[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
03-07-2017, 18:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 17:56 przez realporter.)
Post: #1
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
Witam serdecznie wszystkich,

od niedawna jestem w posiadaniu routera Miktrotik (http://preview.tinyurl.com/y8ekdebf).

Moje pytanie to jaki modem LTE polecicie to tego routera?
(z tego co wyczytałem to fajnie sie zgrywa z Huawei E3372h-153 (hilink)),
w następnej kolejności będę chciał dobrać jak najlepszą antenę LTE, w zależności od jakości pasm w mojej lokalizacji, (Btw: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loca...81&zoom=18 - ulica Boczna, Wrocław) żeby przyspieszyć i ustabilizować.

W domu w przyszłości chce skonfigurować VPN na tym Miktrotiku, żeby np móc się wpiąć do sieci domowej z innego urządzenia i skorzystać z pulpitu zdalnego windowsowego (wymagana ta sama siec lokalna) jak będę poza miastem.
Na ta chwile posiadam również kartę LTE z Plusa, z której na ta chwilę korzystam na standardowym routerze LTE Huawei B-499 i mam transfery 17/6 Mbps przy 27 ms, bez możliwości pulpitu zdalnego z zewnątrz...

Mam nadzieję, że nie powieliłem tematu i liczę na pomoc Smile
Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2017, 18:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2017 19:03 przez szopen.)
Post: #2
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
realporter napisał(a):Moje pytanie to jaki modem LTE polecicie to tego routera?
(z tego co wyczytałem to fajnie sie zgrywa z Huawei E3372h-153 (hilink)),
skoro tak wyczytałeś, to pewnie tak jest

gdybyś chciał wypróbować jak to działa to właśnie nastąpiła wyjątkowa sytuacja - właśnie nie dojechałem na wakacje, bo samochód mi się spieprzył i jestem we Wrocku minimum do jutra - krótka piłka zapewniasz transport z Muchoboru i z powrotem a pożyczam modem do testu oraz patrzę jak konfigurujesz (nie znam mikrotika) i potem oglądam jak to działa, po czym zabieram modem i zdradzam tajemnice gdzie można kupić bez kombinacji nowy identyczny Tongue
(oferta jest o tyle wyjątkowa, że mam szczerą nadzieję, że jutro jednak ruszam w trasę, a później jest ryzyko, że nie będę miał już tego modemu)


i jeszcze jedno w kwestii anten, to tak naprawdę nie ma wyboru, albo kupujesz panelówki lub 2x Yagi-Uda na 1800MHz (ogarniają też 2100MHz) albo szerokopasmówki, które ogarniają wszystkie pasma

sytuacji na pasmach nie sprawdzisz przy pomocy tego modemu, bo nie ma wyboru pasm
(przynajmniej w standartowym sofcie Playa, a tylko taki mam i taki można kupić w miarę bez cudowania)
więc jedyna skuteczna możliwość oceny to smartfon z opcją wyboru pasm

swoją drogą nie podałeś wszystkich istotnych informacji, np. o jakiego operatora chodzi, w podtekście jest Plus, ale to nie jest do końca jasne



co do drugiej kwestii, to szczerze mówiąc nie widzę rozwiązania - jeśli masz hilinka to tunel można postawić tylko w jedną stronę z domu do jakiegoś serwera gdzieś w internecie (odwrotnie się nie uda z wielu przyczyn, jedną z nich jest sposób działania hilinka, no chyba, że ten mikrotik umie przełączać sobie go w modem "tradycyjny", druga kwestia to konieczność wykupienia "usługi VPN" na tym abonamencie, bo w zwykłym abonamencie komórkowym żaden operator nie umożliwia dostępu z zewnątrz)

PS link do sklepu podmieniam na niepozycjonujący

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2017, 22:34
Post: #3
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
szopen napisał(a):gdybyś chciał wypróbować jak to działa to właśnie nastąpiła wyjątkowa sytuacja - właśnie nie dojechałem na wakacje, bo samochód mi się spieprzył i jestem we Wrocku minimum do jutra - krótka piłka zapewniasz transport z Muchoboru i z powrotem a pożyczam modem do testu oraz patrzę jak konfigurujesz (nie znam mikrotika) i potem oglądam jak to działa, po czym zabieram modem i zdradzam tajemnice gdzie można kupić bez kombinacji nowy identyczny
(oferta jest o tyle wyjątkowa, że mam szczerą nadzieję, że jutro jednak ruszam w trasę, a później jest ryzyko, że nie będę miał już tego modemu)
Big Grin, dziękuje Ci bardzo za taka możliwość, ale w tym tyg jestem totalnie wycięty czasowo, jest 22, a niedawno opuściłem biuro :/
Druga sprawa to taka że sam tez się nie znam na tym Mikrotiku i ich OSie, ale mam kupla, który już ten sprzęt okiełznał i mi za czteropak go pokonfiguruje Smile także co mogę w tej sprawie to życzyć Ci powodzenia w wyjeździe na wakacje, jak i udanego wypoczynku Wink

szopen napisał(a):jeszcze jedno w kwestii anten, to tak naprawdę nie ma wyboru, albo kupujesz panelówki lub 2x Yagi-Uda na 1800MHz (ogarniają też 2100MHz) albo szerokopasmówki, które ogarniają wszystkie pasma

sytuacji na pasmach nie sprawdzisz przy pomocy tego modemu, bo nie ma wyboru pasm
(przynajmniej w standartowym sofcie Playa, a tylko taki mam i taki można kupić w miarę bez cudowania)
więc jedyna skuteczna możliwość oceny to smartfon z opcją wyboru pasm
czyli nie da się w tym E3372h-153 ustawić pasma na sztywno? co jak będzie na granicy i będzie skakał miedzy pasmami, albo wybierze to bardziej obciążone.. ogólnie to zrobię jak mówisz, czyli spróbuje protestować te pasma np na jakimś smartfonie..


szopen napisał(a):swoją drogą nie podałeś wszystkich istotnych informacji, np. o jakiego operatora chodzi, w podtekście jest Plus, ale to nie jest do końca jasne
aktualnie w swoim modemie mam włożonego Plusa, ale dla dobra sprawy jestem w stanie zmienić na cokolwiek innego.. z balkonu widzę jakieś maszty (~700m) to chyba Plus, ale raczej nie LTE :/

szopen napisał(a):co do drugiej kwestii, to szczerze mówiąc nie widzę rozwiązania - jeśli masz hilinka to tunel można postawić tylko w jedną stronę z domu do jakiegoś serwera gdzieś w internecie (odwrotnie się nie uda z wielu przyczyn, jedną z nich jest sposób działania hilinka, no chyba, że ten mikrotik umie przełączać sobie go w modem "tradycyjny", druga kwestia to konieczność wykupienia "usługi VPN" na tym abonamencie, bo w zwykłym abonamencie komórkowym żaden operator nie umożliwia dostępu z zewnątrz)
bardzo mi na tym VPNie zależy, wiem ze tym Mikrotikiem można robić cuda, ale pokomplikowało mi się jak w grę wchodzi tylko internet mobilny...
wierzę że musi być jakiś sposób, żeby to ogarnąć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2017, 23:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2017 23:05 przez Arathefu.)
Post: #4
RE: Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
(03-07-2017 22:34)realporter napisał(a):  czyli nie da się w tym E3372h-153 ustawić pasma na sztywno? co jak będzie na granicy i będzie skakał miedzy pasmami, albo wybierze to bardziej obciążone..
Można wymusić pasmo o ile router to potrafi.
Długo używałem E3372h-153 zanim odkryłem wymuszanie pasm i działał dobrze.
Jeśli nie wybierasz pasma to modem wybierze najlepsze dostępne z mocnym sygnałem, najczęściej 1800. Nie będzie skakał o ile z siecią nie będzie się działo nic dziwnego.

Odnośnie VPNa - Teamviewer działa bez problemu na połączeniach komórkowych, to nie wystarczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 00:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2017 00:45 przez szopen.)
Post: #5
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
Arathefu napisał(a):Odnośnie VPNa - Teamviewer działa bez problemu na połączeniach komórkowych, to nie wystarczy?
no tak najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze Big Grin
chyba, żyję w poprzedniej epoce…

z tym hilinkiem który jest obecnie dostępny (E3372 wersja h-153) nie zdołałem jeszcze poeksperymentować, ale tak na pierwszy rzut oka wydaje się, że ma wszystko poblokowane (więc chyba pozostaje ewentualna zmiana firmware, czyli walka o sporej skali trudności), natomiast w swojej podstawowej roli (czyli pracy jako hilink) spisuje się bardzo przyzwoicie

@Arathefu pochwal się gdzie odkryłeś to wymuszanie (nie wiem czemu, ale jakoś zapachniało jak dovado?), bo ciekaw jestem i chętnie bym sprawdził czy ta wersja również się podda wyborowi pasma z poziomu routera (choć cień szansy, że będę mógł potestować jest niewielki, to jednak jest)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 05:57
Post: #6
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
szopen, wyrazy współczucia z okazji nieudanego początku wyjazdu wakacyjnego.

A wracając do sprawy: Zdania są podzielone co do tego, jaki rodzaj modemu działa lepiej z Mikrotikami. Ja próbowałem i tak i tak i zatrzymałem się na HiLinkach jako łatwiejszych i bardziej niezawodnych. Nie administruję, ale znam Mikrotiki i mam na stanie 2 fajne i udane modele.

Mikrtoik potrafi "wszystko", jak tylko masz czas, siłę i umiejętności oprogramować to co chcesz. W kwestii HiLinków najlepiej wrzucić w modem oprogramowanie, które daje opcję wymuszania pasma i problem z głowy.

Co do VPN to jak rozumiem masz serwer gdzieś w sieci i mikrotika chcesz wpiąć jako klienta? Bo stawianie serwera VPN na Mikrotiku oczywiście nie ma sensu jak jesteś w sieci komórkowej, póki nie masz wykupionej usługi z zewnętrznym IP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 08:55
Post: #7
RE: Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
(04-07-2017 00:43)szopen napisał(a):  @Arathefu pochwal się gdzie odkryłeś to wymuszanie (nie wiem czemu, ale jakoś zapachniało jak dovado?), bo ciekaw jestem i chętnie bym sprawdził czy ta wersja również się podda wyborowi pasma z poziomu routera (choć cień szansy, że będę mógł potestować jest niewielki, to jednak jest)
Tak, Dovado Tiny. Menu modemu, druga zakładka. Miałem wczoraj nawet wrzucić screen, ale stwierdziłem że nie ma sensuRolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2017 13:16 przez szopen.)
Post: #8
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
no to (mam nadzieję) będę miał okazję przetestować, skoro to Tiny (a nie Tiny AC), jak się sprawy mają z tym najnowszym hilinkiem dostępnym w Playu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 19:22
Post: #9
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
Arathefu napisał(a):Odnośnie VPNa - Teamviewer działa bez problemu na połączeniach komórkowych, to nie wystarczy?
Zależy mi żeby się podłączyć do jednego komputera przez kilku użytkowników jednocześnie (przerobiłem sobie 7ke, że działa jak Win Server Wink) oraz żeby ktoś kto fizycznie siedzi przy tym komputerze, nie widział co robi użytkownik zdalny oraz żeby każdy miał swój profil, pulpit itd.

jakubd napisał(a):Co do VPN to jak rozumiem masz serwer gdzieś w sieci i mikrotika chcesz wpiąć jako klienta? Bo stawianie serwera VPN na Mikrotiku oczywiście nie ma sensu jak jesteś w sieci komórkowej, póki nie masz wykupionej usługi z zewnętrznym IP.
Mam komputer (baza/serwer/kombajnSmile), na którym ktoś może pracować, a ja z innego urządzenia z zewnątrz będę chciał się zalogować na inny profil. W sieci lokalnej, w jednej grupie roboczej mi to działa.
Teraz bardzo chciałbym robić to samo, tylko z innego miejsca niż moja sieć domowa.

Wiecie czy można wykupić zewnętrzne IP w sieci mobilnej LTE? Albo pokombinować z jakimś noIP albo Duck DNS?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 12:25
Post: #10
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
Publiczne IP jest ponoć w Plusie, T-Mobile i Orange (testowo). Wiem że kiedyś na 4G w ogóle nie było takiej opcji, teraz ponoć można uprosić. Tylko one chyba i tak są dynamiczne, więc jakiś dynamiczny DNS pewnie i tak będzie potrzebny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 13:49 przez szopen.)
Post: #11
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
tak trzeba wykupić "usługę VPN" (czy dowolny jej odpowiednik który może się marketigowo nazywać różnie u różnych operatorów), która się opiera na 2 elementach
1) zostaje wyłączony firewall operatora blokujący cały ruch przychodzący (z tego co wiem standartowo firewall jest włączony na każdym zwykłym abo oraz we wszystkich prepaidach wszystkich operatorów, dopiero aktywacja tej usługi go wyłącza)
2) dostaje się publiczne IP (zwykle w tańszej wersji dynamiczne, w droższej statyczne, tu też może być różnie od wybranego abonamentu podstawowego), czyli jest gwarantowane nie przebywanie za NATem operatora

niestety większość sprzedawców (bo trudno w takiej sytuacji ich nazywać konsultantami) nie zna pełnej oferty, więc trudno dowiedzieć się jak jest faktycznie, ponadto niektórzy operatorzy (moim zdaniem wszyscy, ale może coś drgnęło i w tej kwestii) limitują dostęp do tego typu usług do ofert biznesowych (dla firm)

realporter napisał(a):Albo pokombinować z jakimś noIP albo Duck DNS?
i tak będziesz musiał użyć jakiegoś serwisu DDNS aby mieć łatwy dostęp do swojej sieci od zewnątrz (szczególnie jeśli wybierzesz opcję z dynamicznym = zmiennym IP)

jakubd napisał(a):W kwestii HiLinków najlepiej wrzucić w modem oprogramowanie, które daje opcję wymuszania pasma i problem z głowy.
jest tylko jedno "ALE":
standartowy hilink jest przeszkodą w uzyskaniu dostępu z zewnątrz
(a czy modyfikacjami uda się uzyskać funkcjonalność w miarę normalnego routera - czyli np. z przekierowaniem portów to nie wiem, bo normalny soft jest wyjątkowo ubogi)


OFF TOPIC
szopen napisał(a):będę miał okazję przetestować, skoro to Tiny
miałem okazję, faktycznie Dovado Tiny (i jak sądzę wszystkie nowsze modele routerów tego producenta robią to samo, bo wychodzą dla nich te same aktualizacje obsługi modemów)
1) przełącza sobie tego hilinka (E3372h-153 HiLink obecna wersja z Play) w modem "tradycyjny" o innym PID niż występuje przy zwykłej pracy (jako hilink), ale nieco "inwalidę" tj. np. nie uzyskałem funkcjonalności SMS, być może jeszcze inne funkcjonalności są też ograniczone, więc po testach pewnie jednak wrócę do modemu 3G, bo na SMSach mi zależy…
2) wybór pasma jest możliwy, ale z ograniczeniami:
a) pasmo można wybrać TYLKO w trybie LTE (funkcja nie jest dostępna dla trybu 2G, ani 3G)
b) można wybrać TYLKO jedno pasmo (czyli odpada częściowy wybór by modem mógł skakać po kilku wybranych pasmach)

kwestia prędkości (speedtesty po WIFI, bo w mocy już padałem na twarz i nie podpiąłem się przewodowo)
LTE (o dziwo zmodernizowano stację bazową i sygnał "aż furczy")
[Obrazek: 6429179395.png]
3G w tej samej lokalizacji (znacznie słabszy sygnał, własciwie na granicy zasięgu)
[Obrazek: 6429238758.png]

[update] - po kolejnym zerwaniu połączenia jednak modem został skonfigurowany automatycznie tym razem jako HiLink (czyli w trybie LIM)
Wed Jul 5 13:00:41 CEST 2017
Jul 5 13:05:38 info Connection Tracker: USB1 connected to the Internet
Jul 5 13:35:57 info USB: Detected new item: Vendor=0x12d1, Product=0x155e
Jul 5 13:36:24 info USB: Detected new item: Vendor=0x12d1, Product=0x1f01
Jul 5 13:36:27 info USB: Detected new item: Vendor=0x12d1, Product=0x1f01
Jul 5 13:36:35 info USB: Detected new item: Vendor=0x12d1, Product=0x14dc
Jul 5 13:36:40 info DHCP Client: Lease of 192.168.8.100 has been obtained on interface usb1, lease time 86400 seconds.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 17:55
Post: #12
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN
szopen napisał(a):tak trzeba wykupić "usługę VPN" (czy dowolny jej odpowiednik który może się marketigowo nazywać różnie u różnych operatorów), która się opiera na 2 elementach
1) zostaje wyłączony firewall operatora blokujący cały ruch przychodzący (z tego co wiem standartowo firewall jest włączony na każdym zwykłym abo oraz we wszystkich prepaidach wszystkich operatorów, dopiero aktywacja tej usługi go wyłącza)
2) dostaje się publiczne IP (zwykle w tańszej wersji dynamiczne, w droższej statyczne, tu też może być różnie od wybranego abonamentu podstawowego), czyli jest gwarantowane nie przebywanie za NATem operatora
a wiec PLUS pozytywnie mnie zaskoczył i to dwukrotnie Smile

-po pierwsze usługa statycznego IP jest dostepna w LTE za 15pln netto (dynamiczne za 5pln netto):
http://www.plus.pl/documents/16/10f2425b...nym_IP.pdf

-po drugie prędkości na standardowym routerze LTE Huawei B499 tak jak pisałem wcześniej miałem przeważnie około 14/7Mbps, a dzisiaj ku mojemu zdziwieniu (poszło już kilka testów):
[Obrazek: 6430842575.png]

Edit:
chociaż to pobieranie spadło o połowę teraz:
[Obrazek: 6430864330.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 20:20
Post: #13
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
a rozumiem
całe to nadęcie miało być kryptoreklamą Plusa…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 21:02
Post: #14
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
szopen napisał(a):a rozumiem
całe to nadęcie miało być kryptoreklamą Plusa…

szopen, na wakacjach i się tak denerwujesz? Wink ogólnie to mylisz się, nie mam żadnych korzyści z tego że pisze coś tu o plusie, co więcej, wszystkie usługi te stacjonarne jak i niestacjonarne (telefony i net na kablu) zawsze miałem w orange, niestety w aktualnej lokalizacji kabel odpada, wiec zacząłem czytać o LTE...
i po pierwsze, znalazłem parę wpisów, że plus jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o LTE,
druga sprawa, na balkonie w moim smartfonie z orange pokazuje tylko H+, a gdzie indziej na mieście spokojnie zapina sie LTE.. dlatego idę w kierunku plusa, choć to już będzie drugorzędna sprawa skoro wiem, że można na internetach mobilnych postawić upragnionego VPNa... (btw do tematu zrobiłem dopisek VPN, żeby to był jakiś offtop)

Podsumowując:
Mam: Mikrotika RB2011UIAS-2HND-IN
Kupuje: Huawei E3372h-153 (w wersji hilink jak sie uda a jak nie to przerobie)
Opcjonalnie: 2x Yagi-Uda, zobacze jak powyższa konfiguracja będzie latać ze samym modemem

Jeszcze mam pytanko, skoro mogę mieć wyniki pod 100Mbps, co daje około 12MB/s przy transferach, to zastanawiam się gdzie jest granica przesyłu pomiędzy routerem a modemem USB?
Bo na pewno przesył danych tu jest ograniczony.. jak to USB...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 22:18 przez szopen.)
Post: #15
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
sam używam m.in. Plusa (ale nie tylko - wszystko zależy od lokalizacji)

nie umiem powiedzieć jak ten zestaw się będzie sprawował, jak wcześniej pisałem nie widzę powodów by nie wierzyć w tej kwestii innym

jakkolwiek nigdzie w lokalizacjach mnie interesujących nie osiągam wyników nawet zbliżonych do tego co wrzuciłeś powyżej (i to niezależnie od operatora) więc na własnej skórze nie odczułem wpływu limitowania prędkości przez USB (ale granica możliwości sprzętowych samego USB 2.0 to jakieś 300Mbps może nieco więcej, tyle, że stosowane kontrolery USB w routerach miewają znacząco niższą wydajność no i wąskim gardłem może być procek w routerze bądź generalnie jego oprogramowanie)

jeśli modem kupisz w Playu, to w świeżych starterach prepaid mają właśnie HiLinka h-153 (niestety wersja jest prawdopodobnie niesprawdzalna przed zakupem, bo wymaga otwarcia zaplombowanego opakowania, przekonam się czy jest jakaś różnica jeśli porównam oba opakowania, ale stawiam na to że nie ma żadnych różnic)

tyle, że hilink jest strzałem w kolano jeśli chcesz wystawiać jakiekolwiek usługi na zewnątrz - staje się to awykonalne, więc jeśli dobrze rozumiem twoje potrzeby, to NIE chcesz hilinka…

PS nie wiem co mnie podkusiło, żeby zajrzeć na forum na urlopie Big Grin

mój OFFTOPIC powyżej dotyczył współpracy routerów Dovado z obecnie dostępnym w Playu HiLinkiem
testy są na razie za krótkie, aby być czegokolwiek pewnym

nie ma to jednak nic wspólnego z MikroTikiem, który (o ile dobrze zrozumiałem strzępy informacji) nie przełącza sobie HiLinka w tryb "tradycyjny"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2017, 11:11
Post: #16
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
szopen napisał(a):tyle, że hilink jest strzałem w kolano jeśli chcesz wystawiać jakiekolwiek usługi na zewnątrz - staje się to awykonalne, więc jeśli dobrze rozumiem twoje potrzeby, to NIE chcesz hilinka…
szopen napisał(a):...z MikroTikiem, który (o ile dobrze zrozumiałem strzępy informacji) nie przełącza sobie HiLinka w tryb "tradycyjny"

No dobra, czyli rozumiem, że wersja HiLink może być stabilniejsza przy pracy z MikroTikiem, ale nie spełni moich dodatkowych wymagań.. Wezmę w takim razie wersje nie-HiLink, w razie czego gdzieś widziałem poradnik jak sobie przerobić na HiLink jakby czasami był taki jednak potrzebny.

Modem zakupie oddzielnie i abonament też oddzielnie.
Doradzicie mi, który konkretny modem mam zamówić?
https://tinyurl.com/yavngpyl - Modem GSM Huawei E3372h-153 biały za niecałe 230 zł
Kod producenta - e3372we
czy
https://tinyurl.com/yaep8zkw - Modem GSM Huawei E3372 LTE 150Mbps Edycja PL (E3372h-153) za niecałe 210zł
Kod producenta: E3372s-153
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2017, 11:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2017 11:39 przez szopen.)
Post: #17
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
na twoim miejscu wziąłbym wersję "s-153", która jako starsza jest z pewnością łatwiejsza "w razie Niemca" w konwersji hilink<->non-hilink

UWAGA
te opisy które podałeś się kupy nie trzymają - w jednym miejscu jest informacja z której wynika, że to wersja "h" w innym fragmencie, że to "s"
i to w dodatku dotyczy obu opisów, więc bez wizyty w sklepie fizycznym i tak się nie pewnie dowiesz co faktycznie kupujesz… a we Wrocku to oni chyba (na 99% a prawie na 100, a mam na myśli ten na Zawalnej) mają wyłącznie punkt odbioru (więc towaru nie obejrzysz, pozostają pytania do opiekuna produktu)
w morelach nie kupowałem modemów, natomiast ostatnio w x-komie mieli wyłącznie hilinka h-153 w równie nieatrakcyjnej cenie, czyli coś czego nie szukasz, w Playu jest również ostatnio dostępny tylko hilink h-153 (chociaż cena jest rozsądniejsza - 159zł w komplecie ze starterem prepaid, ale modem jest za to brandowany)

PS tymi niepozycjonującymi linkami przekonałeś mnie, że nie wpadłeś na forum w celach reklamowych Big Grin sorry za podejrzenia, ale ostatnio jest coraz większy nawał spamerów i chwilami przekracza on liczbowo rejestracje nowych normalnych użytkowników

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2017, 13:32
Post: #18
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
szopen napisał(a):na twoim miejscu wziąłbym wersję "s-153", która jako starsza jest z pewnością łatwiejsza "w razie Niemca" w konwersji hilink<->non-hilink
OK, dzieki Smile

szopen napisał(a):te opisy które podałeś się kupy nie trzymają - w jednym miejscu jest informacja z której wynika, że to wersja "h" w innym fragmencie, że to "s"
i to w dodatku dotyczy obu opisów, więc bez wizyty w sklepie fizycznym i tak się nie pewnie dowiesz co faktycznie kupujesz…
no dokładnie, zamieszali to tam nieźle..

spróbuje znaleźć we Wro miejsca, gdzie mają ten modem fizycznie i go przed zapłaceniem obczaić, rozumiem że będzie na nim napisany dokładny model tj. "s-153"...

szopen napisał(a):PS tymi niepozycjonującymi linkami przekonałeś mnie, że nie wpadłeś na forum w celach reklamowych sorry za podejrzenia, ale ostatnio jest coraz większy nawał spamerów i chwilami przekracza on liczbowo rejestracje nowych normalnych użytkowników
nie czuje urazy Wink rozumiem o co Ci chodzi i dobrze, że skrupulatnie moderujesz to forum Smile co więcej, to Wy mi bardzo pomagacie, za co jestem bardzo wdzięczny Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2017, 16:48
Post: #19
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
realporter napisał(a):rozumiem że będzie na nim napisany dokładny model tj. "s-153"...
pudełka nie mam pod ręką i nie pamiętam co tam jest napisane

natomiast mając modem fizycznie w ręce (niestety musi być wyjęty z pudełka) można sprawdzić wersję na tabliczce znamionowej (jest wewnątrz pod klapką zamykającą sloty) i tam jest podany pełny model np. E3372s-153

rozróżnić hilinka i non-hilinka bez podłączenia nie sposób (przynajmniej starszych edycji)

choć ostatnia edycja w Playu ma już odpowiednią informację na pudełku, ale to dotyczy tylko wersji hilink modelu E3372h-153, nawet Jakub na blogu o tym pisał ostatnio
http://jdtech.pl/2017/06/huawei-e3372-cz...-play.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2017, 02:46
Post: #20
Najlepszy modem LTE do Mikrotik RB2011UIAS-2HND-IN + VPN
Wygląda na to, że w sieci chybna tylko ja wiem co sprzedaję Smile
Wracając na ziemię: Tak, o ile to nie jest sprzęt sprzed 3 lat, to po pudełku w Play można ustalić co dostajemy do ręki. Zdjęcia pudełek w artykule powyżej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modem ZTE MF286 czy potrzebne zewnętrzne anteny bogdanzieba 4 3 041 09-03-2021 13:02
Ostatni post: jakubd
  Modem mPcie Huawei ME909s-120 nie działa z LTE Yellow 8 5 333 17-04-2019 16:06
Ostatni post: szopen
  USB Modem na 4G LTE do USA dandanio 1 2 665 06-06-2018 04:49
Ostatni post: szopen
  Czy na rynku jest jakiś modem LTE+ podobny do E3372? orgasmusmaximus 7 8 135 17-12-2017 09:58
Ostatni post: jakubd
  Przemysłowy modem LTE haxer 2 3 093 16-11-2017 11:37
Ostatni post: Arathefu