez sensu lub zależne od operatora ale może ktoś wysnuje wnioski komentarze .DZIĘKUJĘ!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2020, 21:26
Post: #12
Procedura zwrotu karty aero2
Oczywiście można tylko sobie gdybać co będzie (nadal nie ma przepisów regulujących zwrot środków z prepaidów, więc zasadniczo takie środki przepadają przy likwidacji sieci), stawiam na to, że wraz z zakończeniem świadczenia darmowego internetu socjalnego marka BDI nie zostanie zlikwidowana, tylko zrebrandowana np. na "Bezpieczny Dostęp (do) Internetu" i stanie się ofertą jedynie komercyjną, no ale likwidację trzeba brać pod uwagę.


A wracając do kwestii "za potwierdzeniem" to obecnie jest dostępna wersja poleconego z "e-potwierdzeniem" (za pomocą SMS lub E-mail) za 6,40zł.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2021, 02:13
Post: #13
Procedura zwrotu karty aero2
A co w przypadku uszkodzonej karty? Mi już dwie przestały działać. Można zwracać uszkodzone? Albo reklamować?
I jeszcze jedno - czy można odesłać dwie karty (dwa pesele) jedną przesyłką?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2021, 05:49
Post: #14
Procedura zwrotu karty aero2
TAtomicus napisał(a):A co w przypadku uszkodzonej karty? Mi już dwie przestały działać. Można zwracać uszkodzone? Albo reklamować?

Google naprawdę nie gryzie... Reklamacja jest możliwa:

https://aero2.pl/1_bezplatny-internet/3_...enie-karty



TAtomicus napisał(a):I jeszcze jedno - czy można odesłać dwie karty (dwa pesele) jedną przesyłką?

Nie wiem na 100 %, ale szczerze wątpię, procedury RODO i t.p. w dzisiejszych czasach nie pozwalają robić coś za kogoś, przynajmniej tak oficjalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zwrot karty SIM i zwrot depozytu ja.michal 4 11 086 25-03-2015 00:33
Ostatni post: ja.michal
  zgubiłem modem z aero2 DjAbra 9 16 389 02-01-2015 19:30
Ostatni post: grzech1991
  Przesyłki pocztowe do i od Aero2 maker3 16 23 581 20-02-2014 14:41
Ostatni post: K4r0lSz
  Wydanie duplikatu karty matesa2 2 11 155 10-12-2013 22:37
Ostatni post: matesa2
  Przelew za depozyt karty z błędnym numerem PESEL :( cabanmat 7 10 885 14-09-2013 00:20
Ostatni post: jakubd