[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
16-02-2017, 20:25
Post: #1
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Cześć i czołem.
To mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie i z góry przepraszam jeśli coś gdzieś nie gra.
Od razu mówię, nie wiem czy to problem z modemem, routerem czy z czymś innym.

Do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem modemu E3131S2 i routera MR3220 v2. Wszystko działa ładnie, pięknie ale zapragnąłem zafundować sobie LTE. W tym celu zakupiłem modem E3372h 153 z T-Mobile, podłączam, konfiguruję i działa... do czasu.
No i się zaczęły problemy, wi-fi świruje, rozłącza internet, albo witryna nieosiągalna, ogólnie dramat. Zestaw myszki Logitech M185 i klawy K230 zacina się. Bluetooth też zacina.
Wkładam do routera starego E3131 i wszystko działa jak działało, czyli dobrze.

Kombinowałem z kanałami i innymi ustawieniami routera, ale nic z tego.

Teraz pytanie, co robić żeby to działało tak jak ma działać?
Ewentualnie na co wymienić router(tak do 150-200zł z portem WAN)

Naprawdę potrzebuję tego LTE, bo w domu urządzeń przybywa a 3G w E3131 czasem nie wyrabia.

Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2017, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2017 23:17 przez szopen.)
Post: #2
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
modem umieść w miejscu o dobrym sygnale (najlepiej przy szybie w oknie od strony stacji bazowej LTE),
ewentualnie w razie konieczności użyj zewnętrznej anteny kierunkowej LTE

opisane objawy wskazują, że modem obecnie pracuje z dużą mocą i zakłóca pozostałe urządzenia (oraz dodatkowo odbija się to na stabilności pracy routera)

jako następny krok (o ile praca modemu nie będzie już powodowała problemów z pracą innych urządzeń bezprzewodowych, a router nadal nie będzie pracował stabilnie) możesz użyć jakiejś z metod dostarczenia lepszej jakości zasilania dla modemu (np. aktywny hub USB z zasilaczem 5V i minimum 2A)

oczywiście jeszcze można pomyśleć o wymianie routera na coś bardziej współczesnego, ale jeśli nie usuniesz źródła pozostałych problemów, to na wiele się to nie zda

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Blom (2017-02-17)
17-02-2017, 00:33
Post: #3
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
@Szopen dziękuję za odpowiedź. Modem z routerem w tej chwili stoją przy oknie, na wprost nadajnika oddalonego o jakieś 500 metrów, drzewa nie zasłaniają bo router jest na piętrze domu, ponad koronami.
Zasięg na modemie ok. 2-3 kresek na (bodaj) 5 czy 6 możliwych.
O dziwo na telefonie pełny zasięg i normalne prędkości(ok. 20mbps down), na routerze nawet nie 3.

Nie wiem już, gdzie miałbym go postawić. To jest koniec domu, a ja mam swoje rupiecie na drugim.

Jeśli uprę się na wymianę osprzętu, to ile musiałbym wydać minimalnie na dobry jakościowo zestaw, tak żeby były mocne anteny w modemie i anteny w routerze?
Ja myślę o ok. 400zł, ale nie wiem na ile to realne.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2017, 00:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2017 00:59 przez szopen.)
Post: #4
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
nie istnieje coś takiego jak "mocne anteny w modemie"
jeśli faktycznie masz problemy z sygnałem, to jedynie montowana na zewnątrz budynku antena kierunkowa pomoże

ale może masz uszkodzony modem?
skoro w tych warunkach (500m) ma problemy z sygnałem (= pracuje z dużą mocą) a telefon nie ma problemów
masz szansę pożyczyć, bądź tymczasowo (na testy) zamienić się z kimś na podobny modem?

rozumiem, że testowałeś pracę modemu również bez wykorzystania routera - w zestawie z laptopem będzie najłatwiej znaleźć punkt, gdzie masz możliwie najlepszy sygnał LTE

ewentualnie to nie jest to okno (tzn. masz za nim stację bazową, ale nie tą z której faktycznie korzystasz) - tu pomoże tylko eksperyment i przestawianie do okien umieszczonych w różnych kierunkach

są jeszcze inne kwestie - np. wzajemne zakłócanie routera przez modem - tu pomaga użycie przedłużacza USB (aby oddalić urządzenia o ~1m od siebie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Blom (2017-02-17)
17-02-2017, 11:48
Post: #5
RE: Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Po pierwsze, tak jak napisał szopen, sprawdź połączenie bezpośrednio do laptopa a potem do routera z przedłużaczem.
Możesz jeszcze użyć programu w rodzaju inSSIDer żeby wybrać kanał WiFi na którym jest najmniej zakłóceń.
Chociaż jeśli modem sieje nawet na bluetooth to obstawiałbym że jest uwalony i trzeba go wymienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Arathefu za tę wiadomość:
Blom (2017-02-17)
17-02-2017, 12:14
Post: #6
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Pożyczyłem od kolegi laptopa i połaziłem po domu. Wyniki są takie, że modem gdzie bym go nie postawił ma max. 3 kreski zasięgu LTE(mam w okolicy dwa takie nadajniki, jeden 500m, drugi ok. 1,5-2km) i down 3-5mbps i up ok. 1,5mbps.
Sieje na wszystko, po podłączeniu do pożyczonego laptopa bluetooth praktycznie w nim nie działa, po odłączeniu wszystko grało i hulało.

O dziwo, po ustawieniu na sztywno pracy w 3G modem zachowuje się równie dobrze co poprzednik, E3131, i nie ma wpływu na inne sprzęty.
Nie
Nie mam pożyczyć od kogo innego E3372 żeby sprawdzić czy się każdy tak zachowuje.

Nic, chyba trzeba będzie dziada wymienić. Na pewno nie kupię drugiego E3372.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2017, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 22:22 przez Arathefu.)
Post: #7
RE: Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Nie ma się co obrażać na E3372, mam takiego od roku i to dobry sprzęt. Najwyżej ten egzemplarz jest trefny. Spróbuj wymienić u sprzedawcy jeśli masz możliwość. Jak drugi będzie miał to samo to wtedy rozglądnij się za czymś innym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Arathefu za tę wiadomość:
Blom (2017-02-20)
20-02-2017, 07:58
Post: #8
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
1. Wskazanie "kreski" to sobie możemy... w więzieniu na ścianie rysować. Podawaj dBm, powinno być gdzieś dostępne - w Mobile Partnerze/podobnym programie sterującym. Jeżeli mówisz o wskazaniu na pasku narzędzi w Windows 7 i nowszych, to tam nigdy nie widziałem więcej, niż 3 przy modemach tzw. tradycyjnych - bo tak jest wyskalowany ten wskaźnik.
2. E3372 w żadnej wersji nie sprawiał mi problemów, nigdy też nic nie zakłócał - to dobrze elektronicznie i radiowo wykonany sprzęt. prawie na pewno mylisz zakłócenia związane z routerem (które wynikają z interakcji między modemem i pośrednio lub bezpośrednio z modułem WiFi w routerze). Problem pewnie zniknie, jak odsuniesz modem od routera (1m załatwi sprawę zakłóceń radiowych powodujących indukcję elektromagnetyczną w układach WiFi routera, problemy z działaniem WiFi są powszechne np. w zestawie MR3420v1+ZTE MF823). Może to być też problem zasilania - skoki zasilania na płycie głównej 3220 mogą coś takiego potencjalnie powodować.
3. Nie testowałem wydajności E3372 tradycyjnego z MR3220 wiec nie wiem jakie wyniki powinny być, ale z MR3420 gdy E3372 pracuje jako HiLink - 20-30 Mbit/s jest osiągalne bez problemu.

Podsumowując: twój problem z zakłóceniami wynika z interakcji na linii modem-router. Dopóki nie zrobisz prostego testu z modemem na przedłużaczu USB (koszt od zera do 10 PLN), trudno będzie coś więcej powiedzieć.

Kupno nowego routera jest wskazane, jak wydajność operatora twojego przekracza 20-30 MBit/s - kupujesz Asus RT-AC51u i z E3372 masz bardzo dobry zestaw działający z wydajnością do 100 Mbit/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Blom (2017-02-20)
20-02-2017, 13:45
Post: #9
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
jakubd napisał(a):prawie na pewno mylisz zakłócenia związane z routerem (które wynikają z interakcji między modemem i pośrednio lub bezpośrednio z modułem WiFi w routerze).

Cytuję sam siebie: Sieje na wszystko, po podłączeniu do pożyczonego laptopa bluetooth praktycznie w nim nie działa, po odłączeniu wszystko grało i hulało.

Nie mam już jak testować dBm, sprzedałem jako uszkodzony.

Ja sobie bardzo chwalę modemy Huaweia, E3372 jest pierwszym, który sprawił mi problemy. Miałem E156g, E3131, w pracy mam E398 i E3276, każdy działa perfekcyjnie. Takich cyrków spodziewałbym się po ZTE, a nie po Huaweiu.

Ale nie ma tego złego co byt na dobre nie wyszło, w końcu zmotywuję się do modernizacji swojego sprzętu. MR3220 jest świetnym sprzętem, ale mam go już pięć lat, jest wiekowy, ma mały zasięg wifi(na piętro mam podłączony inny AP) i chyba przestaje już sobie radzić ze współczesnym sprzętem.

Dziękuję za wszystkie rady i chęć pomocy.
Pozdrawiam.

PS. Ten RT-AC51u to dobry sprzęt? Cenowo by mi bardzo pasował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 07:12
Post: #10
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Blom napisał(a):PS. Ten RT-AC51u to dobry sprzęt? Cenowo by mi bardzo pasował.
Ja Powoli wprowadzam go do sklepu przyblogowego. Ma podstawową zaletę: po prostu działa i to stabilnie. Obsługuje większość modemów i osiąga wysokie prędkości (spokojnie ponad 100 Mbit/s przez WiFi z E3372). Nie ma ograniczeń zasilania takich jak seria MR TP-Linka.
Główna wada to switch 100 Mbit/s a nie 1Gbit/s i tyle. Główna zaleta - możliwość instalacji firmware alternatywnego padavan.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 10:57
Post: #11
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Gdzie mogę znaleźć jakąś listę kompatybilnych modemów? Na stronie Asusa wszystkie linki pozdychane, a google wyjątkowo mało wie.

Bardzo mi zależy na sprzęcie stabilnym, prostym i bezobsługowym. Nie za bardzo ogarniam te wszystkie Gargoyle, Padavany czy OPENWRT. Pod tym względem MR3220 był świetny, jak go cztery lata temu postawiłem na strychu, tak z jakieś półtora roku nie miałem z nim styczności, a i to wtedy tylko do wymiany modemu i konfiguracji.

Na marginesie, z góry przepraszam za męczenie, gdzieś wyczytałem, że ktos podłączył do tego róutera 4 urządzenia po wi-fi i modem zaczął się reset bo zabrakło zasilania. Może być taka sytuacja?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 13:42
Post: #12
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Ja tam na Asusa nie narzekam, stabilność podobna jak nie większa niż MR3x20.
Nie ma żadnego związku między liczbą podłączonych urządzeń przez WiFi a poborem mocy - w każdym razie w wartościach istotnych. Ruch w wychodzący przez modem może mieć znaczenie też - im więcej danych przechodzi, tym większe prawdopodobeństwo braku zasilania, ale raczej nie w Asusie, tylko w TP-Linkach właśnie, gdzie limit prądu (pobór ciągły) wynosi 800 mA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 15:41
Post: #13
RE: Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Ja nie mam Asusa ale jak jest zbyt duża ilość połączeń to mogą być restarty.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2017 16:51 przez szopen.)
Post: #14
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Blom napisał(a):mam go już pięć lat, jest wiekowy, […] i chyba przestaje już sobie radzić ze współczesnym sprzętem.
to ^ jest dobra motywacja, sprzęt lepiej wymienić na spokojnie, niż w momencie gdy da o sobie znać starzenie jego podzespołów i zaczyna pracować niestabilnie, bądź wręcz przestaje pracować…


Blom napisał(a):ma mały zasięg wifi(na piętro mam podłączony inny AP)
ale tego ^ raczej nie przeskoczysz, WiFi ma "urzędowo" ograniczoną moc, wprawdzie nowsze technologie umożliwiają zmaksymalizowanie zasięgu osiąganego przy tej samej mocy, ale nie są to jakieś drastyczne różnice

Blom napisał(a):ktos podłączył do tego róutera 4 urządzenia po wi-fi i modem zaczął się reset bo zabrakło zasilania. Może być taka sytuacja?
bardziej bym uwierzył, gdyby to dotyczyło podłączenia kablowego (zakładam, że ma switcha green-ethernet podobnie jak zbliżone modele)

ale takie zachowanie ewentualnie może być spowodowane nie tyle ilością klientów bezprzewodowych, co raczej faktem, że jeden z nich jest "trefny"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2017, 12:51
Post: #15
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Dzień dobry,
zaryzykowałem jeszcze i poświęciłem pół dnia i poszukałem w salonach Play modemu E3372 ale wersji s-153 czyli nie HiLink, zgodnej z MR3220. I niespodzianka! Wszystko chodzi od dwóch dni rewelacyjnie, zasięg prawie 100% w 4G i najniższe transfery jakie miałem to 14mbps down i 9mbps up- w szczycie. Po nocach spokojnie dochodzi do 50mbps down i ok. 25mbps up.
Nic się nie zakłóca, BT czy zestaw klawa+mysz działają bardzo dobrze.

Teraz takie pytanie, czy w S-ce można wymusić LTE na stałe, nawet żeby pracował tak w routerze?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za udzieloną pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2017, 15:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2017 15:58 przez szopen.)
Post: #16
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
można

i nie ma znaczenia czy to s czy h czy jakakolwiek inna wersja (nowe wersje modemów zazwyczaj nie są rozpoznawane przez stare routery!)

opisane niżej metody dotyczą wersji "klasycznej"
(czyli NIE dotyczą hilinka, gdzie ewentualne wymuszenie czy wybór trybu połączenia robi się po prostu z poziomu webUI modemu, oczywiście o ile router nie przełącza modemu w tryb klasyczny do swoich potrzeb, wtedy pozostaje tylko to co potrafi router - metoda A, w trybie hilink żadna z metod nie jest aktualna - TYLKO webUI modemu!)
choć skuteczność takiego wymuszenia nie jest w 100% gwarantowana, zależy jakie polecenia wydaje modemowi router

zakładam, że zastosowywaniem ma być RBM DIL

metoda A (zalecana)

jeśli router ma tryb pracy "tylko LTE" w ustawieniach dla modemu, to wystarczy z niego skorzystać (zazwyczaj firmware routera musi być dostatecznie aktualne, aby miało takie ustawienie)


metoda B (jeśli router nie dysponuje odpowiednią opcją)

a jeśli router nie ma opcji ustawiania trybu połączenia (lub nie przewiduje ona LTE/4G), to wystarczy do tego
1) podpiąć modem bezpośrednio do komputera

2) ustawić w kompatybilnym z tym modemem Mobile Partnerze (bądź innym menadżerze połączeń - zwykle optymalnie jest używać tego, który jest dostarczony na modemie!) tryb "tylko LTE"/"LTE only"/"4G only" czy jakkolwiek się on nazywa w danej wersji softu i wykonać połączenie z internetem sprawdzające czy ustawienie działa, potem się rozłączyć, wyjąć modem (jeśli znamy miejsce, w którym modem w ustawieniach automatycznych spada z LTE do 3G np. piwnica, to warto test przeprowadzić w takim miejscu)

3) można już przełożyć modem do routera (UWAGA - w ustawieniach profilu, bądź generalnie modemu nie mogą występować żadne dodatkowe polecenia wpływające na tryb pracy modemu, w szczególności wybór trybu 3G itp. jeśli jest takie ustawienie należy zostawić je na "bez zmian" lub od biedy "auto")

4) aby zweryfikować czy ustawienie nie jest zmieniane przez router można go znów przełożyć do komputera (ale po wykonaniu co najmniej jednego udanego połączenia z internetem w routerze, niezależnie od tego w jakim trybie nastąpiło, choć jeśli nie było to LTE to mamy już odpowiedź), czysty MP powinien odpytywać modem z aktualnych ustawień, jak jest w przypadku jego operatorskich wariacji nie wiem (Play Online o ile mnie pamięć nie myli także odpytuje) i je pokazywać

oczywiście podczas podpinania modemu do komputera należy mieć zamknięty menedżer połączeń (NIE zminimalizowany!), to samo dotyczy sytuacji odłączania (najpierw rozłączasz sie od internetu następnie całkowicie zamykasz program)



metoda C (tylko na wypadek, jeśli metoda B zawiodła, a A nie jest dostępna)

metoda alternatywna, gdyby powyższa zawiodła to użycie TNI lub MDMA i wyłączenie wszystkich pasm częstotliwości dla 3G (pasma 2G mimo wszystko pozostawiłbym włączone!)
metoda może powodować czasem dziwne zachowanie modemu dlatego opisuję ją tylko na wszelki wypadek
natomiast jak dotąd nie spotkałem routera, który sam by zmieniał ustawione pasma (bo tryb pracy potrafi zmieniać większość routerów)

1 zdanie komentarza: TNI nie odczytuje aktualnie ustawionych pasm, tylko je ustawia "w ciemno", MDMA odczytuje aktualnie wykorzystywane pasma, ale jeśli modem nie jest na jego liście "znanych modemów", to odmawia jakichkolwiek zmian


PS
o ile modem można odłączać od pracującego komputera (choć w trakcie trwającego połączenia nie jest to zalecane, co opisałem wyżej), to nie należy go podpinać ani odpinać od włączonego routera (należy zawsze to zrobić, gdy router jest wyłączony), niby nic się nie psuje, ale w ten sposób można np. "wyprodukować" sobie konfigurację, która nie zadziała przy zwykłym starcie routera

nie należy wyłączać routera w trakcie inicjalizacji (zależnie od modelu jest to czas od kilku sekund po włączeniu do nawet kilku minut), to jest wprawdzie "dmuchanie na zimne", ale cierpliwość zawsze popłaca

PPS
w odpowiedzi zawarłem też parę wskazówek dla ewentualnych przyszłych czytelników - dlatego opis nie uwzględnia jednej konkretnej sytuacji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Blom (2017-02-24)
24-02-2017, 00:33
Post: #17
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Super odpowiedź! Wielkie dzięki!

Zdemaskowałeś mnie, fakt zastanawiam się nad RBM(w wersji 50zł na 150 dni), teraz też mam Play i w sumie to się zastanawiam, czy opłaca mi się zmieniać. Mam całkiem fajną umowę 60GB + nielimitowane noce za 27,99zł, jest to bardzo stary Play Online(2012 rok). Ale dzieje się z tym coś niepokojącego, wszyscy dookoła śmigają na LTE, nie mają żadnych problemów, a ja mam ciężki dostęp do LTE, kilkadziesiąt reklamacji rocznie i wymiany kart SIM. Nie dlatego, że jestem upierdliwy ale zawsze coś się dzieje. Mam wrażenie, jakby Play chciał mnie wypędzić z tej taryfy.


PS. teraz ustawiłem modem na PC, na tryb tylko LTE, wsadziłem do routera i mam mieszane uczucia.
Wsadziłem na karcie SIM z Nju bo łatwiej mi na niej oszacować jaki jest zasięg, i raz mam niski ping i niższe transfery, co sugeruje, że jestem w 3G, a raz mam wyższy ping i wyższe transfery co sugeruje, że jestem w LTE. Wsadzam do komputera i ustawienie jakie zrobiłem nawet nie drgnęło. Potestuję.

Swoją drogą, które routery mają możliwość sterowania trybem modemu bezpośrednio z ich oprogramowania?
Ten Asus, którego planuję kupić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 11:44
Post: #18
RE: Po wymianie modemu koszmarne problemy.
(24-02-2017 00:33)Blom napisał(a):  raz mam niski ping i niższe transfery, co sugeruje, że jestem w 3G, a raz mam wyższy ping i wyższe transfery co sugeruje, że jestem w LTE.
Na 4G powinieneś mieć jednak niższy ping niż na 3G. Niskie opóźnienia to jedno z założeń LTE, i z tego co zaobserwowałem to faktycznie tak jest.

Cytat:Swoją drogą, które routery mają możliwość sterowania trybem modemu bezpośrednio z ich oprogramowania?
Ten Asus, którego planuję kupić?
Sporo takich jest, to nie musi koniecznie być Asus, TP-Linki też to mają, jak nie na OFW to w Gargoylu, Dovado na pewno ma taką funkcję. Tyle że to nie jest cecha, którą producenci eksponują, więc trudno to w specyfikacji znaleźć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 14:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2017 14:12 przez szopen.)
Post: #19
Po wymianie modemu koszmarne problemy.
Arathefu napisał(a):Na 4G powinieneś mieć jednak niższy ping niż na 3G. Niskie opóźnienia to jedno z założeń LTE, i z tego co zaobserwowałem to faktycznie tak jest.
miałem o tym pisać Tongue

a generalnie to wahania prędkości i pingu wynikają z wielu różnych przyczyn w tym np. z różnic w obciążeniu sieci operatora nawet jeśli cały czas jest połączenie LTE

można zrobić test przy użyciu komputera (bez routera) przełączając modem w tryb 3G i wtedy porównując wyniki (zazwyczaj najłatwiej poznać 3G po ograniczonym uploadzie)

możesz też zwrócić uwagę na kolor LED w modemie (ale w tym modelu chyba nie ma różnicy w kolorze między HSPA a LTE)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interfejsy modemu LTE morfik 5 3 365 27-02-2019 20:31
Ostatni post: morfik
  Pomoc w dobraniu modemu imaro 4 3 446 11-01-2018 21:39
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372 problemy z łączeniem Rene 24 15 358 25-08-2017 21:02
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372 Zablokowanie się modemu Szwarceneger16 3 4 480 30-06-2017 05:54
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372s-153 Problem z aktualizacją modemu - kod błędu 19/16 Xa2016 1 8 018 29-06-2016 22:38
Ostatni post: jakubd