[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płynność filmów na komputerze.
20-07-2018, 13:34
Post: #1
Płynność filmów na komputerze.
Od kiedy mam sprawny komputer mogę zapytać o to, co wychodzi na to, że jest "programowe", z resztą na poprzednich komputerach był z tym zawsze problem, ale w porównaniu do nich obecny do jest tzw. "demon prędkości" i nie można zwalić na słabą kartę graficzną. Otóż zawsze ten obraz nie jest idealny. Tak jakby "skaczą" pasami kolejne klatki, szczególnie podczas ruchu perspektywy w filmie. Nie mam tego efektu, ani na budżetowym telewizorze, ani na dość budżetowym smartfonie, mimo, że w obu przypadkach w FHD.
Co można zrobić, aby obraz był jak "żyleta"?
Zamówiłem już długi kabel HDMI, by połączyć nim komputer z tv i mam aplikację na smartfona, która ma działać jako myszka przez WIFI (jeszcze jej nie testowałem) i jeszcze będę musiał zamówić kabel DVI... więc bardzo mi teraz zależy na tej płynności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 13:58 przez K4r0lSz.)
Post: #2
Płynność filmów na komputerze.
Tylko filmy?
Na czym odtwarzane? Jaka aplikacja.
Jakie rozdzielczości filmów, jaki kodek?
Sterowniki do karty graficznej, aktualne? Najnowsze stabilne, czy wersja beta?
Jaki system operacyjny?
Czy wgrywane sterowniki do monitora? Jeśli to Windows.
Czy to co odtwarzane, jest z dysku twardego [HDD/SSD], czy pendrive [USB] lub "skądś" po sieci lokalnej?

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 14:13
Post: #3
Płynność filmów na komputerze.
Tylko filmy.
Wszystkie możliwe aplikacje na poprzednim wgraniu systemu, a obecnie przeglądarka ff 61.0.1 (64 bity) i VLC media player 2.2.4
FHD, kodek chyba wgrany został z VLC.
Teraz patrzę, że jest duża poprawa jakości, względem świeżego dopiero co wgrania sterowników AMD. Tylko nie wiem po czym.
Ale i tak nie jest idealnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 14:20
Post: #4
Płynność filmów na komputerze.
Czyli rozumiem, w przeglądarce filmy z YouTube, a w VLC pliki z dysku.
Spróbuj może wgrać ffdshow, ja zawsze wgrywam ten pakiet, i problemów nie ma.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 14:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 14:54 przez Ekonomista.)
Post: #5
Płynność filmów na komputerze.
K4r0lSz napisał(a):Czyli rozumiem, w przeglądarce filmy z YouTube, a w VLC pliki z dysku.
Dokładnie.
Czekaj, zaraz wgram.

Użyłem tej najnowszej wersji, nie tej, co podpowiadał baner. Niestety to samo.

K4r0lSz napisał(a):Sterowniki do karty graficznej, aktualne? Najnowsze stabilne, czy wersja beta?
Jaki system operacyjny?
Czy wgrywane sterowniki do monitora? Jeśli to Windows.
Czy to co odtwarzane, jest z dysku twardego [HDD/SSD], czy pendrive [USB] lub "skądś" po sieci lokalnej?
Aktualne, najnowsze, stabilne.
Win 7 pro sp1 64bit.
Nie wgrywane sterowniki do monitora.
HDD

To szukać sterowników do monitora?
W sumie czy to ma sens, skoro teraz mam podłączony monitor tak, że z komputera wyjście HDMI, kablem HDMI>DVI do monitora. Bo zamierzam kupić kabel DVI>DVI, żeby podłączyć monitor, ponieważ monitor ma tylko DVI (no i tam VGA), telewizor ma tylko HDMI, a karta graficzna ma po jednym HDMI, DVI i DP?

Chodzi mi o to, że może lepiej wgrać sterowniki do monitora, jak już wszystko będzie podłączone w ostatecznym układzie kabli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 17:52
Post: #6
Płynność filmów na komputerze.
win7 ma sterowniki monitorów wbudowane, konieczność ich instalacji ostatnio była chyba w xp

ustaw natywną rozdzielczość wyświetlacza

jeśli masz poziome pasy to włącz czekanie na synchronizację w ustawieniach karty graficznej

jeśli chodzi o sprzęt, to karta graficzna zwykle nie bierze wcale udziału w dekodowaniu materiału wideo,
więc jeśli masz problemy natury wydajnościowej sprawdź obciążenie procka i zajętość RAM

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 17:58
Post: #7
RE: Płynność filmów na komputerze.
nie mogę wejść w AMD, pierw pisało, że nie ma sterownika AMD, a teraz    
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 18:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 18:56 przez szopen.)
Post: #8
Płynność filmów na komputerze.
nic mi to nie daje, może masz zainstalowane niezgodne wersje sterownika i control center, a może całkowicie brakuje sterownika karty graficznej
zrób ss z menadżera urządzeń (z rozwiniętymi gałęziami: karta graficzna, monitory, kontrolery hdd, urządzenia systemowe i ewentualnie procesory)

kolejność instalacji to
1) sterowniki chipsetu płyty głównej
2) sterownik karty graficznej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 19:00
Post: #9
Płynność filmów na komputerze.
Windows 10 już chyba sam wszystko instaluje poza sterownikami do grafiki.

Nie wiadomo też jaka specyfikacja, bo jak zarzucasz plik 35GB to jednak to wymaga trochę mocy obliczeniowej. Musi być zachowana akceleracja sprzętowa, czyli odtwarzacz + wspierana przez komputer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 19:06
Post: #10
RE: Płynność filmów na komputerze.
szopen napisał(a):zrób ss z menadżera urządzeń
Nie ma czego...    
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 20:10 przez szopen.)
Post: #11
Płynność filmów na komputerze.
nie wiem co z nim robiłeś ani czy to nie sprawka wirusów
ale jedna sprawa jest jasna - instaluj system od zera,

ale zanim to zrobisz to miej pewność, że na dysku nic nie zostało
http://www.killdisk.com/killdisk-freeware.htm

oczywiście przez wyzerowaniem dysku musisz mieć backup wszystkiego co ważne (ale tylko dokumentów, programy polecam pobrać na świeżo)

grzech1991 napisał(a):Windows 10 już chyba sam wszystko instaluje poza sterownikami do grafiki.
to nie jest win10 jeśli dobrze zrozumiałem (tylko 7)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 21:47
Post: #12
Płynność filmów na komputerze.
szopen napisał(a):oczywiście przed wyzerowaniem dysku musisz mieć backup wszystkiego co ważne
Ciekawe, gdzie mam skopiować moje filmy, które zajmują prawie cały dysk HDD 1 TB? SSD na którym jest system i programy to nie ma problemu, żeby to wykasować. Jakieś tam dokumenty i zdjęcia na HDD to nawet na pendrive'ie się zmieszczą. Ale filmy ściągałem miesiącami. I tak miałem kupić 1 TB HHD 2,5" do filmów, bo już obudowę mam. Wychodzi na to, że w pierwszej kolejności właśnie taki zakup potrzebuję zrobić, a potem mogę zabrać się za czyszczenie komputera.
------------------------
Swoją drogą niecały miesiąc ma nowo postawiona winda, od początku antywirusy, kilka razy skanowane oba dyski. Myślę, że chyba sama instalka windy albo sam aktywator jest wirusem.
-------------------------
Dobrze, że jeszcze się nie zadomowiłem z wszystkimi programami (raptem office, VLC, Tidal, ff, acrobat i kilka programów zainstalowanych), bo dziś i tak już mam zły dzień i bym chyba wyrzucił kompa przez okno...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 22:04
Post: #13
Płynność filmów na komputerze.
Ekonomista napisał(a):albo sam aktywator jest wirusem.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 10:28
Post: #14
Płynność filmów na komputerze.
Ale po co zerować dysk? Przy instalacji systemu tylko SSD formatuje, nie wyobrażam sobie wywalania 17TB danych.

Aktywatory trzeba mieć ze sprawdzonych źródeł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 19:17
Post: #15
Płynność filmów na komputerze.
grzech1991 napisał(a):Ale po co zerować dysk?
ponieważ podejrzane są wirusy, a to najprostsza metoda

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 21:01
Post: #16
Płynność filmów na komputerze.
Tylko tyle, że chyba autorun nie zaczyta Ci wirusa z drugiego dysku, nie spotkałem się z czymś takim.

Dobry skan i tyle, drugiego hdd po instalacji systemu albo jakiś live typu kaspersky itd. Średnio też wyobrażam sobie taką sytuację, gdyby zgłosił się taki klient jak ja - 9.25TB na 4 dyskach.

Aczkolwiek, może się nie znam, z reguły masz większe doświadczenie niż ja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 06:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2018 06:30 przez K4r0lSz.)
Post: #17
Płynność filmów na komputerze.
Jeśli nie masz wgranych sterowników do monitora, od producenta, to lepiej - Windows instaluje swoje standardowe i one problemów nie generują, jakbyś miał od producenta, to różne rzeczy mogą się dziać - choć przeważnie jest odrobinę lepiej niż na standardowych.
To jeszcze napisz, co to za karta graficzna, i czy płyta główna ma wbudowaną kartę graficzną.
I najwyraźniej, jak już chłopaki zauważyli, coś nie tak ze sterownikami grafiki i Catalyst Control Center.
Ja preferuję karty z chipsetem nVidia, ale przy AMD nie wgrywam CCC, bo czasem generuje błędy.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 09:44
Post: #18
Płynność filmów na komputerze.
K4r0lSz napisał(a):co to za karta graficzna
Sapphire Radeon HD6790
K4r0lSz napisał(a):czy płyta główna ma wbudowaną kartę graficzną
Jest chyba właśnie karta zintegrowana z procesorem, a płyta główna ma tylko wyjścia wideo, a nie ma GPU.
Nie powinno mieć to znaczenia, bo przecież korzystam z karty na PCIe x16. Dla precyzji - płyta główna to Asrock H81M-DG4.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 10:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2018 10:53 przez K4r0lSz.)
Post: #19
Płynność filmów na komputerze.
Nie powinno mieć znaczenia, jeśli przez przypadek gdzieś w konfiguracji nie ma "nieprawidłowości" Wink
Wg strony producenta ma wyjście DVI-D i D-Sub.

Tak na wszelki wypadek, w BIOS ustawiłbym Primary Graphics Adapter, jako PCI-Express.
I sprawdził podpięcie kabelków z tyłu Wink

Jeśli problem z CCC nadal występuje...
Odinstalować sterowniki do grafiki i CCC, uruchomić ponownie.
Zainstalować tylko sterowniki do karty graficznej, uruchomić ponownie.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 11:00
Post: #20
Płynność filmów na komputerze.
Wszystko pięknie, ale Szopen radził zainstalować system od nowa i sugeruje, że to wina aktywatora. Więc te sterowniki mogę teraz tylko z ciekawości zainstalować. Swoją drogą na stronie AMD zdaje się był tylko CCC, a nie same sterowniki, z innych stron chyba się bałem pobierać i instalować. Nie raz naciąłem się na wirusa, raz to takiego, że dostałem "oczoprącia" jak zobaczyłem co się dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB. Ekonomista 31 15 154 02-04-2019 19:33
Ostatni post: grzech1991