[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łączy ale nie wyświetla stron
26-01-2013, 10:59
Post: #1
Łączy ale nie wyświetla stron
Dzień dobry
Mam modem Huawei 3131 zakupiony w jdtechu. Sprzęt jest sprawny, działa na róznych maszynach ale problem pojawia się na komputerze wyposażonym w windowsa 2000. Łączy się z siecią Aero, zasięg jest też w porządku. Niestety po połaczeniu nie wczytuje zadnej strony. To samo dzieje się przy modemie Huawei170C z kartą Vectry. Co ciekawe, wczesniej karta Vectry działała, jednak po deinstalacjach i ponownych instalacjach róznych modemów przestała działać.
Pokazywane prędkości w obu przypadkach albo są zerowe lub prawie zerowe.
Problem pewnie tkwi w systemie, liczę jednak na jakieś podpowiedzi.
Dziekuję i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 12:37
Post: #2
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
Ewidentnie masz problem z konfiguracją komputera.
Typowi podejrzani:
1. Firewall lub aplikacja działająca w ten sposób (wyłączyć na próbę, antywirus też)
2. Konfiguracja sieci (podłączona inna sieć przez WiFi lub Ethernet)
3. Awaria usługi DHCP, często związana z ogólnym stanem systemu operacyjnego
Jeżeli to problem stanu technicznego całego systemu, jedynym pewnym i względnie szybkim rozwiązaniem będzie... reinstalacja systemu. Niektórych awarii po prostu nie opłaca się wyszukiwać i analizować.

Warto sprawdzić, czy w ogóle jakiś ruch wychodzi z komputera:
1. ping -t 8.8.8.8 - jak wracają odpowiedzi, to
2. ping -t wp.pl - jak wracają odpowiedzi, to łącze działa.
Jak w 1. nie wracają odpowiedzi - sprawdza się ipconfig -a i patrzy, czy otrzymaliśmy prawidłowe adresy IP.
Jak w 2. nie wracają odpowiedzi, to sprawdzamy, jakie dostaliśmy DNSy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 13:03
Post: #3
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
kiedyś miałem "coś" takiego Smile
kilka lat temu na jednym z domowych komputerów...
łączyło z google, działał wtw, skype i na tym koniec!

komputer mego dziecka, kilka dni się namęczyłem, przekleństw namiotałem bardzo dużo...

problem okazał się dziwny a rozwiązaniem reinstalacja systemu;
antywirusa wielomodułowego jakiegoś z tych genialnych dołączanych do periodyków o komputerach traktujących zainstalowałem (jakiś chiński był, dołączony do pc format), sprawdziłem i odinstalowałem; śmieci zostawił sporo i to wgryzionych na niskim poziomie w system i jakąś superblokadę, której nie można było ugryźć... co prawda mogłem ją wywalić odpalając kompa troszkę inaczej niż normalnie Smile, ale stwierdziłem, że śmieci może być więcej i wykonałem ulubioną przez wszystkich czynność - reinstalację systemu (a dosłownie czystą instalację oczywiście);
i po problemie było!

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 10:50
Post: #4
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
pawelarc napisał(a):łączyło z google, działał wtw, skype i na tym koniec!

objawy raczej typowe dla braku/niepoprawnych DNS (skype, wtw, gg i parę innych komunikatorów nie korzysta z dns a google niezwykle często jest skaszowane w przeglądarce - brak wyników poszukiwania to potwierdza)
ewewntualnie podstawione "lewe" dnsy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2013 11:26 przez pawelarc.)
Post: #5
Odp: Łączy ale nie wyświetla stron
gogle działało normalnie . . .
w tym akurat moim wypadku jestem pewny na 100% tego, że winowajcą był antywirus (z roczną licencją Smile);
a pewność wynika z tego, że po postawieniu kompa dla.celów doświadczalnych jeszcze raz chińczyka zainstalowałem. . . i znów to samo Smile
winnym dysfunkcji okazał się przerośnięty moduł blokady rodzicielskiej i blokady potencjalnie niebezpiecznych stron Smile
co ciekawe, oprócz google działała interia Smile


pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 13:52
Post: #6
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
Sam z własnej woli zainstalowałeś (anty)wirusa. Tylko nie mów, że jeszcze za niego zapłaciłeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 22:56
Post: #7
Odp: Łączy ale nie wyświetla stron
płaciłem za PC Format, antywirek byłna płytce
a zainstalowałem na kompie doświadczalnym Smile w celach testowych

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 23:04
Post: #8
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
Nie wiem po co wam dodatkowy antywirus Smile Windows ma Windows Defendera i bez przerwy są nowe aktualizacje definicji, no i oczywiście ma zaporę. Ja ostatnio sobie chwalę Defendera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 08:48
Post: #9
Odp: Łączy ale nie wyświetla stron
to jesteś w pewnego rodzaju błogostanie nieświadomości Smile
lepiej ściągnij bezpłatny znakomity skaner dr.web i urucho pełne skanowanie!

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 10:17
Post: #10
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
Nie jestem zbytnim entuzjastą Windowsa, bo używam też linucha (Win dostałem wraz z lapkiem). Nie chcę się tu przekomarzać zbytnio, bo nie mam czasu, ale Ty możesz być w nieświadomości... Wiele osób nie wie, że Windows 8 ma "nowego" Defendera. Sam nie byłem do tego przekonany, ale dla testów pozostawiłem system z wbudowanym antywirusem i do tej pory wszelkie skany nic nie wykazały Smile
Tu więcej:
http://windows.microsoft.com/en-US/windo...der#1TC=t1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 12:06
Post: #11
Odp: Łączy ale nie wyświetla stron
nie jestem zbytnim entuzjastą windowsa a w szczególności jego.pseudo mechanizmów obronnych i wszelkiego wbudowanego weń softu typu odtwarzacze etc; no i w8 nie dla mnie jest zdecydowanie
vista, xp, ubuntu, no i andek to jest przekrój moich kompów i pochodnych sprzętów. . .

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 12:30
Post: #12
Odp: RE: Łączy ale nie wyświetla stron
(28-01-2013 10:17)lukkki napisał(a):  Nie jestem zbytnim entuzjastą Windowsa, bo używam też linucha (Win dostałem wraz z lapkiem). Nie chcę się tu przekomarzać zbytnio, bo nie mam czasu, ale Ty możesz być w nieświadomości... Wiele osób nie wie, że Windows 8 ma "nowego" Defendera. Sam nie byłem do tego przekonany, ale dla testów pozostawiłem system z wbudowanym antywirusem i do tej pory wszelkie skany nic nie wykazały Smile

Windowsa wcale nie dostałeś, tylko zapłaciłeś w cenie notebooka. Jeśli chodzi o systemowego antywirusa to unikać jak ognia. Widziałem test, antywirus ms uzyskał ostatnie miejsce.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 13:00
Post: #13
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
Zapewniam: żaden antywirus nie obroni się przed upartym użyszkodnikiem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 20:27
Post: #14
RE: Odp: Łączy ale nie wyświetla stron
(28-01-2013 12:30)grzech1991 napisał(a):  Windowsa wcale nie dostałeś, tylko zapłaciłeś w cenie notebooka. Jeśli chodzi o systemowego antywirusa to unikać jak ognia. Widziałem test, antywirus ms uzyskał ostatnie miejsce.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

W kwestii sprostowania: napisałem dostałem w domyśle "dostałem w cenie" Smile
Co do antywirusa nie zamierzam być adwokatem Defendera, po prostu go testuję w związku z nowymi funkcjonalnościami w Win8.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2013, 15:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2013 15:30 przez penknife.)
Post: #15
RE: Łączy ale nie wyświetla stron
Wracając do tematu wątku.
Nie wiem z jakiego systemu korzystasz, ale jakiś czas temu miałem problem, że modem niby się normalnie połączył z siecią, lecz nie było internetu lub był bardzo krótko. Pomagało tylko rozłączenie i ponowne połączenie.
Stworzyłem prosty skrypt .BAT pod XP żeby pingował mi odpowiedni serwer i po 5 nieudanych próbach reset połączenia: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...p=11763109
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu] majka420 19 19 792 16-06-2017 13:29
Ostatni post: Ekonomista
  Modem nie łączy z aero2, lampka miga. riraku 3 5 426 08-07-2016 22:24
Ostatni post: szopen
Information Łączy i zaraz zrywa połączenie - proszę o pomoc skunk 6 8 569 13-10-2014 21:53
Ostatni post: jakubd
  Aero2 nie łączy putekemil 4 6 936 04-02-2014 18:24
Ostatni post: putekemil
  Łączy się ale strony się nie wczytują KonradMB 12 8 567 11-12-2013 14:26
Ostatni post: jakubd