[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
25-01-2013, 10:04
Post: #1
LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
link Smile

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 12:08
Post: #2
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Czytałem. Napiszę artykuł, ale zbieram materiały - technologia dzika (kosmicznie wysokie pasmo), brak sprzętu (jest jedno urządzenie na rynku w kosmicznej pewnie cenie) i obsługa (na szczęście nie budowa) przez samorząd - szykuje się piekielna klapa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 13:42
Post: #3
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
biorąc pod uwagę socjalny i propagandowy charakter całego przedsięwzięcia oraz istniejące środki finansowe ja jasno przyszłość widzę tej awantury

pzdr
pawelarc

(3,6-3,8 giga to fajna częstotliwość zaiste! Smile )
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 14:07
Post: #4
Odp: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Nie mam nic do Radomia, ale chyba chcą być z czegoś "znani"
najpierw stolica disco polo, ostatnio chciwa baba z Radomia, no a niedługo LTE darmowe dla 1500 gospodarstw za prawie 6 baniek.
Niby napisane jest ze samorząd ma korzystać z tego, ok ale częstotliwości jak wspomnial jakubd obsługuje wąska grupa sprzętu, przez co pewnie drogiego czy zakup owego jest juz w tej kwocie? Wątpię

Konsorcjum firm wie gdzie leży ich zarobek, miasto chyba nie, może się okazać ze będzie szybki internet za cenę ktorej suma będzie kosmiczna. Wydaje mi się to na niezły wałek.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 14:18
Post: #5
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
może sprawa ustawiona pod jedynego dostawcę-posiadacza stocka huaweii pasującego do tej instalacji? Smile

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 14:23
Post: #6
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Huawei nie ma nawet dostępu do zgodnych chipsetów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 14:34
Post: #7
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
to w radomskich mediach ktoś bambułę strzelił!
(prawde powiedziawszy nie słyszałem o sprzęcie naszego wiodącego dostawcy modemowego Smile pracującym w owej częstotliwości ale z rana sporo o tym poczytałem i w kilku miejscach było właśnie o sprzęcie huawei do tej sieci napisane)

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 16:00
Post: #8
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
No to może podpisali z Huawei jakąś umowę i zamówili chipsety - ale informacji w źródłach związanych z Huawei o tym nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 17:03 przez lukkki.)
Post: #9
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Apropos czipsetów: mam info o modemach pod LTE 2600 i ich ceny... (te do Aero)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 17:20
Post: #10
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
A skąd wiesz, czy są do Aero2? Wymagania to 2,6GHz, TDD, band 38 i... kanał 50 MHz - takie chipsety wejdą dopiero w połowie roku.
Nie znalazłem informacji, czy sieć z kanałem 50 MHz wpuści bez problemu modem obsługujący tylko 20 MHz (99% urządzeń teraz na rynku).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 17:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 18:05 przez lukkki.)
Post: #11
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Wszystko wskazuje, że prawdopodobnie na 100% obsłużą to.
Zaraz spreparuję nowy temat o tym. Trochę drogie te modemy, żeby kupić i sprawdzić osobiście...

Fajna mapa:
http://4g-map.info/
i mam nadajnik Aero2 TDD, FDD 1800MHz 2600MHz w sąsiedniej gminie Jeziora Wielkie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 19:21
Post: #12
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Hm... nie wiem skąd wniosek, że to mapa nadajników - z tego co ja widzę, to jest mapa... sieci komórkowych. Mniej więcej w środku geograficznym każdego kraju stoi szpilka i taka jest dla Aero2 - ale nie jest to mapa pozwoleń. Listę nadajników (a dokładniej 5 pozwoleń) znajdziesz na listach UKE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 19:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 20:14 przez lukkki.)
Post: #13
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Ale jaja. Rzeczywiście ta mapka to tylko "pogląd" na świat czy Europę. P4 ma "szpilę" w innym miejscu, a ja patrzyłem na szybko i powiększyłem Smile.

Gdzie są wypisane dokładne wymagania, parametry tego TD-LTE B38 co pozwolenie ma Aero2? Nie mogę nigdzie znaleźć... i jak oznaczają te 50 MHz, "bandwith"? To że od 2570 MHz do 2620 MHz to wiem...

To na to wychodzi, że jak już jest napisane w specyfikacji modemu b38, 2.5-2.6 GHz to jest to szerokość kanału 50 MHz, chyba że są wskazane wyjątki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 21:04
Post: #14
RE: LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) )
Dane koncesji Aero2 masz w parametrach podanych w tzw. decyzji rezerwacyjnej - na stromach UKE.
Aero2 dostało pełne 50 MHz (technologia pozwala na podzielenie tego olbrzymiego kawału pasma na wycinki nawet po 5 MHz), więc powinna zastosować sieć pracującą na pełnym kanale 50 MHz.

W czym problem? Ano w tym, że TDD pozwala na bieżąco ustalać, jaka część tego kanału jest wykorzystywana na potrzeby kanału do klienta, a jaka część do sieci - w miarę potrzeb użytkowników.
Wyciosanie z tego bloku mniejszych kawałków przez operatora nie bardzo ma sens, ale jest na pewno możliwe. Nie wiemy jednak, jak planuje zagospodarować to Aero2 - bo nie mamy w ręku rekomendowanych urządzeń, a sama sieć nie jest użytkowana komercyjnie. Dlatego nie mam pojęcia, czy jakikolwiek modem na pasmo 38 zadziała w Aero2 i nie planuję ryzykowania z zakupem - ale jakbym dostał do ręki jakiś modem podejrzewany o zgodność, to polecę sprawdzić - daleko nie mam na Łubinową.

A co do zgodności z pasmem (band) 38 to większość modemów podaje, że supported bandwidth 20 MHz, ale z pełną obsługą pasma 38 - nie wiem niestety jak się to ma do wsparcia dla Aero2 - być może pełne 50 MHz na raz nie jest wymagane, ale to wychodzi poza moją wiedzę - brak sieci, brak modemów, brak potrzeby wiedzy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P szopen 273 92 911 17-01-2019 16:10
Ostatni post: szopen
  mBank prawie za darmo hansolowski 5 12 159 01-02-2012 01:12
Ostatni post: jakubd