[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
23-08-2012, 23:56
Post: #1
Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Witam,

mam Larka 70.5. Mam też modem Huawei E169 oraz karty SIM iPlus i Aero2.

Po podłączeniu modemu do Larka z kartą iPlusa, tablet sam wykrywa nowe połączenie 3G i łączy się z Internetem (dioda pali się na niebiesko). Ustawienia są takie:
Name: Poland Plus
APN: internet
MCC: 260
MNC: 01
Typ uwierzytelnienia: żaden
Pozostałe dane: <Nie ustawione>

Po podłączeniu modemu do Larka z kartą Aero2, tablet nie wykrywa żadnego połączenia 3G, tak więc nie łączy się z Internetem. Dodaję więc nowe połączenie z następującymi ustawieniami:
Name: Aero2
APN: darmowy
MCC: 260
MNC: 17
Typ uwierzytelnienia: żaden
Pozostałe dane: <Nie ustawione>
Niestety Internetu nie ma - dioda tylko miga co chwilę na niebiesko.

Teraz wkładam do komputera ten sam modem Huawei E169 z kartą Aero2, podaję APN = darmowy i Internet się odpala.

Podsumowując, Aero2 z tym modemem działa, co udowadnia test na komputerze. Z kolei tablet też współpracuje z tym modemem, gdyż tablet widzi ten modem, gdy jest w nim karta iPlus.

Na chłopski rozum wydaje mi się, że Lark 70.5 + Huawei E169 + Aero2 też taki zestaw powinien działać, a tak nie jest. Czy to kwestia ustawień?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 00:44
Post: #2
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Czasem blokada TS11 powoduje taki problem - daj tabletowi więcej czasu na nawiązanie połączenia. Co najmniej minutę do dwóch.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 08:07
Post: #3
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
(23-08-2012 23:56)wc20037 napisał(a):  Niestety Internetu nie ma - dioda tylko miga co chwilę na niebiesko.

w moim larku 70.0 Android 2.2 (straszny chłam swoją drogą) nigdy mi się nie łączy automatem, czekam, aż zacznie migać na niebiesko (w moim E-353u-2 to znaczy widzi sieć 3G) wtedy wchodzę w opcje 3G w tablecie i klikam połącz, samo nigdy mi się nie połączyło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 23:06
Post: #4
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
(24-08-2012 00:44)jakubd napisał(a):  Czasem blokada TS11 powoduje taki problem - daj tabletowi więcej czasu na nawiązanie połączenia. Co najmniej minutę do dwóch.

Dzięki za wskazówkę, ale udało mi się dojść do ok. 20 minut migania diody na niebiesko i niestety bez nawiązania połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 11:38
Post: #5
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Czy jak już modem miga stabilnie na niebiesko - widać normalnie profil połączeniowy z APN od Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 22:38
Post: #6
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
(25-08-2012 11:38)jakubd napisał(a):  Czy jak już modem miga stabilnie na niebiesko - widać normalnie profil połączeniowy z APN od Aero2?

Modem miga sobie na niebiesko, więc wchodzę w "Ustawienia => Sieci komórkowe => Punkty dostępowe" i widzę tam profil "Aero2/darmowy", a obok niego zieloną kropkę. Ustawienia tego profilu podałem w pierwszym poście.

I jeszcze dodam, że czasem modem miga na niebiesko przez nawet 20 minut, a czasem pomiga na niebiesko przez 5 minut, później chwilę miga na zielono i znów zaczyna migać na niebiesko.

Tylko tak jak pisalem, w przypadku iPlusa taki profil (Plus Poland) utworzył się sam, a ten profil Aero musiałem sam utworzyć, bo po podłączeniu żaden profil samodzielnie się nie utworzył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 09:40
Post: #7
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Jeżeli słowo "darmowy" jest napisane poprawnie (małe litery i bez spacji) powinno działać - próbowałem co prawda z E173u-2, ale przy tych objawach zawsze działało normalnie - tylko trzeba było skorzystać z sieci - połączenie było natychmiastowe, najdalej po drugiej próbie.

Resetowanie się modemu (miganie ponownie na zielono) to niestety normalna cecha tych urządzeń (tabletów i modemów tak podłączanych z kartami Aero2), jednak zdarza się w miarę rzadko.

Dla plusa i innych sieci w PL profile są wbudowane w urządzenie (nie "tworzą się" same, tylko po prostu pojawiają się po włożeniu karty z odpowiednim i pasującym, istniejącym w bazie MNC i MCC). Aero2 chińczycy po prostu nie dodali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 22:05
Post: #8
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Dzisiaj zrobilem jeszcze test na blueconnect T-Mobile i oczywiście na tym samym modemie Huawei E169. Efekt?

Taki sam jak z Aero2. Dioda miga na niebiesko i się nie łączy. Profil APN pojawia się automatycznie po podłączeniu modemu, więc ustawienia są chyba OK.

Czyli działa tylko z karą SIM Plusa, nie działa z Aero2 i T-Mobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 22:42
Post: #9
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Uuuu, robi się ciekawie - czyli to raczej problem z tabletem. A ten profil dla Tmobile sprawdziłeś i jest poprawny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 20:19
Post: #10
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Dla T-Mobile ustawienia mam takie:

Name: Poland T-Mobile
APN: internet
Nazwa użytkownika: default
MCC: 260
MNC: 02
Typ uwierzytelnienia: żaden
Pozostałe dane: <Nie ustawione>

Z tego co widzę, to jest wpis "deafult" dla nazwy użytkownika, czego wcześniej nie było.

Chociaż tutaj dla karty T-Mobile nie mam zdjętego PIN-u (nie moja karta), więc tablet pyta mnie o PIN, po wpisaniu zaczyna migać na niebiesko, więc chyba PIN tu bez znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 20:31
Post: #11
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
90% tabletów Androidowych obsługujących podłączane modemy ma problemy z implementacją funkcji PIN - wyłącz go (np. za pomocą telefonu lub modemu w komputerze) i spróbuj ponownie.
Usuń także tego defaulta, choć w przypadku Tmobile nie powinno to powodować problemów (pole to nie jest sprawdzane).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2012, 20:43
Post: #12
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Trochę mnie nie było, ale powracam Wink

Zdjąłem pytanie o PIN z karty T-Mobile i rzeczywiście od razu zaczęło działać. Czyli iPlus i T-Mobile działają, a Aero2 nie chce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-09-2012, 08:11
Post: #13
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Witam,
Podepnę się pod temat - dokładnie ten sam problem z działaniem z Aero2 występuje w bliźniaczym Larku 70.3(gps) w konfiguracji z Huawei E173. Modem ten doskonale pracuje z Aero2 (po zmianach opisanych na stronie jdtech - w komputerze "klasycznym" z windowsami i ubuntu). Larka dostałem w promocji podgrzewacza elektrycznego pewnej firmy. Skoro Larka dostałem za darmo to szukam mu zastosowania. Na razie sprawdza się jako nawigacja (z AM), umilenie czasu dziecku (bajki w aucie i nie tylko), ale od czasu do czasu możnaby skorzystać z Internetu - i tu przydałoby się działanie z Aero2. Na razie nie potrafię przeskoczyć tych prostych problemów które ma kolega powyżej. Z kartami innych operatorów działa, a z Aero2 nie chce. Więcej - w Grecji zadziałał z powodzeniem z kartą prepaidową Vodafone.
Jeśli uda się rozgryźć problem z Aero2 to bardzo chętnie skorzystam.
Marcin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-09-2012, 11:17
Post: #14
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Kolega powyżej miał problem z PIN, a u ciebie co dokładnie nie działa, gdzie się pojawia problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2012, 23:40
Post: #15
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Napisałem posta i nie czekałem na odpowiedź..... Sorki już odpowiadam.
Problem polega na tym że mimo wpisania poprawnego profilu aero2 (darmowy itd) modem nie chce się łączyć. Dioda miga na niebiesko a nie łączy. Modem ma wyłączone wszystkie dodatki przy pomocy topnetinfo. Spróbowałem nawet wpisac mu na sztywno łączenie się tylko z Aero2. Nie pomogło. Poczekam jeszcze, bo może coś się zmieni z nową kartą, która już czeka na testy.
Z innymi kartami jak wspomniałem nie ma problemu (Play, T-Mobile i grecki Vodafone), profile w Larku tworzyły się same i połączenie praktycznie od razu i bez problemów. Przy włożeniu modemu z obecną kartą Aero2 profil trzeba utworzyć ręcznie.
Jak poczytałem dzisiaj o nowych kartach i ponownym odblokowaniu usług to jakoś mi się widzi że większość problemów z połączeniami zniknie po wymianie kart.
Marcin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-09-2012, 11:21
Post: #16
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Miganie na niebiesko oznacza poprawne zalogowanie się do sieci i gotowość do połączenia. Teraz kolej na urządzenie - jeżeli został utworzony profil i zaznaczony jako aktywny, to powinno połączyć się samoistnie prawie natychmiast.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-09-2012, 22:34
Post: #17
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
I znowu odpowiadam z opóźnieniem.
Tak, wiem że miganie na niebiesko to dobry znak. Lark nawet pokazuje moc sygnału. Jednak mimo ręcznego utworzenia profilu nic się nie dzieje (260 i 17 wskoczyło czyli jest niby ok). Sprawdzone w wielu ustawieniach modemu przez topnetinfo, jak wspomniałem wcześniej nawet ustawiałem na sztywno że ma się łączyć tylko z Aero2 i nic.
W tym samym modemie (oczywiście bez wspomnianeo ustawiania na sztywno sieci Aero2) bez problemów działają karty sim innych operatorów i Lark łączy się z siecią za każdym razem od razu.
Jak wspomniałem poczekam jeszcze do startu nowej karty sim, wydaje się że ten problem rozwiąże się sam.
Marcin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 22:56
Post: #18
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Kolega powyżej (czyli ja Big Grin) owszem miał problem z PIN-em, ale to było dla karty T-Mobile. Po zdjęciu PINu problemu nie ma (wciąż mowa o karcie T-Mobile).

Natomiast prawdziwy mój problem jest taki sam jak kolegi mojo9_65. Czyli karta Aero2 nie działa z Larkami, przynajmniej z tymi wymienionymi w tym wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2012 19:14 przez mojo9_65.)
Post: #19
RE: Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2
Jak tam Panowie - czy komuś udało się odpalić Aero 2 na Larku 70.3 z modemem e173 ?
Czas płynie a rozwiązania nie ma ...
Miałem nadzieję, że nowe karty będą rozwiązaniem, ale chyba nic z tego.
Marcin

EDIT : Po miesiącu ponawiam pytanie - czy komuś udało się odpalić Aero 2 na Larku 70.3?
Marcin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 164 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Colorovo Citytab 10 3G i Aero2 ExPrezes 13 12 482 08-04-2017 18:08
Ostatni post: zmiecz7
Information Huawei MediaPad T1 7.0 Plus K4r0lSz 0 9 572 21-04-2016 07:33
Ostatni post: K4r0lSz
Information Huawei Honor X2 (Dual SIM) K4r0lSz 0 5 597 23-09-2015 06:32
Ostatni post: K4r0lSz
Information Yoga 2-1051L [z kartą LTE] w Aero2 jerzyf 20 24 602 21-09-2015 01:45
Ostatni post: jakubd