[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze modemu.
12-08-2012, 11:16
Post: #1
Pomoc w wyborze modemu.
Witam.
Właśnie została mi dostarczona karta aero2 i chciałbym kupić modem, który ją obsługuje.
Zastanawiam się nad kilkoma modemami
-Huawei E3131s-2
-Huaweii E1752C
- HUAWEI E173u-2

Może doradzicie jakieś inne modele.
Głównie mi chodzi o bezproblemowe działanie, tzn. podpinam do laptopa i internet działa.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 11:26
Post: #2
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Z tych TYLKO E3131s-2 spełnia wymogi regulaminowe (chodzi o kategorię 10). Jak chcesz "podpiąć i działa" to tylko modemy z jdtech.pl są odpowiednio przygotowane (oprogramowanie z ustawionym profilem, łączy się z siecią bez kombinowania i wznawia połączenie co godzinę). Kupiony z Play wymaga tzw. "odblokowania" i konfiguracji profilu oraz ewentualnie konfiguracji funkcji wznawiania połączeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 11:42
Post: #3
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Ok, a może jakieś inne są godne polecenia ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 12:05
Post: #4
Odp: Pomoc w wyborze modemu.
To chyba tylko z wymienionych e3131s-2 "hilink"
Albo inny hilink
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 12:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2012 12:12 przez jakubd.)
Post: #5
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Generalnie zawsze musisz coś konfigurować, zmieniać itd, bo żaden modem poza tymi z jdtech i Nokią 21M-02 wyprodukowaną po kwietniu 2012 - nie ma wbudowanego profilu dla Aero2.

Z tanich/używanych E169/K3520, choć czasem wymagają dobrania sterowników (zwłaszcza przy Win7x64) - ale nie spełnia wymogu kat10. Można znaleźć czasem używane E173u-2 - też kat8, ale łatwiej dostępne.

Z nowych - najtańsze co warto brać to E3131. Jest też ta wersja HiLink na allegro za około 100 PLN - fajny pomysł, o ile faktycznie sprzedawca pozdejmował simlocki.

Dodam, że na E1752 z polskiego Orange trzeba uważać - mam w ręku dwa identyczne modemy i jeden jest zgodny, a drugi nie. Żadnej różnicy w oznaczeniach.

Link do poradnika - informacje aktualne, ceny trochę mniej:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-jak-wybra...rnetu.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 13:02
Post: #6
RE: Pomoc w wyborze modemu.
(12-08-2012 12:11)jakubd napisał(a):  Jak chcesz "podpiąć i działa" to tylko modemy z jdtech.pl są odpowiednio przygotowane....

(12-08-2012 12:11)jakubd napisał(a):  Generalnie zawsze musisz coś konfigurować, zmieniać itd, bo żaden modem poza tymi z jdtech.....

@jakubd: Wiesz, ja rozumiem, jestes autorem forum, masz z tego biznes, ale pisanie takich farmazonow ze "tylko Twoje" działa z AERO2, jest troche mało profesjonalne i co tu duzo mowić smieszne... Wink Z pewnościa masz praktykę i znasz się na tym dużo bardziej od większości forumowiczów, ale "jedyne słuszne poglądy" nie wychodzą zazwyczaj na zdrowie Wink

@cieja:
Modemow na rynku dzialajacych z Aero jest sporo.
Wystepuja na liscie Aero ale tez na innych forach, sa tez na alledrogo.
Poszukaj troche, poczytaj to forum, ale tez inne fora.

Kupiłem na alledrogo HiLinka USB Huawei 4G HSPA+ E353 i wszystko chodzi jak zloto zarowno pod XP jak i pod win7, dodatkowo modem przy rozlaczeniu sam sie laczy w ciagu kilku sekund, wiec jest wygodny i bezobslugowy. Bez zadnych problemow o ktorych pisze @jakubd Smile

Zapewne linkow do alledrogo umieszczac tu nie mozna, ale znajdz sobie np uzytkownika wes27 (sprzedal ok 7000 przedmiotow i zadnego negatywa)

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 13:07
Post: #7
RE: Pomoc w wyborze modemu.
A jaka jest różnica w wersji HiLink z wersją "normalną" w modemie Huawei E3131s-2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 14:50
Post: #8
RE: Pomoc w wyborze modemu.
"Normalna" jest sterowana za pomocą programu Mobile Partner lub bezpośrednio za pomocą samego systemu Windows, Top Netinfo, albo innego programu, który potrafi modemem sterować. To najpopularniejsza metoda i stanowi "dobrze rozpoznanego wroga".
Wersja HiLink w systemie pojawia się jako karta sieciowa, a w tej sieci znajduje się urządzenie o adresie 192.168.1.1, które zachowuje się jak router - konfigurujesz go przez stronę WWW i jeżeli wszystko działa, to faktycznie może być prostsze w obsłudze. Ale jak trafisz na konflikt adresów ze swoją siecią domową, to będzie problem. Interfejs jest zwykle tylko po ENG. Wad potencjalnych jest więcej, ale zwykle działa to świetnie.
Zajrzyj do sąsiedniego wątku o E3131 HiLink kolegi Spag - masz tam więcej informacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2012, 12:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2012 13:47 przez cieja.)
Post: #9
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Ok, kupiłem Huawei E3131-s2 tylko teraz mam pytanie jak skonfigurować modem przez program Play Online ?

Edit:
Ok znalazłem poradnik. http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html

EDIT:
Wszystko działa OK, miałem nie do końca włożoną kartę aero2.
Temat do zamknięcia pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2012, 10:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2012 14:24 przez szopen.)
Post: #10
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Wersja hilink ma spore wady, podobno długo się inicjalizuje i może nie działać np. z routerami.

(12-08-2012 13:02)spamcop napisał(a):  @jakubd: Wiesz, ja rozumiem, jestes autorem forum, masz z tego biznes, ale pisanie takich farmazonow ze "tylko Twoje" działa z AERO2, jest troche mało profesjonalne i co tu duzo mowić smieszne... Wink

Zapewne linkow do alledrogo umieszczac tu nie mozna, ale znajdz sobie np. uzytkownika wes27 (sprzedal ok 7000 przedmiotow i zadnego negatywa)

Śmiem się nie zgodzić - Jakub na bieżąco pisze, że gotowe do działania są tylko jego modemy i równocześnie jak się je odblokowuje. A, że robi biznes na prostych czynnościach - jego sprawa, jeśli dorobi sobie, czemu nie?

Komentarze nie mają zbyt wielkiego aż tak znaczenia, zawsze znajdzie się ktoś kto nie rozumie zasad prowadzenia biznesu i wystawia zaraz negatywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2012, 12:54
Post: #11
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Dzięki grzech1991 za obronę Smile
Generalnie napisałem o modemach HiLinkowych, że to fajny pomysł i zwykle działają świetnie.
A to, że trzeba konfigurować połączenie z Aero2 (przy tym w modemie z jdtech nie trzeba) to po prostu fakt - trzeba utworzyć profil, wprowadzić APN i na koniec ustawić go jako domyślny, a na tych modemach ode mnie nie trzeba. I nie mówię tego z przekąsem, z antyreklamą czy cokolwiek. Po prostu staram się to wyjaśnić.
A pierwsze osoby z opisywanymi problemami dotyczącymi HiLinków już się pojawiły na forach i uzyskują pomoc (nawet ode mnie).
Natomiast ja postaram się w najbliższym czasie opisać konfigurację tego modemu pod Aero2 tutaj na forum, jak tylko odzyskam modem (jest na testach u Cezarego) - nie traktuję tych modemów jako konkurencji, tylko jako okazję do przygotowania kolejnego opisu i pomocy dla użytkowników Aero2.

A już na pewno nie mówię, że działa tylko moje - po to jest lista modemów i to z linkami do aukcji na allegro, żeby po pierwsze sprawdzić, czy już nie mamy modemu zgodnego z Aero2, a po drugie żeby mogli zarobić sprzedawcy niezależni. A jak ktoś zakupi taki modem, zawsze może wrócić na jdtech i poszukać pomocy przy uruchomieniu, bo tutaj na forum pomagamy wszystkim. Pomagam także przysyłającym prośby o pomoc przez email i innymi kanałami - to bardzo fajna sprawa. Jedyne o co proszę w takich sytuacjach jest przekazywanie dalej informacji o tym, że jest coś takiego jak Aero2 i oferowany przez tego operatora darmowy Internet.

A sama sprzedaż modemów przez jdtech to jest tylko sposób na uzyskanie środków na zakup sprzętu do testów (tak zakupiłem między innymi ostatnio właśnie E3131 w wersji HiLink, MF195 i MF669) i ewentualnie umożliwienie przeznaczenia większej ilości czasu dla użytkowników Aero2, a przede wszystkim bardzo fajna sprawa, dzięki której jest nas coraz więcej zadowolonych użytkowników usługi bezpłatnej. A to, że poznałem przy tym wiele ciekawych, interesujących i po prostu fajnych osób, dzięki którym rozwija się blog i forum - to też wielka wartość.

A jak już kiedyś będę bogaty i sławny... Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 01:18
Post: #12
RE: Pomoc w wyborze modemu.
(15-08-2012 12:54)jakubd napisał(a):  A już na pewno nie mówię, że działa tylko moje...

Smile rozumiem, ze cytaty zmyslilem... Smile (wystarczy przyznac ze troche przesadziles Smile

PS. nie odbieram Ci zasług, wiec tłumaczenie sie jest niepotrzebne Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 01:26
Post: #13
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Tłumaczę swoją postawę dla innych, którzy trafią na forum - co prawda uważających, że ja pracuję dla Aero2 jest coraz mniej, ale ciągle może trafić się ktoś, kto idei jdtech nie rozumie.

A wracając (żeby niezofftopicować się tak całkiem) do HiLinkowych E3131 - dyskusji o problemach coraz więcej widzę na różnych forach (wysyp wczoraj i dziś). Większość to niezrozumienie idei działania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 21:11
Post: #14
RE: Pomoc w wyborze modemu.
a tak przy okazji mógłbyś się podzielić informacjami które wersje MP obsługują wznawianie połączeń (a może to kwestia edycji xml?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 21:43
Post: #15
RE: Pomoc w wyborze modemu.
(16-08-2012 01:26)jakubd napisał(a):  Tłumaczę swoją postawę dla innych, którzy trafią na forum - co prawda uważających, że ja pracuję dla Aero2 jest coraz mniej, ale ciągle może trafić się ktoś, kto idei jdtech nie rozumie.

A wracając (żeby niezofftopicować się tak całkiem) do HiLinkowych E3131 - dyskusji o problemach coraz więcej widzę na różnych forach (wysyp wczoraj i dziś). Większość to niezrozumienie idei działania.

@jakubd: Świata nie zbawisz. I tak tu w końcu trafią Smile

@szopen: na HiLink USB Huawei 4G HSPA+ E353 działa automatyczne wznawianie. Kupiłem na allegroszu, włożyłem sima i bez zadnych dodatkowych operacji ruszył. Ok. 2 minuty pierwsza instalacja. Później łaczy się po ok 15s. od włożenia do USB. (XP Pro i WIN7 Pro)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 22:19
Post: #16
RE: Pomoc w wyborze modemu.
tia, ja znam zasadę działania hilinków, a pytanie do Jakuba było o MP (co załatwiłoby kwestię wznawiania w E173, E353 czy klasycznym E3131 z Playa, a zapewne i w wielu innych modelach Huawei'ów) skoro już wiemy, że takie wersje są, to pewnie wystarczyłyby tylko numerki wersji

sam używam Acer Gobi2000 więc mnie to jakby i tak nie dotyczy, bo A3GCM nie obsługuje wznawiania, a gobi nie współpracuje z TNI, ale prawdę mówiąc wygoda używania wbudowanego modemu jest na tyle duża, że w razie konieczności mogę sobie kliknąć połącz raz na godzinę (Aero2 używam zasadniczo tylko na wyjazdach, a "w terenie" jestem raczej często)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2012, 10:07
Post: #17
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Wszystkie nowe MP (wersje od 23.002.08.03.50) mają działającą funkcję wznawiania połączeń, jednak ich działania czasem zależy od wersji systemu operacyjnego i wersji sterowników - czasem trzeba chwilę poeksperymentować.
Ciekawe, że w Windows 2000 też to działa, ale trzeba przełączyć tryb pracy MP z domyślnego NDIS na RAS, inaczej nie zadziała wcale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2012, 10:22
Post: #18
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Czy MP w wersji powyżej 16.XX można użyć z e173-u2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2012, 12:20
Post: #19
RE: Pomoc w wyborze modemu.
można, a dlaczego nie? nawet Play Online to tak naprawdę Mobile Partner 21.xx

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2012, 14:40
Post: #20
RE: Pomoc w wyborze modemu.
Można, ale niestety nie mogłem sobie pozwolić na to, że w znacznie większym procencie przypadków wznawianie połączeń po prostu nie chciało działać dla E173u-2 - kilka tygodni testów dało takie wyniki. Jednak jeżeli zadziała, to działa świetnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 949 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276s-150 wielki problem - cylkiczne resety modemu wronki112 12 20 084 21-10-2015 23:07
Ostatni post: jakubd
  Kto mi wgra oprogramowanie do modemu E398 isova.pl 3 5 418 06-02-2014 23:31
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3276 zmiana trybu pracy modemu mir 3 9 083 19-10-2013 00:00
Ostatni post: jakubd
  pomoc z Aero2 i Huawei redcat 5 6 080 15-10-2013 23:18
Ostatni post: spag