[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
08-07-2013, 11:26
Post: #21
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Prawdopodobnie coś robione było na nadajnikach aero2 w okolicach Świnnej Porębie w ostatnim czasie. Dla przykładu pod koniec czerwca nie było w ogóle sygnału na działce (zresztą wcześniej też), a okazało się, że w ten weekend w środku domu łapało aero2!

@zurich sprawdź jak możesz czy w ostatnich dniach nie polepszył się sygnał aero2 i z jakiego nadajnika jest on nadawany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2013, 18:55
Post: #22
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Potwirdzam jest zasięg bez anteny w ŚWINNEJ PORĘBIE choć w domu pod dachem aluminiowym nie mam sygnalu choć maszt widoczny ,odległość 300 metrów.Nie mam okna wychodzącego na poddaszu w stronę masztu ale wyłaz dachowy pozwoli mnie na przedłużenie kabla USB.Tutaj marzylem o AERO 2 i to jest.Podobno gmina Mucharz w 2014 roku na wieży kościoła uruchomi dla mieszkańców Wi-Fi .Wszystko to pod bliskie już otwarcie zapory na rzece SKAWIE pod koniec przyszłego roku.Zapraszam wszystkich na korzystanie z nowego rejonu żeglarskiego mając darmowe sieci internetowe.Pozdrawiam SKUNK niech drżą radiówki i inne sieci komercyjne.Dziękuje wszystkim moderatorom za cenne porady
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2013, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2013 20:31 przez skunk.)
Post: #23
RE: Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
(09-07-2013 18:55)zurich napisał(a):  Potwirdzam jest zasięg bez anteny w ŚWINNEJ PORĘBIE choć w domu pod dachem aluminiowym nie mam sygnalu choć maszt widoczny ,odległość 300 metrów.

300 metrów do nadajnika Aero2 ze Świnnej?Możesz uściślić?
Bo z mapy wynika, że najbliższe aero2 jest w Choczni oddalonej o kilka km.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2013, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2013 22:46 przez zurich.)
Post: #24
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Nie to nie jest możliwe odbiór z Choczni ,jeśli odbiera nam w domu w Świnnej Porębie a odbiera sprawdzalem kolo kościola full zasięg nawet w środku domu i w innych miejscach to musi być maszt PLUSA znajdujący się kolo drogi w kierunku WADOWICE -SUCHA blisko tamy zapory wysoki maszt jedyny w Porębie i tam zapewne podpięli AERO 2 .Może jeszcze nie wpisany jest w BTS na mapach tak ja to rozumiem.Ja od początku mialem AERO 2 widzę zmiany, ustawienia anteny, siłę sygnalu tak dobrze nie bylo nigdy.

Witam! Oto dane z miernika pozimu sygnał w Świnnej Porębie siła - 75 dBm MCC 260 MNC 01 OPERATOR PLUS 3G
LAC 29002 Cell ID 48056. Proszę jeśli ktoś ma program wyszukiwania miejsca nadajnika na podstawie danych odczytu określić położenie z listy.POZDRAWIAM! Z góry dziękuję!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 08:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2013 15:19 przez skunk.)
Post: #25
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
@zurich
A może kolega zaznaczyć na poniższej mapce gdzie jest ten nadajnik, z którego odbiera AERO2?

Tutaj screen z zaznaczonymi nadajnikami w Świnnej Porębie -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d63...5d474.html

A może kolega jeszcze sprawdzić jaki jest CID tego nadajnika wtedy go zlokalizujemy?

Najlepiej chyba użyć programu topnetinfo. W parametrach połączenia jest informacja o CID -> http://s6.postimg.org/o110ot8e9/Przechwytywanie4.png
Tylko trzeba wejść w ustawienia ->komunikacja ATi PIN -> zaznaczyć checkboxy Komunikacja AT i Wyświetlaj BTS,sektor, stronę.
Inne programy do łączenia z netem powinny być wyłączone bo wyskoczy błąd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 23:42
Post: #26
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Podaję dane nadajnika CID 48056 LAC 29002 ktory jest wlaśnie gdzie ? Sam nie wiem bo na twej mapce znajduje się jeszcze jeden nadajnik PLUSA tuż obok tego istniejącego ale po drugiej stronie drogi blisko osiedla nowego kolo kościola.W rzeczywistości takiego tam nie ma chyba że ktoś zainstalowal na dachu domu.Ja mówię o maszcie ktory jest po stronie drogi prawej w kierunku Wadowic jadąc lub inaczej leżący po stronie rzeki SKAWY blisko tamy zapory.Jest to maszt PLUSA ale wykorzystuje również T-mobile dlatego oznaczono dwa baloniki kolorem zielonym PLUS i buraczkowym /fioletowym/ T-mobile.Sprobuj zlokalizować ten nadajnik to przerasta moją wiedzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 08:13
Post: #27
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Ten nadajnik Plusa tj. CID 48056 znajduje się w Tarnawie Dolnej w kierunku Suchej Beskidzkiej.
I z tego nadajnika odbierasz AERO2? Czy jest to możliwe?
A może właśnie na tym maszcie zainstalowali dodatkowo AERO2? Nich ktoś mnie oświeci bo zgłupiałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 16:39
Post: #28
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Tak chyba na tym maszcie w Tarnawie Dolnej jest AERO 2 dzisiaj pytalem technika z masztu koło drogi /PLUS/ i mowil że tu nie ma AERO 2 może gdzieś dalej są inne nadajniki. To jest ten z Tarnawy chyba ,przypomniało się mnie że taki nadajnik mial byc przy wykazie pozwoleń w zeszlym roku Tarnawa /Malopolska/ Aero2 .Więc problem rozwiązany ?Jak będzie czas to pojadę do żródła Tarnawy mierząc zasięg .Ja mam kłopoty z odbiorem przez dach aluminiowy ale gdy wyjdę na balkon boczny full zasięg .Nie wszystko jeszcze sprawdzilem ale powoli ,chcę odlączyć antenę i przedlużyc USB kablem modem HUAWEII czy ty masz w domu zasięg bez anteny?Jak pisalem kolo kościoła w domu był full zasięg wszędzie .Moj mail ;zurich96@interia.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:28
Post: #29
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Sprawdziłem na stronie UKE pozwolenia UMTS900 dla aero2 - stan na 2013-07-11 i nie ma tam Tarnawy Dolnej. Jest Tarnawa, ale z woj. podkarpackiego.

Czy jest to możliwe, aby w wykazie UKE nie było Tarnawy Dolnej, z której kolega odbiera aero2?

Niech ktoś mądry się wypowie.

Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:32
Post: #30
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Zdarzało się, że uruchamiane były nadajniki bez pozwoleń radiowych, ale skończyło się to, gdy UKE przywaliło kary za takie działania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 21:10 przez skunk.)
Post: #31
RE: Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
Chyba coś na stronie http://www.btsearch.pl/index.php jest pochrzanione bo dziwnie wyszukuje i stąd te pytania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 22:42
Post: #32
Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
btsearch.pl jest bazą BTSów robioną przez takich samych zwykłych ludzi jak my, bez wsparcia ze strony operatorów, więc wcale nie musi być aktualna

mapka pozwoleń UKE jest też wprowadzana jedynie na podstawie ogólnodostępnych komunikatów UKE
wszytko można znaleźć tam:
http://www.uke.gov.pl/wykazy-pozwolen-radiowych-987

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2013, 08:11
Post: #33
RE: Małopolskie - Świnna Poręba (gmina Mucharz)
(11-07-2013 22:42)szopen napisał(a):  btsearch.pl jest bazą BTSów robioną przez takich samych zwykłych ludzi jak my, bez wsparcia ze strony operatorów, więc wcale nie musi być aktualna

mapka pozwoleń UKE jest też wprowadzana jedynie na podstawie ogólnodostępnych komunikatów UKE
wszytko można znaleźć tam:
http://www.uke.gov.pl/wykazy-pozwolen-radiowych-987

No właśnie opierałem się na informacjach ze strony UKE. I dalej jedna niewiadoma. Trzeba będzie pojeździć po okolicy z laptopem i trzeba spróbować namierzyć BTS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz