[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
09-01-2014, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2014 07:46 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Przed zakończeniem roku 2013 Play wyskoczył z ofertą nielimitowanego internetu na kartę w technologii LTE za 30zł miesięcznie. Jak wiadomo nawet pracownicy operatora, konsultanci/doradcy potrafią wprowadzić w błądi powiedzieć wprost tak ja to było u mnie "tak nie ma żadnego limitu, wystarczy 30zł i hulaj dusza!" tak napisał mi na fb na oficjalnym funpage Rebulla ich pracownik Smile

Jak się okazuję internet nie jest nielimitowany i łatwo można się nadziać. Jak wiadomo LTE działa szybko w ramach tej usługi dostajemy 200GB danych na miesiąc, użytkownik nie świadomy tego mając w głowię fakt iż posiada nielimitowany internet na miesiąc może zacząć korzystać z oferty maksymalnie jak się da i te 200GB pójdą mu w kilkanaście dni. Wystarczy pooglądać filmy w full HD, pościągać większe pliki i po transferze Smile Ponad to przypominam oferta dotyczy tylko technologii LTE, dlatego musicie posiadać urządzenie działające w tej usłudze i być w jej zasięgu.
Dlatego uważajcie drodzy forumowicze na razie bez limitu i bez zobowiązań w mobilnym świecie pozostaje nasze skromne AERO2. Pozdrawiam Żużel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 20:26
Post: #2
Nielimitowany LTE na karte Play,RedBull - nie do końca nielimitowany
Internet jest nielimitowany, po wykorzystaniu 200GB masz lejek i prędkość spada do 2 Mb/s czyli i tak szybciej niż Aero2. Innymi słowy warto.
http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/fi...30_dni.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2014, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2014 21:19 przez Wladyslawus.)
Post: #3
RE: Nielimitowany LTE na karte Play,RedBull - nie do końca nielimitowany
Witam,

Nabrałem pewnych wątpliwości, co do działania LTE bez limitu w RBM. Od początku: konto doładowałem kwotą 50 PLN i ustawiłem na sztywno łączenie tylko LTE w modemie. Aktywowałem LTE bez limitu i przez miesiąc wszystko działało jak należy. Po upłynięciu okresu 30 dni otrzymałem smsa o ograniczeniu prędkości internetu oraz braku środków na koncie. Sprawdziłem konto i nadal jest 51 PLN, a dodatkowo ponownie aktywowałem LTE przez PLAY24 oraz kodem i nadal jest wolno.

Odpowiedź na moje zgłoszenie z PLAY, to informacja, że skończyły mi się promocyjne MB (wykorzystałem ok 7 GB), a ponownie uruchomić usługę będę mógł przy doładowaniu konta, jednocześnie konsultant odwołał się do regulaminu usługi, gdzie wymogu doładowania nie ma. Napisałem ponownie i czekam, a lejek jak był, tak jest.

Poniżej cytat z odpowiedzi PLAY:

"Warunkami do korzystania z technologii LTE są:
- sprzęt obsługujący LTE,
- min. 30 zł na koncie,
- Pakiet MB."

Pozdrawiam,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2014, 23:01
Post: #4
Nielimitowany LTE na karte Play,RedBull - nie do końca nielimitowany
Najważniejsze - czy w systemie Play24 była aktywna ta usługa LTE? Czy przyszedł SMS z informacją, że została ona aktywowana?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2014, 07:17
Post: #5
RE: Nielimitowany LTE na karte Play,RedBull - nie do końca nielimitowany
Doczytałem regulamin i faktycznie posiadanie MB jest warunkiem nielimitowanego LTE. Po doładowaniu konta 5 pln coś zaczęło działać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2014, 07:48
Post: #6
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Ciekawa, jak na razie niepotwierdzona informacja:
Cytat:Play znosi ograniczenie transferu LTE ?

Do tej pory, z najszybszego dostępu do mobilnego Internetu Play 4G LTE mogliście liczyć tylko transfer o szybkości 15 Mbps lub 30 Mbps. Kolejny kamień milowy w rozwoju sieci Play 4G LTE to nieograniczony transfer, który według naszych Czytelników testuje czwarty infrastrukturalny operator komórkowy.

Zgodnie z Prośbą naszych Czytelników zapytaliśmy Marcina Gruszkę, rzecznika P4, operatora sieci Play, czy może uchylić rąbka tajemnicy na ten temat. Niestety, w odpowiedzi otrzymaliśmy tylko standardową formułkę Tym razem nie komentuję. [...]
Jest też kilka screenów z pomiaru predkości w komentarzach do tego artykułu.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2014, 16:12
Post: #7
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
pytanie jest tylko takie czy tytuł jest poprawny?
Cytat:znosi ograniczenie transferu
czy może powinno być
"znosi ograniczenie szybkości transferu"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2014, 20:06
Post: #8
RE: Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
A dokładnie znosi limit prędkości.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 20:57
Post: #9
RE: Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Czy limit prędkości może wpływać na osiągi? Na hotspocie
mobilnym nie osiągam więcej jak 13 MB/s na Pradze na zewnątrz. Raz zbliżyłem się do 14,5.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 23:51
Post: #10
RE: Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Wygląda na to że limity prędkości transferu zostały podniesione. Dziś wykazał mi speedtest 16.54Mb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2014, 09:37
Post: #11
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Zostały zniesione całkiem, ale jakoś mocno nieoficjalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2014, 12:03
Post: #12
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Jakby zostały całkiem zniesione, to by było 100/50 Wink
A ja nie widzę, żeby w ogóle były podniesione - jak miałem ~15 Mb, tak mam nadal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2014, 14:29
Post: #13
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Sieć Play nie ma wydajności 100/50 Mbit/s - w porywach silnego wiatru na poziomie 70-75 downlink.
Pełną prędkość osiągniesz wtw, jak jesteś jedynym użytkownikiem danej stacji bazowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2014, 08:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2014 08:40 przez Wladyslawus.)
Post: #14
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Witam,

Potwierdzam wzrost prędkości w RBM. Dziś rano w Sopocie 33,58 Mb/s pobieranie. Około 30 Mb/s oscyluje od kilku dni, więc pytanie jest czy znosi czy podnosi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 09:05
Post: #15
RE: Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Pomimo rewelacyjnych wyników w Speedteście ok. 20-30 D / 10-20 U włączyłem wysyłanie zdjęć i filmów na OneDrive i paczkę 8 GB wysyłał mi ok 36 godzin. Po przeliczeniu średnia prędkość uploadu wychodzi 1 MB/s. Zakładam, że OneDrive nie limitu do tego stopnia przesyłania, gdyż korzystanie z chmury mijałoby się z celem. Co może być przyczyną? Dodam, że Download chodził bez zarzutu, czyli ok. tyle ile wychodziło w speedteście.


Sent from my MS-7758 using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 09:36
Post: #16
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
To są jednak ograniczenia usług chmurowych - na dropboxa wysyłanie rzadko mi przekracza 1-2 Mbit/s. One są zoptymalizowane na pobieranie danych, a nie wysyłanie do nich dużych plików.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 10:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 03:56 przez szopen.)
Post: #17
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
1MB/s=8Mbps, nie ma tragedii. Ale rewelacji też nie.

U mnie widać, że sieć jest obciążona. W szczycie mam 10/10, poza szczytem 15/20 (tak średnio).

Do dropboxa 120MB plik, wysyłałem około minuty. W każdym bądź razie, szybko bardzo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 10:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2014 10:55 przez jakubd.)
Post: #18
RE: Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Chodziło mi o 1 Mb/s, czyli megabit, przepraszam za pomyłkę. Być może to ograniczenie chmury, choć w takich okolicznościach korzystanie z chmury, to spore ograniczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2015, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2015 16:44 przez _Sheriff_.)
Post: #19
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Witam wszystkich.
W ręce wpadły mi dwa startery Red Bull Mobile w opakowaniu z samolotem.
Czy jest jakaś możliwość bez aktywowania tych starterów aby sprawdzić:
- czy to są startery które po doładowaniu 50zł przedłuża się ważność konta 150dni?
- czy te startery obejmuje promocja "darmowy LTE po doładowaniu" czyli, że trzeba mieć minimum 30zł na koncie i aktywować co miesiąc LTE kodem *111*480*1#
[Obrazek: redbull+mobile.jpg]
Czy można to sprawdzić gdzieś po nr telefonu, nr seryjnym karty itp?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2015, 17:17
Post: #20
Nielimitowany LTE na karte Play, RedBull - nie do końca nielimitowany
Na pewno można, ale gotowych tabel nie ma nikt. Łatwiej po dacie ważności - jak jest już blisko lub minęła (jest bez znaczenia, bo i tak działa mimo utraty ważności) to prawdopodobnie jest to ten stary starter RBM.
Jak ma napisane Darmowe LTE, to na pewno nie jest to stary starter, bo ta promocja weszła grubo po zakończeniu produkcji starych starterów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 518 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 219 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 608 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 826 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 379 469 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen