[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
06-01-2013, 15:01
Odp: Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
nie można być nauczycielem bez odpowiednich uprawnień. . . podobnie lekarzem, farmaceutą etc.
poza tym mając dyplom i umiejętności jednocześnie najłatwiej jest dobrą pracę znaleźć!
/a lekarz bez dyplomu to szaman chyba jest czy jakoś tak Smile/
pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 17:32
RE: Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
Teraz jest tak, że nawet wróżka musi mieć uprawnienia. Pytanie, kto wydaje uprawnienia wróżce? Inna wróżka? A może hydraulik, bo on też świadczy usługi "w rurze", tak samo jak wróżka, która "wróże" ( od słowa wróżyć), żeby sprzedawać ser też trzeba mieć certyfikat od UE. Gdyby obecnie żył Einstein, to by go zamknęli, bo nie miałby certyfikatów ani dyplomów do robienia eksperymentów. Dyplom powinien być wynikiem umiejętności, a obecnie jest tak, że dyplom jest ubóstwiany sam w sobie. Ludzie nie uczą się, żeby coś umieć, ale po to, żeby mieć dyplom. Zobacz np. Bronisław Komorowski, tak, prezydent PRL, facet ma dyplom mgr historii, a nie umie poprawnie pisać po polsku, ani nie zna historii. Ale dyplom ma, a czy ma wiedzę? A kogo to interesuje?

Jest takie powiedzenie:
Możesz wykształcić głupca, ale nie nauczysz go myśleć.

Dlatego w obecnych czasach posiadanie jakiegokolwiek dyplomu nic nie znaczy, mało tego, dyplom stracił na wartości. Zauważcie, że największe wynalazki tworzą ludzie, którzy nie mają dyplomów, którzy nie kończą szkół.
06-01-2013, 17:49
dyplom prawdziwej uczelni dużo znaczy
z drugiej strony można występować przed sądem jako obrońca nie mając dyplomu i aplikacji. . . ale jedynie przed wojskowym Smile
a czasy wynalazków tworzonych przez garażowych analfabetów dawno do lamusa odeszły
/oczywiście dyplom licencjacki akademii fitness w Górowie Niewielkim znaczenia nie ma, podobnie jak dyplom zdobyty na netowych kursach w stanach Smile /
pzdr
pawelarc
/oczywiście nikt nikomu nie zabroni leczyć się u szamana/

06-01-2013, 17:55
RE: Odp: Matura 2013 - ktoś z Was zdaje ją w tym roku?
(06-01-2013 17:49)pawelarc napisał(a):  a czasy wynalazków tworzonych przez garażowych analfabetów dawno do lamusa odeszły /
Teraz mamy wykształconych analfabetów. Smile
06-01-2013, 23:02
Ja wam tylko powiem tyle, że dla pracodawcy jak umiecie się przedstawić - nie ma znaczenia wykształcenie.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
06-01-2013, 23:11
no nie zawsze, ale jak do tej pory tylko raz żałowałem, że nie mam odpowiedniego papierka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-01-2013, 23:46
Ja już pracowałem w jednej z większych w Polsce firm. A średniego jeszcze się nie dorobiłem ;]

07-01-2013, 09:10
wielkiej kariery "u kogoś" bez dyplomu sie nie zrobi
przykład z mego podwórka-
po maturze młody człowiek ze Śląska do Warszawy przyjechał; pracować zaczął jako handlowiec w średniej firmie "komputerowej"; jednocześnie studia zaoczne, wszelkie dostępne kursy Microsoft etc; dziś jest jednym z dyrektorów Microsoft; bez "papierków" zapewne do dziś byłby "starszym handlowcem"

podobnych przykładów wiele mam wśród przyjaciół. . . a ci bez papierków najczęściej zakładają swoje firmy i tyrają za dużo mniejsze pieniądze;

pzdr
pawelarc
07-01-2013, 13:05
Ja się zgodzę, ale po części.

A jeśli chodzi o założenie własnej firmy, to kasa może mniejsza - ale własna firma ;]

09-01-2013, 15:59
poza krótkim okresem "bycia administratorem sieci w dużej strategicznej firmie" zawsze "na swoim" pracowałem. . .
jednak z perspektywy czasu nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy to nie był błąd
pzdr
pawelarc

Odpowiedz