[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE w prepaidach Orange
02-10-2013, 16:19
Post: #1
LTE w prepaidach Orange
Ostatnio na prośbę Jakuba próbowałem przez konsultanta iBOA uruchomić LTE na jednym z prepaidów. I okazało się ze na jednej karcie jest to obecnie niemożliwe i nie wiadomo czy da się to zrobić w przyszłości (co ciekawe to najnowsza karta jaką posiadałem) na dwóch kartach konsultantka uruchomiła LTE ręcznie a na dwóch innych usługa była już aktywna bez żadnych działań z mojej strony. Niestety czy działa w praktyce nie miałem możliwości sprawdzenie z powodu braku modemu jak i braku zasięgu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2013, 16:38
Post: #2
LTE w prepaidach Orange
Ja sprawdziłem to w praktyce i na żadnej karcie nie działa - mimo aktywacji w BOA. Jestem w zasięgu Orange LTE, próby trwają dalej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2013, 16:34
Post: #3
RE: LTE w prepaidach Orange
(02-10-2013 16:38)jakubd napisał(a):  Ja sprawdziłem to w praktyce i na żadnej karcie nie działa - mimo aktywacji w BOA. Jestem w zasięgu Orange LTE, próby trwają dalej.

W jakiej ofercie posiadasz numery, na których chciałeś aktywować usługę LTE? Możesz podać więcej szczegółów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2013, 21:46
Post: #4
LTE w prepaidach Orange
Witam serdecznie oficjalnego przedstawiciela Orange w naszych skromnych progach.
Jedna karta jest w ofercie Orange Free na Kartę (aktywowana wiele lat temu i działająca bez problemu cały czas w 2G i 3G). Druga to Orange POP albo NOG, w którym mam pozostałość pakietu wakacyjnego 6GB za 6 PLN. W obu została aktywowana usługa dostępu do Orange LTE przez infolinię. Modem E3276 po wymuszeniu pracy w trybie LTE w kilku lokalizacjach w centrum Warszawy nie daje rady zalogować się do LTE (nawet przy ręcznej próbie wybrania operatora kilka razy), choć jednocześnie zalogowanie to 2G i 3G nie stanowi problemu i transmisja działa bez problemu.
W planie mam jeszcze próby w innych miejscach, gdzie znajoma osoba zalogowała się (co prawda po wielu próbach, ale jednak) i uzyskała całkiem ciekawe wyniki.

W razie czego dysponuję numerami telefonów tych aktywacji i mogę je przekazać przez PW lub dowolnym innym kanałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2013, 23:21
Post: #5
Odp: LTE w prepaidach Orange
Myślisz ze to oficjalnie Orange chce się komunikować? Ja tam pewnych danych bym nie podawał na pw.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 07:35
Post: #6
LTE w prepaidach Orange
spag: sprawdziłem adres IP, z którego zarejestrowano konto. Poza tym Orange faktycznie prowadzi wsparcie tego typu na wielu forach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 08:48
Post: #7
RE: LTE w prepaidach Orange
Ten nick użytkownika jest mi znajomy z internetu, pewnie jakiś PRowiec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 20:57
Post: #8
LTE w prepaidach Orange
To studenci obsługują (serio).

Jakieś potwierdzenie oficjalne, może range nadamy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 22:06
Post: #9
RE: LTE w prepaidach Orange
No i jak Jakub rozwiązał sprawę? Ciekawość mnie zżeraSmile Zamierzam wkrótce zrobić jakieś testy LTE u siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 00:28
Post: #10
LTE w prepaidach Orange
Na razie zero kontaktu Smile mi się nie spieszy za bardzo z resztą, ale router jeden stoi od kilku dni i próbuje się zalogować do LTE. Jutro próba na mieście w okolicach sejmu.

LTE w innej sieci niż Plus i tak nie jest komercyjnie dostępne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 07:11
Post: #11
RE: LTE w prepaidach Orange
Ja chciałbym testować za darmo np. w wielkopolsce albo w Toruniu Smile
Cytat:Jak informuje na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange, w kolejnych miesiącach nadajniki mają powstać także na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce. − Z usługi mogą skorzystać Ci z Was, którzy mają oferty: Orange Free, Orange Free na Kartę, Orange Free Net i Business Everywhere. Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Włączacie i korzystacie. Wystarczy mieć modem lub komputer zdolny do pracy w nowej technologii, a w przypadku usług na kartę starter Orange oznaczony logo LTE, które właśnie wprowadzamy do sprzedaży − informuje Jabczyński.
Rzecznik Orange zapowiada też rozszerzenie liczby dostępnych urządzeń, które obsługują tę technologię. Wśród nich znajdą się nie tylko modemy i tablety, ale też smartfony. − LTE w Orange świadczymy na częstotliwości 1800 MHz. Było to możliwe dzięki podpisaniu aneksu do umowy o współpracy z T-Mobile i wzajemnym wykorzystywaniu zasobów sieciowych. Oczywiście nie zmieniamy planów uzyskania dodatkowego pasma z tzw. dywidendy cyfrowej − pisze Jabczyński.
Orange jest drugim operatorem, który poinformował w tym tygodniu o uruchomieniu testów LTE. Play swoje testy rozpoczyna właśnie w Toruniu (na czwartek zaplanowana jest tam konferencja prasowa operatora), a komercyjne wdrożenie sieci LTE zapowiedział na 11 listopada 2013. Towarzyszy mu też wprowadzenie nowej oferty, w której klienci najdroższych abonamentów będą mogli do końca przyszłego roku korzystać za darmo z internetu w zasięgu LTE.
Play ofertę LTE kieruje w tym momencie przede wszystkim do posiadaczy smartfonów, zapowiadając wprowadzenie oferty internetu mobilnego LTE już po komercyjnym uruchomieniu sieci. Orange testy rozpoczyna, podobnie jak Plus i Cyfrowy Polsat, właśnie od klientów mobilnego internetu. Posiadacze smartfonów w tej sieci z LTE skorzystają znacznie później.
forbes.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 09:09
Post: #12
LTE w prepaidach Orange
Wyniki testów z pierwszej ręki znam z Torunia - jest OK. Orange mnie troszkę zniechęcił tymi problemami z zalogowaniem się, ale to choroby wieku dziecięcego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2013, 00:33
Post: #13
LTE w prepaidach Orange
(06-10-2013 21:46)jakubd napisał(a):  Witam serdecznie oficjalnego przedstawiciela Orange w naszych skromnych progach.
Jedna karta jest w ofercie Orange Free na Kartę (aktywowana wiele lat temu i działająca bez problemu cały czas w 2G i 3G). Druga to Orange POP albo NOG, w którym mam pozostałość pakietu wakacyjnego 6GB za 6 PLN. W obu została aktywowana usługa dostępu do Orange LTE przez infolinię. Modem E3276 po wymuszeniu pracy w trybie LTE w kilku lokalizacjach w centrum Warszawy nie daje rady zalogować się do LTE (nawet przy ręcznej próbie wybrania operatora kilka razy), choć jednocześnie zalogowanie to 2G i 3G nie stanowi problemu i transmisja działa bez problemu.
W planie mam jeszcze próby w innych miejscach, gdzie znajoma osoba zalogowała się (co prawda po wielu próbach, ale jednak) i uzyskała całkiem ciekawe wyniki.

W razie czego dysponuję numerami telefonów tych aktywacji i mogę je przekazać przez PW lub dowolnym innym kanałem.


W przypadku problemów możesz się z nami kontaktować przez formularz Pomoc Orange dostępny na profilu Orange Polska na Facebooku http://www.facebook.com/orangepolska/app...5626162243 Będziemy mogli to sprawdzić bardziej szczegółowo.

(07-10-2013 07:35)jakubd napisał(a):  spag: sprawdziłem adres IP, z którego zarejestrowano konto. Poza tym Orange faktycznie prowadzi wsparcie tego typu na wielu forach.

Więcej o nas przeczytasz tutaj http://www.orange.pl/Orange-Eksperci.phtml :-)

Pozdrawiam
Tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2013, 09:59
Post: #14
Odp: RE: LTE w prepaidach Orange
Cytat:Więcej o nas przeczytasz tutaj http://www.orange.pl/Orange-Eksperci.phtml :-)

Pozdrawiam
Tomek

Sorki ze będę trochę krytyczny ale co to jest nasza-klasa?
Cytat: Moja pasja ma dziś ponad 3900 dni, wielkie niebieskie oczy i woła na mnie „ Mamo”. W pracy i życiu zawsze stawiam na cierpliwość i determinację w każdym działaniu, którego się podejmuję. Mówi się, że „Marta jest uparta”, osobiście wolę „Marta - grzechu warta” Smile Nie mi to jednak oceniać. Staram się zawsze być aktywna: kocham góry, roweri oczywiście relaksującą jogę.
Wolałbym info "zajmuje się problemami związanymi z telefonami/modemami, zasięgiem" etc. Nie twierdzę że dana osoba nie jest specem w swojej dziedzinie.
Naprawdę ciężko jest znaleźć osoby na infolinii które sa kumate na tyle żeby przełączyć do właściwej osoby w help desku (bo rozwiązania problemu od studenta na smieciowce nie oczekuje bo za mało może) która zna przypadek i wie jak zareagować żeby było tak jak ma być. Mimo wszystko podziękowania ze Orange wpadł na to żeby była "pomoc online" bo lepsza rzeczowa odpowiedz w ciagu 24h niż gadanie z ludzkim IVR



Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 14:09
Post: #15
LTE w prepaidach Orange
Mogę Cię zapewnić, że każda z tych osób podchodzi do pracy bardzo profesjonalnie i zna się na tym, co robi. Oczywiście nie można również zapominać o życiu prywatnym i pasjach :-) Jeśli będziesz miał jakieś pytanie w sprawie oferty Orange to pisz – chętnie odpowiemy.

Pozdrawiam
Tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2013, 02:10
Post: #16
LTE w prepaidach Orange
Widzę, że cisza apropo LTE Orange w Wa-wie. Minus to kompresja i brak opcji włączenia vpn-u. Odnośnie działania, mój telefon za Chiny nie chce się sam połączyć z LTE. Działa tylko po wymuszeniu w field teście. Kilka moich osiągnięć na trasie CH Marki - CH Targówek. Ping jest wysoki z powodu Lumii 920 (błąd?)
[Obrazek: 5005963.png][Obrazek: 5006117.png]

Natomiast w domu przy -99dBm i Huawei e398 (modify headers włączone)
Link
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2013, 16:02
Post: #17
LTE w prepaidach Orange
Udało mi się aktywować na infolinii Lte w taryfie głosowej w orange. Niestety Lumia 920 w trybie automatycznym wskakuje jedynie na chwilę do LTE i wraca do 3g. Jedynie wymuszenie LTE pomaga w field teście. Przy próbie połączenia komunikat o zajętości. Przychodzi natomiast sms o próbie połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2013, 16:07
Post: #18
LTE w prepaidach Orange
Nie ma możliwości prowadzenia rozmów w LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2013, 16:53
Post: #19
LTE w prepaidach Orange
Wszystko się zgadza. Sprawdzę jeszcze co dzieje się przy lepszym zasięgu Lte i automatycznym wyborze sieci. Ciekaw jestem czy zrzuci do 3g czy będzie identycznie - poza zasięgiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2013, 21:28
Post: #20
LTE w prepaidach Orange
Tak, aktualna konfiguracja telefonów i sieci jest taka, że żąda natychmiastowego zrzucenia do 3G lub 2G i dopiero wtedy jest nawiązywane połączenie głosowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 626 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Orange internet domowy 4G Lector 1 5 378 06-04-2020 20:07
Ostatni post: grzech1991
  Chat z doradcą Orange - korzystaliście z tego kiedyś? szopen 11 16 108 11-02-2019 14:40
Ostatni post: szopen
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 379 655 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen
  Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free Unix-like 15 24 867 29-09-2017 21:34
Ostatni post: jakubd