[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobile Vikings
04-04-2014, 10:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2014 15:09 przez jakubd.)
Post: #1
Mobile Vikings
W związku z wprowadzeniem CAPTCHA w Aero rozejrzałem się za jakąś sensowną alternatywą. Przechodząc od razu do rzeczy:
- koszt startera 19zł (co jakiś czas promocje 5zł za doładowany 19zł)
- konto ważne 1 rok od ostatniego doładowania
- pierwszy miesiąc pakiet 2gb z maksymalną prędkością, reszta roku (nie zakładając żadnych doładowań) z prędkością aero32 kbit/s

Ogólnie rzecz biorąc wychodzi 19zł rocznie, które można sobie wygadać. Operator korzysta z infrastruktury Play.
Strona operatora: https://mobilevikings.pl/pl/
Facebook (szybko odpowiadają na pytania): https://www.facebook.com/mobilevikingspl

Jeśli ktoś zdecyduje się rejestrować, serdecznie proszę o wpisanie maila (radekskl@o2.pl) w pole polecającego.

MOD: Poprawiona informacja o prędkości w lejku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:12
Post: #2
Mobile Vikings
Gdzie wyczytałeś, że lejek jest z prędkością Aero2. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Gdyby tak było to od razu biorę bo się opłaca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:18
Post: #3
RE: Mobile Vikings
Chociażby ich facebook:
[Obrazek: ShOylPu.png]

Ogólnie sam korzystam z tego od jakiegoś czasu jako podstawowego operatora w telefonie (dualsim stracił nieco na znaczeniu Smile) i jestem całkiem zadowolony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 10:26 przez sauron76.)
Post: #4
Mobile Vikings
No to nie jest prędkość Aero2. Jest to ponad 10 razy wolniej. Sam mam taki darmowy lejek w Virgin Mobile. Dodatkowo każde doładowanie od 10 zł daje 100 mb gratis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 17:51 przez szopen.)
Post: #5
RE: Mobile Vikings
Rzeczywiście, mój błąd. Człowiek pytał o 32kB/s, a odpowiedzieli mu 32kbit/s Smile
Mimo wszystko dla mnie oferta bardzo fajna jako podstawowa karta w telefonie.
Tutaj każde doładowanie 19zł daje 2gb gratis, więc co kto woli.

szopen: edycja jednostki (jeśli już to kB/s a nie kb/s)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 11:49
Post: #6
Mobile Vikings
32kbps do synchronizacji wystarczy z zapasem. Ale tylko do tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 19:06
Post: #7
Mobile Vikings
kiedyś w dawnych (ale nie aż tak bardzo) czasach modemów na analogowe linie telefoniczne prędkość 33kbps była całkiem przyzwoita - dopiero w momencie schyłku modemów analogowych pojawiło 56kbps...
i jakoś taka prędkość wystarczała, ale też internet był w zasadzie pozbawiony ciężkich multimediów i przede wszystkim reklam, a oprogramowanie (poza nielicznymi wyjątkami) nie aktualizowało się automatycznie i bez przerwy
(jakkolwiek w momencie schyłku modemów analogowych pojawiły się np. karty combo przeznaczone do wideokonferencji zawierające koder i enkoder wideo, kartę graficzna, muzyczną i modem czyli nie można mówić o całkowitym braku zastosowań multimedialnych, również VoIP działa na tak wolnych łączach wystarczająco przyzwoicie)

endomondo, yanosik (tu chyba najwięcej danych wymagają... reklamy, ale sprawdzone, że działa nawet przy beznadziejnych prędkościach połączenia - na przeciążonym gprs'ie - są takie zakątki w PL), pop3 (jeśli tylko powiadomienia o mailach to zwykle pobierane są tylko nagłówki bez treści) czy tekstowe czaty będą działać bezproblemowo, z nawigacją online może być nieco gorzej (ale nie są to jakieś wielkie ilości danych, chyba, że to starawa nawigacja pobierająca bitmapy, ale nawet w takim wypadku faktycznie kafelki są jpegami lub pngami czyli stosunkowo małymi plikami), ale to wymaga sprawdzenia, szczególnie w przypadku używania kilku usług równocześnie

Do takich zastosowań prawdopodobnie ta prędkość wystarczy,
ja jednak wolę droższe Orange właśnie z racji normalnych prędkości działania, zwykle od 2 do 6 Mbps
(chodzi tu o OFnK - wolumen danych z promocji za doładowanie + rok ważności konta przedłużany za darmo za wyjątkiem pierwszego przedłużenia - opisałem to gdzieś w tym dziale) czasem jednak potrzeba nieco szybszego łącza choćby, aby wygodnie i szybko przejrzeć wiadomości z kraju i ze świata.
Przy moim sposobie korzystania zbliżonym do tutaj opisanego, tyle, że nie używam endomondo, ale w razie potrzeby po prostu normalnie przeglądam internet jest to ~2GB/rok i są to koszty 50zł rocznie - doładowanie raz na rok 50zł, można je obniżyć do ~33zł rocznie doładowując za 100zł raz na 3 lata (oczywiście faktyczne koszty zależą od faktycznie zużywanego wolumenu danych).

w zastosowaniach wymagających praktycznie zerowego wolumenu danych - trzeba by się zmieścić w 200MB na rok można koszty w OFnK obniżyć do 10-15 zł/rok w pierwszym roku i 5zł/rok w kolejnych latach (o ile warunki przyznawania "darmowego bonusu na transfer danych" oraz promocja "konto ważne rok" nie ulegną zmianie), ale stawiam na to, że to jest o wiele za mało na tu przedstawione potrzeby

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 21:35
Post: #8
Mobile Vikings
Tu wchodzi taniej (o ile działa i to prawda)

http://forum.jdtech.pl/Watek-6gb-za-6zl-...i-w-orange
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 22:33
Post: #9
Mobile Vikings
to była promocja wakacyjna
być może coś podobnego będzie w tym roku, ale jakie są planowane promocje to wiedzą tylko ci, którzy o tym decydują

w tej chwili jedynie 100MB "w batonikach" (możliwe dzięki zmianom taryfy do skonwertowania do 5GB), ale ważne po użyciu kodu do północy następnego dnia (czyli czas ważności od 24h01' do 47h59'), czyli promo dla gimnazjalistów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 15:07
Post: #10
Mobile Vikings
Ktoś ma potwierdzenie tego lejka po pierwszym miesiącu? Bo ja tego w regulaminie nie widzę. Odpowiedź (nawet oficjalna na FB) to dla mnie za mało, żeby pisać o tym artykuł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 16:23
Post: #11
RE: Mobile Vikings
Jest wzmianka w FAQ (link):
Cytat:Twój pierwszy cykl skończy się o północy 31 dni później. Twój pakiet wygasa o północy.
...
Surfowanie po internecie nadal będzie możliwe i darmowe jednak ze znacznie mniejszą prędkością, niż kiedy posiadasz pakiet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 17:46
Post: #12
Mobile Vikings
regulaminu nie czytałem, ale generalnie jeśli jest lejek to u innych operatorów jest uwzględniany w regulaminach usługi bądź promocji, więc trzeba przejrzeć, bo i tu to musi się gdzieś pojawić w oficjalnych dokumentach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 23:22
Post: #13
Mobile Vikings
FAQ nie jest wiążącym źródłem informacji. Takie rzeczy powinny być w regulaminie usługi, cenniku lub pakietu. Nie widzę, ale może coś przeoczyłem.
Regulamin ze względu na liczbę literówek zbyt poważnie nie wygląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 10:36
Post: #14
RE: Mobile Vikings
Jeżeli chodzi o lejek, to polecam sposób opisany już na tym forum w tym wątku. Różnice są takie, że taryfę trzeba zmieniać co dwa tygodnie, a nie co miesiąc, i korzystamy z kodów *163*6# i *163*7#, wszystko inne - w tym darmowość tego rozwiązania - jest po staremu. Nawet za starter nie trzeba płacić, można zamówić darmowy na stronie Play Big Grin Jednak jest to, jak napisał jakubd w tamtym wątku, dziura w regulaminie i nie nadaje się na bloga, żeby to opisać jako alternatywę dla Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 518 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Kody USSD Fakt Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 165 308 14-02-2019 20:19
Ostatni post: szopen
  Kody USSD Red Bull Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 44 607 13-02-2019 14:29
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile problemy z zarządzaniem kontem szopen 10 7 956 30-08-2018 15:24
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile w zasięgu 4 sieci antekwars 9 7 620 18-03-2018 18:59
Ostatni post: mshmaster