[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z karta pamięci SD
03-02-2014, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2014 18:40 przez raven.michal17.)
Post: #1
Problem z karta pamięci SD
Mam problem z kartą SD sandisk 8gb (dokładniej extreme hd video 30mb/s class 10)
Aparat krzyczy: "Nie mozna uzyc tej kart pamieci Karta moze byc uszkodzona. Wloz inna karte"
Pomyślałem, sprawdzę jak się ma sprawa na komputerze. Karta jest ładnie czytana, zdjęcia, które przed problemem były zrobione są w środku i można jest zgrać i oglądać bez problemowo.
Problem pojawia się przy formatowaniu, wyskakuje komunikat "System nie byl w stanie dokonczyc formatowania"

Gdzie może tkwić problem? Czy karta faktycznie nadaje się na śmietnik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2014, 18:46
Post: #2
Problem z karta pamięci SD
1. Format w aparacie foto. Ew. w kolejnym. Uważaj na przełącznik blokady zapisu.
2. Test powierzchni (scandisk w Windows).
3. Jak nic nie wykaże, zrobić pełen test ze skanowaniem powierzchni - co prawda szkoda karty maltretować, ale jak nie ma wyjścia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2014, 18:50
Post: #3
Problem z karta pamięci SD
do formatowania użyj tego:
https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/
masz tam również linki do łatki/sterowników exFAT (koniecznych w niektórych windowsach)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2014, 21:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2014 22:33 przez raven.michal17.)
Post: #4
Problem z karta pamięci SD
W tym rzecz, że format w aparacie nie skutkuje.
Co do reszty wskazówek, popatrzę, poczytam i popróbuje, w razie problemów będę pytał
Przełącznik blokady zapisu off.

Jakub co do pkt 2 nie do końca wiem czy dobrze zrozumiałem ale:
a) wchodząc w własciwości dysku -> narzędzia -> sprawdzanie błędów -> sprawdź nie wykazuje żadnych błędów
b) korzystając z polecenia uruchom->cmd->chkdsk rówież nie znalazł żadnych problemów

także chyba pora spróbować rad szopena

Po sciągnieciu SDformatterv4 wywala mi błąd, że rzekomo memory card is write-protected. Please relase the write protect switch.
Tylko, że ten przełącznik chroniący kartę przed zapisem jest na właściwym miejscu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 00:46
Post: #5
Problem z karta pamięci SD
A możesz zapisywać pliki na karcie pamięci? Ew. przełącz go, spróbuj ponownie i przełącz jeszcze raz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 10:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2014 11:09 przez raven.michal17.)
Post: #6
Problem z karta pamięci SD
Niestety nie mogę. Przy zrobieniu zdjęcia wywala "Nie mozna uzyc tej kart pamieci Karta moze byc uszkodzona. Wloz inna karte"

Natomiast przy kopiowaniu plików na kompie jak w załączniku

Natomiast po ustawieniu przełącznika blokady na lock jest jak powinno być czyli załącznik nr 2

Nie znam się ale wygląda mi to na jakąś usterkę chyba. Macie jeszcze wskazówki co by tu można zrobić?

Ewentualnie można by jeszcze spróbować z tej strony http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/storag...ash-drive/ jak myślicie?


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 11:43
Post: #7
Problem z karta pamięci SD
Takiej usterki nie widziałem - poza przykładem karty SD 32GB, która miała w środku kości 32MB Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 12:44
Post: #8
Problem z karta pamięci SD
Ten program sd formatter robi cuda, mi już nie raz kartę uratował zepsutą przez CM w telefonie.

Według mnie karta podlega gwarancji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 15:20
Post: #9
Problem z karta pamięci SD
Niestety karta już po okresie gwarancyjnym dlatego z chęcią podjąłbym jakieś kolejne próby reanimacji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 16:43
Post: #10
Problem z karta pamięci SD
sensowna metoda - sdformatter, jeśli on sobie nie poradzi, to nie ma co liczyć na to, że jakikolwiek inny program sobie poradzi, oczywiście należałoby wyeliminować, ewentualne inne przyczyny np. uszkodzoną przejściówkę, problemy z systemem operacyjnym (przez użycie innej/innego czytnika/innego komputera), ale i tak "czuję w kościach", że karta jest po prostu faktycznie uszkodzona bądź zużyta (nośniki flash nie są wieczne i wytrzymują skończoną ilość zapisów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2014 22:42 przez raven.michal17.)
Post: #11
Problem z karta pamięci SD
Z sdformatter jest tak jak pisałem wyżej.
Przejściówki nie używam, wkładam kartę bezpośrednio do slotu na kartę SD w lapku.
Druga karta działa bezproblemowo i na laptopie i na aparacie.
Co do innego systemu operacyjnego, nie mam gdzie to sprawdzić bo nie mam przejściówki.
Nie jestem pierwszym właścicielem karty, ale karta była używana w aparacie, miała strzelonych(zapisanych) poniżej 4000 zdjęć. Także to nie jest chyba dużo jak na kartę SD(żywotność) czy się mylę?

Dzięki za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 22:58
Post: #12
Problem z karta pamięci SD
Żywotność flash nawet bez systemów wyrównywania zużycia komórek jest znacznie wyższa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z działaniem sieci WiFi raven.michal17 51 47 963 23-02-2014 21:48
Ostatni post: debe