Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Lg gt540
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,
Jeśli kogoś to interesuje, to gt540 na androidzie 2.1 działa aż miło. Wyświetla się sieć, jej zasięg. Jedynie nie daje się połączyć z siecią poprzez wyszukiwanie ręczne - tylko poprzez automatyczne wyszukiwanie sieci (taki kaprys?).
Co więcej można śmiało udostępniać sieć przez moduł wifi (program Barnacle) jak i przez usb EasyTether. Polecam szczególnie ten drugi. Działa na każdej platformie.

Ja się chyba swojego pozbywam ale myślę, że jeśli ktoś potrzebuje taniego smartfona, który nie gryzie się z aero2 warto kupić.
A ikonka połączenia z siecią też jest normalnie wyświetlana?
Tak, ikonka sieci i transmisji danych działają.
No to jak na Andka 2.1 to faktycznie bardzo dobry wynik.
Witam
Wkładam kartę SIM do telefonu (lg gt540), po włączeniu nie wyświetla mi się moc sygnału i pojawia się ikonka karty SIM z wykrzyknikiem ( ! ). Wchodzę w ustawienia , opcje bezprzewodowe , ustawienia sieci komórkowej , punkty dostępowe , nowa nazw APN i wpisuje w APN darmowy i kiedy klikam zapisz pojawia się Uwaga: Pole MMC musi zawierać 3 cyfry. Czy problem może wystąpić przez zablokowanie u operatora połączenia z inernetem? Miałem problem z zabieraniem kasy więc poszedłem do orange i powiedziałem zeby wyłączyli mi neta , gość coś poklikał i powiedział że już kasy brać nie będzie . Proszę o pomoc.
SIM z wykrzyknikiem oznacza problem z kartą SIM - albo została źle włożona, albo jest uszkodzona - bardzo ważne jest, żeby nie wyłamać jej do zbyt małego rozmiaru, bo wtedy nie można jej prawidłowo włożyć do modemu i telefonu, który wymaga normalnej karty SIM.
Wtedy też telefon nie wie, z jaką siecią powinien się połączyć, i dlatego pole MNC (którego zawartość powinna brzmieć 17 lub 017) pozostaje puste.
Nie jest wyłamana ani uszkodzona gdyż byłem u nich 5dni temu i spytałem czy ta karta nie jest popsuta bo nie moge się połączyć ale pani poszła do techników i poweidziała z karta jest sprawna
Czy jak włożysz do jakiegokolwiek innego urządzenia masz ostrzeżenie o problemach z kartą SIM?
Witam.

Posiadam telefon LG GT540 Swift i kartę Aero2. Po włożeniu karty do telefonu ustawiłem tryb Tylko WCDMA, wyłączyłem opcję Dane w Roamingu i wybrałem automatyczne wyszukiwanie sieci. Od razu zostałem zalogowany do Aero2. Ale internetu nie było. Wiedziałem, że trzeba ustawić APN. Czytałem wszystko w sieci o tych apn'ach, ale żaden nie działał. W końcu za n-tym razem udało się połączyć z internetem. APN mam ustawiony tak:

Cytat:Nazwa: aero2
APN: darmowy
Proxy: <nie ustawione>
Port: <nie ustawione>
Nazwa użytkownika: <nie ustawione>
Hasło: <nie ustawione>
Serwer: <nie ustawione>
MMSC: <nie ustawione>
Proxy dla wiadomości MMS: <nie ustawione>
Porty MMS: <nie ustawione>
MCC: 260
MNC: 17
Typ uwierzytelnienia: Brak
Typ APN: <nie ustawione>

Mam zmodyfikowanego Android'a 2.1 (EleganceSwift 5.0).

Pozdrawiam.
Ten telefon jest strasznie wybredny co do tych APN-ów.
Toczyłem boje z internetem ery na tym telefonie. Po prostu nie chciał działać i tyle. Orange natomiast na tym samym apn-ie działał...
Ja miałem tylko problem z APN'em do Aero2, bo z innymi sieciami jako takich problemów nie spotkałem.
U każdego chyba inaczej wszystko działa...albo nie działa.
U Ciebie pyta o MNC (kod/identyfikator sieci) bo, twój LG nie może dogadać się z kartą SIM - po prostu jej nie widzi. Albo karta jest źle włożona, albo gniazdo SIMów jest uszkodzone, albo karta jest niesprawna.
sprawdzilem aero2 na starym dziadowskim lg gt540 (aka swift Smile (android 2.3.7)
smiga az milo Smile zasieg sieci wszystko jest ok az dziw bierze ze w najgorszym szmatfonie na rynku tak ladnie dziala Smile
jeszcze tylko tethering musze przetestowac Smile
a wydaje sie ze jest to tansza opcja niz modemy huawei bo na allegro idzie go kupic ponizej 100zl Smile
Przekierowanie