[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
15-02-2016, 08:38
Post: #1
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Tak sobie leże i myśle... i zastanawiam się o co chodzi, co takiego się w Playu stało.
Jakość usług które oferują totalnie leży. Oferta jest tak beznadziejna że przebija ją często nawet Orange.

O co mi chodzi? A o to:
-korzystam z DIL RBM w tablecie. Nie wykorzystuję wiele, 10-15GB na miesiąc to w zasadzie niezauważalne zużycie jak niektórzy raportują że nawet kilka TB danych w miesiącu idzie, czasem używając kilku kart Nie jest niczym nadzwyczajnym jeśli muszę przeładować 5 razy stronę aby przeczytać jej treść. Nie jest niczym nadzwyczajnym że ściąga logo strony, kilka pierwszych tekstów czy samą favikonę i na tym kończy swoją pracę. Ta sama sytuacja na kartach Orange nie ma miejsca - wszystko działa bez problemów. Na PC używam DNS od Google gdy udostępniam ten internet, trochę pomaga ale i tak nie jest to rozwiązanie wszystkich problemów.
Od 5 minut na drugiej karcie próbuje załadować stronę Playa. Nidyrydy.

-z racji mojej pracy często muszę testować telefony pod względem sprawności technicznej. SIM z PNK (darmo do Play) wrzucam do telefonu, dzwonię na swoją kartę głosową - abonent jest czasowo niedostępny, abonent jezt zajęty, abonent nie odpowiada, abonent tralalala... CO JEST?! 5 połączeń nieudanych, Telefon leży na biurku, włączony, pokazuje pełny zasięg. Dzwonię w drugą stronę - wszystko ok, jakby się ożywił i już mogę dzwonić. Po 10 minutach SMS: "5 nieodebranych połączeń z numeru xxx włącz tidal dla Ciebie za free, granie na czekanie (czy inne reklamy pierdoły itp)" Nie tylko w jednym miejscu i na jednej karcie w jednym telefonie tak mam, zdarza się to w losowych momentach. Weszło mi już w nawyk sprawdzanie czy mogę się dodzwonić na swój numer jak czekam na telefon czy SMSa który nie przychodzi - przecież ktoś może chcieć się do mnie dodzwonić a tu nie może, mam wyłączony telefon chociaż jest włączony i ma pełny zasięg.

-oferty których nawet wyśmiać się nie da bo są tak żenujące. Ostatnio telefon miałem, numer w sieci od chyba 2008, dwie umowy MIXa za mną, teraz likwiduję skarbonkę na wyjątkowo niekorzystnej taryfie. Dzwoni do mnie konsultantka: Mogę zaoferować nielimitowane rozmowy w sieci i poza siecią, na stacjonarne, smsy na komórki, 1GB internetu w abonamencie za 49 zł z umową na 24 miesiące i pierwsze 6 miesięcy internet nielimitowany.
-no ale ta oferta to jakoś nie zachwyca bo Virgin daje to samo za 29 zł i ma 5GB netu
-No to na tą chwilę nie mamy lepszej oferty, dziękuje, odezwiemy się w najbliższym czasie.
Dziwne że nie próbowała przekonać mnie superwydajnym superdizajnerskim smartfonem pokroju Galaxy J1. A, za tania ta taryfa jakoś na nolimit z fonem. Pewnie to SIM-only Big Grin

-skarbonka na niekorzystnej taryfie MIXa - kolejny śmiech na sali. Masz 400 zł z doładowań? O, to fajnie, wydzwoń sobie. A, chcesz internet? No to ok, masz 1GB za 25 zł. Co, za drogo? Dobra, możesz wypełnić 3 papiery i za miesiąc przeniesiemy numer na kartę. A co z kasą? Jaką kasą? Zapłaciłeś, wystarczy, spadaj. No dobra, przeniesiemy kasę z MIXa na kartę. Ale uwaga - tylko na konto promocyjne. Znów możesz wydzwonić, wysmsować ale dalej pakietu nie kupisz, nie wykorzystasz na internet a i nic. No i ważność - 60 dni od przeniesienia. Przedłużyć można, kombinuj. Sprawdź dzikie pakiety 10 za 5 które wyłączyli dawno temu, o, doładowanie przez FB daje bonus. No to przedłużysz, na kolejny miesiąc. A ważność konta z MIXa? Miałeś rok przez doładowanie za 150 zł? Zapomniałem, masz 30 dni i nie płacz
Nie, to nie jest scenariusz nędznej komedii o beznadziejnym operatorze. To realia ludzi którzy skończyli umowę na MIXy i chcą zatrzymać numer i kasę jaka jest na ich koncie i która jest ich bo sami zapłacili. Z tego powodu siedzę na taryfie w której 1GB internetu kosztuje 25 zł, minuta 29 groszy a SMS 18 gr gdy wszyscy dookoła mają 1GB za 1Zł a resztę połowę taniej. Mam za to stan darmowy i mogę włączyć nielimitowane LTE za 20 zł/msc. Łaskawcy Tongue

-ofertą na internet Play zrobił niezły przewrót i rewolucję. Do tej pory pamiętam jak byłem chyba w mieście pierwszym "cywilnym" użytkownikiem, w dzień w którym zasięg objął całe miasto i mieli pozwolenie na sprzedaż zestawów poleciałem i czatowałem na otwarcie salonu nie pozwalając pracownikowi zjeść śniadania Big Grin limit 5GB, prędkość 3G i internet w domu gdzie nie dociera żadna kablówka ani stacjonarny był czymś rewolucyjnym, w tym czasie W3 oferowało może z połowę tego za połowę większą cenę.
Teraz? 2 lata temu Orange oferowało Tylko SIM z limitem 35GB (noce nielimit) za 45 zł (rabat 50% na 2 lata, z modemem kosztował 89.90 zł). Skończyła mi się niedawno umowa na ten internet, poszła rezygnacja i czas szukać nowego operatora do domu. Doraźne ratowanie się DIL to nie jest nic dobrego dla osoby która chce żeby działało bez jakiejkolwiek ingerencji bo nie umie nawet wysłać SMS z modemu i nie ma zamiaru latać co miesiąc do routera i włączyć pakietu. Oferta z neostrady? Drogo, tylko przez koszty utrzymania łącza lub zbędny telefon stacjonarny. Play? Do tej pory (2! Lata) nie potrafi przebić oferty Orange jaka była do tej pory. Opcja Tylko SIM w zasadzie nie istnieje - różnice kilka zł. Po co mi modem albo router skoro stoją 2 komplety sprawnych sprzętów? Sprzedawać nie ma kto, nie ma kiedy, kolejny kłopot.
Z odsieczą przychodzi Orange - mama wynegocjowała 30 zł za mobilne 50 GB, noce nolimit i tablet Lenovo 8 cali z GSM w prezencie w zamian za aneks do umowy którą chcieliśmy wypowiedzieć. W Playu 2x drożej za taki abonament bez urządzenia.

-od kilku dni karta DIL jest notorycznie wyrzucana do roamingu T-Mobile. Dobrze że mam 40GB pakietu na koncie, nie widzę problemu czasem skorzystać z roamingu jak nie ma zasięgu. Ale litości, tablet potrafi trzymać roaming cały dzień, jakby coś nie pozwalało mu już wrócić do macierzystej sieci mimo świetnego jej zasięgu. Nie wygląda mi to na przypadek, szczególnie na tej karcie.
BTW zauważyliście że karty Play mają zablokowane manualne wybieranie operatora na Androidzie? W każdej innej sieci po zgubieniu zasięgu jeśli kiedykolwiek wybrałem daną sieć na manualnym wyszukiwaniu mam powiadomienie "Wybrana sieć komórkowa jest niedostępna". W Play nie ma takiego powiadomienia, od razu wybiera sobie inną sieć.

Co się z tą siecią dzieje?
Kiedyś każda ich nowa oferta była rewolucyjna, wnosiła coś nowego, ceny były nie do pobicia. Powiecie "mieli inne stawki za komunikację z operatorami, musieli czymś przyciągnąć klienta itp itd, pobudowali infrastrukturę i muszą czekać aż się zwróci. Bardziej już nie potanieje bo będą dopłacać do interesu."

No, tyle że stawki się zrównały kilka lat temu, od tego czasu sprzedają infrastrukturę kilku wirtualnym (którzy biją ich cenowo bo dają więcej za pół ceny), wydają fortunę na gwiazdeczki w reklamach a niczym sensownym nie potrafią przyciągnąć klienta do siebie.
Jakość, mimo budowy nadajników wcale się nie polepsza. Kiedyś broniłem Playa jak ktoś mówił "nie przejdę do play nawet jakby za darmo wszystko dali, nie da się dodzwonić do ludzi z Play albo nic nie słychać". Ja nie miałem żadnych problemów. Za mało może gadałem żeby to zauważyć. Dziś nie potrafię bronić sieci z której sam mam ogromne problemy żeby korzystać. Poważnie zastanawiam się nad migracją po wykorzystaniu kasy z konta, trudno jest mieć operatora który zawodzi w rzeczach tak prostych jak rozmowy głosowe...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 13:50
Post: #2
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Co się dzieje z Play to proste:
1. Od kilku lat nie mają przewagi w postaci wyższych opłat za połączenia przychodzące do nich.
2. Infrastrukturę mają najgorszą technicznie - najmniejszą, najgorzej wykonaną i najsłabsze łącza do stacji bazowych
3. Usługi internetowe mają najbardziej przeciążone (DILem też, ale nie tylko).
4. Skomplikowana konfiguracja z roamingiem krajowym też nie pomaga. - krytyczne są zwłaszcza handovery między operatorami.

I to daje wrażenie problematyczności. I tak faktycznie jest.
Ale w T-mobile narzekam na dwie rzeczy -zrzucanie rozmów do 2G, zrywanie połączeń głosowych i to, że taryfy z LTE są droższe, niż te stare bez.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2016 19:36 przez szopen.)
Post: #3
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
0) generalnie zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami (niemal w całej rozciągłości)

1)
nemo333 napisał(a):BTW zauważyliście że karty Play mają zablokowane manualne wybieranie operatora na Androidzie? W każdej innej sieci po zgubieniu zasięgu jeśli kiedykolwiek wybrałem daną sieć na manualnym wyszukiwaniu mam powiadomienie "Wybrana sieć komórkowa jest niedostępna". W Play nie ma takiego powiadomienia, od razu wybiera sobie inną sieć.

to teoria spiskowa Tongue - Play ma po prostu możliwość roamingu krajowego, a inne sieci (W3) nie,
jeśli nie włączyłeś sobie "zasięgu 4 sieci", to próba zalogowania do Orange powinna skończyć się niepowodzeniem
sprawdź jak jest używając karty jakiegoś MVNO - polecam Virgin do takich prób

2)
nemo333 napisał(a):sprawdź dzikie pakiety 10 za 5 które wyłączyli dawno temu
no cóż pakiety złotówek wcale nie są "dzikie", tylko sprytnie ukryte Big Grin
ale muszę się zgodzić z jednym - nie sposób tego włączyć z poziomu Play24, ale NIGDY się nie dało
regulaminy znajdziesz w dziale "Regulaminy bieżących promocji Play"(!)
rozwijając…
"Pozostałe regulaminy dotyczące ofert na kartę"
http://www.play.pl/pomoc/dokumenty/regul...cji/#karta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 19:55
Post: #4
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Tak chwalony Orange, a ja na prepaidzie mam kontrolę rodzicielską i nic nie mogę zrobić, nawet jak wchodze na zwykłe strony wyświetla mi ostrzeżenie. Meisiąc temu prosiłem żeby mi to zdjęli, i nic.

Orange ma dużo promocji na taryfy głosowe, ale mobilny Internet nie jest konkurencyjny.
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 20:56
Post: #5
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
jakubd napisał(a):4. Skomplikowana konfiguracja z roamingiem krajowym też nie pomaga. - krytyczne są zwłaszcza handovery między operatorami.
Jedna z rzeczy, która zaważyła o rozstaniu ponad dwa lata temu. Widzę, że specjalnie nic się nie zmieniło.

whiteindian napisał(a):Tak chwalony Orange, a ja na prepaidzie mam kontrolę rodzicielską i nic nie mogę zrobić, nawet jak wchodze na zwykłe strony wyświetla mi ostrzeżenie. Meisiąc temu prosiłem żeby mi to zdjęli, i nic.
Chodzi o SIM. Te z kontrolą rodzicielską podobno są w innej puli numerów kart i od strony technicznej są blokady, których nie mogą zdjąć. Piszemy o tzw. bezpiecznym starterze jak rozumiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 22:46
Post: #6
RE: Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Cytat:1. Od kilku lat nie mają przewagi w postaci wyższych opłat za połączenia przychodzące do nich.
No i? Na kupowanie 30 "gwiazd" do reklamy na 3 miesiące ich stać. czemu nie przeznaczą tego na ważniejsze wydatki z punktu widzenia klienta?
Cytat:2. Infrastrukturę mają najgorszą technicznie - najmniejszą, najgorzej wykonaną i najsłabsze łącza do stacji bazowych
Niestety, widać, słychać i czuć bo gówno jakim jest ta infra śmierdzi na cały kraj.
Cytat:3. Usługi internetowe mają najbardziej przeciążone (DILem też, ale nie tylko).
Sami swoją decyzją sobie to spowodowali. Jak komputer nie wyrabia to się go rozbudowuje, jak nie to kupuje nowy. W Playu chyba o tym nie słyszeli więc to działa jak działaAngry
Cytat:to teoria spiskowa Tongue - Play ma po prostu możliwość roamingu krajowego, a inne sieci (W3) nie,
jeśli nie włączyłeś sobie "zasięgu 4 sieci", to próba zalogowania do Orange powinna skończyć się niepowodzeniem
sprawdź jak jest używając karty jakiegoś MVNO - polecam Virgin do takich prób
Jaka teoria spiskowa? Jak wybieram sieć manualnie to nie po to żebym za 10 minut używał innego operatora. Nie mieszkam w okolicach przygranicznych albo ze słabym zasięgiem, nie chcę nawet widzieć drenażu baterii przy skakaniu przez nadajniki w takiej sytuacji.
Nie mam okazji sprawdzić jak to jest w sytuacjach roamingu zagranicznego, mam nadzieję że tutaj działa wybranie jednego operatora a nie skacze po zagranicznych. Jeśli jednak potrafi bez pytania przełączyć na innego operatora to współczuję klientom Playa którzy mają blisko do granicy. Koszty takich zabaw pewnie są kosmiczne.
Cytat:no cóż pakiety złotówek wcale nie są "dzikie", tylko sprytnie ukryte Big Grin
ale muszę się zgodzić z jednym - nie sposób tego włączyć z poziomu Play24, ale NIGDY się nie dało
regulaminy znajdziesz w dziale "Regulaminy bieżących promocji Play"(!)
rozwijając…
"Pozostałe regulaminy dotyczące ofert na kartę"
http://www.play.pl/pomoc/dokumenty/regul...cji/#karta
Chore. Mam ale nie dam, znajdziesz to skorzystaj ale nie mów nikomu bo wyłączymy i nie będzie niczego.
Cytat:Tak chwalony Orange, a ja na prepaidzie mam kontrolę rodzicielską i nic nie mogę zrobić, nawet jak wchodze na zwykłe strony wyświetla mi ostrzeżenie. Meisiąc temu prosiłem żeby mi to zdjęli, i nic.
No cóż, trzeba czytać i patrzeć co się kupuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 09:44
Post: #7
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
nemo333 napisał(a):No i? Na kupowanie 30 "gwiazd" do reklamy na 3 miesiące ich stać. czemu nie przeznaczą tego na ważniejsze wydatki z punktu widzenia klienta?
Nie patrz na treść reklam, tylko na ogólne wydatki na reklamę w porównaniu z innymi operatorami - wydają ciągle znacznie mniej.
nemo333 napisał(a):Sami swoją decyzją sobie to spowodowali. Jak komputer nie wyrabia to się go rozbudowuje, jak nie to kupuje nowy. W Playu chyba o tym nie słyszeli więc to działa jak działaAngry
Nie martw się, wiedzą to dobrze, ale wymiana komputera to jednak znacznie mniejszy koszt techniczno-logistyczny w porównaniu z zagęszczeniem sieci, czy wymianą całych BTSów.
nemo333 napisał(a):Jaka teoria spiskowa? Jak wybieram sieć manualnie to nie po to żebym za 10 minut używał innego operatora.
To, że twój telefon nie wykonuje twoich rozkazów to nie wina operatora. GSM przewiduje operatorów roamingowych preferowanych od zawsze, ale wymuszania operatora poza zgodą użytkownika już nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 12:16
Post: #8
RE: Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Ja zawsze słyszę, że orange to dziadostwo. Póki co używam, to miałem dwie awarie. W play znajomi mieli znacznie więcej.

Zasięg. Póki co to orange ma podobny do play, za to aero tragedia (odczucia subiektywne).

Dużo u mnie się polepszyło od momentu budowy Networks!

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 12:35
Post: #9
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
No jak móisz o NetWOrks! to oczywiście jest bardzo fajnie wtedy Smile
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 15:10
Post: #10
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
nemo333 napisał(a):Niestety, widać, słychać i czuć bo gówno jakim jest ta infra śmierdzi na cały kraj.
Chyba jednak tutaj gorzej wypada Plus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2016, 15:23
Post: #11
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
ja.michal napisał(a):Chyba jednak tutaj gorzej wypada Plus.
tak się składa, że używam obu, więc coś-tam wiem z własnego doświadczenia

Plus wygrywa w "terenie zabudowanym",
a Play "na wsi" gdzie zasięg WCDMA900 Playa bywa obecny a plusowego LTE brak

zdecydowana większość użytkowników obu sieci mieszka jednak w miastach…

nie wiem czy widziałeś reklamę porównawczą zafundowaną nam przez Plusa (2x szybszy internet), a gwarantuję, że tego typu reklama jest obłożona tyloma obostrzeniami, że musi być poparta co najmniej wiarygodnymi badaniami statystycznymi
ponadto Plus naraziłby się na proces z P4 i gigantyczne odszkodowania dla nich (gdyby to było zwykłe kłamstwo)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2016, 21:35
Post: #12
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Były badania UKE, które są oficjalne.

Jeśli piszesz o Playu, ale w połączeniu z roamingiem to trochę kiepskie porównanie.

Co do Plusa prędkości pewnie faktycznie mają większe, ale porównaj ilość zasobów jakimi dysponują do tego co osiąga się realnie. Procentowo nie wygląda, aby byli lepsi od Playa. Play za to "przewala" najwięcej ruchu mobilnego data.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2016, 23:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2016 23:59 przez szopen.)
Post: #13
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
ja.michal napisał(a):Były badania UKE, które są oficjalne.
dokładnie to jest "drobnym drukiem" w reklamie - powołują się na raport UKE, więc sprawa jest nie do podważenia

jeśli chodzi o moje doświadczenia z Playem, to nie dotyczą roamingu - są po prostu dziury w zasięgu, tam gdzie są

oczywiście pewne dane się zmieniają dynamicznie, ale nie w takiej skali, aby sytuacja mogła się drastycznie zmienić - Play niedawno miał mniej więcej połowę stacji bazowych w porównaniu do dowolnego operatora W3
(Plus być może wśród W3 ma ich najmniej, ale za to używa BTSów całej grupy kapitałowej, więc i tak potencjał ma znacznie większy niż Play)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2016, 02:42
Post: #14
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Zapomnieli tylko dodać kiedy były te badania. Wink

Playa nie bronię, sam od nich uciekłem bo w ich taryfach głosowych ten cały cyrk z roamingiem to jakaś pomyłka.

Właśnie chodzi mi o skalę grupy i o fakt, że przy takiej wielkości, zwłaszcza zasobów radiowych, powinno być dużo lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2016, 15:42
Post: #15
Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play...
Zasięg sieci ma znaczenie, tylko że po co mi globalny? Tam gdzie korzystam akurat Play ma zasięg. Nawet są miejsca, gdzie tylko Play ma zasięg 3G, inni tylko 2G. Co nie zmienia faktu, że w wielu innych miejscach jest odwrotnie.

W telefonie ma dostęp do czterech sieci, więc zasięg maksymalny. W routerze tylko Play i w moim przypadku zasięg jest. W większości LTE.

Mam inne uwagi do Play. Gubi pakiety lub ma błędy w DNS. Niektóre strony źle się wczytują. Trzeba wielokrotnie odświeżać. Jak działa, to wczytywanie działa dobrze, ale na niektórych portalach są zacinki. Pobieranie plików działa dobrze.
Jedną ze stron gdzie źle działa przeglądanie jest eko.one.pl, więc żadna która może mieć przeciążenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 222 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Szukam oferty malojk 13 2 999 11-12-2020 02:35
Ostatni post: Ekonomista
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 626 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 608 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 830 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen