[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
07-02-2015, 14:22
Post: #1
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Mam system Windows 81. 32 bit. Kupiłem nieopatrznie modem Option Icon XY do Aero2. Niestety aplikacja dołączona do modemu uCAN Connect nie widzi sieci. TopNetInfo nie widzi w ogóle modemu (ale mogłem coś źle zrobić, ponieważ słabo się znam na tym).
Ściągnąłem sterowniki ze strony Option do windows 7 (do windows 8.1 nie ma w ogóle) i nic. Czasem system widzi modem jako nieokreślone urządzenie, czasem jako stację dysków optycznych.
Czy mógłby mi ktoś poradzić, jak zainstalować ten modem pod Windows 8.1, tak żeby Aero2 działało?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 14:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2015 14:37 przez spag.)
Post: #2
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Z optionem to musisz popatrzec na ich stronie chociaz jakis czas temu przebudowywali i zrobilo się gorzej ale musisz trafic na któryś z programów który działa. Ja próbowałem na win 8 i nie było problemów. Ale który program uzylem nie pamiętam. Spróbuj tych sterowników
http://ukblog.im-mobility.com/public/sup...nstall.zip
Ze strony
http://ukblog.im-mobility.com/manually-u...-windows-8
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 15:36
Post: #3
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Problem w tym, że system od razu przypisuje modemowi sterownik do stacji dysków cd/dvd, a jak próbuje zainstalować sterowniki podane przez Ciebie, to wyświetla mi się okienko "Określony folder nie zawiera zgodego oprogramowania sterownika dla urządzenia. Jeśli folder zawiera sterownik, upewnij się, że sterownik jest przeznaczony dla urządzenia System Windows dla systemów 32-bitowych.".
Rzecz w tym, że ja mam Asusa T100TA, który nie ma w ogóle stacji dysków cd/dvd. System błędnie identyfikuje modem jako tą stację. Nie za bardzo wiem, co z tym zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 15:42
Post: #4
Odp: Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
(Prawie)Kazdy modem jest identyfikowany jako cd gdyż zawiera on oprogramowanie do połączeń i sterowniki wiec komputer traktuje ten obszar jako cd. Nie wiem jaka masz wersje 8.1 home, ultimate etc. Ale.moze masz możliwość uruchomienia prpgramu w trybie zgodności z win xp lub 7. Jest wątek jak ktos sobie poradził z tym modelem pod win 7.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 18:03
Post: #5
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Ale ty próbujesz systemowi wskazać sterowniki, czy uruchomić program instalacyjny z wirtualnego napędu CD wbudowanego w modem? Należy raczej uruchomić instalator...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2015 20:10 przez spag.)
Post: #6
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Może niezbyt jasno się wyraziłem Smile.
Oczywiście, że na samym początku zainstalowałem z wirtualnego dysku oprogramowanie. Nie mogłem się połączyć i próbowałem innych metod, wyżej opisanych.
Chciałem zrobić wszystko to, co jest na stronie podanej przez spaga. Tutaj problem polega na tym, że widać w menedżerze urządzeń wirtualną stację dysku, ale nie widać modemu podpiętego pod port usb, (czyli nie widzę czegoś takiego: [Obrazek: option_win8_01.jpg] ). Nie mogę więc uaktualnić sterownika według podanej strony.
Próbowałem też połączyć przez topnetinfo, ale nie widzi modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 20:09
Post: #7
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Czekaj bo chyba coś przekręcasz to co jest na rysunku to właśnie jest wirtualny dysk (mass storage) a czy widzisz go w (mój) komputer
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 20:17
Post: #8
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Ech, może nie będę się pogrążał Smile.
To jest obrazek stąd: http://ukblog.im-mobility.com/manually-u...-windows-8

Chodzi mi o to, że na Win 8.1 widzę modem tylko w jednym miejscu: jako wirtualną stacje dysków CD/DVD, a nie widzę jej w menedżerze urządzeń pod kontrolerami uniwersalnej magistrali szeregowej.

Jak odpaliłem Win 7, to widzę modem w menedżerze urządzeń w 2 miejscach - jako wirtualną stację dysków i w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej.
Na obu systemach widzę modem jako dysk w moim komputerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 20:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2015 20:41 przez spag.)
Post: #9
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Mam jeszcze pomysł Orange miał w swojej ofercie optiony rożne moze ich business everywhere ma jakiś budzik żeby obudzić modem http://www.orange.pl/kid,4000377798,id,4...ticle.html no chyba ze vodafone Mobile Broadband wersja 10.2 ale to dużo wazy i jest upierdliwe w instalacji i odinstalowaniu

Moze ta wersja business everywhere bedzie lepsza?
http://files.ee.co.uk/business/business-...taller.zip
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 20:54
Post: #10
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
spag napisał(a):Mam jeszcze pomysł Orange miał w swojej ofercie optiony

pomysł w sumie ciekawy, niestety XY był dostępny w PL jedynie w wolnej sprzedaży (przynajmniej sobie nie przypominam, aby był w ofercie któregokolwiek operatora)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 23:19
Post: #11
Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa
Być może problemem jest brak sterowników do systemu - trzeba kombinować i próbować. Tak to czasem bywa ze starym sprzętem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 a likwidacja 3G zurich 2 1 274 11-04-2023 11:47
Ostatni post: jakubd
  Aero2 jest Internetu nie ma… wwojtek 14 27 519 02-09-2015 16:28
Ostatni post: jakubd
  Medion S4222 a Aero2 QJaw 4 11 902 09-08-2015 21:45
Ostatni post: QJaw
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 480 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd
  Option Icon 225 [niezgodny z Aero2] aothunterpl 7 15 489 01-05-2015 12:00
Ostatni post: jakubd