[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsze "gniazdko WiFi".
31-10-2018, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2018 00:02 przez Ekonomista.)
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Taka cebula, że na stronie DressLily można zbić w miarę "realną" cenę SONOFF S26 o prawie połowę kodem DLN6CK8 i jeszcze troszkę punktami, tak, że ostatecznie (mając odpowiednią ilość punktów) można zakupić rzeczone urządzenie za 6,25 USD.
Myślę że warte tej ceny, jeśli ktoś myśli hobbystycznie o zdalnym wyłączaniu. Minusem jest tu konieczność wymiany gniazda ściennego na typ F (koszt od ~3zł, trzeba szukać jako "gniazdo schuko").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 00:03
Sterowanie głosowe Alexa / Google Home + Xiaomi Gateway
Ekonomista, ale tutaj to standard, ze jeden wątek = pięć tematów, ja naprawdę nie mam z tym problemu. Poniekąd sonoffem można sterować via google home i alexa. Więc jest spoko Wink

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
01-11-2018, 00:05
Standardy można podnosić. Tongue
01-11-2018, 01:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2018 02:30 przez szopen.)
Ze mną jak z dzieckiem: mówisz = masz, problem dotyczący łączenia wątków polega jedynie na tym, że posty będą chronologicznie (więc post otwierający, którym założyłeś nowy wątek będzie i tak gdzieś na końcu…)

Też jestem za utrzymaniem jakiegoś porządku (czytaj jeden temat = jeden wątek), ale sam nie jestem w stanie wszystkiego porządkować (mimo, że ruch tu jest wręcz symboliczny), na zdyscyplinowanych userów nie ma co liczyć, a zamordystycznej atmosfery nie chcę wprowadzać, nie zawsze się przecież da utrzymać jeden temat w całym wątku…

@grzech1991 w sumie większy byłby pożytek, gdybyś w jednym wątku napisał całe zdanie niż półsłówka w trzech Big Grin (jakkolwiek rozumiem brak czasu, pisanie z komórki itd.)

Ekonomista napisał(a):Myślę że warte tej ceny, jeśli ktoś myśli hobbystycznie o zdalnym wyłączaniu. Minusem jest tu konieczność wymiany gniazda ściennego na typ F (koszt od ~3zł, trzeba szukać jako "gniazdo schuko").
Takie moje 3 grosze - są hobbyści, którzy montują sobie chińskie gniazdka dla zachowania estetyki i likwidacji przejściówek, nie ma to jednak nic wspólnego z dobrą praktyką jak i dopuszczalnością takich rozwiązań przez normy (w razie draki jesteś winny).

U nas obowiązuje standard "francuski", czyli typ E (oraz typ C dla gniazd/wtyków bez przewodu ochronnego, ale nie o tym mówimy) historycy elektryfikacji pewnie wiedzą dlaczego u nas tak właśnie jest, ja swoje przypuszczenia mam, ale nie jestem dostatecznie starym dziadem aby to pamiętać (jakkolwiek niemal zawsze jest to związane z… polityką sprzed lat, a wielu krajach choćby z wpływami kolonialnymi), a osoby które mogły być autorytetami już nie żyją…

Jakkolwiek mimo ekspansji chińskich producentów to się raczej nie zmieni w dającej się przewidzieć przyszłości (ani na "niemieckie" F, ani na "amerykańsko-chińskie" A, czy "australijsko-chińskie" I, tu przy okazji taka dygresja chińskie I jest nieco inne, mniej bezpieczne od australijskiego - w tym ostatnim stosuje się tulejki izolacyjne podobnie jak u nas we wtykach typu C).

Fajne mapki i informacje czego się spodziewać w jakim regionie globu znajdziemy np. tam:
https://www.iec.ch/worldplugs/

Jest jeszcze jedna kwestia, przynajmniej niektóre z tych gniazdek w wersji F dają się przerobić mechanicznie od strony ich wtyku na tyle, aby dało się je włożyć do gniazdka E czyli "z bolcem" (poprzez odpowiednie wygięcie blaszki stykowej przewodu PE schuko oraz ewentualne usunięcie części plastiku) tak by kontakt obwodu ochronnego został zachowany, ale strona wyjściowa i tak pozostanie typu F, a tak przerabiane urządzenie i tak nie spełnia standardów (ale jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż całkowity demontaż blaszki schuko).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz