[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
31-10-2017, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2017 10:24 przez Arathefu.)
Post: #21
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
MR3420 v2 to staroć z portami 10/100; MR3420 v1 to zabytek nieużywalny na OFW. Lepiej wybierz WR1043ND, bardziej przyszłościowy sprzęt.
Co do pingów - jeżeli WiFi jest stabilne, to różnica w pingach jest pomijalna, rzędu jednej milisekundy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 10:40
Post: #22
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
MR3420v2 w zasadzie jest niedostępny - tylko wersje v3 i v4 chodzą na rynku. V1 działa nieźle (ale to zabytek), ale miewał problemy z kondensatorami.
Co do PING - dołożenie routera zawsze go wydłuża. Lepiej modem bezpośrednio podłączyć do komputera, o ile to możliwe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 11:56
Post: #23
RE: LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
(31-10-2017 10:40)jakubd napisał(a):  MR3420v2 w zasadzie jest niedostępny - tylko wersje v3 i v4 chodzą na rynku. V1 działa nieźle (ale to zabytek), ale miewał problemy z kondensatorami.
Co do PING - dołożenie routera zawsze go wydłuża. Lepiej modem bezpośrednio podłączyć do komputera, o ile to możliwe.
Modem mogę jedynie podłączyć kablem usb, przetestuję ping gdy będę sam korzystał z internetu i zobaczymy czy będzie lepiej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 16:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2017 16:07 przez szopen.)
Post: #24
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
może podsumujmy - samo używanie WiFi dokłada do pingu tyle co nic (jest to opóźnienie znacznie mniejsze o 1ms, czyli od rozdzielczości pomiaru) wyjątkiem są ekstremalnie złe warunki lokalne w eterze

używanie mocno przestarzałego routera może mieć wpływ na ogólne osiągi i zwykle ma, bo to nie samo opóźnienie sieci WiFi się tu liczy, ale głównie czas programowej obróbki danych - co jest konieczne w przypadku modemu USB, dlatego zawsze pakowanie się w przestarzały sprzęt jest złym pomysłem

a generalnie na ping wpływa ogólne obciążenie łącza - jeśli jest ono na krawędzi wysycenia (czyli pobieramy i/lub wysyłamy z prędkościami sięgającymi jego przepustowości maksymalnej) to zawsze wyniki będą złe - mierzenie pingu ma sens tylko w 2 sytuacjach - na nieobciążonym łączu by poznać jego parametry maksymalne (czyli minimalny ping) oraz w warunkach rzeczywistego obciążenia by poznać warunki użytkowe przy takim właśnie zastosowaniu

wrócę jeszcze do jednej kwestii - E3131 to modem 3G, więc tu mamy potencjalne kolejne wąskie gardło - nie da się przeskoczyć pewnych ograniczeń sieci 3G (choć ostatnimi miesiącami jest ona mniej obciążona dzięki wzrastającemu użyciu LTE, ponadto operatorzy modernizując stacje bazowe poprawiają wydajność również w 3G choćby przez budowę nowych linii dosyłowych, likwidację/modernizację radiolinii itd.)



a teraz parę komentarzy

jakubd napisał(a):Co do PING - dołożenie routera zawsze go wydłuża. Lepiej modem bezpośrednio podłączyć do komputera, o ile to możliwe.
wydłuża, ale nie chodzi tu o WiFi tylko zazwyczaj albo o ogólną wydajność routera, albo o współpracę urządzeń na platformie USB

Arathefu napisał(a):MR3420 v2 to staroć z portami 10/100; MR3420 v1 to zabytek nieużywalny na OFW. Lepiej wybierz WR1043ND, bardziej przyszłościowy sprzęt.
Co do pingów - jeżeli WiFi jest stabilne, to różnica w pingach jest pomijalna, rzędu jednej milisekundy Smile
zgadzam się w 99%, a byłoby 100%, tyle że TL-WR1043ND też już nie pachnie świeżością (mimo odświeżonych wydań)

na dziś "strzałem w dziesiątkę" wydaje się być MiWiFi R3G, ma tylko 2 istotne wady: trzeba go samodzielnie importować z ChRL (bo oficjalnie nie jest dostępny na rynku pozachińskim) oraz trzeba samodzielnie ogarnąć wymianę softu na Padavana (ogólna procedura jest w podwieszonym wątku w "routerach lte"), nie należy go jednak pomylić z R3 o znacznie mniej ciekawych parametrach i zaledwie mały ułamek niższej cenie

a po takiej przeróbce obsługuje modemy "tradycyjne", czyli E3131 też (w testowej konfiguracji miałem i taki zestaw), ponadto parametry ma wystarczające na najbliższe kilka lat i nada się także do połączenia z dostawcą kablowym (dostarczającym finalnie bezpośrednio ethernet lub własny modem/konwerter mediów itd. byleby z wyjściem ethernet)

grzech1991 napisał(a):Natomiast największy zysk z pingami masz na dovado, ale to oczywiste.
sorry, ale to zabrzmiało jak: "chwalę się, bo mam", poza krótkim strzałem z routerami wycofanymi z Telii, Dovado miał/ma/i raczej będzie mieć ceny wręcz zaporowe (i nie wynikają one z "lepszosći" hardware, to jest po prostu wliczona oplata za długie wsparcie programowe, przy czym wydaje się, że obecnie wspierane są już tylko 2 modele: Tiny AC i Pro AC, a reszta "poszła na emeryturę")

i ostatnia kwestia
grzech1991 napisał(a):teraz jadę na tp-linku i jest to fatalny router,
przecież to zależy jaki model - stare wypusty dovado też nadal można znaleźć na rynku wtórnym, a nawet wrogom ich nie będę polecał…

(kurna miałem nie chwalić tplinka, ale poza kilkoma konstrukcjami, które są faktycznie strzałem w kolano, mieli sporo wypustów będących hitami w kategorii cena do możliwości, choć z drugiej strony sporo z nich było tymi hitami dzięki możliwości łatwej zmiany softu na alternatywny, w tym wyżej wspomniany 1043, tyle, że polityka tp-linka w kwestii alternatywnego oprogramowania uległa drastycznej zmianie - wręcz "zwrotowi o 180°" i to jest ta przyczyna, dla której już nie polecam ich wypustów nikomu…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 23:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2017 23:36 przez grzech1991.)
Post: #25
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
Nie mam dovado, mam UPC i to dziadostwo 1043nd Big Grin Sprawdź sobie z jakich IP piszę.

Dovado ma niskie pingi, sprawdzałem przynajmniej z hot-spotem androidowym. Robi robotę, cenowo - kosztuje swoje.

Szczerze mówiąc, to tp-linka nie trafiłem na dobrego jeszcze, albo po prostu mam zawsze problemy z wi-fi. Dwa padnięte mr3420 i pewnie 1043nd który zaraz padnie Big Grin Dovado tiny już kilka lat śmiga.

W poście nic nie widziałem o cenie.

A co do samego dovado, to raczej mam zasadę albo staram się trzymać polecam/odradzam to co miałem w ręce, a że miałem nie wiele...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
szopen (2017-11-01)
01-11-2017, 11:44
Post: #26
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
szopen napisał(a):
jakubd napisał(a):Co do PING - dołożenie routera zawsze go wydłuża. Lepiej modem bezpośrednio podłączyć do komputera, o ile to możliwe.
wydłuża, ale nie chodzi tu o WiFi tylko zazwyczaj albo o ogólną wydajność routera, albo o współpracę urządzeń na platformie USB
Chodziło mi o to, że Switch/WiFi daje opóźnienie rzędu 1-5ms, ale już NAT w routerze dodaje od 10 do 40ms.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 219 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 607 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 826 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 378 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 578 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster