[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
25-01-2013, 17:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 18:05 przez lukkki.)
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Wszystko wskazuje, że prawdopodobnie na 100% obsłużą to.
Zaraz spreparuję nowy temat o tym. Trochę drogie te modemy, żeby kupić i sprawdzić osobiście...

Fajna mapa:
http://4g-map.info/
i mam nadajnik Aero2 TDD, FDD 1800MHz 2600MHz w sąsiedniej gminie Jeziora Wielkie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 19:21
Hm... nie wiem skąd wniosek, że to mapa nadajników - z tego co ja widzę, to jest mapa... sieci komórkowych. Mniej więcej w środku geograficznym każdego kraju stoi szpilka i taka jest dla Aero2 - ale nie jest to mapa pozwoleń. Listę nadajników (a dokładniej 5 pozwoleń) znajdziesz na listach UKE.
25-01-2013, 19:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 20:14 przez lukkki.)
Ale jaja. Rzeczywiście ta mapka to tylko "pogląd" na świat czy Europę. P4 ma "szpilę" w innym miejscu, a ja patrzyłem na szybko i powiększyłem Smile.

Gdzie są wypisane dokładne wymagania, parametry tego TD-LTE B38 co pozwolenie ma Aero2? Nie mogę nigdzie znaleźć... i jak oznaczają te 50 MHz, "bandwith"? To że od 2570 MHz do 2620 MHz to wiem...

To na to wychodzi, że jak już jest napisane w specyfikacji modemu b38, 2.5-2.6 GHz to jest to szerokość kanału 50 MHz, chyba że są wskazane wyjątki.
25-01-2013, 21:04
Dane koncesji Aero2 masz w parametrach podanych w tzw. decyzji rezerwacyjnej - na stromach UKE.
Aero2 dostało pełne 50 MHz (technologia pozwala na podzielenie tego olbrzymiego kawału pasma na wycinki nawet po 5 MHz), więc powinna zastosować sieć pracującą na pełnym kanale 50 MHz.

W czym problem? Ano w tym, że TDD pozwala na bieżąco ustalać, jaka część tego kanału jest wykorzystywana na potrzeby kanału do klienta, a jaka część do sieci - w miarę potrzeb użytkowników.
Wyciosanie z tego bloku mniejszych kawałków przez operatora nie bardzo ma sens, ale jest na pewno możliwe. Nie wiemy jednak, jak planuje zagospodarować to Aero2 - bo nie mamy w ręku rekomendowanych urządzeń, a sama sieć nie jest użytkowana komercyjnie. Dlatego nie mam pojęcia, czy jakikolwiek modem na pasmo 38 zadziała w Aero2 i nie planuję ryzykowania z zakupem - ale jakbym dostał do ręki jakiś modem podejrzewany o zgodność, to polecę sprawdzić - daleko nie mam na Łubinową.

A co do zgodności z pasmem (band) 38 to większość modemów podaje, że supported bandwidth 20 MHz, ale z pełną obsługą pasma 38 - nie wiem niestety jak się to ma do wsparcia dla Aero2 - być może pełne 50 MHz na raz nie jest wymagane, ale to wychodzi poza moją wiedzę - brak sieci, brak modemów, brak potrzeby wiedzy Smile
Odpowiedz