[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
modem LTE z otwartymi portami
04-07-2017, 18:01
Post: #1
modem LTE z otwartymi portami
Cześć potrzebuję zakupić modem LTE z otwartymi portami. Nie znam się jednakże wytłumaczę o co mi chodzi. Otóż muszę podłączyć modem LTE z routerem i poprzez router przekierowywać porty tak aby można było udostępnić chmurę NAS synology na zewnątrz.

Obecnie mam Modem: LTE Huawei model dokładnie to: e3372s - 153
Musiałem zmienić oprogramowanie bo było HILINK i nie szło udostępnić portów przez
router. Niestety zmiana oprogramowania spowodowała, że modem daje słabsze osiągi. Był upload 20 mb/s a obecni 3-5 mb/s

Czy możecie doradzić jaki kupić modem, aby miał odblokowane porty i hulał na nim LTE?
Myślałem, że też o routerze LTE z wejściem na sim, ale taki router z VPN jest już dość drogi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 19:18
Post: #2
modem LTE z otwartymi portami
Nie sprawdzałem z zewnętrznym IP ale podwójnego natu i sensowne prędkości ma dovado.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 20:47
Post: #3
modem LTE z otwartymi portami
Z tego co wiem to nie zależy od modemu tylko od operatora, który dodaje jeszcze jedną sieć od siebie. Więc nawet na zwykłym modemie i bez hilinka nie masz publicznego IP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 20:57
Post: #4
modem LTE z otwartymi portami
To hilinki dają gorszą prędkość?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 11:36
Post: #5
modem LTE z otwartymi portami
Mam ruter Huawei B-315s i NAS Synologic.
Abym mógł wejść na niego (na kamerki) muszę korzystać z Orange VPN, ze zwykłego połączenia wszystko po blokowane.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 12:13
Post: #6
RE: modem LTE z otwartymi portami
(04-07-2017 20:57)Ekonomista napisał(a):  To hilinki dają gorszą prędkość?
Różnie z tym bywa. Przeważnie dają trochę lepszą prędkość, ale nieco wyższy ping (ze względu na translację adresów).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 12:27
Post: #7
modem LTE z otwartymi portami
Prostuje, a jak coś źle to niech ktoś inny prostuje dalej:
- są operatorzy z zewnętrznym IP, (orange VPN też), a poza tym kolega testował modem bezpośrednio wpięty do routera
- wałkowane nie raz, procki w routerach ledwo wyrabiają w trybie modemu, jak jest hi-link, wtedy zarządzanie ruchem odbywa się przez modem, który ograniczeń wydajnościowych nie ma lub ma w małym stopniu
- dovado zawsze przełącza na modem tradycyjny (przynajmniej ZTE i huawei które miałem).
- zintegrowane rozwiązania z oczywistych względów podwójnego NATu nie mają, ale mimo wszystko nie kupiłbym. Chciałem, wałkowałem, poczytałem, że średnio pada po 3 miesiącach i z moim szczęściem by tak było - odpuściłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 21:08 przez szopen.)
Post: #8
modem LTE z otwartymi portami
tego posta zacząłem pisać wczoraj, ale zmęczenie zwyciężyło, a szkoda mi kasować wyprodukowane treści

Ekonomista napisał(a):To hilinki dają gorszą prędkość?
w powyższym przykładzie @patryczekkqq miał wyższe prędkości na hilinku, ale brak możliwości udostępnienia portów (wystarczy przeczytać i przeanalizować co napisał)

Arathefu napisał(a):to nie zależy od modemu tylko od operatora
publiczne IP daje operator (jeśli daje, bo to nie jest zwykła sytuacja - normalnie zwykły użytkownik sieci komórkowej jest NATowany), ale tu kwestia rozbija się o coś zupełnie innego - hilink nie umożliwia przekierowania portów i jest zbędnym NATem (komputer za hilinkiem i tak zawsze ma prywatne IP nawet jeśli miałbyś publiczne IP od operatora)

@patryczekkqq
masz raczej optymalną konfigurację, jedynie można pomyśleć o routerze z mocniejszym prockiem (bo zakładam, że to on przycina wydajność) nawet nie wnikam czy utrata wydajności wynika z programowego szyfrowania (skoro używasz VPN , w sumie to tego nie napisałeś jasno czy używasz szyfrowanego połączenia…), czy generalnie ze słabej wydajności twojego routera przy zwykłym zestawieniu połączenia na modemie non-hilink

o zintegrowanych konstrukcjach raczej zapomnij (nie znam żadnej która by to umożliwiała na fabrycznym sofcie, no chyba, że znajdziesz jakieś konstrukcje na które jest otwarty soft lub fabryczne oprogramowanie bez sztucznych ograniczeń funkcjonalności - czytaj: oprogramowanie bez brandu operatora = znacznie droższa wersja od wersji operatorskich w zwykłych rynkowych cenach, bo mało który importer faktycznie sprowadza małe partie bezpośrednio od producenta), ponieważ wszelkie potrzebne opcje są zazwyczaj ukryte/zablokowane

PS z tą chmurą to coś Cie oszukał producent NASa - najwyraźniej jedyne co on oferuje to serwis typu DDNS (skoro potrzebujesz zwykłego dostępu od zewnątrz z przekierowaniem portów itd.), prawdziwie chmurowe rozwiązania używają serwera producenta sprzętu do zestawienia połączenia nawet za wielokrotnym NATem czy operatorskim firewallem (bo połączenie jest stawiane od strony urządzenia w LANie w stronę internetu, podobnie jak działa np. TeamViever)

grzech1991 napisał(a):a poza tym kolega testował modem bezpośrednio wpięty do routera
nie wiemy co testował, bo to nie wynika z przedstawionych tu informacji (no chyba, że masz taką wiedzę z innych wątków)

grzech1991 napisał(a):dovado zawsze przełącza na modem tradycyjny (przynajmniej ZTE i huawei które miałem).
nie zawsze, np. z ostatnio dostępnym E3372h153 HiLink z Playa Dovado sobie z tym nie radzi (na sofcie z połowy czerwca 2017)
(swoją drogą dlatego masz w dokumentacji opisany trym LIM = "Limited Internet Mode", który po prostu oznacza wykorzystanie HiLinka w trybie HiLinka) - patrz załącznik
   
ten czerwony pasek, to nie błąd lecz ostrzeżenie o pracy w trybie LIM

grzech1991 napisał(a):mimo wszystko nie kupiłbym. Chciałem, wałkowałem, poczytałem, że średnio pada po 3 miesiącach
jednym pada innym nie - znam wielu zadowolonych użytkowników rozwiązań stacjonarnych LTE, ale w tym wypadku i tak odradzałem z innych powodów (choć nie wykluczam, że można znaleźć odpowiedni sprzęt)

patryczekkqq napisał(a):Czy możecie doradzić jaki kupić modem, aby miał odblokowane porty i hulał na nim LTE?
każdy modem "ma odblokowane porty" o ile nie jest routerem czyli np. HiLinkiem (bo wtedy takie pojęcie jak blokada portów nie istnieje oczywiście w odniesieniu do samego modemu)

blokadę portów zapewnia każdy operator komórkowy (firewall operatora to załatwia) o ile nie masz włączonej odpowiedniej usługi, która tą blokadę znosi (zazwyczaj coś co ma w nazwie handlowej VPN)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 20:55
Post: #9
modem LTE z otwartymi portami
Na początku tematu pisze, że nie idzie udostępnić portów przez router, więc rozumiem, że używa routera.

W dovado domyślam się, że kiedyś się nie uda Smile lim też znam, póki co nigdy nie musiałem używać.

Oczywiście, że jednym pada innym nie, jednak chce zaoszczędzić pewnie z godziny szukania...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modem ZTE MF286 czy potrzebne zewnętrzne anteny bogdanzieba 4 3 045 09-03-2021 13:02
Ostatni post: jakubd
  Modem mPcie Huawei ME909s-120 nie działa z LTE Yellow 8 5 334 17-04-2019 16:06
Ostatni post: szopen
  USB Modem na 4G LTE do USA dandanio 1 2 666 06-06-2018 04:49
Ostatni post: szopen
  Czy na rynku jest jakiś modem LTE+ podobny do E3372? orgasmusmaximus 7 8 137 17-12-2017 09:58
Ostatni post: jakubd
  Przemysłowy modem LTE haxer 2 3 094 16-11-2017 11:37
Ostatni post: Arathefu