[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lg gt540
02-01-2012, 14:58
Post: #1
Lg gt540
Witajcie,
Jeśli kogoś to interesuje, to gt540 na androidzie 2.1 działa aż miło. Wyświetla się sieć, jej zasięg. Jedynie nie daje się połączyć z siecią poprzez wyszukiwanie ręczne - tylko poprzez automatyczne wyszukiwanie sieci (taki kaprys?).
Co więcej można śmiało udostępniać sieć przez moduł wifi (program Barnacle) jak i przez usb EasyTether. Polecam szczególnie ten drugi. Działa na każdej platformie.

Ja się chyba swojego pozbywam ale myślę, że jeśli ktoś potrzebuje taniego smartfona, który nie gryzie się z aero2 warto kupić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2012, 16:15
Post: #2
RE: Lg gt540
A ikonka połączenia z siecią też jest normalnie wyświetlana?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2012, 16:18
Post: #3
RE: Lg gt540
Tak, ikonka sieci i transmisji danych działają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2012, 16:30
Post: #4
RE: Lg gt540
No to jak na Andka 2.1 to faktycznie bardzo dobry wynik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2012, 17:17
Post: #5
RE: Lg gt540
Witam
Wkładam kartę SIM do telefonu (lg gt540), po włączeniu nie wyświetla mi się moc sygnału i pojawia się ikonka karty SIM z wykrzyknikiem ( ! ). Wchodzę w ustawienia , opcje bezprzewodowe , ustawienia sieci komórkowej , punkty dostępowe , nowa nazw APN i wpisuje w APN darmowy i kiedy klikam zapisz pojawia się Uwaga: Pole MMC musi zawierać 3 cyfry. Czy problem może wystąpić przez zablokowanie u operatora połączenia z inernetem? Miałem problem z zabieraniem kasy więc poszedłem do orange i powiedziałem zeby wyłączyli mi neta , gość coś poklikał i powiedział że już kasy brać nie będzie . Proszę o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2012, 19:12
Post: #6
RE: Lg gt540
SIM z wykrzyknikiem oznacza problem z kartą SIM - albo została źle włożona, albo jest uszkodzona - bardzo ważne jest, żeby nie wyłamać jej do zbyt małego rozmiaru, bo wtedy nie można jej prawidłowo włożyć do modemu i telefonu, który wymaga normalnej karty SIM.
Wtedy też telefon nie wie, z jaką siecią powinien się połączyć, i dlatego pole MNC (którego zawartość powinna brzmieć 17 lub 017) pozostaje puste.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2012, 23:19
Post: #7
RE: Lg gt540
Nie jest wyłamana ani uszkodzona gdyż byłem u nich 5dni temu i spytałem czy ta karta nie jest popsuta bo nie moge się połączyć ale pani poszła do techników i poweidziała z karta jest sprawna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 14:10
Post: #8
RE: Lg gt540
Czy jak włożysz do jakiegokolwiek innego urządzenia masz ostrzeżenie o problemach z kartą SIM?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 14:37
Post: #9
RE: Lg gt540
Witam.

Posiadam telefon LG GT540 Swift i kartę Aero2. Po włożeniu karty do telefonu ustawiłem tryb Tylko WCDMA, wyłączyłem opcję Dane w Roamingu i wybrałem automatyczne wyszukiwanie sieci. Od razu zostałem zalogowany do Aero2. Ale internetu nie było. Wiedziałem, że trzeba ustawić APN. Czytałem wszystko w sieci o tych apn'ach, ale żaden nie działał. W końcu za n-tym razem udało się połączyć z internetem. APN mam ustawiony tak:

Cytat:Nazwa: aero2
APN: darmowy
Proxy: <nie ustawione>
Port: <nie ustawione>
Nazwa użytkownika: <nie ustawione>
Hasło: <nie ustawione>
Serwer: <nie ustawione>
MMSC: <nie ustawione>
Proxy dla wiadomości MMS: <nie ustawione>
Porty MMS: <nie ustawione>
MCC: 260
MNC: 17
Typ uwierzytelnienia: Brak
Typ APN: <nie ustawione>

Mam zmodyfikowanego Android'a 2.1 (EleganceSwift 5.0).

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 19:42
Post: #10
RE: Lg gt540
Ten telefon jest strasznie wybredny co do tych APN-ów.
Toczyłem boje z internetem ery na tym telefonie. Po prostu nie chciał działać i tyle. Orange natomiast na tym samym apn-ie działał...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 20:04
Post: #11
RE: Lg gt540
Ja miałem tylko problem z APN'em do Aero2, bo z innymi sieciami jako takich problemów nie spotkałem.
U każdego chyba inaczej wszystko działa...albo nie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 20:57
Post: #12
RE: Lg gt540
U Ciebie pyta o MNC (kod/identyfikator sieci) bo, twój LG nie może dogadać się z kartą SIM - po prostu jej nie widzi. Albo karta jest źle włożona, albo gniazdo SIMów jest uszkodzone, albo karta jest niesprawna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2012, 13:09
Post: #13
RE: Lg gt540
sprawdzilem aero2 na starym dziadowskim lg gt540 (aka swift Smile (android 2.3.7)
smiga az milo Smile zasieg sieci wszystko jest ok az dziw bierze ze w najgorszym szmatfonie na rynku tak ladnie dziala Smile
jeszcze tylko tethering musze przetestowac Smile
a wydaje sie ze jest to tansza opcja niz modemy huawei bo na allegro idzie go kupic ponizej 100zl Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz