[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
06-07-2014, 21:48
Post: #1
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Od bardzo dawna prenumeruję różne czasopisma. Staram się co prawda głównie korzystać z różnych promocji, ale czasem także płacę normalnie za prenumeratę.

Od 3 lata prenumeruję Wprost w wersji PDF. Jest piękna strona http://ewydanie.wprost.pl/ a na niej udało mi się dwa razy skorzystać ze specjalnych promocji, teraz akurat mam na rok związaną z promocją na stacjach Orlen w ramach programu Vitay. Wystarczyło raz zatankować...

I tak sobie czytam i czytam i nagle, niespodziewanie - kolejnego numeru ściągnąć mi się nie udało (nomen omen zbiegło się to z pierwszym numerem z "aferą generała Taśmowa")

Wysłałem grzecznie zapytanie do działu prenumeraty. Dostałem kompletnie niezrozumiałą dla mnie odpowiedź:
Cytat:Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z licznymi naruszeniami punktu 15
regulaminu ewydanie.wprost.pl (zapis zamieszczamy poniżej) zawieszona
została możliwość pobierania wersji tygodnika w formacie PDF.
W związku z zaistniałą sytuacją proponujemy możliwość nieodpłatnego
przedłużenia prenumeraty (wersji online) o 3 miesiące - niezależnie od
dotychczasowego okresu na jaki prenumerata została wykupiona.
Prosimy o odpowiedź na niniejszą informację z wyrażeniem zgody na
przedłużenie prenumeraty na adres prenumerata@wprost.pl.

Przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Zapisy punktu 15. "Poza przypadkami określonymi w obowiązujących przepisach
prawa, a w szczególności ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych,
zabrania się kopiowania, obrotu, najmu, udostępniania w taki sposób aby
każdy miał do niego dostęp w każdym czasie lub w każdym miejscu i innych
form rozpowszechniania prenumeraty w całości lub części w tym udostępnionych
za pomocą prenumeraty utworów (artykułów, zdjęć, grafik) lub ich części.
Jakiekolwiek korzystanie z prenumeraty lub zawartych w niej utworów mające
charakter materialny, zarobkowy lub podobny wymaga zgody Wydawcy udzielonej
na piśmie pod rygorem nieważności."

Z poważaniem
Dział Prenumeraty

Wygląda na to, że przeskoczyłem na kolejny level - pirata kradnącego gazetę, którą dostaję w zasadzie za darmo.
Propozycji przedłużenia prenumeraty - też nie rozumiem.

Gazetę czytałem sobie na komputerze (do szybkiego przejrzenia), na tablecie (tu czyta się najwygodniej) i na smartfonie (w transporcie miejskim i na spacerze inaczej się nie da) - więc każdy numer ściągałem sobie trzy razy. W zasadzie od zawsze. Regulamin tego nie zabrania. Czyli o co chodzi? O pieniądze raczej nie.

Porada dla prenumeratorów Wprost i innych gazet z systemu e-wydanie: Ściągać raz, wrzucać na dropboxa tak, żeby nie zorientowali się, że mamy kilka urządzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 18:56
Post: #2
RE: Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
niestety mam ten sam problem. też mi zablokowali . wszystkim zablowali możliwość ściagania bez względu na to na ilu urządzeniach czytali. ja czytałem na jednym. opisałem przypadek i dostałem taką samą odpowiedź.

ale nie odpuszczę. zrobię czarny pijar . na forach i na wykopie. tak nie można robić. każą czytać online ? przy tej ich przeglądarce ., tragedia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 23:43
Post: #3
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Cieszę się, że nie jestem sam. Bardzo mi się to nie podoba. Wolę nie płacić wcale, jeżeli takie coś robią. Zastanawiam się, gdzie ich "spamować".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 13:54
Post: #4
Odp: Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Niestety teraz wygląda na to ze nie będzie gazet online za free. Wygląda mi ze Piano chce zgarnąć jak największy tort na rynku przynajmniej polskim i chyba czeskim/słowackim skąd się wywodzą. Juz to jest wnerwiajace przy tok FM gdzie wyłączyli podcasty pisza ze będzie lepiej i wygodniej po czym bach durna apka nie dopracowana i 10pln na miesiąc jak chcesz słuchać archiwum.

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 17:36
Post: #5
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Ja tam nie mam problemu z podziałem na content płatny i bezpłatny, jak to robi gazeta.pl i inni. Mam tylko alergię na oskarżanie mnie o piractwo, gdy ja specjalnie namęczyłem się, żeby mieć legalną prenumeratę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 09:06
Post: #6
RE: Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
A ja mam dobre rozwiązanie. Skoro oni olewają klientów, to teraz klienci powinni ich olać. Zobaczymy, kto lepiej na tym wyjdzie? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 10:15
Post: #7
Odp: RE: Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
(10-07-2014 09:06)mistrz1 napisał(a):  A ja mam dobre rozwiązanie. Skoro oni olewają klientów, to teraz klienci powinni ich olać. Zobaczymy, kto lepiej na tym wyjdzie? Smile

Wszystko jest dobrze poki sa reklamodawcy, wprost jest silna marka wiec nie przejmują sie pewnie az tak bardzo klientami szczegolnie, ze pewnie nagran do publikcji maja troche więc potencjalnych reklamoogladaczy bedzie trochę to reklamodawcy nie będą sepic jesli jest gwarancja ze bedzie wzrost sprzedaży papierowej. A serial z nagraniami można ciagnnnnaaaac. Na chwilę obecną raczej beda w tendencji wzrostowej, musiałoby sie cos stac poważnego zeby ludzie przestali kupować to czasopismo, ale materiały mają oryginalne a nie zmyslone (nie oceniam tu legalności pozyskania i rozpowszechniania) tylko zeby komentarz był obiektywny a nie głupi i niepsrawdzony (cos sprawa z poslem Burym i zatrudnieniem redaktora w firmie syna posła ktory syna nie ma)

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 10:51
Post: #8
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Wiesz, tu chodzi o to, że dostali kasę, a nie realizują umowy, a do tego oskarżają o piractwo.

Co do reklamodawców - większość się wycofała z tego co mówią media. Duża część to były firmy państwowe, a teraz wiadomo jaka jest sytuacja. Zwiększony nakład to za mało, żeby utrzymać ruch finansowy takiej gazety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2017, 10:16
Post: #9
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Sytuacja wyglądała w ten sposób, że ludzie ściągali PDF i potem wrzucali praktycznie bez wysiłku całe wydanie do sieci. Redakcji się to nie spodobało i zaczęli kombinować jakby tu uprzykrzyć życie piratom. Oczywiście ucierpieli na tym wszyscy. W ostatnim czasie dopięli swego i zamknęli kilka stron z gazetkami online.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2017, 09:52
Post: #10
Ostrzeżenie do prenumeraty Wprost
Wszystko świetnie, ale wiesz, od tego masz znaki wodne żeby sprawdzić, kto wypuścił PDFa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz