[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE z play i aero2 na jednym routerze
05-02-2017, 22:41
Post: #21
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Znam tylko "Chytry płaci dwa razy" i się z tym zgadzam. Czyli wychodzi na to, że skoro nie można nawet za parę stów kupić sprzęt na dwa lata to wolę radiówkę, czy cokolwiek stacjonarnego co się nawinie w przyszłości. Ale jedna rzecz tu chyba jest w miarę rozsądna. Mianowicie ten TP-LINK TL-MR6400 mieści się w tym budżecie na więcej lat. Tylko czy to jest coś takiego, że dzieci po dzieciach?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2017, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2017 23:36 przez szopen.)
Post: #22
LTE z play i aero2 na jednym routerze
no nie wiedziałem, że cena tak radykalnie spadła (widzę, że niemal wszędzie jest za ~450zł)

zbudowałeś tak pokrętne zdanie, że nie za bardzo rozumiem co masz na myśli
Ekonomista napisał(a):wychodzi na to, że skoro nie można nawet za parę stów kupić sprzęt na dwa lata to wolę radiówkę, czy cokolwiek stacjonarnego co się nawinie w przyszłości.
na 2 lata możesz kupić wszystko (nawet biorąc pod uwagę wprowadzanie nowych standardów) problem najwyraźniej leży w zbyt niskiej kwocie granicznej

tylko ja nie widzę sensu w kupowaniu czegokolwiek co na 100% wywalisz do kubła za 2 lata
(np. routera mobilnego do użytku stacjonarnego)

Ekonomista napisał(a):Tylko czy to jest coś takiego, że dzieci po dzieciach?
to na poważnie czy to żart?

w ramach anegdotki - wymieniałem w styczniu modem-router ADSL, który montowałem u kogoś na 100% przed 2001
(bo to był speedstream 5200 z czasów jeszcze sprzed przejęcia efficient neetworks przez siemensa - miał stare brandowanie na obudowie)
bo się zaczął wieszać, tyle, że on na 100% kosztował między 1000zł a 2000zł w dniu zakupu (i to jak podejrzewam raczej była kwota zbliżona do tej górnej wersji) niestety papiery do dziś nie ocalały, a pamięć jest zawodna…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2017, 23:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 00:01 przez Ekonomista.)
Post: #23
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
Chodzi mi o to co wcześniej pisałem - o dwóch scenariuszach. Jako, że moje łącze radiowe podpisuję na 2 lata to interesuje mnie alternatywa w postaci Internetu mobilnego na 2 lata w granicach 350zł wydatków na sprzęt, który 2 lata posłuży lub powiedzmy 500zł na minimum 3 lata. Już prościej nie umiem się wyrazić. ;P Zatem jak długo pochodzić może ten tp-link, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, bez wróżenia z fusów? "Dzieci po dzieciach" to w tym przypadku wyrażenie przesadzone, może nawet eufemizm w czasach twitów i wyrobów z Państwa Środka. ;P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 00:30
Post: #24
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Moralnie zestarzeje się jak szeroko wejście LTE-A - to już się zaczęło.
Technicznie zabytkiem będzie po wejściu następcy LTE - za 4-5 lat.
Sprzętowo masz gwarancję na 2 lata, tyle wiemy na 100%. Powyżej trudno wywróżyć konkretnie. Większość TP-Linków jest solidna, choć były serie 1043 i MR3420v1, w których leciały kondensatory elektrolityczne (wymiana to kilka PLN i lutowanie, sprzęt dalej działać może latami).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 11:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 11:37 przez Ekonomista.)
Post: #25
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Z tego co poczytałem na tym forum to TP-LINK TL-MR6400 to już "konkret" jeśli chodzi o internet stacjonarnie i chyba najlepsze rozwiązanie w podobnej cenie, zakładając, że chcę nowy sprzęt. poza tym nie będę musiał nic grzebać. Po prostu ustawiam APN, wymuszanie 4G i ewentualnie hasło do wifi. Poprawcie mnie jeśli wnioski są pochopne. Poza tym wygląda poważniej od Huawei B593 i chyba nie ma wielu wersji, więc nie ma ewentualnych problemów ze zwrotem przy zakupie zdalnym.

No i obsługuje sporo pasm, też aero2 LTE, więc również w tym aspekcie sprzęt "na lata".
Proszę o jakieś info, jeśli ktoś ma doświadczenie z TP-LINK TL-MR6400. Nie napalam się, dlatego pomocny będzie każdy komentarz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 13:18
Post: #26
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Ja mam akurat Archer MR200, który jest bardzo podobny do tego TL-MR6400, z tym, że ma WiFi 5G, choć moim zdaniem to zostało ono tam wsadzone na siłę i praktycznie nie ma z niego żadnego pożytku jeśli ma się w domu ściany. Big Grin Dalej, brak portów USB no i 100 mbit na przewodzie w sieci LAN. Dla jednych nie ma to znaczenia, dla innych może mieć. Ten Archer MR200 jest też wspierany przez LEDE/OpenWRT, a dla TL-MR6400 wsparcia póki co brak, choć to WiFi 5G w Archer MR200 nie działa pod alternatywnym softem póki co. To tak z grubsza. Jak coś to tutaj jest więcej szczegółów.

Konfiguracja bez większego problemu, prosta i chyba każdy jest ją w stanie ogarnąć ale brakuje wymuszenia konkretnej częstotliwości pracy LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 15:54
Post: #27
LTE z play i aero2 na jednym routerze
morfik napisał(a):ale brakuje wymuszenia konkretnej częstotliwości pracy LTE.
no powiedzmy sobie to taka funkcja "dla zaawansowanych"

wymuszenie trybu LTE jest (a na tym zależało pytającemu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 16:25
Post: #28
LTE z play i aero2 na jednym routerze
No tak samego trybu to jest we wszystkich. Big Grin Ja nie wiem dlaczego taki problem jest z wymuszaniem konkretnego pasma. Jakieś restrykcję są czy coś, że w niewielu modemach taką funkcję można spotkać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 16:38
Post: #29
LTE z play i aero2 na jednym routerze
No dobrze - rozumiem, że ma wszystko na dzisiejsze sieci, ale: Ludziska! Czy to jest dobre?! Czy tylko drogi/droższy sprzęt średniej jakości? Bo tylko o to mi chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 16:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 17:07 przez szopen.)
Post: #30
LTE z play i aero2 na jednym routerze
morfik napisał(a):samego trybu to jest we wszystkich
no nie zawsze Tongue

ale szczególnie mam na myśli zestawy typu modem+router,
a nie konstrukcje zintegrowane (gdzie producent wie jaki modem wkłada do środka i brak wyboru technologii zakrawa na "robienie na złość" użytkownikowi, więc w takich wypadkach możliwość wyboru przeważnie jest, choć też nie zawsze)

morfik napisał(a):Jakieś restrykcję są czy coś, że w niewielu modemach taką funkcję można spotkać?
to jest funkcja, której zwykły użytkownik nie powinien ruszać (bo zapomina o takich ustawieniach, a potem ma problemy, a reklamacje są kierowane do… operatorów sieci, więc już wiesz skąd idą naciski Tongue na producentów)

a druga strona medalu, to notoryczny brak dokumentacji (powiedziałbym, że w tym przoduje ZTE ale np. hisilicon=huawei, czyli w zasadzie kluczowy producent nie tylko sprzętu ale i podzespołów, wcale mu nie ustępuje…)

Ekonomista napisał(a):Czy tylko drogi/droższy sprzęt średniej jakości?
hmm jakby to powiedzieć
TP-Link (teraz to się chyba oficjalnie pisze tp-link Tongue) jest korporacją która celuje w segmenty niski i średni
i oprócz Asusa jest to druga chińska firma, której jestem niemal "fanem"
(choć wołałbym, aby się skupili na produkcji osprzętu sieciowego, a nie "mydła i powidła" - mam na myśli inną elektronikę produkowaną przez tp-link)

na fali popularności są oczywiście drożsi od "zwykłej" chińskiej konkurencji i nie ma co się oszukiwać, sprzęt jest przyzwoicie zaprojektowany, ale równocześnie tak, aby przynosił producentowi maksymalny zysk

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 17:32 przez Ekonomista.)
Post: #31
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
(06-02-2017 16:43)szopen napisał(a):  oprócz Asusa jest to druga chińska firma, której jestem niemal "fanem"

Co do tp-link zdania są podzielone, chociaż sam używam routera tej firmy prawie 2 lata i prawie 24/7 i tylko raz musiałem zrestartować. O ile nie wiem czy to rzeczywiście była wtedy wina samego routera, że net przycinał, o tyle wiem, że pomogło i poza tym incydentem nie mogę złego słowa powiedzieć, a nie należę do farciarzy, jeśli chodzi o sprzęt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 17:35
Post: #32
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
(06-02-2017 16:38)Ekonomista napisał(a):  No dobrze - rozumiem, że ma wszystko na dzisiejsze sieci, ale: Ludziska! Czy to jest dobre?! Czy tylko drogi/droższy sprzęt średniej jakości? Bo tylko o to mi chodzi.

Znaczy czy ten router LTE od TP-LINK jest dobry? No jak chcesz, by działało OOTB i nie masz zbytnio wymagań co do prędkości i chcesz jedynie realizować połączenie LTE do tych 100 mbit/s, to tak, raczej w nic droższego nie ma sensu się pchać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 17:55 przez Ekonomista.)
Post: #33
LTE z play i aero2 na jednym routerze
No tak, nic więcej mnie nie obchodzi. Wkładam kartę SIM, wkładam do gniazdka, ustawiam i ma mi chodzić. ;P
Pytam jednak też o jakość wykonania. Miałem do czynienia zarówno z firmami tańszymi jeśli chodzi o elektronikę jak i średnio-tańszymi. Wyleczyło mnie to ze skąpstwa na długie lata, dlatego teraz celuję w jakość, jakby cebulowo moje wypowiedzi nie brzmiały. Po prostu kalkuluję koszty mobilnego-stacjonarnego w stosunku do stricte stacjonarnego łącza. Dlatego pytam jeszcze raz: Czy TP-LINK TL-MR6400 to good staff? I "może z waszą holenderską stawać do pepsi challange"? ;P
Sorry, jeśli ktoś nie oglądał Pulp Fiction w zdaje się pierwszym tłumaczeniu. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 17:52
Post: #34
LTE z play i aero2 na jednym routerze
W zasadzie to raczej powinieneś być zadowolony. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 20:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 21:41 przez szopen.)
Post: #35
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Ekonomista napisał(a):Co do tp-link zdania są podzielone,
bo w związku z tym co napisałem wyżej oni "balansują na krawędzi" i czasem wypuszczali

- konstrukcje udane (a nawet wręcz "kultowe" jak TL-WR1043 który w momencie premiery miał "ponadczasowe" parametry choć beznadziejną estetykę za stosunkowo śmieszne pieniądze i doczekał się pod tym samym oznaczeniem nowych wersji, które właściwie są innymi routerami od pierwowzoru ale w pozytywnym znaczeniu)

- jak i "zupełne buble" pokroju TL-MR3x20v1 (gdzie zaoszczędzono nadmiernie na wszystkim nie biorąc całkowicie pod uwagę faktu, że np. pobór prądu przez modemy znacznie przekracza specyfikację USB, choć z drugiej strony niemal bliźniacze do wspomnianego linie TL-WR7xx/8xx/9xx są "znane i lubiane"), były tez naprawdę poważne wpadki - np. seria routerów xDSL oparta na firmware ZynOS, moim zdaniem niestety dość często to wynik zbyt małych środków na R&D


natomiast model o którym rozmawiamy (TL-MR6400) jest dostępny stosunkowo od niedawna (chyba krócej niż rok), więc trudno go oceniać patrząc długookresowo wstecz

przeczytaj recenzję morfika modelu "oczko" wyższego (bo konstrukcja jest w zasadzie bliźniacza)

[edit - uporządkowałem poniższe punkty w/g mojej skali ważności]
jak dla mnie słabe punkty tego routera dla przeciętnego użytkownika to:
- wewnętrzne anteny WiFi (ale dla osób mających już jakiś stary osprzęt sieciowy to nie jest przeszkoda, bo można się nim wspomóc w razie konieczności)
- wbudowany switch zaledwie 100Mbps (router gdy jest jedyny jest centralnym punktem spinającym całą małą sieć, więc to może być istotne np. przy używaniu NASa, sieciowego media-playera czy choćby kilku komputerów współdzielących zasoby dyskowe)
- ubogo z kontrolkami LED (dla wszystkich portów LAN Ethernet jest jedna wspólna kontrolka), to akurat przypadłość całej stosunkowo nowej zbliżonej konstrukcyjnie średnio-niskiej linii routerów tego producenta

natomiast mocne punkty to:
+ odłączane anteny GSM, które w razie konieczności można zastąpić solidną dwu-polaryzacyjną anteną kierunkową (oczywiście montowaną na zewnątrz budynku, dookólną "parapetówkę", o ile taką właśnie posiadasz możesz ze spokojnym sumieniem sobie odpuścić, a nawet poświęcić ją na elektrośmieci)
+ dodatkowo w razie zmiany dostawcy możesz użyć go jako "zwykłego routera" Ethernetowego (wtedy jeden z portów Ethernet to WAN pozostaną wtedy 3 porty LAN, modem zostaje wtedy wyłączony) lub oczywiście jako AP (chociaż moim zdaniem takie zastosowanie jest mocno naciągane, ale jest możliwe)
+ wbudowany modem LTE (to powinno być chyba "w nawiasie", bo kwestia jest oczywista, ale uważam to za rozwiązanie lepsze niż podpinanie modemu do portu USB)



natomiast z punktu widzenia mojego (czyli powiedzmy "nieco bardziej zaawansowanego" użytkownika) słabym punktem są flaki skrojone niemal "na styk" (64MB RAMu i 8MB flasha co ma znaczenie, gdy myśli się np. o oprogramowaniu alternatywnym, wprawdzie nie wiem czy jest rozwijane dla tego modelu, ale skoro jest dla "bliźniaków" to zapewne tylko kwestia czasu), a szczególnie wbudowany switch 100Mbps, no ale weź pod uwagę, że to jest też kwestia ekonomiczna - za te same pieniądze kupisz dość łatwo w miarę "spasiony" router Ethernet (z gigabitowym switchem i bardziej "spasionymi" flakami), ale oczywiście BEZ wbudowanego modemu LTE

jest jeszcze jeden minus - USB nie jest wyprowadzone "na zewnątrz", ale trzeba brać pod uwagę, że to jest jednak konstrukcja budżetowa, a montaż takich gniazd wymusiłby przeprojektowanie toru zasilania, oprogramowania, a wprowadzenie dodatkowych funkcji wymaga miejsca "na dysku" (mały flash) i w RAMie (którego też nie ma jakoś szaleńczo dużo), porównując - "zwykłe routery" z półki średnio-wyższej (wyposażone w większe ilości tych zasobów) bywają kilkukrotnie droższe (a nadal nie mają wbudowanego modemu LTE)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 13:53
Post: #36
RE: LTE z play i aero2 na jednym routerze
(06-02-2017 20:22)szopen napisał(a):  "zwykłe routery" z półki średnio-wyższej (wyposażone w większe ilości tych zasobów) bywają kilkukrotnie droższe (a nadal nie mają wbudowanego modemu LTE)

To teraz mam jakiś większy ogląd sytuacji. Tak offtopowo zapytam, jaką półkę reprezentuje mój TL-WR841N ?
Przypomnę, że jestem z niego zadowolony, a za nowego dałem jakieś 2 lata temu jakieś 60zł. Biorąc pod uwagę ile problemów mają ludzie ze swoimi routerami wlan+lan, gdzie korzystają właściwie tylko z wifi, a ja jednocześnie korzystam z obu opcji, bez problemu, to mój jest jakiś genialny...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 15:41
Post: #37
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Większość z tych problemów, które ludzie mają, wynika z niezrozumienia zasady działania sieci i komputerów. Big Grin Ja miałem na dłuższą chwilę trzy modele routerów TL-WR1043ND v2, Archer C7 v2 i Archer C2600 v1 (póki: niska, średnia, wysoka). Na każdym z tych routerów miałem alternatywny firmware OpenWRT/LEDE i nigdy nie doświadczyłem problemów z działaniem tych sprzętów ale ja konfiguruje oprogramowanie tych routerów przez konsolę, a to wymaga już nieco znajomości zagadnień informatycznych. Big Grin No może jakieś drobne problemy były, jak literówki w kodzie źródłowym walnęli i mi modem LTE nie chciał zaskoczyć ale chwila góglania i dało radę problem poprawić.

Ten router TL-WR841N to reprezentuje raczej półkę "spod lady". Big Grin Choć sporej większości ludzi tego typu sprzęt w zupełności wystarczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 16:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 16:23 przez szopen.)
Post: #38
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Ekonomista napisał(a):Tak offtopowo zapytam, jaką półkę reprezentuje mój TL-WR841N ?
Tongue to jest dolna strefa stanów niskich - typowy low-end (o czym świadczy też cena - spróbuj kupić cokolwiek tańszego, niby można, ale trudno Tongue) swoją drogą w tej chwili, to chyba najniższy model tego producenta występujący w dystrybucji

jakiś czas temu tą dolną strefą były TL-WR740 i TL-WR741, ale już od dawna nie są produkowane i raczej nie ma ich w dystrybucji, a jeśli są jeszcze gdzieś w sklepach, to są to "półkowe leżaki"

niektóre modele w ramach cięcia kosztów były też produkowane w wersji "zubożonej" z nieodkręcaną anteną (oznaczenia w przyrostku: N/ND - gdzie ND oznacza wersję z możliwością odłączenia anteny)
oczywiście inni producenci też korzystają z takich metod cięcia kosztów

morfik napisał(a):TL-WR1043ND v2, […] (póki: niska,[…]).
TL-WR1043ND to jednak można w sumie zaliczyć do półki średniej, oczywiście w tym segmencie rynku
(raczej przy takim podziale należy rozpatrywać moment premiery niż zakończenia produkcji, bo to ze względu na postęp technologiczny "spadają" właściwości użytkowe tylko względem nowo-wprowadzanego sprzętu)

no i trzeba podkreślić, że ten cały podział na dolne czy górne półki dotyczy klasy sprzętu SOHO w której tu się poruszamy (czyli zastosowania domowe + małe biura), całkowicie pomijamy zastosowania korporacyjne czy przemysłowe

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 18:30
Post: #39
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Żeby wrócić bardziej do tematu - mam ten starter RBM z puszką (ostatni na półce, choć w pierwszej lepszej Żabce w centrum Bydgoszczy dostany). Mam oczywiście jeszcze ten swój internet radiowy i będę mieć około 2 m-ce. Mam pytanie, czy muszę się spieszyć z rejestracją, aktywacją, kodem i doładowaniem, czy mogę spokojnie oszczędzić te 50zł na doładowaniu robiąc to w kwietniu? Mam na myśli to czy operator może mnie w tym czasie przyblokować? I czy prawdą jest, że w Polsce nie może operator zmienić samowolnie oferty, z której już się korzysta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 18:50 przez szopen.)
Post: #40
LTE z play i aero2 na jednym routerze
możesz oszczędzić - póki nie aktywujesz startera

zarejestrować możesz teraz, bez rejestracji starter i tak nie zadziała, zasadniczo rejestrację powinien przeprowadzić sprzedawca w punkcie sprzedaży

a aktywujesz (przez włożenie do telefonu/modemu/modemo-routera i uruchomienie) w dowolnej chwili w granicach ważności startera - jest ona nie krótsza niż wynika to z powiązania z datą przydatności do spożycia załączonego energetyka
(gdyby rejestracja spowodowała niepożądaną aktywację to mógłbyś to reklamować)

jeśli już aktywowałeś, to "pozmiatane", przynajmniej częściowo, bo będziesz musiał kiedyś (tj. w granicach ważności na przychodzące licząc się z utratą tych kilku zł na koncie podstawowym startera lub w granicach ważności na wychodzące jeśli nie chcesz tracić tych środków) zrobić doładowanie, aby starter nie utracił ważności

oferty operator niby nie może zmienić (stąd gwarantowane 100dni ważności na wychodzące po doładowaniu za 50zł, a np. 150dni dla "starych starterów", mimo, że tamta oferta jest od dawna niedostępna)

natomiast promocje może w każdej chwili zakończyć (oczywiście w granicach jej regulaminu), a DIL jest promocją, a nie ofertą i nie ma podanej daty zakończenia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Agregacja w sieci play. seba842005 3 9 467 16-02-2017 19:25
Ostatni post: seba842005
  router LTE Play matimon 12 11 364 25-09-2016 02:09
Ostatni post: jakubd
  Smartfon Bluboo Maya Max z SIM-em Play pigwa 6 6 983 20-09-2016 18:06
Ostatni post: pigwa
  LTE Play problem: TP-Link TL-WR1043ND v2 + Huawei e3372 + Natec HUB USB 3.0 riemann91 1 4 364 09-06-2016 15:06
Ostatni post: szopen
  LTE w FaktMobile (sieć Play) kokosek1960 4 4 583 23-05-2016 09:43
Ostatni post: jakubd