[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsze "gniazdko WiFi".
31-10-2018, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2018 00:02 przez Ekonomista.)
Taka cebula, że na stronie DressLily można zbić w miarę "realną" cenę SONOFF S26 o prawie połowę kodem DLN6CK8 i jeszcze troszkę punktami, tak, że ostatecznie (mając odpowiednią ilość punktów) można zakupić rzeczone urządzenie za 6,25 USD.
Myślę że warte tej ceny, jeśli ktoś myśli hobbystycznie o zdalnym wyłączaniu. Minusem jest tu konieczność wymiany gniazda ściennego na typ F (koszt od ~3zł, trzeba szukać jako "gniazdo schuko").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 00:03
Sterowanie głosowe Alexa / Google Home + Xiaomi Gateway
Ekonomista, ale tutaj to standard, ze jeden wątek = pięć tematów, ja naprawdę nie mam z tym problemu. Poniekąd sonoffem można sterować via google home i alexa. Więc jest spoko Wink

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
01-11-2018, 00:05
Standardy można podnosić. Tongue
01-11-2018, 01:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2018 02:30 przez szopen.)
Ze mną jak z dzieckiem: mówisz = masz, problem dotyczący łączenia wątków polega jedynie na tym, że posty będą chronologicznie (więc post otwierający, którym założyłeś nowy wątek będzie i tak gdzieś na końcu…)

Też jestem za utrzymaniem jakiegoś porządku (czytaj jeden temat = jeden wątek), ale sam nie jestem w stanie wszystkiego porządkować (mimo, że ruch tu jest wręcz symboliczny), na zdyscyplinowanych userów nie ma co liczyć, a zamordystycznej atmosfery nie chcę wprowadzać, nie zawsze się przecież da utrzymać jeden temat w całym wątku…

@grzech1991 w sumie większy byłby pożytek, gdybyś w jednym wątku napisał całe zdanie niż półsłówka w trzech Big Grin (jakkolwiek rozumiem brak czasu, pisanie z komórki itd.)

Ekonomista napisał(a):Myślę że warte tej ceny, jeśli ktoś myśli hobbystycznie o zdalnym wyłączaniu. Minusem jest tu konieczność wymiany gniazda ściennego na typ F (koszt od ~3zł, trzeba szukać jako "gniazdo schuko").
Takie moje 3 grosze - są hobbyści, którzy montują sobie chińskie gniazdka dla zachowania estetyki i likwidacji przejściówek, nie ma to jednak nic wspólnego z dobrą praktyką jak i dopuszczalnością takich rozwiązań przez normy (w razie draki jesteś winny).

U nas obowiązuje standard "francuski", czyli typ E (oraz typ C dla gniazd/wtyków bez przewodu ochronnego, ale nie o tym mówimy) historycy elektryfikacji pewnie wiedzą dlaczego u nas tak właśnie jest, ja swoje przypuszczenia mam, ale nie jestem dostatecznie starym dziadem aby to pamiętać (jakkolwiek niemal zawsze jest to związane z… polityką sprzed lat, a wielu krajach choćby z wpływami kolonialnymi), a osoby które mogły być autorytetami już nie żyją…

Jakkolwiek mimo ekspansji chińskich producentów to się raczej nie zmieni w dającej się przewidzieć przyszłości (ani na "niemieckie" F, ani na "amerykańsko-chińskie" A, czy "australijsko-chińskie" I, tu przy okazji taka dygresja chińskie I jest nieco inne, mniej bezpieczne od australijskiego - w tym ostatnim stosuje się tulejki izolacyjne podobnie jak u nas we wtykach typu C).

Fajne mapki i informacje czego się spodziewać w jakim regionie globu znajdziemy np. tam:
https://www.iec.ch/worldplugs/

Jest jeszcze jedna kwestia, przynajmniej niektóre z tych gniazdek w wersji F dają się przerobić mechanicznie od strony ich wtyku na tyle, aby dało się je włożyć do gniazdka E czyli "z bolcem" (poprzez odpowiednie wygięcie blaszki stykowej przewodu PE schuko oraz ewentualne usunięcie części plastiku) tak by kontakt obwodu ochronnego został zachowany, ale strona wyjściowa i tak pozostanie typu F, a tak przerabiane urządzenie i tak nie spełnia standardów (ale jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż całkowity demontaż blaszki schuko).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-11-2018, 13:18
Sonoff s26 z dresslilly używam od kilku tygodni używając do obsługi aplikacji ewelink. Przyznam, że z pół godziny główkowałem jak je sparować z siecią i aplikacją i zdziwiło mnie, że nigdzie nie trzeba było wpisywać hasła do wifi, ani skanować kodu QR...
Spisuje się znakomicie, także jeszcze zamówiłem jeszcze jedno F z dresslilly już na inny kod (niestety nie można go połączyć z punktami D-points, więc za 7,65 USD), a 2 zamówiłem z banggood już z "bolcem" po 9,23 USD (tu mogłem wykorzystać z kolei punkty) i jeszcze dostałem cashback, więc w sumie po 3 zł tylko drożej wyszło z "bolcem". Już mam plany jak je rozmieścić (te z bolcem idą do kuchni, bo są gniazda z bolcem). Niezłym bajerem jest tutaj "manualne" włączanie i wyłączanie, które "widzi aplikacja".

Nie chcę za bardzo im dawać darmowej reklamy, ale jest bardzo ładne i małe, więc na pewno nie "szpeci" pomieszczeń.
16-12-2018, 18:01
Mam teraz 2 w wersji F i zauważyłem, że po wyłączeniu jeden daje 5V, a drugi 11V. Elektronika zasilana tym cudem się nie niszczy? Naprawdę nie chcę sobie zepsuć sprzętów.
16-12-2018, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2018 18:29 przez szopen.)
Powinieneś mieć 0V na wyjściu, jeśli jest więcej to znaczy, że są jakieś upływności w środku (sprzęt jest np. mokry!)

Oczywiście jeśli mierzysz jakimś przyrządem o "nieskończonej" rezystancji wewnętrznej (>10MΩ) to musisz się najpierw nauczyć mierzyć takim przyrządem, bo inaczej odczytasz bzdury (np. wystarczy chwilowe zbocznikowanie wejścia rezystorem rzędu kilkuset kΩ)

PS takie napięcia raczej nie mają wpływu na działanie podłączonych urządzeń, ale jeśli faktycznie występują to nie świadczy to dobrze o smart-gniazdku…
20-01-2019, 22:16
szopen napisał(a):Jakość tego sprzętu jest dyskusyjna, ale z pewnością lepsza niż "sławny sonoff basic"

Warto Sonoff Basic w ogóle kupować i podłączać? Już "naalegro" są w takiej cenie, że można przemyśleć dopłatę kilku zł (50%) za szybką dostawę i niby rękojmię.
21-01-2019, 00:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2019 00:54 przez szopen.)
Konstrukcja modelu "Basic" (dawniej po prostu to był Sonoff bez żadnych dodatków w nazwie) jest na tyle dyskusyjna, że odradzam go wszystkim mogącym nie mieć świadomości ryzyka używania tego sprzętu.

Jeśli chodzi o kupowanie w kraju, to znasz chyba moje podejście - rękojmia w firmie "Januszeximp" będzie tyle samo warta co gwarancja u Chińczyka, a kupowanie u nas w firmie "雅努什进口出口" będzie za to miało taki sam skutek jak zakup w ChRL, tyle że zapłacisz drożej.

No chyba, że szybkość dostawy ma decydujące znaczenie…
(wtedy sprawdź czy na słynnym portalu, kiedyś głównie aukcyjnym, nie kupujesz przypadkiem tylko "usługi pośrednictwa w zakupach w ChRL" od polskiego pośrednika).

A w kwestii gwarancji
1) konstrukcja jest tak banalnie prosta, że używając zgodnie z rozsądkiem (obciążalność przekaźnika zależy od charakterystyki obciążenia - znamionowa wartość dotyczy obciążenia czysto rezystancyjnego, inne rodzaje obciążeń powodują, że może być ona znacznie mniejsza) zasadniczo nie ma co się w nim zepsuć,
2) w przypadku braku rozsądku rękojmia nie załatwi kwestii chaty puszczonej z dymem,
3) a sprzęt samodzielnie modyfikowany oczywiście nie podlega ani rękojmi, ani gwarancji.
Odpowiedz