[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia 21M-02 - ciagle "inicjalizacja"
26-04-2012, 11:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 02:55 przez szopen.)
Post: #1
Nokia 21M-02 - ciagle "inicjalizacja"
Witam.
Problem zaczal sie wczoraj. Gdy chce polaczyc sie z internetem ciagle widac informacje, ze program Nokia Internet Modem ciagle inicjalizuje polaczenie. Trwa to dosc dlugo, po czym wystepuje tresc, ze moze byc to spowodowane... i tu kilka opcji.
Wczesniej internet nie zawsze sie laczyl, ale wystarczylo uruchomic ponownie komputer.
Wczoraj po prawie godzinie udalo mi sie nawiazac polaczenie. Dzisiaj nic nie pomaga.

System Windows7 Starter. Mam netbooka od niedawna i ten Windows mnie denerwuje - gdzie moge odinstalowac sterowniki do modemu?

Na Win XP od razu polaczylem sie z internetem.

Podejrzewam, ze to wina softwar'u, ale nie wiem jak to ugryzc na Win7.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 19:30
Post: #2
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Proponuję zacząć do utworzenia połączenia z siecią... za pomocą systemu Windows - Centrum sieci i udostępniania, Utwórz nowe połączenie, modemowe, wybrać Nokię, numer *99# i... już.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 14:57
Post: #3
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Niestety to nie pomoglo. Wystepuje blad 777 - "Nie mozna ustanowic polaczenia, poniewaz modem (lub inne urzadzenie laczace) w komputerze zdalnym nie dziala.

Jednakze na Win XP problem rowniez istnieje - to 1 polaczenie bylo przypadkiem. Takze info z pierwszego postu, ze na Win XP wszystko jest OK jest bledne i wprowadza w blad.

Jako, ze komunikat mnie przestraszyl - mam nowy modem, ktory nie jest tani - postanowilem sprawdzic czy internet bedzie dzialal na karcie SIM Play (na szczescie mam pakiet internetowy w swoim profilu). Gdy wybieram "Polacz" mija kilka sekund i internet dziala oraz hula jak ta lala.

Czyli wina jest po stronie Aero2. Dziala kiedy chce, a w ostatnich dniach nie dziala w ogole. Wyglada na to, ze pozostaje reklamacja, ktora sobie daruje, czytajac inne tematy na forum... Big Grin Szkoda bylo tylko kasy na modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 18:15
Post: #4
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Czy modem normalnie miga na niebiesko przed połączeniem?
Bo to faktycznie może być problem lokalny... w sieci operatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 19:14
Post: #5
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Tak - modem miga na niebiesko.

Czasami laczy, ale w 95% prob przekracza czas na uzyskanie polaczenia. Wczoraj juz sie balem, ze modem padl na pasmie 900MHz, ale dzisiaj kilka razy sie polaczylem.

Jest jeszcze 1 objaw - nawet jezeli polaczy i troche podziala (od kilku do kilkunastu minut), to pozniej nie wczytuje stron www. Pakiet danych wysylanych sie zmienia, ale odebranych stoi w miejscu; na dodatek w tej sytuacji zaobserwowalem, ze "Polaczenie IPv4: Brak dostepu do Internetu". Modem swieci na niebiesko, czyli daje info, ze jest zalogowany do sieci.

No nic - jutro musze ruszyc 4 litery z domu i zobacze jak dziala w innych lokalizacjach miasta (Lublin).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 22:06
Post: #6
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Koniecznie daj znać, czy inna lokalizacja rozwiązuje problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 17:10
Post: #7
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Przetestowalem Aero2 w innych lokalizacjach. Ogolny wniosek - u mnie w miejscu zamieszkania dzialalo, a teraz nie chce dzialac.

W sobote sprawdzilem dzialanie Aero2 w punkcie A i B - sa to oddalone od siebie i mojego miejsca zamieszkania punkty. W obu internet dzialal bez problemu.

W niedziele Aero2 dzialalo tez u mnie, aby wczoraj (sroda) znowu nie chcialo dzialac.

Najlepsze jest to, ze najwiekszy zasieg jest w miejscu mojego zamieszkania, wiec "lopatologicznie" wychodzi na to, ze cos jest nie tak z nadajnikiem Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 17:18
Post: #8
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
Zasięg najlepszy znaczy najwyższe wskazanie siły sygnału? tzn konkretnie jakie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 21:05
Post: #9
RE: nokia 21m-02 - ciagle "inicjalizacja"
(03-05-2012 17:18)jakubd napisał(a):  Zasięg najlepszy znaczy najwyższe wskazanie siły sygnału? tzn konkretnie jakie?

Konkretnie 4/5 kresek okreslajacych sile sygnalu w Windows7 - mowa o moim miejscu zamieszkania. W punkcie B jest 1/5 kresek i nigdy nie mialem tam problemu z polaczeniem sie z internetem; tylko czasami modem chcial laczyc sie po roamingu z Plusem (ale to inna historia).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nokia 7M-01 [niezgodny] myyysiak 4 9 276 28-10-2017 09:24
Ostatni post: jakubd
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 480 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd
  Nokia 21M-02 - problem z Ubuntu swotki 17 17 165 24-07-2014 23:04
Ostatni post: jakubd
  modem Nokia 21-m02 pokazuje połączenie ale net nie działa Paweł 5 6 725 22-03-2014 11:13
Ostatni post: Paweł
  Nokia internet modem [link szukam] spag 12 12 385 20-03-2014 20:54
Ostatni post: szopen