[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
06-07-2014, 21:00
Post: #1
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Od ponad roku używam sobie spokojnie usługi płatności NFC MyWallet w T-mobile. Uruchomiłem kilka kart, wszystko działało świetnie, poza standardowymi problemami przy dodawaniu nowych kart.
Następnie postanowiłem zmienić telefon z SGS Note II na SGS Note 3 - także zero problemów, po przełożeniu SIMa do N3 MyWallet sam się zgłosił i zaproponował link i instalację i zero problemów.
Jednak przy przedłużeniu umowy operator podesłał mi nową kartę SIM - miałem mini/micro, nowa jest już mini/micro/nano. Do tego miała mi zapewnić dostęp do LTE.

Ale wyczułem podstęp i zadałem pytanie:
- Czy ta nowa karta jest na pewno NFC?
I się zaczęło: Infolinia: musi Pan pójść do salonu i wziąć kartę z NFC. Punkt: nie mamy specjalnych kart NFC, wszyscy nowi dostają karty jak leci z pudełka i w Jump mają NFC i LTE i już. Inny punkt: NFC chwilowo nie ma, będą za kilka dni. Infolinia telefon kontrolny drugi: Tak, jeżeli miał Pan NFC, to pana karta na 100% jest nadal NFC i będzie Pan miał dostęp do LTE.

No to... siup:
1. Na starej karcie: SMS A na 80996 (prośba o dezaktywację SIMa)
2. Na nowej - wrzucam i czekam - zasięg jest, odpalamy MyWallet. I się zaczyna:
- Aplikacja MyWallet mówi, że karta nie jest NFC
- SMS A na 8011 zwraca "T-Mobile: Twój numer nie jest uprawniony do dokonywania zmian na koncie."
- SMS T na 80001 zwraca "MyWallet: Niepoprawna komenda. Aktywuj usługę wysyłając SMS o treści A na 8011..."
3. Telefon na infolinię: No tak, Pana karta nie jest NFC, a do tego pana nowa taryfa wcale nie daje dostępu do LTE.

A więc jednym strzałem pozbawiłem się MyWallet, a do tego i tak nie było co próbować, bo i tak LTE nie mam prawa używać.

Jaki z tego morał? Jak zwykle nikt nic nie wie przy nowych technologiach. Tak było z GPRS na samym początku, tak teraz jest z NFC mimo, że to już ponad 1,5 roku od uruchomienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 10:52
Post: #2
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Rozdział 2:

Okazuje się, że karta SIM MUSI BYĆ OZNACZONA, że jest NFC/MyWallet. I taką zdobyłem w jednym z punktów T-mobile. Niestety usługa nie zadziałała, więc pan z punktu zrobił reset usługi. I już mam aplikację MyWallet, ale... nie mam żadnej z moich kart.

Zabieram się za rozmowę z BOA (wieczorem infolinia nie działała, rekonfiguracja systemu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 11:20
Post: #3
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Informacja od T-mobile - po zmianie karty SIM i aktywacji usługi - wszystkie karty banki muszą wydać ponownie. Czasem wystarczy wysłanie, czasem zastrzeżenie i wydanie od zera. No to są jaja...
Dzwonię teraz do wszystkich banków po kolei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 13:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2014 13:28 przez spag.)
Post: #4
Odp: MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Karta sim ma być specjalna trzeba wymienić dla abo nie jestem pewien czy bezpłatnie dla prepaid wymieniałem za free przy okazji wymiany na microsim.
Z tymi bankami to juz jaja a raczej strzał w kolano usługi.

Pytanie do grzecha jesteś w stanie uruchomić google wallet z karta MasterCard od google na nexusie?
http://readwrite.com/2011/05/26/google_g...gle_wallet
Wiem ze podgrzewany kotlet ale może dalej dają Big Grin

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 13:39
Post: #5
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Kolejna wada MyWallet - nie da się aktywować MyWallet, jeżeli urządzenie, wersja firmware i SIM nie są 100% zgodne z wymogami operatora. Będę o tym pisał. Spis modeli:
http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,41...&group=253
Uwaga - firmware jak się nie zgadza - nic nie zrobisz. Ja musiałem swoego Note2 i Note3 brandować na tmobile...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 13:51
Post: #6
Odp: MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Jakub pisalem juz o tym Tongue
To dla mnie największą wada chyba ze wystarczy jakiś wpis w build.prop etc. Ale czy warto moim zdaniem raczej nie dla tej aplikacji.
Ciekawie mnie jak wygląda w Orange taka usługa "place telefonem" taka jak się wciska jako product placement w serialach

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2014, 17:31
Post: #7
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Orange Cash - nie wymaga aplikacji, ale nie masz tez kontroli nad tym płaceniem. W NFC Pass - jest podobnie jak z MyWallet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 10:25
Post: #8
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
mBank - mimo zamówienia, nowa karta nie doszła. Zgłoszone na infolinii.
Alior i Tmobile usługi bankowe - karty mam, działają.
Getin - kartę mam, ale... nie działa.
Euroobank - jako jedyny wymaga... osobistej wizyty w oddziale. Na razie mi się nie chce Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 14:47
Post: #9
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Jeszcze parę kart i będziesz miał talię Smile

A takie pytanie - wykonujesz płatności telefonem NFC ? Nie lepsza jednak zwykła karta ? Karty chyba bardziej się pilnuje niż komórki. Komórka może paść...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2014, 20:12
Post: #10
MyWallet - uwaga przy zmianie karty SIM
Wiesz, z ostatnio testowaną BZWBK mam komplet - brakuje tylko Noble Banku, ale to też Getin. I tak się na ekranie już nie mieszczą Smile

Zakupy NFC robię cały czas. Dzięki temu czasem nawet nie biorę portfela ze sobą.

Nie zgodzę się, że kart pilnuje się bardziej - łatwiej je zgubić (są w końcu małe i płaskie), jak nie wstawimy do portfela. A jak ostatnio widzę wśród znajomych, to najpierw przed wyjściem szuka się telefonu, a dopiero potem portfela.
Częściej jestem na świeżym powietrzu bez portfela, niż bez telefonu Smile

Poza tym karty NFC są bezpieczniejsze - można je ustawić tak (tryb domyślny z resztą), żeby żadna karta nie działała, dopóki nie uruchomimy aplikacji MyWallet.

A jak się boimy rozładowania telefonu (nie zdarza mi się), to jest tryb pracy taki, że domyślna karta działa nawet po... całkowitym wyłączeniu telefonu. Póki jest choć minimalny ładunek baterii, zapłacisz kartą domyślną - standardowo 50 PLN bez PIN, powyżej z PINem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MyWallet a sprawa PINów do kart jakubd 1 5 407 24-07-2014 10:31
Ostatni post: jakubd