[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem z anteną, oddalony nadajnik
30-09-2012, 21:34
Post: #1
Modem z anteną, oddalony nadajnik
Witam Forumowiczów!

Zamówiłem kartę sim Aero2. Narazie mogę wziąć od kolegi modem Huawei e3131 z Jego kartą żeby sprawdzić czy u mnie w miejscowości w ogóle złapię zasięg z użyciem anteny (bez anteny nie działało- próbowałem pół roku temu na innym modemie). Chciałbym kupić antenę np. ATK-8/830-960MHz, do tego przejściówkę na crc9. Teraz moje pytanie czy jest sens wydawać w ogóle te 90zł?? Najbliższe pola zasięgu wg mapy polsatu to ok 20km (małe plamki w odległości ok 12km). Czy jakaś antena może tutaj w ogóle coś zdziałać?? Czy lepiej pochodzić na początku z telefonem i popatrzeć czy ogólnie koło domu coś złapię??

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 23:10
Post: #2
RE: Modem z anteną, oddalony nadajnik
Wszystko zależy od profilu terenowego pomiędzy tobą, a nadajnikiem oraz innych przeszkodach po drodze - jak nie ma problemu i widać nadajnik z miejsca instalacji (na jakimś maszcie, wyższym piętrze?).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2012, 09:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2012 10:27 przez goorniczek.)
Post: #3
RE: Modem z anteną, oddalony nadajnik
Obawiam się, że nie widać:/ a teren dosyć górzysty..

Wg mapy btsearch nie ma nadajnika tam gdzie była największa plama na mapie cyfrowego polsatu i w rzeczywistości chyba też nie istnieje. Pozostaje bardziej oddalony do którego sprawdzałem profil wysokościowy terenu i raczej nie ma szans na połączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2012, 17:29
Post: #4
RE: Modem z anteną, oddalony nadajnik
Góry to bardzo ciężki teren, jeżeli nadajnik nie jest "pod nosem".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 20:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2013 00:59 przez grzech1991.)
Post: #5
Modem z anteną, oddalony nadajnik
Piękna wiosna!Ale te lasy jako przeszkoda są trochę z boku i nie stanowia przeszkody jak widać z mapy, tak sądzę .Co mogę poradzić poza obejrzeniem linków http://yagi.pl/antena-promiennik-parabol...-1678.html Nie wiem jak podejść do tej sytuacji bo ja korzystam z tej anteny zasięg 3 kreski gory 13 km i.t.d.Najlepiej gdybyś przetestował tą antenę kupując w sklepie a potem oddając (ale to bardzo trudne gdy nie ma dostepu do sklepu detalicznego) ale potrzeba też konektor antenowy do modemu ok .10 zł plus w tym przypadku powyższej anteny przewód antenowy i dwie złączki i antena satelitarna można zdobyć na zlomie, trzeba odwrocić mocowanie z tylu. Jest to wyjątkowa sytuacja gdyż na taką odleglość (20 -30km) ja nie mam u siebie żadnego operatora GSM i nie mogę przetestować zasięgu w dodatku sa góry.Ciekaw jestem czy ktoś mieszkający w terenie nizinnym odbiera przekażnik AERO 2 lub inny GSM z odleglości 20-30 km posługuąc sie anteną np; ATK- 8.Pozdrawiam piękne lasy koło Gubina. http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_g...041_10.htm

//poprawiłem linki i nawiasy - grzech1991
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 23:14
Post: #6
RE: Modem z anteną, oddalony nadajnik
30 - 40 km to za daleko trochę moim zdaniem. ATK-20 kupić na próbę testów i po 10 dniach oddać jak nic nie da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 17:44
Post: #7
Modem z anteną, oddalony nadajnik
Ja nic nie gwarantuję z podanymi antenami ale powinieneś sprawdzic mając modem i kartę AERO 2 /laptop inne urządzenie mobilne/ np; kiedy urywa się zasięg jadąc z KROSNA ODRZAŃSKIEGO w kierunku GUBINA może w polowie drogi jeśli tak to te 10 km antena powinna odebrać sygnał w GUBINIE.Ja kupilem ją trochę przyszlościowo patrząc że kiedyś posluży mnie do odbioru szerokiego pasma GSM az po LTE .W kierunku Żar jest o wiele więcej przekaznikow AERO 2 to jest pewien plus ale odleglość jest większa około 30km.Należy tez sprawdzić mając modem jak odbiera się inne sieci mobilne dysponując karta SIM lub pożyczjąc od znajomych karty SIM.POZDRAWIAM!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Antena samochodowa Sirio Triflex FM/CB/GSM bartman 1 4 590 03-03-2015 18:37
Ostatni post: jakubd
  Antena dookólna knypek 3 3 924 14-02-2015 22:26
Ostatni post: szopen
  Domowej roboty antena do internetu. wojbig 10 22 641 20-07-2014 22:23
Ostatni post: J23
  Antena pod e5332s-2 sasukepl 4 5 504 15-05-2014 03:09
Ostatni post: szopen
  Przenośna antena do modemu Huawei E583C BoloBx 4 5 333 24-08-2013 10:05
Ostatni post: jakubd