[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
05-01-2013, 02:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 22:05 przez karski1.)
Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
Witam
Czy są tutaj pośród naszej społeczności, na forum maturzyści, którzy w tym roku zdają maturę? Jak tam przygotowania?
Typujecie już odnośnie tego, jaka lektura jest spodziewana na maturze 2013? Macie swoje typy?

Ja już przeglądałem pełno tematów na różnych forach odnośnie typów lektur
ale nadal ciężko strzelać Smile
A co Wy typujecie??

P.S. Witam, to mój pierwszy post i temat na Waszym forum!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 13:05
RE: Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
Powitać!
Kurcze, ja jeden z ostatnich roczników jeszcze ze starą maturą - ale tą całkiem starą - Polski: wypracowanie, Matematyka - 3 zadania (a może 5?) i 3 ustne: polski, angielski i informatyka (eksperymentalna wtedy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-01-2013, 13:12
Matura to bzdura! Zwłaszcza obecna, gdy jest tak prosta, że trzeba być naprawdę wielkim nieukiem, żeby nie zdać. Wstyd przyznawać się, że ma się maturę, a już najgorzej jest mieć magistra. Wink
05-01-2013, 13:25
"Wiedząc jakim ja jestem magistrem boję się iść do lekarza"? Smile
05-01-2013, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2013 14:11 przez mistrz1.)
Jeszcze ludzie wierzą w magiczną moc dyplomu, matury, mgr, ale z czasem to się zmieni. Przy takiej liczbie rozdawanych certyfikatów, dyplomów, spada jakość, dlatego nie zwracam uwagi na dyplomy, a na wiedzę i umiejętności. Ktoś, kto jest dobry w jakiejś dziedzinie nie musi nic mówić, że ma dyplomy, maturę, mgr, bo to widać po jego wypowiedziach, skutkach działań. Reszta to wykształciuchy, którzy chwalą się posiadanymi dyplomami, a nie umieją poprawnie po polsku wysłowić się, a co dopiero wypowiadać się na tematy fachowe. Zauważcie, że już od dzieciństwa uczą wiary w dyplom i ocenę. Dzieci, później dorośli chwalą się, dostałem 6., mam dyplom, certyfikat itp., a nie słyszy się, żeby ktoś mówił, umiem zrobić to i tamto, wiem to i to, pokażę co potrafię. Z ironią i lekceważeniem spoglądam na ludzi, którzy eksponują swoje "papierki" (matura, mgr, certyfikaty). Wiem, że między sobą wykształciuchy są dumni z tych "papierków", tworzą wzajemne kółko adoracji. Ubaw mam po pachy z takich mgr i mówię im, że ich tytuł pisze się skrótem "mgr." (tak, ta kropka jest świadomie dodana). Smile
05-01-2013, 14:44
Ale czasem ciągle płacą za to, że się ma papierek, a robić i umieć nic nie trzeba - to dla niektórych wygodne Smile
05-01-2013, 14:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2013 15:09 przez mistrz1.)
Ale to nie ma nic wspólnego z wykształceniem. Każdy może zrobić sobie laurkę. Każdy płaci za to, za co chce. Płacą też za bycie bezrobotnym, za to, że rodzą się dzieci i za wiele innych rzeczy. Płacenie za takie rzeczy świadczy, że płacący daje się robić w jajo, jak idiota, choć nie można wykluczyć, że nim jest i posiadanie dyplomu wcale tego nie zmienia. Smile
05-01-2013, 15:13
Wiesz, właśnie z powodu istnienia durnych urzędów, w których w durnych przetargach ktoś dopisuje wymaganie posiadania doktora nauk czy tego typu bzdury - stanowisko odpowiednie robi się np. pod kątem tego przetargu.
05-01-2013, 15:57
Jakub, zgadzam się z tym, co piszesz, co i tak nie zmienia faktu, że posiadany dyplom nie ma wpływu na wykształcenie. Trzeba być, jak jubiler, który potrafi odróżnić złoto od tombaku. A teraz dużo jest na rynku wykształciuchów (tombak), którzy cenią się, jakby byli ze złota. Dlatego należy uważać, żeby nie paść ofiarą oszustwa. Każdy wierzy w to, co chce, jedni wierzą, że jak mają dyplom (tombak) to są mądrzy, a inni wierzą w to, co umieją (złoto). Jest też tak, że ktoś ma dyplom i jest bardzo dobrym fachowcem, ale trafienie takiej kombinacji należy do rzadkości. To, na co chcę zwrócić uwagę to, że nie należy kierować się w ocenie czyichś umiejętności poprzez dyplom, jaki ta osoba posiada. Najlepiej jest po porostu zweryfikować jego umiejętności. Zresztą, po co to tłumaczę, przecież każdy mądry o tym wie, a głupiec zawsze się nabierze na błyskotki i świecidełka (certyfikaty, dyplomiki itp.).
05-01-2013, 17:25
Co do pierwszego postu - ja piszę w tym roku mautrę. I mam ją po prostu gdzieś, zgodziłem się bo zgodziłem. Zobaczymy co będzie. Później i tak 2x2 lata na techniku będę siedział.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Odpowiedz