[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia CS-15
02-04-2012, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2012 23:56 przez seba12a.)
Post: #1
Nokia CS-15
Witam. Mam pytanie. Czemu modem pokazuje brak usług? I pokazuje się wybieranie nieudane ? Lampka mruga na czerwono. W instrukcji jest napisane, że niby to Pin... Spoko już 2 modem i dalej nie działa to Aero2. W telefonie i na tablecie nie mam żadnych problemów :/

Nie wiem co jest naprawiło się ... i zaczęło działać ^^
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2012, 00:07
Post: #2
RE: Nokia CS-15
oto magia świąt wielkanocnych Wink

czasem modem musi się "zapoznać" z otoczeniem sim komputer etc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2012, 00:27
Post: #3
RE: Nokia CS-15
No i dać modemowi chwilę czasu na znalezienie sieci - UMTS 900 jest przez wiele modemów wyszukiwany na samym końcu, jako najbardziej egzotyczna częstotliowość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2012, 07:41
Post: #4
RE: Nokia CS-15
Ok dzięki. Długo to wyszukuje Big Grin.

Jeszcze pytanko jak w XP, Vista, 7 ustawić to autołączenie po rozłączeniu. Można prosić jakieś linki do poradników. Korzystam z Nokia Internet Modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2012, 14:33
Post: #5
RE: Nokia CS-15
Za pomocą NIM nie da się ustawić automatycznego wznawiania. Musisz zrezygnować z tego i użyć albo gołego Windows - http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...aczen.html albo np. Top NetInfo (ma taką opcję).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 17:59
Post: #6
RE: Nokia CS-15
Mam jeszcze pytanko. Jaki są skutki zwieszenia modemu? Modem strasznie grzeje się. Mam zasięg 3/4 kreski ale nie odbiera ani nie wysyła danych :/ Musze rozłączyć i ponownie połączyć :/ Czy to wina przegrzewania się ? Czy reklamacja uwzględni to, że modem przegrzewa sie i zawiesza się ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 18:17
Post: #7
RE: Nokia CS-15
CS-15 faktycznie nagrzewał się podczas testów, ale nie wyróżniał się za bardzo pod tym względem od innych modemów - zawsze dało się go trzymać w ręku, czyli było "bezpiecznie" dla sprzętu i człowieka.
Jeżeli rozłączenie i połączenie rozwiązuje problem z przywieszeniem się transferu, to raczej powodem nie jest przegrzewanie się. Modem zawieszony na twardo zareaguje tylko na odłączenie i podłączenie ponowne.
Możesz poprawić sygnał i zmniejszyć nagrzewanie się za pomocą przedłużacza USB, dzięki któremu umieścisz modem w bardziej przewiewnym miejscu o lepszym sygnale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 18:35
Post: #8
RE: Nokia CS-15
Powiem tak czasami pomoże rozłączenie i ponowne podłączenie. Ale czasami muszę odłączyć od usb bo pisze połączenie nieudane... Trzymać w ręce hmm nie wiem czy przez dłuższy czas utrzymałbym go w ręce Big Grin \

Średnio po 40 minutach wystepuje ta zwiecha po ponownym połaczeniu od tych 40mint to co 5-10minut zwiecha. Udręka a nie korzystanie z internetu :/


Powiem tak modem jest lipny. Przełożyłem karte do telefonu internet smiga jak szalony i nie ma zwiech. Działa z 5 razy szybciej niz na tym modemie nooki. Kolejne 100zł w plecy ^^
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 20:17
Post: #9
RE: Nokia CS-15
Kurcze, śmigałem na tym modemie z Aero2 przez dobrych kilka dni jednym ciągiem i nie miałem żadnego z tych problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 20:47
Post: #10
RE: Nokia CS-15
Mam jeszcze pytanko. Czy ma ktoś może jakiś poradnik jak wlutowac złącze antenowe w ten modem ?

Czy można dolutować kable z końcówką antenową bez strat sygnału ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 21:51
Post: #11
RE: Nokia CS-15
Bardzo wątpię, żeby dało się to zrobić w sposób rozsądnie działający - w odróżnieniu od innych urządzeń z ukrytym gniazdem antenowym (np. K3520) tutaj producent nie przewidział w torze antenowym podłączenia zwykłej anteny - nie tylko nie będzie pól lutowniczych, ale tor antenowy nie został "wyliczony" pod tym kątem i efekty takiej rzeźby mogą być mizerne. Lepiej sprzedać i kupić choćby E173u-2, niż spawać i zniszczyć modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 00:25
Post: #12
RE: Nokia CS-15
(05-04-2012 18:35)seba12a napisał(a):  [...]
Średnio po 40 minutach wystepuje ta zwiecha po ponownym połaczeniu od tych 40mint to co 5-10minut zwiecha. [...]

to co opisałeś to na 90% przegrzewanie się modemu - spróbuj umieścić go w miejscu gdzie masz maksimum zasięgu

można wprawdzie zrobić partyzantkę wstawiając w przedłużaczu na linii zasilania 1 lub 2 diody prostownicze (obniżając napięcie zasilające) i zobaczyć czy to pomoże (ale wcale nie musi, a rozgrzebana przedłużka usb raczej jest niesprzedawalna), w każdym razie nie polecam grzebania w torze antenowym modemu (lepiej raczej nie będzie a stawiam, że będzie gorzej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 08:15
Post: #13
RE: Nokia CS-15
Znalazłem takie coś więc pytam. Ogólnie widziałem jeszcze kilka innych modemów w których dolutowują złącze i podłączają antenę zewnętrzną.

[Obrazek: nokia1.JPG]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 10:24
Post: #14
RE: Nokia CS-15
A tego jeszcze nie widziałem - tutaj ewidentnie jest w środku gniazdo (prawdopodobnie standardowe wewnętrzne złącze stosowane na kartach MiniPCI/Express). Z tym lutowaniem to nie wiem, czy to najlepszy pomysł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 10:55
Post: #15
RE: Nokia CS-15
Witam!
A mi ten problem sam się nie naprawił ma ktoś może jakieś wskazówki dotyczące modemu noki cs-15 migającej czerwonej lampki i "połączenie nieudane", chciałem jeszcze przytoczyć, że jak włożyłem kartę to nie wyskoczyła mi informacja dotycząca wpisania kodu pin musiałem włączyć taką opcję w ustawieniach modemu ale to chyba dotyczy tylko modemu a nie karty sim? Proszę o poradę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 12:47
Post: #16
RE: Nokia CS-15
Karta sim ma pin. Ale ten pin uaktywnia sie na modemie czy telefonie i dopiero wtedy trzeba wpisać. Można bez pinu. No u mnie też naprawiło się. Teraz jest ok znajduje Aero2 ale, rozłącza często. Jeszcze ani razu nie wytrzymało mi 1h...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 14:36
Post: #17
RE: Nokia CS-15
problem wynika z tego że modem nokia cs-15 nie czyta karty aero2 którą otrzymałem wczoraj. Możliwe że modem nie jest kompatybilny z kartą sim aero2?
włożyłem kartę plusa do modemu nokia cs-15 i od razu poprosił mnie program " Nokia Internet Modem" o PIN w przypadku karty sim Aero2 nie występuję zapytanie o PIN tylko miga lampka czerwona z instrukcji wynika że karta sim wymaga wpisania pinu. Ja już sam nie wiem. Proszę o poradęWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 14:39
Post: #18
RE: Nokia CS-15
Karty Aero2 zwykle nie mają PINu, ale trafiają się "rodzynki" z PINem. Najlepiej sprawdzić w normalnym telefonie (nie musi być zgodny z Aero2) czy telefon poprosi o PIN do karty.

nomad: zacznij od wyszukania sieci ręcznie w programie Nokia Internet Modem - może po prostu jesteś poza zasięgiem sieci?
No i czy czytałeś: http://forum.jdtech.pl/Watek-nokia-cs-15-nie-laczy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 17:37 przez seba12a.)
Post: #19
RE: Nokia CS-15
Jak miga to też przeszukuje pasma więc trzeba poczekać trochę. Następnie jak cały czas miga spróbować podłączyć modem do usb na nowo i poczekać. Jeżeli odpięcie i ponowne podpięcie nie pomoże to nie ma zasięgu albo coś jest zepsute. Możesz jeszcze w programie włączyć pin i spróbować z pinem. podłączyć usb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nokia 7M-01 [niezgodny] myyysiak 4 9 274 28-10-2017 09:24
Ostatni post: jakubd
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 479 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd
  Nokia 21M-02 - problem z Ubuntu swotki 17 17 162 24-07-2014 23:04
Ostatni post: jakubd
  modem Nokia 21-m02 pokazuje połączenie ale net nie działa Paweł 5 6 724 22-03-2014 11:13
Ostatni post: Paweł
  Nokia internet modem [link szukam] spag 12 12 384 20-03-2014 20:54
Ostatni post: szopen