[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
20-08-2017, 08:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2017 08:22 przez Ekonomista.)
Post: #1
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Zamówiłem naklejkę zbliżeniową od TMUB. Od razu dodam, że się domyśliłem, żeby nakleić ją "w cieniu magnetycznym" - że się tak wyrażę, akumulatora. Po tym jak mi przestała działać w ulubionym sklepie (zadziałała tylko za pierwszymi zakupami), chociaż działała w innym, zadzwoniłem i po wielu pytaniach (nawet musiałem zadeklarować gdzie ją trzymałem i co z nią robiłem Tongue ) wysłali mi nową i zablokowali starą. Wszystko przyszło szybko (mimo, że list zwykły i ekonomiczny), nie pobrali mi opłaty za tę drugą, karta tak samo na 4 lata..., ale sytuacja się powtórzyła raz i drugi. Skończyło się na tym, że noszę ze sobą portfel. Nawet nie wiem... Czy to jest wina terminala? (sprawdzałem na dwóch kasach w tym sklepie i nic). Ktoś używał z Was naklejki zbliżeniowej i ma podobne problemy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 12:45
Post: #2
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
A jak to gówno odkleisz od telefonu to działa? Masz wyłączone NFC w telefonie? Próbowałeś z wyłączonym telefonem?
Od strony technicznej jest to zwykła karta zbliżeniowa bez paska - rozmiar nieco niższy niż typowej karty, ale sygnał jest w zasadzie zgodny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 13:43
Post: #3
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Nie będę odklejał, bo już nie przykleję. Nie mam NFC. Z wyłączonym to ja dziękuję. Ma działać i tyle. Ewentualnie mogę przykleić do szabelki, ale ostatnio ochrona mnie wyprasza. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 16:45
Post: #4
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ja tylko proponuję rozwiązania, które wyjaśnią źródło problemów.
Jak przy wyłączonym telefonie zadziała, to już wiesz, że to coś w telefonie. Pozostanie znaleźć co (nfc, potem bt i wifi i inne interfejsy radiowe).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 18:25
Post: #5
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Nie mam NFC, tak jak pisałem oraz wyłączam BT i WLAN poza domem. Jedynym interfejsem radiowym pozostaje transceiver komórkowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 00:46
Post: #6
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
przeszkodą może być niemal byle co, choćby metalowa obudowa telefonu

natomiast należałoby stwierdzić co jest przyczyną - jeśli działa w jednym sklepie a w innym nie (a działają tam inne karty zbliżeniowe) to przyczyną jest niska czułość terminali

w robocie mam podobny problem z kartą dostępu rfid - jedne czytniki ją identyfikują przez portfel bezproblemowo, a w niektórych trzeba ją przyłożyć bezpośrednio, bo inaczej nie zadziała

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 07:16
Post: #7
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
No to krótka przypowieść o płatnościach NFC.
1. Samsung Galaxy Note 3 - odpaliłem MyWallet w T-Mobile i bez wprawy nie dało się płacić - zasięg czujnika był taki mały, że trzeba było wiedzieć dokładnie gdzie był interfejs NFC w telefonie oraz gdzie jest czujnik zbliżeniowy w terminalu. Do tego nie da się zapłacić np. w McDonaldowych terminalach, bo czujnik jest wysoko pod ekranem, a interfejs w SGN3 jest na środku dość dużego korpusu i po prostu się nie da. A czasem po prostu nie bo nie, błąd "włóż kartę chipem" i tyle z płacenia.
Wszędzie karty płatnicze działały bez problemu.
2. Mi Mix - jak już wyszedł firmware, który przechodzi test SafetyNet i działa Google Pay, to okazało się, że nie da się zapłacić, bo znowu błąd komunikacji i propozycja włożenia karty chipem. Okazało się, że błąd odwrotny: telefon trzeba trzymać 10-20cm od terminala, bo sygnał z NFC jest taki mocny, że prawdopodobnie dochodzi do przesterowania terminala - jak to już wiem, to problemu nie ma i regularnie korzystam z NFC do kart.

A problemy ze znikającymi z walleta kartami miałem też, czy do dziś mam kartę, która jest martwa (nie ma jej w interfejsie banku ani w zastrzeżonych), a widać w MyWallet, że aktywna.

Nidy nie wiadomo więc dokładnie jaki jest problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 08:05
Post: #8
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ludzie, zastanówcie się. Nie lepiej trzymać pieniądze w gotówce? ;P
A w temacie - dziś znów bez problemu zapłaciłem zbliżakiem w tym sklepie co zawsze działa. Miałem powyłączane jak zwykle WLAN, BT, GPS (choć ten chyba tylko jest odbiornikiem radiowym).
szopen napisał(a):przeszkodą może być niemal byle co, choćby metalowa obudowa telefonu
Obudowa jest plastikowa, w końcu to telefon Microsoft. ;P
I znów poza tematem: Ostatnio widziałem u kuzyna Duńczyka, że nosi normalne karty w specjalnym sylikonowym etui na telefonie. Bardzo praktyczne rozwiązanie, ale szkoda, że nie zapytałem, czy czasami nie wypadają...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 11:46
Post: #9
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ekonomista napisał(a):Ludzie, zastanówcie się. Nie lepiej trzymać pieniądze w gotówce? ;P
Idź kupić samochód - nie wolno gotówką od kilku lat już chyba.
Albo zapłać w biedro - zawszse problem z drobnymi.
Ekonomista napisał(a):A w temacie - dziś znów bez problemu zapłaciłem zbliżakiem w tym sklepie co zawsze działa. Miałem powyłączane jak zwykle WLAN, BT, GPS (choć ten chyba tylko jest odbiornikiem radiowym).
A popatrz na rodzaje terminali - ja zauważyłem pewne zależności model-niezawodność zbliżeniowych.
Ekonomista napisał(a):Obudowa jest plastikowa, w końcu to telefon Microsoft. ;P
No to może po prostu coś indukuje się na obwodach i zakłóca i trzeba w innym miejscu przyklejać.
Ekonomista napisał(a):I znów poza tematem: Ostatnio widziałem u kuzyna Duńczyka, że nosi normalne karty w specjalnym sylikonowym etui na telefonie. Bardzo praktyczne rozwiązanie, ale szkoda, że nie zapytałem, czy czasami nie wypadają...
Wolę mieć portfel osobno i telefon osobno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 17:22
Post: #10
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Żadnej gotówki, trzeba liczyć i mogą ukraść.

Kolega robi w biedronce i po stopach całuje klientów którzy płacą kartą. Ja wiem, że nikt go tam do pracy nie zmusza ale trochę empatii...

Nexus 4 - płatności nie było
Op2 - nie wspierał
Apple pay - póki co jeszcze nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 04:49
Post: #11
RE: Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ja naklejkę mam w portfelu Smile miałem Dać żonie, ale nie chciała, więc nie używam ale problemów nie było. Za to z kartami HCE i android pay to cuda (w tym trochę winy gości od apek w bankach-skupieni głównie na popularnych markach), ale generalnie da się płacić chociaż ze względu na obudowy niektórych terminali, telefon nie zbliży się do anteny aby zapłacić.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 07:10
Post: #12
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Wcinam się z dygresją nt T-Mobile UB. To dawny Alior-Sync - świetnie zaprojektowana internetowa gałązka Aliora. Po przejęciu przez T-Mobile dawny portal się wali z klasycznymi objawy wtargnięcia dzikich - próby modyfikacji bez rozumienia jak działa całość. Wygląda że T-Mobile to antyMidas - wszystko czego się dotknie to zamienia się w goovno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 08:51
Post: #13
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ja używam Android Pay na Mi Mix i działa świetnie - wszystkie 3 banki (mBank, Nest i BZWBK) chodzą jak trzeba.
HCE jest problem taki, że wszystkie apki nie mogą mieć jednocześnie dostępu do NFC, więc trzeba w ustawieniach telefonu przełączać, która aplikacja aktualnie działa - a ja mam ich kilka, więc jest syf.

TMUB to w czasach Alior Sync było coś, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak drogi był i jest sam Alior. Teraz to trzymam się od nich z daleka, do niczego ich usługi mi nie są potrzebne, ani nie są postępowe nijak, ani dochodowe, jak na początku SYNCa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 09:16
Post: #14
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ja używam normalnie trzech kart, robię przelewy, mam różne konta i za nic nie płacę i mam wszystko. Jak chcecie to opowiadajcie jak było pięknie, ale sprawdzam regularnie rankingi i nie ma ani jednego banku, w którym by tak było, może poza nestem, który ma takie opinie w sieci, że jakoś nie zaryzykuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 09:17
Post: #15
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Z żadnym bankiem nie miałem istotnych problemów poza technicznymi, które były związane z tym, że lubiłem być i często byłem early adopterem różnych technologii, jak np. NFC/MyWallet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 11:19
Post: #16
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Ja miałem dziesiątki kont w kilkunastu bankach. Może z jednym nie było problemów, ale już nie pamiętam, z resztą był najdroższy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 17:01
Post: #17
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Istotny problem - znika kasa, nie uznają reklamacji, czy po prostu nic nie działa jak powinno. To, że ekipa nie zna usług własnych, czy nowych wchodzących, to nie jest problem, a jedynie typowy burdel korporacyjny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 09:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2017 09:33 przez Ekonomista.)
Post: #18
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Odkleiłem naklejkę ze starego Microsoft'a 640 DS. Poszedłem do tego sklepu, w którym był problem, trzymając tak, aby nie dotknąć kleju i zapłaciłem bez problemu. Ostatnio też zauważyłem, że tylna obudowa Xiaomi Redmi Note 4x jest jednak metalowa, bo jest zimniejsza niż ramki na dole i u góry. Powinna więc ekranować fale elektromagnetyczne. Dziś spróbuję nakleić i zapłacić tym ustrojstwem. Pytanie czy lepiej nakleić na samym środku blachy? Na "prostą" logikę powinien być tam najmniejszy strumień magnetyczny...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 09:05
Post: #19
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Strumień magnetyczny? Przecież tu chodzi o fale elektromagnetyczne. 13 MHz mniej więcej.

Miejsce - takie, gdzie nie ma z tyłu elementów komunikacyjnych. NFC i innych. Środek blachy jest OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 16:29
Post: #20
Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa
Dobra, olałem to przyklejanie do telefonu. Nabyłem duży brelok plastikowy, przykleiłem i działa. Wygodniejsze rozwiązanie niż na telefonie i klucze zawsze mam przy sobie, no i nie kuszę złodziei telefonów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Darmowe konto bankowe mshmaster 70 43 516 24-02-2019 16:38
Ostatni post: Ekonomista
  Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe , Usługa telekomunikacyjna spag 2 5 171 06-06-2016 15:14
Ostatni post: szopen
  BZWBK24 Mobile i problem z MyWallet po aktualizacji jakubd 0 4 521 13-08-2015 20:51
Ostatni post: jakubd