[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z sygnałem dekoder Toya
11-05-2020, 10:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2020 11:00 przez spag.)
Post: #1
Problem z sygnałem dekoder Toya
Hej.

Uraczony jestem zestawem TV+net od fiberlink. Jako ze to grupa toya to dekoder do TV jest o toya. Działa on jako (nie jestem specem) IPTV?, sygnał tv od FTTH routera Huawei leci po LAN do dekodera. Niestety w kupionym domu juz po wykończeniu okazuje sie ze kabel Lan puszczony ze strychu do salonu jest pewnie gdzieś przeciety albo nieodpowiedni zeby przesłać sygnał tv, w każdym razie bezpośrednio nie da się spiąć router-dekoder. Wpadłem na pomysł na szczęście zadziałało żeby użyć zestawu dlan devolo , sygnał jest ale niestety wieczorem nie da sie oglądać bo jest straszna pikseloza( a żonafaktor pokazuje niezadowolenie).
Próbowałem innych wyjść
1)użyłem wzmacniacza sygnału Wi-Fi zeby mi złapał sygnał i przekazał po kablu LAN sygnał do dekodera
2) użyłem routera TP Link MR3020 żeby zrobić to samo jak ze wzmacniaczem w pkt1).

Oba rozwiązania nie sprawdziły sie.
I teraz sie zastanawiam czy do tego potrzebny byłby może jakis router który przekaże sygnał tv, bo wyżej wymienione 1) i 2) urządzenia nie sa przystosowane do tego żeby sygnał tv szedł po nich. Zanim zglosze do operatora to wolę znać jakieś inne rozwiązania, bo oni umyja ręce ze sorry albo ciagniemy kabel po elewacji juz na mój koszt plus kasa za wizytę nie z mojej winy bo tv nie jest podpięty do kabla routera tylko alternatywa. spróbuję jak znajdę tak długi kabel LAN puścić ze strychu do tv bezpośrednio czy robi piksele, ale może jakiś nowy router obsłuży jak w pkt 1 i 2, bo wiercenie i kucie w dopiero co pomalowanych ścianach mi sie nie usmiecha i zostawienie na ryzyko ze ktos mi przetnie kabel puszczony na ścianie na zewnątrz.



Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2020, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2020 15:02 przez szopen.)
Post: #2
Problem z sygnałem dekoder Toya
Przerzuć prowizoryczny kabel (pewnie zadziała), zdiagnozuj co jest z tym, który masz w ścianie (jeśli instalacja była zrobiona dobrze, to jest w peszlu, więc można wtedy wyciągając stary kabel wciągnąć nowy, jeśli "na odwal", czyli po prostu zatynkowane przewody, to sorry).

Przyzwoite karty sieciowe mają w ustawieniach ukryte opcje diagnostyki, często można nawet zmierzyć dystans do usterki (oczywiście końcówki MUSZĄ być poprawnie zarobione).

Na obrazku kabel ucięty 5,95m od wtyku (akurat tak wyszło, zarobiłem już na nim drugi wtyk, więc nie będę ciął dla zabawy, ale uprzedzam, że czasem diagnostyka trafi w punkt, a czasem są znaczne różnice)
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2020, 15:02
Post: #3
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
(11-05-2020 14:57)szopen napisał(a):  (jeśli instalacja była zrobiona dobrze, to jest w peszlu, więc można wtedy wyciągając stary kabel wciągnąć nowy, jeśli "na odwal", czyli po prostu zatynkowane przewody, to sorry).

no właśnie to.ostatnie, chociaż podejrzewam ze usterka moze byc przy gniazdku bo raczej w scianie puszczony jest razem z antenowym, i może przy montażu puszki gdzieś cos przecielo.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-05-2020, 16:27
Post: #4
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
(11-05-2020 14:57)szopen napisał(a):  Przyzwoite karty sieciowe mają w ustawieniach ukryte opcje diagnostyki, często można nawet zmierzyć dystans do usterki (oczywiście końcówki MUSZĄ być poprawnie zarobione).

Końcówki zarabiali goście od netu więc raczej sie znają.
gdzie znaleźć te ukryte opcje diagnostyki?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 01:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 02:07 przez szopen.)
Post: #5
Problem z sygnałem dekoder Toya
Przykładowo dla karty intel, zainstalowane muszą być pełne sterowniki producenta ewentualnie dodatkowo tzw. utility jeśli nie stanowi jednego pakietu ze sterownikiem
(tu musisz dojść różnie - zależnie od wersji windows, ale chyba od visty w górę są przynajmniej 2 proste sposoby np. z ikonki sieci z traya albo z panelu sterowania) -> zmień ustawienia karty sieciowej -> karta sieciowa Ethernet - ta która ma gniazdo (ikonkami się nie sugeruj - karty wirtualne też mają ikonkę wtyczki) -> właściwości -> konfiguruj -> link speed -> diagnostics

oczywiście nie każda karta ma taki gadżet, ale intelowskie chyba wszystkie

spag napisał(a):Końcówki zarabiali goście od netu
To nic nie znaczy, chyba że ich znasz i wiesz, że to nie partacze.

PS skoro tacy specjaliści się tym zajmowali to czemu nie użyli testera? Jeśli są uszkodzone mniej niż 2 pary (ewentualnie jak jest bieda to i 4 żyły z różnych par dadzą radę jeśli nie jest za daleko, ale lepiej użyć pary) to mogli zarobić wtyki na 100Mbps - coś takiego i tak działa lepiej niż gigabitowe WiFi w złych warunkach.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 10:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 11:01 przez spag.)
Post: #6
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
(14-05-2020 01:58)szopen napisał(a):  oczywiście nie każda karta ma taki gadżet, ale intelowskie chyba wszystkie

u mnie raczej na sprzetach to stajnia Realtek wiec małe szanse.
Cytat:
spag napisał(a):Końcówki zarabiali goście od netu
To nic nie znaczy, chyba że ich znasz i wiesz, że to nie partacze.

PS skoro tacy specjaliści się tym zajmowali to czemu nie użyli testera?

ze partacze to zawsze możliwe ale użyli testera, sam też mam i ten sam wynik. Partacze to jacyś musieli być tynkarze albo elektrycy/monterzy kabla w sicanie
Cytat:Jeśli są uszkodzone mniej niż 2 pary (ewentualnie jak jest bieda to i 4 żyły z różnych par dadzą radę jeśli nie jest za daleko, ale lepiej użyć pary) to mogli zarobić wtyki na 100Mbps - coś takiego i tak działa lepiej niż gigabitowe WiFi w złych warunkach.

Tu nie bardzo taki myk pomoże, bo mówią żeby TV szło a o to głównie chodzi musi byc 8 żył.
Stąd moje pytanie czy da sie zrobić po Wi-Fi jakiś dobry router jako odbiornik sygnału (o ile w ogole da sie to zrobić po Wi-Fi.)
Bo.sygnał tv i tak domyślnie wychodzi przez tylko jeden port LAN od routera ( Huawei EG8145V5) do dekodera, nie wiem czemu tak zrobili, no ale trudno taki router taka oferta innej nie było możliwości (orange to na długi wątek o tym jak można wkurzyc klienta).



Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 15:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 15:25 przez szopen.)
Post: #7
Problem z sygnałem dekoder Toya
Nie rozumiem co za chrzanienie, że musi być 8 żył - zarabiasz 4 (może podpowiem jak - pierwsza para 1-2, druga para 3-6) i sprawdzasz czy działa - w robocie spotykam wiele osób bez jakiejkolwiek technicznej kreatywności - robią "od - do", bo tyle wiedzą (a nie chce im się dowiedzieć więcej), zero prób alternatywnych działań (jeśli dekoder używa czegoś poza standardem to naprawdę dziwne).

Mogli zarobić na 100Mbps, więc partacze, bo mówią, a nawet nie próbowali zrobić… (nawet gdyby dekoder miał nie działać za nieznanego powodu?? umiem sobie wyobrazić sprzęt, który jest zaprojektowany dziwnie, ale bez przesady - jakkolwiek by nie było, miałbyś tam chociaż kablowego neta 100Mbps nawet w przypadku problemu z działaniem dekodera tv).

Próbowałeś kabel "na krótko"? zadziałał? więc masz prosty eksperyment do wykonania - wrzucasz po drodze switcha 100Mbps (może za niego posłużyć jakiś stary router z wyłączonym DHCP wpięty wyłącznie partami LAM między kable) i sprawdzasz czy dekoder tv nadal działa.


8 żył jest potrzebne (moim zdaniem) tylko w jednej sytuacji - gdy 100Mbps to za mało (4K wymaga zaledwie 25Mbps, załóżmy że masz jeszcze "nagrywanie pod spodem" i PIP - to da jakieś 75Mbps + zostaje 25Mbps na kanał sterujący i inne narzuty).
To że sygnał do dekodera wychodzi przez 1 "dedykowany" port to sprawa normalna - inny VLAN dla IPTV (przynajmniej tak jest we wszystkich mi znanych konstrukcjach).

Skoro masz tester to jak konkretnie wygląda sytuacja?
Wtyki na 100% dobrze zarobione?
Ile masz sprawnych żył i czy w parach?
Próbowałeś zarobić je jako 100Mbps?

linki
tu jest idealny opis jak zarobić kable do pracy 10/100Mbps - normalnie do tego używane są tylko 2 pary: pomarańczowa i zielona, ale jeśli masz częściowo uszkodzony kabel, to zamiast nich używasz sprawne pary, pozostałe piny puste (priorytetem zawsze jest wybór sprawnych par, niezależnie od koloru, użycie przewodów nie od pary może powodować problemy z przesyłem nawet przy 100Mbps, ale taka "partyzancka" konstrukcja jest jedyną możliwą, gdy masz uszkodzone więcej niż 2 przewody z różnych par)
https://pinouts.ru/NetworkCables/Etherne...nout.shtml

tu masz opis jak to wygląda dla 1/10Gbps - wtedy faktycznie konieczne jest 8 sprawnych żył
https://pinouts.ru/NetworkCables/etherne...nout.shtml

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 15:32
Post: #8
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
(14-05-2020 15:10)szopen napisał(a):  Nie rozumiem co za chrzanienie, że musi być 8 żył - zarabiasz 4 i sprawdzasz czy działa - w robocie spotykam wiele osób bez jakiejkolwiek technicznej kreatywności - robią "od - do", bo tyle wiedzą (a nie chce im się dowiedzieć więcej), zero prób alternatywnych działań (jeśli dekoder używa czegoś poza standardem to naprawdę dziwne).

Mogli zarobić na 100Mbps, więc partacze, bo mówią, a nawet nie próbowali zrobić… (nawet gdyby dekoder miał nie działać za nieznanego powodu?? umiem sobie wyobrazić sprzęt, który jest zaprojektowany dziwnie, ale bez przesady - jakkolwiek by nie było, miałbyś tam chociaż kablowego neta 100Mbps nawet w przypadku problemu z działaniem dekodera tv).

Próbowałeś kabel "na krótko"? zadziałał? więc masz prosty eksperyment do wykonania - wrzucasz po drodze switcha 100Mbps (może za niego posłużyć jakiś stary router z wyłączonym DHCP wpięty wyłącznie partami LAM między kable) i sprawdzasz czy dekoder tv nadal działa.
Podpinalem dekoder:
-wzmacniacz sygnału (przekazuje wifi na lan) - brak działania
-router mr3020 z podobna opcja jw- tez brak
-wtyczki DLAN/powerlan devolo,(wersja do 500Mb, wiec spory zapas) dziala ale wieczorami jest piskeloza ze nie da sie oglądać.

łącze jest FTTH 250Mbps wiec nie powinien pikselowac.

sprawdzę "na krótko" wieczorem, przeciagnez góry kabel jak bedzie piskelowal czy tp cos.pomoże jak nie to telefon do.dostawcy.

Cytat:Skoro masz tester to jak konkretnie wygląda sytuacja?
Wtyki na 100% dobrze zarobione?
Ile masz sprawnych żył i czy w parach?
Próbowałeś zarobić je jako 100Mbps?

sytuacja nijaka nie ma sygnału, sprawdzałem tez kabel antenowy czy jest sprawny, jest niby puszczony w tym samym peszlu, jednak ten peszel, patrzyłem kamerka inspekcyjna to pozrywany między podłoga strychu a sufitem 1szego pietra, i mi wyjeżdża kamera z peszla. bede próbował jeszcze moze znajde czy gdzieś nie przerwane, bo wiele niespodzianek juz mialem w tym domu.



Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 15:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 15:51 przez szopen.)
Post: #9
Problem z sygnałem dekoder Toya
PS jeśli masz gniazdka oczywiście reguły pozostają w mocy, ale na gniazdkach trzeba czytać opis, bo kolejność zaciskania bywa inna (tzn. ostatecznie okład pinów jest taki sam jak we wtyczce w odbiciu lustrzanym, ale gniazdka często mają konstrukcyjnie inną kolejność zarabiania)
tu ładny przykład ze zdjęciem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1...ml#7161329
(przy okazji widać opis dla normy "A" i "B" - używamy tylko jednej z nich wszędzie, przyjęło się używać EIA/TIA586B) w tym konkretnie gniazdku ze zdjęcia zarabiasz TYLKO piny po lewej stronie

tu instrukcja jak to się ogarnia
https://zse.rzeszow.pl/public/download/p...-2-PSK.pdf

spag napisał(a):Podpinalem dekoder:
-wzmacniacz sygnału (przekazuje wifi na lan) - brak działania
-router mr3020 z podobna opcja jw- tez brak
-wtyczki DLAN/powerlan devolo,(wersja do 500Mb, wiec spory zapas) dziala ale wieczorami jest piskeloza ze nie da sie oglądać.
nie możesz wstawiać po drodze nic z routingiem, sprzęt MUSI być "przezroczysty" - dlatego sugerowałem kabel "bokiem", przeczytaj i zrozum co napisałem wyżej - devolo "psim swędem działa", bo DLAN emuluje switcha (jednak to co piszesz czyli problemy tylko wieczorami sugeruje, że wynikają one z zakłóceń w sieci zasilającej - zastanów się co może być przyczyną).

spag napisał(a):sytuacja nijaka nie ma sygnału
i to jest rozmowa głuchego ze ślepym - pytam:
ile żył działa?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 15:56
Post: #10
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
spag napisał(a):sytuacja nijaka nie ma sygnału
i to jest rozmowa głuchego ze ślepym - pytam:
ile żył działa?
[/quote]
żadna.

co do zarobienia to na obu końcach
sa wtyczki a nie gniazdka.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 18:22 przez szopen.)
Post: #11
Problem z sygnałem dekoder Toya
Bo skoro nijaka, to rozumiem, że żadna (ale jasno tego nigdzie wcześniej nie napisałeś, dopiero teraz… chyba, że jestem ten ślepy Tongue), a to są w ogóle końcówki tego samego kabla?

Inna kwestia, to budowlańcy przeważnie mają wylane na te fragmenty całości, które robił ktoś inny - niedawno znajomemu przy montażu ościeżnicy uszkodzili całą "magistralę" (z 10 skrętek naraz).

PS

Nie mam sprzętu pod windowsem z kartą na realteku (chyba, że na złomie w piwnicy pod xp? aż mnie podpuściłeś by sprawdzić Big Grin), więc więcej nie pomogę, musisz sam sprawdzić - ale widzę tam linka do utility - soft dla najpopularniejszych realtek'ów
https://www.realtek.com/en/component/zoo...s-software
sprawdź czy utility jest kompatybilne z twoim chipsetem karty zanim zaczniesz instalować

jeśli masz jakąś egzotykę (ale nie obiecuję wtedy narzędzi)
https://www.realtek.com/en/component/zoo...Itemid=276

Opcje może ma mniej spasione od inteli, ale zobacz, że jakiś tam test kabla ma:
https://www.nsaneforums.com/topic/346237...lity-2042/


I rozwiązanie ostateczne - jeśli peszel jest zrobiony choćby jako-tako (nawet jeśli jest pozrywany), to kabel powinien dać się wyciągnąć - jeśli masz tam sprawny, a nieużywany kabel antenowy, to możesz go użyć jako "pilota" i przeciągnąć zamiast niego skrętkę, niestety wystarczy, że kable zostały zatynkowane tylko w jednym miejscu i coś takiego robi się praktycznie niewykonalne (choć mi się kiedyś udało), chyba, że masz gdzieś po drodze dostęp do rewizji i jest szansa przeciągać "na raty" (ale zwykle niestety kończy się to kuciem ścian).
spag napisał(a):-wtyczki DLAN/powerlan devolo,(wersja do 500Mb, wiec spory zapas)
jeszcze do tego "zapasu" się ustosunkuję Big Grin
to jest liczone tak jak WiFi - prędkość w warstwie sprzętowej (i też nie ma duplexu) ten sprzęt to takie "przewodowe wifi" - dokładnie ta sama zasada działania i te same ograniczenia, tylko inne medium (zamiast powietrza masz 1 żyłę, druga to odniesienie), więc użytkowo dostępne koło 1/3 wynegocjowanego linku (w dobrych warunkach) bo stosowane są niemal dokładnie te same rozwiązania co w WiFi
zainstaluj sobie iperf i sprawdź realną przepustowość (w przypadku medium bez duplexu pokazuje połowę maksymalnej prędkości, bo serwer stanowi pętlę), ale można to zmierzyć prościej choćby https://www.speedtest.net/pl i wtedy zobaczysz jaką masz maksymalną prędkość za parą media konwerterów PLC

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 20:23
Post: #12
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
spag napisał(a):-wtyczki DLAN/powerlan devolo,(wersja do 500Mb, wiec spory zapas)
jeszcze do tego "zapasu" się ustosunkuję Big Grin

[/quote]

Chodziło mi o to ze ta wersja to jest o tak lepsza niz to co.zwykle widziałem ze orange chyba mial w ofercie rzędu 80Mb. Realny pokazuje mi soft od.devolo ale to tylko z kompa, nie pamiętam ile dokładnie ale rząd 80Mb do 130Mb wiec przyzwoicie



Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2020, 22:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 23:04 przez szopen.)
Post: #13
Problem z sygnałem dekoder Toya
Oczywiście nawet te realne 80Mbps powinno być wystarczające dla IPTV (z tymi PLC starszych generacji to owszem może być już słabo), więc niby powinno być OK, ale jak mówisz nie jest.
Zastanawiające jest to, że masz problem wieczorami. Skrętka wyjaśni wszystko.

Musze dodać, że nie znałem jak dotąd nikogo, kto by miał inaczej połączony dekoder IPTV z routerem inaczej niż po prostu skrętką.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2020, 00:30
Post: #14
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
(14-05-2020 22:59)szopen napisał(a):  Oczywiście nawet te realne 80Mbps powinno być wystarczające dla IPTV (z tymi PLC starszych generacji to owszem może być już słabo), więc niby powinno być OK, ale jak mówisz nie jest.
Zastanawiające jest to, że masz problem wieczorami. Skrętka wyjaśni wszystko.

Musze dodać, że nie znałem jak dotąd nikogo, kto by miał inaczej połączony dekoder IPTV z routerem inaczej niż po prostu skrętką.
apropos połączenie poza skretka patrzyłem na evoboxa polsatu i ma niby działać po Wi-Fi .

co do mojego problemu to rozwiązany, dokopalem sie do peszla ale i tak nie rozwiązało to problemu. Szarpalem kabel z jednej drugiej strony i nic. Okazało się po konsultacji ze somsiadem, ktory ma taka sama chate ze gosc ktory robił elektryke pociągnął kabel ze strychu do rozdzielni oraz z salonu do rozdzielni tyle że ich tam.nie spial. Polutowalem sprawdzilem testerem i nie pikseluje. dzięki za zaangażowanie.


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2020, 02:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2020 04:09 przez szopen.)
Post: #15
Problem z sygnałem dekoder Toya
Hehe czułem w kościach, że to nie ten sam kabel Big Grin

spag napisał(a):gosc ktory robił elektryke pociągnął kabel ze strychu do rozdzielni oraz z salonu do rozdzielni tyle że ich tam.nie spial
Nie podałeś za wielu szczegółów, ale to rozwiązanie jest jak najbardziej zgodne "z prawidłami sztuki" (nawet jeśli to jedyne 2 skrętki przeciągnięte w całej chacie, choć szkoda czasu na pisanie czemu, w każdym razie zależnie od zastosowania w rozdzielni, czymkolwiek ona jest u Ciebie, może być zainstalowana krosownica, switch czy router), to co zastosowałeś to partyzancka łatka zastępująca krosownicę.
Gdyby "partacze" mieli odpowiedni tester (bo nawet nie chcę pisać, że może mieli i nie wykorzystali jego potencjału(?), bo jednak często tnie się koszty na tyle, że zwykły monter/instalator często ma dość kiepskie narzędzia, a wyższej klasy tester z reflektometrem działającym na skrętce to jakieś 2 tysie, w porównaniu do taniego chińczyka za 2 dyszki, który potrafi rozróżnić miedzy "jest połączenie lub go nie ma" różnica ceny jest 100-krotna… ale jak się nie ma co się lubi to? zostają metody "partyzanckie" - mi do amatorskich pomiarów wystarcza wiekowy laptop), to po odległości do "uszkodzenia" byś się zorientował, że coś jest nie tak - po wykrytym metrażu kabli byłoby to widać…
Swoją drogą jeśli jest dostęp do dostatecznie długiego odcinka końcówki (dobrze rokuje gdy dostępne jest po pół metra, a jeśli jest po metrze to "100% sukcesu gwarantowane"), to można złapać jakiś orient po fabrycznej metrówce nadrukowanej na kablu.


W drugiej kwestii - owszem są niby jakieś dekodery działające bezprzewodowo, ale nie znam nikogo kto by to używał.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2020, 21:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2020 13:03 przez szopen.)
Post: #16
Problem z sygnałem dekoder Toya
tak sie zastanawiam bo żona narzeka na Internet na dole, czy zastosowanie takiego routera https://www.komputronik.pl/product/60223...302r-.html lub ten https://allegro.pl/oferta/totolink-n302r...8918275742 (to chyba ten ale ten z allegro do 300MB?)
pozwoli na IPTV i sianie neta. Sygnał szedłby tym kablem wyżej wspomnianym.

według opisu
-obsługuje funkcję VLAN dla IPTV oraz innych usług internetowych.

Więc sądzę że da radę TV również.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2020, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2020 17:16 przez szopen.)
Post: #17
Problem z sygnałem dekoder Toya
spag napisał(a):tak sie zastanawiam bo żona narzeka na Internet na dole, czy zastosowanie takiego routera https://www.komputronik.pl/product/60223...302r-.html lub ten https://allegro.pl/oferta/totolink-n302r...8918275742 (to chyba ten ale ten z allegro do 300MB?)
pozwoli na IPTV i sianie neta. Sygnał szedłby tym kablem wyżej wspomnianym.
Gdy to przeczytałem przeleciały mi 2 myśli:
1. ale jak to? przecież na żonie się aż tak nie oszczędza Confused (a proponujesz chińskiego śmiecia za 5 czy 6 dych) i jakoby ma on zastąpić sprzęt operatora?
2. skoro zastępujesz sprzęt operatorski w konfiguracji z IPTV to jesteś niezłym Kozakiem


A teraz do rzeczy - nie bardzo wiem co chcesz osiągnąć i jak
spag napisał(a):według opisu
-obsługuje funkcję VLAN dla IPTV oraz innych usług internetowych.

Więc sądzę że da radę TV również.
ale coś mi się zdaje, że "idziesz z motyką na Słońce", widziałeś może gdzieś w sieci konfigurację tego sprzętu, by działał zamiast tego co dał Ci operator? (szczerze wątpię, ale wszystkich rozumków nie zjadłem i chętnie o tym poczytam - zarzuć linkami).
Jeśli dasz radę to skonfigurować, to podziel się tutaj wraz ze screenshotami.

ale… potem zrozumiałem zupełnie inaczej to co napisałeś - chyba chcesz wpuścić z powrotem internet i IPTV w jeden kabel (ja się może nie znam, ale moim zdaniem to niewykonalne w taki sposób jak planujesz, jeśli odgadłem twoje myśli; edit: jak to mówią " "nie mów hop…" w sumie gdybyś router operatora przestawił w bridge, a na innym routerze zreplikował konfigurację wymaganą do działania… no ale życzę powodzenia w walce, bo bez wsparcia ze strony operatora to naprawdę mało wykonalne).



Może to zaskakujące, ale wrócę do tego o czym pisałem wcześniej (bo jak zrozumiałem masz problem z zasięgiem WiFi w miejscu gdzie stoi dekoder IPTV, który teraz już działa bezproblemowo), bo temat można ugryźć też "po partyzancku".
Masz już teraz sprawne 8 żył? to teraz przyszedł czas aby sprawdzić czy dekoder zadziała używając 4 żyły, albo zrobisz to we własnym zakresie, albo użyjesz czegoś gotowego

Schemat połączeń widać na obudowie
https://allegro.pl/oferta/adapter-rozgal...8840350868
https://web.archive.org/web/202005181324...8840350868
ale w twoim wypadku niebieski wariant będzie raczej wygodniejszy, bo się wepniesz bezpośrednio w kabel, który masz pociągnięty
https://allegro.pl/oferta/splitter-adapt...8950579359
https://web.archive.org/web/202005181319...8950579359

tam masz rozrysowane o co chodzi (to taki myk polegający na wykorzystaniu 2 par do połączenia 1 linka 100Mbps i 2 pozostałych par w tym samym przewodzie do drugiego niezależnego linka 100Mbps, bardzo ważne by w przewodzie który użyjemy do przesłania 2 niezależnych sygnałów było 8 żył sprawnych i były zarobione "po bożemu", tj poszczególne pary to 1-2, 3-6, 4-5 i 7-8)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2...l#10565679
i przy okazji od razu informacja - koleś tam (kolejny post poniżej tego ze schematem) kupił najtańsze adaptery 1x RJ45->2x RJ45 a one mają w środku połączenia równoległe i nie mają prawa działać przy takim podpięciu (służą do czegoś innego).

"Clou programu": musisz mieć oczywiście 2 takie rozgałęźniki - i powiedzmy końcówkę "1" wpinasz do portu "IPTV" operatorskiego routera, a końcówkę "2" do dowolnego "zwykłego" portu LAN, na drugim końcu kabla do rozgałęźnika do portu "1" wpinasz dekoder, a do portu "2" AP.


No i ciąg dalszy - wykorzystasz sobie sprzęt, który już masz, tylko używając go w trybie AP (zakładam, że "wzmacniacz sygnału" to po prostu AP/repeater i możesz go skonfigurować do trybu normalnego AP, bo pisałeś, że gniazdo na skrętkę ma, ważne byleby nie pracował w trybie żadnego repeatera czy klienta, a jeśli się nie da to TL-MR3020 da się tak skonfigurować na 100% nawet na fabrycznym sofcie, choć można go unowocześnić softem od Cezarego; edit: no nieco mnie poniosło, bo to w sumie zabytek o bardzo biednych zasobach, a w "gołe" openwrt bez GUI to raczej mogą się zapuszczać tylko "hardkorowcy" Tongue).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2020, 16:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2020 17:28 przez szopen.)
Post: #18
RE: Problem z sygnałem dekoder Toya
///mod edit: wywalony niepotrzebny cytat

nie wiem czy mnie zrozumiałeś, schemat tego co chce zrobić.

Router operatora A
Router "mój" B
Sygnał z A , xxx

A-xxx-B- TV +((Wi-Fi)) osobna siec wifi lub repeater obojętne.

Chodzi o to zeby wpuścić sygnał z A i B potraktować jak trochę "A" w innym miejscu zeby wzmocnił sygnał i jednocześnie była TV. Cel lepsze wifi + TV i spokój w domu.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2020, 17:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2020 17:46 przez szopen.)
Post: #19
Problem z sygnałem dekoder Toya
Zrozumiałem - przeczytaj do końca, bo edytowałem i wersja pod kreską odpowiada twoim marzeniom (o ile tylko dekoder poleci na 4 drutach, moim zdaniem tak, ale musisz to sam sprawdzić).

Nie da się do tego wykorzystać 2 routerów, bo tak się nie da skonfigurować tego wszystkiego (jest jeden wyjątek - bridge, ale wtedy tracisz wifi i wszystkie gniazdka LAN z routera A za wyjątkiem jednego, które jest wtedy wpięte do B - czyli "i tak tracisz wszystkie", oprócz tego operator musi zdradzić swoje tajemnice technologiczne, a B musiałby im podołać; są i inne warianty tej możliwości, ale wszystkie wymagają ścisłej współpracy operatora, a jak znam życie nikt sobie tyłka nie będzie zawracał niewspieraną niestandardową konfiguracją - jeśli chcesz się o tym przekonać, załatw to z operatorem, a ewentualne rozwiązanie opublikuj w kolejnych postach - jeśli się ktoś zlituje, ale podpowiem czemu raczej nikt się nie zgodzi - nietypowa konfiguracja w przypadku awarii generuje koszty serwisu przekraczające potencjalny zysk generowany w czasie poprawnego działania).

PS cytuj selektywnie, albo wcale


PPS repeatery (w swoim natywnym trybie, czyli repeatera) to "czyste zło", większość ludzi tego nie rozumie, bo słupki zasięgu im rosną, co ciekawsze często połowa możliwości "najsłabszego ogniwa" (to jest maks jaki można uzyskać z repeaterem) daje czasem wynikowo lepsze prędkości niż całe pasmo na skraju zasięgu, ale w takiej sytuacji nie ma nic lepszego niż po prostu dodatkowy AP dopięty przewodowo do głównego routera.

I jeszcze jedno - tak, sugeruję w "rozwiązaniu partyzanckim" rezygnację z gigabita na rzecz setki, bo bez ciągnięcia dodatkowych kabli tego się lepiej nie da zrobić.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2020, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2020 12:01 przez spag.)
Post: #20
Problem z sygnałem dekoder Toya
Gadałem z operatorem, niestety tak jak mówiłeś nie da sie puścić A xxx B - TV musi byc A xxx TV.
Zobaczę jakie osiagi da A - devolo - MR3020 żeby rozsiewal sygnał.

a tak apropos DLAN/powerLAN to sa one jakoś kompatybilne devolo z tp link/tenda/fritz ?
Czy to każdy wuj ma swój strój?


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz