[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
05-01-2013, 02:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2018 20:28 przez szopen.)
Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
Witam
Czy są tutaj pośród naszej społeczności, na forum maturzyści, którzy w tym roku zdają maturę? Jak tam przygotowania?
Typujecie już odnośnie tego, TU BYŁ SPAM jaka lektura jest spodziewana na maturze 2013[/color][/url]? Macie swoje typy?

Ja już przeglądałem pełno tematów na różnych forach odnośnie typów lektur
ale nadal ciężko strzelać Smile
A co Wy typujecie??

P.S. Witam, to mój pierwszy post i temat na Waszym forum!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 13:05
RE: Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
Powitać!
Kurcze, ja jeden z ostatnich roczników jeszcze ze starą maturą - ale tą całkiem starą - Polski: wypracowanie, Matematyka - 3 zadania (a może 5?) i 3 ustne: polski, angielski i informatyka (eksperymentalna wtedy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-01-2013, 13:12
Matura to bzdura! Zwłaszcza obecna, gdy jest tak prosta, że trzeba być naprawdę wielkim nieukiem, żeby nie zdać. Wstyd przyznawać się, że ma się maturę, a już najgorzej jest mieć magistra. Wink
05-01-2013, 13:25
"Wiedząc jakim ja jestem magistrem boję się iść do lekarza"? Smile
05-01-2013, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2013 14:11 przez mistrz1.)
Jeszcze ludzie wierzą w magiczną moc dyplomu, matury, mgr, ale z czasem to się zmieni. Przy takiej liczbie rozdawanych certyfikatów, dyplomów, spada jakość, dlatego nie zwracam uwagi na dyplomy, a na wiedzę i umiejętności. Ktoś, kto jest dobry w jakiejś dziedzinie nie musi nic mówić, że ma dyplomy, maturę, mgr, bo to widać po jego wypowiedziach, skutkach działań. Reszta to wykształciuchy, którzy chwalą się posiadanymi dyplomami, a nie umieją poprawnie po polsku wysłowić się, a co dopiero wypowiadać się na tematy fachowe. Zauważcie, że już od dzieciństwa uczą wiary w dyplom i ocenę. Dzieci, później dorośli chwalą się, dostałem 6., mam dyplom, certyfikat itp., a nie słyszy się, żeby ktoś mówił, umiem zrobić to i tamto, wiem to i to, pokażę co potrafię. Z ironią i lekceważeniem spoglądam na ludzi, którzy eksponują swoje "papierki" (matura, mgr, certyfikaty). Wiem, że między sobą wykształciuchy są dumni z tych "papierków", tworzą wzajemne kółko adoracji. Ubaw mam po pachy z takich mgr i mówię im, że ich tytuł pisze się skrótem "mgr." (tak, ta kropka jest świadomie dodana). Smile
05-01-2013, 14:44
Ale czasem ciągle płacą za to, że się ma papierek, a robić i umieć nic nie trzeba - to dla niektórych wygodne Smile
05-01-2013, 14:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2013 15:09 przez mistrz1.)
Ale to nie ma nic wspólnego z wykształceniem. Każdy może zrobić sobie laurkę. Każdy płaci za to, za co chce. Płacą też za bycie bezrobotnym, za to, że rodzą się dzieci i za wiele innych rzeczy. Płacenie za takie rzeczy świadczy, że płacący daje się robić w jajo, jak idiota, choć nie można wykluczyć, że nim jest i posiadanie dyplomu wcale tego nie zmienia. Smile
05-01-2013, 15:13
Wiesz, właśnie z powodu istnienia durnych urzędów, w których w durnych przetargach ktoś dopisuje wymaganie posiadania doktora nauk czy tego typu bzdury - stanowisko odpowiednie robi się np. pod kątem tego przetargu.
05-01-2013, 15:57
Jakub, zgadzam się z tym, co piszesz, co i tak nie zmienia faktu, że posiadany dyplom nie ma wpływu na wykształcenie. Trzeba być, jak jubiler, który potrafi odróżnić złoto od tombaku. A teraz dużo jest na rynku wykształciuchów (tombak), którzy cenią się, jakby byli ze złota. Dlatego należy uważać, żeby nie paść ofiarą oszustwa. Każdy wierzy w to, co chce, jedni wierzą, że jak mają dyplom (tombak) to są mądrzy, a inni wierzą w to, co umieją (złoto). Jest też tak, że ktoś ma dyplom i jest bardzo dobrym fachowcem, ale trafienie takiej kombinacji należy do rzadkości. To, na co chcę zwrócić uwagę to, że nie należy kierować się w ocenie czyichś umiejętności poprzez dyplom, jaki ta osoba posiada. Najlepiej jest po porostu zweryfikować jego umiejętności. Zresztą, po co to tłumaczę, przecież każdy mądry o tym wie, a głupiec zawsze się nabierze na błyskotki i świecidełka (certyfikaty, dyplomiki itp.).
05-01-2013, 17:25
Co do pierwszego postu - ja piszę w tym roku mautrę. I mam ją po prostu gdzieś, zgodziłem się bo zgodziłem. Zobaczymy co będzie. Później i tak 2x2 lata na techniku będę siedział.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Odpowiedz