[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ładowarka bc 700
03-01-2013, 18:33
RE: Ładowarka bc 700
Ładowarki mikroprocesorowe mają zwykle tester - jak napięcie jest grubo poniżej 1V, to nie rozładowują dalej, i często odmawiają ładowania takiej baterii. Więc tutaj ryzyka nie ma.
Jednak mimo wszystko baterie litowe znoszą rozładowanie i przeładowanie znacznie gorzej, niż NiMH, dlatego ZAWSZE mają elektronikę je chroniącą. Ale to już inna bajka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2013, 18:46
Nie zawsze aku litowe maja zabezpieczenia.
Co więcej w niektórych wykorzystaniach zabezpieczenia są niewskazane, czy wręcz uniemożliwiają normalne korzystanie, często też same urządzenia mają wbudowane zabezpieczenia i dublowanie ich jest niemożliwe
Poza tym zabezpieczenia najczęściej powodują zwiększenie wymiarów aku co tez przy różnych sprzętach nie jest bez znaczenia.
03-01-2013, 18:46
kilka akumulatorków "do zera" rozładowałem kiedyś (latarka z tradycyjną żarówką zostawiona na całą noc)
procesorowa najczęściej traktuje takie akumulatorki jako uszkodzone i odmawia ładowania...
pomagało zawsze podpięcie do delikatnie ładującej varty... (prąd 1/10 pojemności, ładowanie niekontrolowane - na czas!)
potem już w procesorowej działały normalnie i nie zauważałem "popsucia"
pzdr
pawelarc
03-01-2013, 20:09
Jako ciekawostkę a może i nie ciekawostkę dodam, że ładowałem 3 akumulatory sony o których wspomniałem w pierwszym poście (a dokładniej 2 się ładowały, a 1 był w funkcji test)
Przypomnę, że jeden z nich skończył się ładować po około 6h, ładowarka wskazywała pojemność baterii coś koło 1100mAh.
Drugi ładował się coś koło 14h, pojemność jego baterii wynosiła 2,9 mA.
Trzeci właśnie skończył program TEST, nie pamiętam ile ta operacja trwała, ale znacznie dłużej od tego drugiego. Jako jedyny zmieścił się w pojemności baterii która wynosi 900mAh, dokładniej ładowarka wskazywała 885 mAh.

Teraz w ładowarce siedzą 4 nowe eneloopy 2000mAh, nie używane, puściłem funkcję rozładowania.
03-01-2013, 20:28
można przenieść do Technologii, co zaraz zrobię
fakt, faktem to temat - rzeka

kluczowe jest rozróżnienie technologii wykonania
Ni-Cd i Ni-MH można traktować prawie tak samo
Li-ion i Li-pol również stanowią jedna grupę (i zasadniczo są to tylko ogniwa i pakiety dedykowane/przemysłowe)
jako trzecią znacznie mniej popularną będą ładowalne ogniwa alkaliczne

no i drugi podział
- konsumenckie czyli R01/AAAA, R03/AAA, R6/AA, R14/C, R20/D i 6F22 i 6F25
- konsumenckie dedykowane (do konkretnych modeli telefonów, laptopów czy innych urządzeń)
- przemysłowe (np. 3/4A, 3/2AA itp. również prostopadłościenne i wyposażone w końcówki lutownicze)
- przemysłowe dedykowane (trafiają się również urządzeniach powszechnego użytku np.telefonach z niewymiennym akumulatorem, PDA czy PNA)

z czego przeznaczone do ładowania ładowarkami konsumenckimi jest tylko 1 grupa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-01-2013, 20:31
tps: same ogniwa gołe zawsze wymagają zabezpieczeń - to czy one są wbudowane w ogniwo, czy w urządzenie to sprawa drugorzędna.
pawelarc: jakieś straty zawsze mogą być, ale generalnie takich strat jak w ogniwach litowych nie powinno być.
raven: takie starsze aku mogą mieć taki odchyły, ale wystarczy powtórzyć pełen cykl kilka razy i powinno być OK.
03-01-2013, 20:51
(03-01-2013 20:09)raven.michal17 napisał(a):  Trzeci właśnie skończył program TEST, nie pamiętam ile ta operacja trwała, ale znacznie dłużej od tego drugiego. Jako jedyny zmieścił się w pojemności baterii która wynosi 900mAh, dokładniej ładowarka wskazywała 885 mAh.

To jest oczywiste - TEST wyświetla pojemność zmierzoną podczas rozładowywania czyli powinna ona być zbliżona do nominalnej pojemności.
Natomiast CHARGE wyświetla ile weszło podczas ładowania, a to przy starcie od zera zawsze musi być więcej niż pojemność nominalna.
03-01-2013, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2013 21:14 przez raven.michal17.)
Tak tez zrobieSmile póki co priorytet to eneloopy, trzeba się wyposażyć przed PŚ Zakopane Big Grin

Jak to jest podczas trybu rozładowania?
Wydawało mi się, że będzie na wyświetlaczu schodzić pojemność od góry do dołu (do zera) a to normalnie pokazuje jakby po prostu ładowało od 0?
03-01-2013, 21:52
(03-01-2013 20:54)raven.michal17 napisał(a):  Jak to jest podczas trybu rozładowania?
Wydawało mi się, że będzie na wyświetlaczu schodzić pojemność od góry do dołu (do zera) a to normalnie pokazuje jakby po prostu ładowało od 0?

Podczas rozładowania pisze ile mAh już wyszło, a później podczas ładowania ile już weszło.
Jak nie masz instrukcji to jest np. tu: http://www.lacrossetechnology.com/bc700/manual.pdf
03-01-2013, 23:02
Czytałem polską wersję, widocznie musiało mi gdzieś umknąć
Odpowiedz