[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE z play i aero2 na jednym routerze
07-02-2017, 19:04
Post: #41
LTE z play i aero2 na jednym routerze
To dobrze, że sprzedawca był niekompetentny - przynajmniej mam święty spokój z ryzykowaniem, że mi aktywują przy rejestracji. Zarejestruję, jak już będzie potrzeba. Data ważności jeszcze spora.
Znalazłem jeszcze coś takiego http://allegro.pl/router-wifi-usb-lte-4g...05651.html i powiedzmy do tego dobry modem. CP chyba dawał ten router w zestawie z Huawei E3276 . Tu jest recenzja http://www.komputerswiat.pl/sekcje-specj...est-1.aspx Ale nawet z polecanym na forum E3372s-153 spokojnie zmieszczę się w 200zł. Tylko, że są to używki i trochę grzebania. A względem omawianego wcześniej TP-LINK TL-MR6400 nie będzie czasem lepszy efekt?

Im głębiej w las tym więcej drzew...
Dobra - spytam wprost: Co polecacie do domu do LTE Play z wymuszaniem LTE, ewentualnie zgodnego z aero2 LTE i tam większością sieci w najbliższym czasie, dla powiedzmy sobie takiego laika jak ja, jeśli chodzi o zagadnienia informatyczne? Tak z czystym sumieniem. No i proszę mnie nie odsyłać do lektury forum i internetu. Po prostu mam wrażenie, że z każdym dniem czytania wiem mniej bo jak poczytam jeden artykuł, wątek i t.p. to informacje rozgałęziają się w każdym możliwym kierunku. Co prawda znajomość sieci aktualnie by mi się przydała w życiu, ale puki co zarejestrowałem się na tym forum, aby uzyskać odpowiedź na proste, jak się wydaje, pytanie, przynajmniej dla takich maniaków jak niektórzy z Was. Co prawda już jakieś propozycje były, ale nic konkretnego. Choćby ta recenzja, którą przed chwilą wrzuciłem zdaje się być propozycją takiego rozwiązania modem+router, które się opłaca...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 21:39
Post: #42
LTE z play i aero2 na jednym routerze
No przecież już dostałeś odpowiedź. Bierz ten TP-LINK'owy router LTE i nie powinieneś mieć problemów przez następne dwa lata. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 22:40 przez szopen.)
Post: #43
LTE z play i aero2 na jednym routerze
A no właśnie. Pisałem wcześniej, że 2 lata mi się nie opłaca brać coś droższego. A ten TP-LINK opłaciłby się na 3, 4 lata. Gdybym miał pewność, że technologia, czy warunki, czy jakieś pasma się nie zmienią to np. w [moderacja: sklepie komputerowym o nazwie kojarzącej się z owocem] mogę dopłacić 85zł na dodatkowe 3 lata gwarancji. Teoretycznie mam wtedy spokój na 5 lat. Ale czy czegoś nie wymyślą, nie zmienią? Bo jeśli tak to wolę tańszy sprzęt używany, który pochodzi 2 lata. I nie mam na myśli routero-modemu mobilnego, co chyba nawet za jakieś 150 nowy gdzieś widziałem, bo to trochę zabawka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 21:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 01:15 przez szopen.)
Post: #44
LTE z play i aero2 na jednym routerze
sorry, ale zaczynam podejrzewać, że jesteś internetowym trollem…
(ewentualnie sam sprzedajesz jakieś routerowe śmieci i cała dyskusja była po to aby wstawić linka?)

Ekonomista napisał(a):Znalazłem jeszcze coś takiego[…]
proponuję wrócić do tamtego posta
http://forum.jdtech.pl/Watek-lte-z-play-...8#pid39368

albo kupujesz najtańsze g**no, swoją drogą kup i nie proś nas już o porady… szczególnie, że widzę że czujesz się na siłach, aby zdebrandowac ten router:
Ekonomista napisał(a):Tylko, że są to używki i trochę grzebania

jeszcze trochę innego badziewia tez znajdziesz na tym portalu aukcyjnym (łącznie np. z dovado 3gn - aby nie było niejasności ten model akurat też każdemu odradzam, mimo, że da sie go mimo wszystko użyć z niektórymi modelami modemów, a generalnie współczesne modele tego producenta to "mercedesy" wśród routerów przeznaczonych do współpracy z modemami, ale wcześniej nawet nie wspominałem o tym producencie, bo nawet najtańszy współczesny model przekracza twój budżet)

albo wychodzisz ze swojego drugiego założenia tj. kupujesz coś na te 2 czy 3 lata (a jeśli posłuży 10 to twój czysty zysk)

KŚ jest jednym z najgorszych źródeł, jeśli szukasz jakichkolwiek wiarygodnych informacji

szczerze? jeśli się czujesz na siłach to kup cokolwiek, bo przy odrobinie umiejętności i dobrych chęci (tj. samodzielnego działania, a nie cudzymi rękami!) można czasem z g**na ulepić coś działającego, ale miałem wrażenie że pytasz z punktu widzenia zwykłego użytkownika, który woli kupić działający sprzęt

i uwierz mi - wielokrotnie kupiłem jakieś śmieci (i to nie z oszczędności, ale dlatego że lubię grzebać) i naprawdę nie w każdym przypadku udało mi się coś takiego zmusić do działania


teraz druga cześć odpowiedzi na drugą część pytania, bo podejrzewam, że jednak coś nam umknęło wcześniej

praktycznie nadal nie ma niemal ŻADNEGO sprzętu obsługującego planowane Aero2 w technologii LTE TDD2600 które nie wiadomo czy i kiedy będzie uruchomione, jeśli o to pytasz, to naszykuj większą kwotę od planowanej górnej granicy jakieś 2x chociaż może systematycznie szukając znajdziesz za grosze jakąś używkę z walizkowego importu z egzotycznych krajów, ale za to jest niemal pewne, że coś takiego nie będzie obsługiwało innych ważniejszych na dziś pasm 3G czy LTE
(nie wiem czy o to pytałeś, bo to nie jest jasne - Aero2 LTE w pakietach płatnych to najzwyklejsze LTE w Plusie działające na każdym normalnym* sprzęcie obecnym na rynku, tak samo jak Aero2 w 2G i w 3G to też jest zwykła sieć Plusa w 2G i 3G choć ona działa również w darmowym BDI)

* normalnym = przeznaczonym do pracy na terenie EMEA (czyli m.in. Europy w tym również również Polski) i bez blokad operatorskich czy regionalnych


i jeszcze jedno
rejestracja nie jest równoważna z aktywacją i takowej nie powoduje, jednak ten nowy wymóg istnieje zaledwie od kilku dni, więc po prostu nie wiadomo czy wszystko działa dobrze

operatorzy mieli w końcu na uruchomienie tych procedur jakieś pół roku więc wierzę, że powinno wszystko działać
(ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze i wszędzie działa wszystko OK - np. mam niewyjaśnione problemy na 2 numerach w Virgin)

Ekonomista napisał(a):np. w [automoderacja] mogę dopłacić 85zł na dodatkowe 3 lata gwarancji.
to nie są dodatkowe lata gwarancji, tylko forma sprzedaży ubezpieczenia
gwarantuję, że nikt, kto przeczytał i zrozumiał OWU tego ubezpieczenia nigdy nie kupił tej usługi

Ekonomista napisał(a):Ale czy czegoś nie wymyślą, nie zmienią?
oczywiście, że wymyślą i zmienią, ale obecność jakichś-tam ugruntowanych standardów na rynku wymusza na producentach i usługodawcach kompatybilność wsteczną

zastanów się sam - czy dziś jest możliwe używanie sprzętu obecnego na rynku w 2012 roku?
(np. idealny przykład to Huawei E3131?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 23:52
Post: #45
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
Czyli jak zwykle nie można mieć wszystkiego. Big Grin Nie jestem internetowym trollem. Przynajmniej nie mam takich intencji. No to jak nie ma innych propozycji, zostanę przy TL-MR6400. LTE aero2 nic nie umknęło. Wcześniej czytałem specyfikację i zdaje się że TL-MR6400 akurat obsługuje, nie wiem tylko czy wszystko tam ma co trzeba, ale jak możesz to luknij na stronie tp-linka parametry, chociaż z ciekawości. Może ja coś przeoczyłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 00:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 01:13 przez szopen.)
Post: #46
LTE z play i aero2 na jednym routerze
są inne propozycje, ba nawet się pojawiły powyżej (tzn. w tym wątku), ale były też wątkach na które się powoływałem

podpowiadam łopatologicznie (to moja "ulubiona lista"): TP-Link: Archer MR200 i TL-MR6400, Huawei: B593 i B315, Asus: 4G-N12 i 4G-AC55U (chyba są i inne modele ale raczej poza pułapem finansowym)

oprócz tego w tandemie z modemami sprawdzają się niektóre modele Asusa, TP-Linka oraz wszystkie współczesne Dovado, wybacz, ale nie będę wymieniał ich konkretnie i po kolei, bo oprócz Dovado większość wymaga instalacji softu alternatywnego (niektóre z nich też się już wcześniej pojawiły) dodatkowo można znaleźć jeszcze pojedyncze modele innych producentów
ALE konstrukcja modem USB + router USB jest z reguły droższa (lub wymaga choćby większej wiedzy) niż zintegrowany modemo-router LTE
więc jeśli interesujesz się softem alternatywnym (openwrt, dd-wrt, gargoyle, tomato, merlin i inne wariacje, to wybierasz sprzęt w/g swoich umiejętności i samodzielnie "pod" dane oprogramowanie, opierając się na specyfikacji technicznej i swoich umiejętnościach)

więc rozsądnych modeli jest kilka, ale musisz sam poszukać i sprawdzić aktualne ceny, bo nie handluję tym sprzętem, więc ich nie kontroluję na bieżąco



a zatem umknęło, bo co to jest w/g Ciebie "Aero2 LTE"?

sytuacja jest taka jak opisałem powyżej - moim zdaniem nie ma żadnego sensu pakowanie się w TDD2600 (chodzi o B38) chyba, że akurat przypadkiem sprzęt to obsługuje, zwróć uwagę na jedną literkę, to NIE jest to samo co FDD2600 (= B7 dostępne powszechnie w popularnym sprzęcie LTE przeznaczonym na EMEA)

o ile mi wiadomo żaden stacjonarny router zintegrowany dostępny powszechnie w PL nie obsługuje TDD2600

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 00:51
Post: #47
LTE z play i aero2 na jednym routerze
http://www.tp-link.com.pl/products/detai...R6400.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 01:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 01:18 przez szopen.)
Post: #48
LTE z play i aero2 na jednym routerze
ale jajca - TP-Link uzupełnił specyfikację Tongue
przyznaję się bez bicia - ostatnio sprawdzałem ją jeszcze przed premierą i zawierała jakieś błędy
(być może dotyczyły tez obsługiwanych pasm, bo TDD chyba by mi się wryło w głowę Tongue)

dzięki za info
więc teraz te 2 modele idą "w górę" na mojej prywatnej liście ulubionych
musiałem trochę poskreślać w swoich odpowiedziach powyżej "dla potomnych", ale jeśli ktoś jest cierpliwy, to chyba doczyta do końca

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 01:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 01:26 przez Ekonomista.)
Post: #49
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Ha! Big Grin Mnie się właśnie jakoś zapamiętało to TDD na stronie tp-linka dotyczącej TL-MR6400.

Tylko co z tego jeśli aero2 przejdzie na LTE nadal dając 512/256 kbps... Świetlana przyszłość. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 01:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 01:51 przez szopen.)
Post: #50
LTE z play i aero2 na jednym routerze
tak przy okazji trzeba by poprosić Jakuba o uzupełnienie listy zgodności stacjonarnych routerów LTE
http://jdtech.pl/2015/02/stacjonarne-rou...nosci.html

ponadto doszedłem do wniosku, że dziadzieję, (sam się momentami zachowuję jak troll :C) chyba czas oddać forum w "młodsze ręce"
- wszystko wskazuje na to, że po prostu nie zwracam uwagi na obsługę TDD2600
(być może dlatego, że jak na razie ma ona zerowe znaczenie? za znacznie ważniejsze uważam FDD800, które już tu i ówdzie działa, a jest dość istotne "na wygwizdowiach")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 16:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2017 16:33 przez Ekonomista.)
Post: #51
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Tak na boku, to przed chwilą miałem przyjemność porozmawiać z konsultantką Netii. Nie wiedziałem , gdzie to wkleić, więc jakby co to mogę usunąć. Temat do śmiechu, ale też przemyśleń.


-------------------

Patrycja 14:17:40
Witaj. W czym możemy Ci pomóc?
Witam 14:18:02
Jakie są limity w mobilnym internecie?
Patrycja 14:18:32
Czy mówimy o ofercie dla aktualnych klientów Netii czy dla nowego abonenta?
Witam 14:18:46
nowego
Patrycja 14:19:38
Jest to 100 GB transferu, który można wzbogacić o 2 nielimitowane pakiety. Do czego najczęściej Pan/Pani używa internetu?
Witam 14:20:17
Co znaczy "nielimitowany pakiet?
Patrycja 14:21:33
NIELIMITOWANY pakiet stron www, czyli możliwość przeglądania stron www przez całą dobę, który nie nie obciąża podstawowego transferu danychSmile
Witam 14:22:37
To akurat wiele nie zużywa. Mnie interesuje pobieranie. Powiedzmy 100GB na dzień
Patrycja 14:25:14
Proszę Pana transfer 100 GB jest to miesięczna pula danych do wysyłania i pobierania, dlatego w takim przypadku proponuje NIELIMITOWANY transfer nocnySmile
Witam 14:25:33
W nocy śpię.
Patrycja 14:26:51
A do czego najczęściej używa Pan/ Pani internetu?
Witam 14:27:28
Do pobierania dużych plików i oglądania wideo w 4k
Patrycja 14:28:40
Proszę Pana, transfer nocny obowiązuje w godzinach 23:45-8;45, tak więc zawsze można pobrać większy plik w nocy tak, żeby na rano był ściągnięty, prawda?
Witam 14:30:25
No nie bardzo. No nawet same wideo w dzień to 1TB/m-c. To zostaję przy radiówce.
Patrycja 14:31:58
Taki internet zawsze może być alternatywą, na wypadek awarii sieci radiowej, zgadza się?
Witam 14:33:26
To tak jakbym kupił mercedesa za 200 000 zł plus malucha za tyle samo - "w razie czego"...
Patrycja 14:34:25
Z internetu mobilnego może Pan korzystać także poza swoim miejscem zamieszkania, a z radiowego nie...
Witam 14:35:17
Kiedyś trzeba się wyłączyć.
Patrycja 14:37:40
Dzięki internetowi mobilnemu zawsze można skorzystać z sieci, np podczas wakacjiSmile
Witam 14:38:32
Co to za wakacje??? Już wspomniałem o tej kwestii.
Patrycja 14:41:05
Proszę Pana/Pani z jakiej prędkości internetu Pan aktualnie korzysta?
Witam 14:41:35
30 Mbps
Patrycja 14:45:55
Proszę Pana internet mobilny działa w oparciu o zasięg P4, tak więc nie będzie najmniejszego problemu z zasięgiem takiej usługiSmile
Witam 14:47:22
Więc jak to się ma do limitów?
Patrycja 14:48:22
Limit takiej usługi to 100 GB miesięcznie
Witam 14:50:37
To już ustaliliśmy. A co do P4 to u mnie jest niepewne LTE. Z 3.75G które też różnie działa wyciągam 0-6 Mbps i 20 razy dłuższy ping.
Witam 14:52:16
Wygląda na to, że sprzedajecie coś co nawet nie przypomina dobrej usługi, a przy tym jest droższe od tej, która działa.
Patrycja 14:56:01
Proszę Pana, proszę wziac pod uwagę że w tej ofercie dostaje Pan także w tej kwocie zestaw urządzeń, czyli modem i routerSmile
Witam 14:57:58
...których nie potrzebuję, ponieważ już mam, a potrzebowałbym, gdybym zmieniał internet. Tylko proszę mi podać 1 rzetelny powód takiej zmiany.
Patrycja 14:59:59
Internet mobilny wraz z dwoma pakietami jest lepszym rozwiązaniem, niż to z którego Pan aktualnie korzysta
Witam 15:00:28
Ponieważ?
Patrycja 15:02:24
Ponieważ może Pan korzystać z takiego internetu poza 1 miejscem. Dodatkowo włączając te 2 pakiety, jak już wspominałam nielimitowane to oszczędza Pan 100 GB transferu ( który można wykorzystać w innym celu)
Witam 15:05:42
Nigdzie się nie przeprowadzam, a LTE nie ma dobrego nawet tu, gdzie jestem. Jeden z tych pakietów, który Pani opisała jest niewielką oszczędnością, a drugi?
Patrycja 15:07:40
A drugi pozwala Pani na swobodne korzystanie, czyli pobieranie dużych plików, tak żeby oszczędził Pan 100 GB, w godzinach nocnych, żeby na rano były gotowe do oglądania.
Witam 15:10:10
A...to też dodatkowo... Ale przecież ten argument już obaliłem. Dodam, że komputer mi hałasuje w nocy, zużywa energię i sam się zużywa, a w dzień i tak jest włączony, więc to bez znaczenia czy pobieram.
Witam 15:13:29
Ale gratuluję determinacji przy tak słabych argumentach. Jednak, jak widać nie przekonała mnie Pani. Dziękuję za rozmowę. Pozdrawiam
Patrycja 15:14:24
Rozmowa zakończona

---------------------------------


Ps. To wcale nie znaczy, że nie przechodzę na mobilny. Po prostu to byłaby wersja rozmowy, gdybym zostawał na najbliższe 2 lata w jednym miejscu.

Przepraszam Panią Patrycję za małą niedyskrecję. Nie mogłem się powstrzymać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 17:07
Post: #52
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
Współczuję doradcy takiego klienta, i jednocześnie to podobno ja jestem heavy userem Big Grin

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2017, 03:24
Post: #53
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Potwierdzam, że zarzuciłem chwilowo aktualizacje tabel routerów i modemów LTE, bo nie miałem na to czasu. Na razie ważniejsze jest przeniesienie wszystkiego na nowy serwer i odświeżenie wyglądu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2017, 15:27
Post: #54
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
Trochę offtop. Chciałbym się upewnić czy oferta noce bez limitu w tej ofercie"play internet na kartę" http://www.play.pl/uslugi/pik-noce-bez-limitu-gb/
jest praktycznie bez limitu? Ktoś to sprawdzał?
Jeszcze testuję playa na Huawei E3131s-2 z dookólną na szafie. Prędkość była stabilna koło 6 Mbps przez parę godzin aż nagle program Play Online przestał pokazywać stabilny zasięg 90+ % tylko stabilne 0% i prędkość skacze od 2 do 5,5 Mbps wg speedtesta. Co ciekawe pobieranie większych plików z tego samego serwera, a przynajmniej strony odbywa się podobnie 1-4 Mbps. Nawet powiedziałbym, że przy "zerowym" sygnale jest częściej te 4 Mbps. Czyżby modem albo program po prostu źle wskazywał?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2017, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2017 23:02 przez szopen.)
Post: #55
LTE z play i aero2 na jednym routerze
wskazania wyrażane w % są tylko orientacyjne i zależą od "widzimisię" programisty
jedynie wskazanie w dBm jest w miarę wiarygodne (i wartość o ile dobrze pamiętam -103dBm można w przypadku E3131 uznać za całkowity brak sygnału)

Ekonomista napisał(a):Chciałbym się upewnić czy oferta noce bez limitu w tej ofercie"play internet na kartę" http://www.play.pl/uslugi/pik-noce-bez-limitu-gb/
jest praktycznie bez limitu?
a co na to regulamin? - moim zdaniem poza wprowadzeniem chorego ograniczenia w połączeniu z pseudo-nolimitem dziennym/tygodniowym/miesięcznym nie ma innych poważniejszych kruczków

jeśli w dzień zmieścisz się w bonusowym transferze z doładowań, to i owszem może to mieć jakiś sens (szczególnie jeśli nie masz zasięgu LTE)

bonusy i czas ważności są istotne
http://www.play.pl/uslugi/doladowania-pl...-na-karte/

jeśli masz zasięg LTE (posiadasz sprzęt itd.) to pod względem ceny wciąż nie jest to konkurencja dla RBM + DIL (mimo, że w DIL regulaminowo lejek występuje po 100GB)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2017, 10:26
Post: #56
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Ja to wszystko czytałem uważnie. Pytam bardziej to czy jeszcze mogą uciąć jakoś dodatkowo. No jest jeszcze FUP i w zasięgu playa macierzystego. Docelowo raczej RBM + DIL, ale dopóki mam wychodzące z bonusu i sprzęt ten co mam to może mi wystarczy ten play 3.75G w nocy i rano, poza tym aero2. W sumie to 5zł/m-c i jak będę doładowywać po 5 zł i pilnować godzin nie powinno być problemu. Tylko, że testuję jak na razie dobę i jakoś to chodzi mało stabilnie, chociaż dużo lepiej niż jak sprawdzałem parę tyg. temu. Może kwestia krótszego kabla USB, ale może "oni" coś poprawili na bts'ie.
Odnośnie tego tymczasowego rozwiązania. Czyli wygląda to tak:
- jedna karta od aero 2 jest w modemie e3131 s-2 playowym-zwykłym,
- druga karta od play z nocami bez limitów za 5zł jest w identycznym modemie jak w/w,
- jest sobie krótki przedłużacz usb i antena do-okólna na regale - zasięg play po kilku dniach testowania jednak dobry, aero 2 - bardzo dobry - prędkość nawet trochę powyżej regulaminowych parametrów Smile
Byłbym zdecydowany tak to zostawić dopóki nie sprawdzę działania lte playa w mojej lokalizacji (niestety pytałem wszystkich i tylko jeden znajomy ma urządzenie lte i byłby chętny przyjść z tabletem, ale się ociąga, a nie kupię specjalnie urządzenia, żeby sprawdzić) i kupię mr6400.
Pytanie: Czy te modemy i komputer nie popsuję codziennym przekładaniem? Pomijając zużycie złącz antenowych i usb to czy np. nie psuje się od rozłączania fizycznego bez odłączania w systemie?
Samo przekładanie o dziwo wymaga tylko zmiany profilu apn, więc miłe zaskoczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 13:38
Post: #57
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
Złącza anten i gniazda kart łatwo się niszczą, USB bardzo trudno uszkodzić (chyba że uderzysz we wpięte urządzenie prostopadle do gniazda Wink ).
Od łączenia i rozłączania nic się raczej nie stanie; Co prawda niektóre urządzenia na niektórych systemach powodują BSoD jeśli się je bez uprzedzenia odłączy, ale z modemem nigdy mi się to nie zdarzyło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Arathefu za tę wiadomość:
Ekonomista (2017-02-21)
21-02-2017, 16:31
Post: #58
LTE z play i aero2 na jednym routerze
podkreślę ten fragment
Arathefu napisał(a):Złącza anten i gniazda kart łatwo się niszczą,
złącze antenowe w E3131 (i wielu innych Huawei'ach) jest wyjątkowo delikatne i raczej nie ma mowy o naprawie - uszkodzenie = kubeł

tak samo po uszkodzeniu gniazda SIM - modem zwykle w kubeł

na twoim miejscu sprawdziłbym który z modemów może pracować bez anteny (aby zminimalizować do zera jej odpinanie), a zmianę operatora realizował przez przełączanie przedłużaczy idących do modemów
(mam na myśli sytuację z 2 przedłużaczami USB, aby nie ruszać wcale modemu z wpiętą anteną ani ewentualnie tego, który ma wybrane optymalne miejsce montażu nawet i bez anteny, a skoro to "parapetówka" to szanse są duże, że praca bez niej da podobny rezultat)

jeśli przedłużacz masz jeden, to pozostaje przekładanie go po stronie modemu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2017 22:52 przez Ekonomista.)
Post: #59
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Temat już rozwiązany. Znalazłem antenkę na chyba 900 MHz od sdr'ka czy jak kto woli tunera dvbt usb. Tam jest inne złącze, ale wchodzi pewnie choć widać, że tylko "+", bo "-" idzie na zewnątrz. Antenka tak mała, że nie przeszkadza na biurku, a efekt w Aero 2 lepszy niż na 4 razy większej "oryginalnej" antenie gsm, którą zostawiam do Play'a. Chyba tu nadajnik Plus'a, z którego korzysta Aero 2 jest na 900 MHz. Przedłużacz zostawiam jeden, bo wygodniej skoro jest wpięty z tyłu stacjonarnego pc'ta mieszczącego się we wnęce. Za to przykleję końcówki kabli antenowych do modemów tak, aby absolutnie nic nie pracowały złącza. I tak mam za darmo zestaw do neta, który mnie zadowala, czasami mogę ale nie muszę doładować Play'a za 5zł. Z czasem pewnie skorzystam z DIL'a albo coś podobnego, jeśliby Play zakończył ofertę nocną za 5 zł, ale raczej za rok, gdy skończy mi się ważność połączeń wychodzących.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 16:55
Post: #60
LTE z play i aero2 na jednym routerze
za 5zł to możesz doładowywać bez wyciągania karty SIM - przez https://doladowania.play.pl/
albo choćby bezpośrednio z interfejsu twojego banku (przy takich kwotach nie opłaca się kombinować z doładowaniami kupowanymi poniżej wartości nominalnej ze znanego portalu aukcyjnego)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Agregacja w sieci play. seba842005 3 9 467 16-02-2017 19:25
Ostatni post: seba842005
  router LTE Play matimon 12 11 364 25-09-2016 02:09
Ostatni post: jakubd
  Smartfon Bluboo Maya Max z SIM-em Play pigwa 6 6 983 20-09-2016 18:06
Ostatni post: pigwa
  LTE Play problem: TP-Link TL-WR1043ND v2 + Huawei e3372 + Natec HUB USB 3.0 riemann91 1 4 364 09-06-2016 15:06
Ostatni post: szopen
  LTE w FaktMobile (sieć Play) kokosek1960 4 4 584 23-05-2016 09:43
Ostatni post: jakubd