Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Modem z anteną, oddalony nadajnik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Forumowiczów!

Zamówiłem kartę sim Aero2. Narazie mogę wziąć od kolegi modem Huawei e3131 z Jego kartą żeby sprawdzić czy u mnie w miejscowości w ogóle złapię zasięg z użyciem anteny (bez anteny nie działało- próbowałem pół roku temu na innym modemie). Chciałbym kupić antenę np. ATK-8/830-960MHz, do tego przejściówkę na crc9. Teraz moje pytanie czy jest sens wydawać w ogóle te 90zł?? Najbliższe pola zasięgu wg mapy polsatu to ok 20km (małe plamki w odległości ok 12km). Czy jakaś antena może tutaj w ogóle coś zdziałać?? Czy lepiej pochodzić na początku z telefonem i popatrzeć czy ogólnie koło domu coś złapię??

Pozdrawiam
Wszystko zależy od profilu terenowego pomiędzy tobą, a nadajnikiem oraz innych przeszkodach po drodze - jak nie ma problemu i widać nadajnik z miejsca instalacji (na jakimś maszcie, wyższym piętrze?).
Obawiam się, że nie widać:/ a teren dosyć górzysty..

Wg mapy btsearch nie ma nadajnika tam gdzie była największa plama na mapie cyfrowego polsatu i w rzeczywistości chyba też nie istnieje. Pozostaje bardziej oddalony do którego sprawdzałem profil wysokościowy terenu i raczej nie ma szans na połączenie.
Góry to bardzo ciężki teren, jeżeli nadajnik nie jest "pod nosem".
Piękna wiosna!Ale te lasy jako przeszkoda są trochę z boku i nie stanowia przeszkody jak widać z mapy, tak sądzę .Co mogę poradzić poza obejrzeniem linków http://yagi.pl/antena-promiennik-parabol...-1678.html Nie wiem jak podejść do tej sytuacji bo ja korzystam z tej anteny zasięg 3 kreski gory 13 km i.t.d.Najlepiej gdybyś przetestował tą antenę kupując w sklepie a potem oddając (ale to bardzo trudne gdy nie ma dostepu do sklepu detalicznego) ale potrzeba też konektor antenowy do modemu ok .10 zł plus w tym przypadku powyższej anteny przewód antenowy i dwie złączki i antena satelitarna można zdobyć na zlomie, trzeba odwrocić mocowanie z tylu. Jest to wyjątkowa sytuacja gdyż na taką odleglość (20 -30km) ja nie mam u siebie żadnego operatora GSM i nie mogę przetestować zasięgu w dodatku sa góry.Ciekaw jestem czy ktoś mieszkający w terenie nizinnym odbiera przekażnik AERO 2 lub inny GSM z odleglości 20-30 km posługuąc sie anteną np; ATK- 8.Pozdrawiam piękne lasy koło Gubina. http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_g...041_10.htm

//poprawiłem linki i nawiasy - grzech1991
30 - 40 km to za daleko trochę moim zdaniem. ATK-20 kupić na próbę testów i po 10 dniach oddać jak nic nie da.
Ja nic nie gwarantuję z podanymi antenami ale powinieneś sprawdzic mając modem i kartę AERO 2 /laptop inne urządzenie mobilne/ np; kiedy urywa się zasięg jadąc z KROSNA ODRZAŃSKIEGO w kierunku GUBINA może w polowie drogi jeśli tak to te 10 km antena powinna odebrać sygnał w GUBINIE.Ja kupilem ją trochę przyszlościowo patrząc że kiedyś posluży mnie do odbioru szerokiego pasma GSM az po LTE .W kierunku Żar jest o wiele więcej przekaznikow AERO 2 to jest pewien plus ale odleglość jest większa około 30km.Należy tez sprawdzić mając modem jak odbiera się inne sieci mobilne dysponując karta SIM lub pożyczjąc od znajomych karty SIM.POZDRAWIAM!
Przekierowanie