[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który mobilny router jest wart polecenia?
18-05-2022, 19:25
Post: #1
Który mobilny router jest wart polecenia?
Witam forumowiczów,

Chciałbym kupić router mobilny, który będzie dobrze współpracował z BDI.
Używany, tani (najlepiej do 100 zł, chyba że warto dopłacić do droższego, wtedy to rozważę) i z gniazdem na antenę zewnętrzną.
Dobrze, gdyby nowe baterie były dostępne, bo wiem że lubią spuchnąć.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2022, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2022 13:52 przez szopen.)
Post: #2
Który mobilny router jest wart polecenia?
Kup cokolwiek, najlepiej Huawei, bo są tanie, łatwo dostępne i zazwyczaj sprawiały najmniej problemów, a to raczej przy założeniu, że chcesz płacić za pakiety, bo mechanizm CAPTCHA sprawiał zawsze problemy
(lub lepiej nie kupuj nic, bo CP/Plus dość dynamicznie uruchamia 5G ma paśmie n38 czyli dawnym B38 i właściwie nie bardzo wiadomo do kiedy będzie istniało BDI).

https://aero2.pl/documents/regulamin-bez...rnetu-pdf/
Ktoś pamięta co było w usuniętym punkcie 2.7?
(w prywatnym archiwum mam wersję 20150323, ale jest ona całkowicie inaczej sformułowana, a wersja 14.01.2017 już punktu nie posiada, można wprawdzie pobrać archiwalne dostępne wersje i je analizować, ale szkoda mi tracić na to połowy dnia, jeśli ktoś może wie o co chodziło)

Niestety strona z komunikatami nie zawiera nic istotnego w kwestii zakończenia świadczenia BDI
https://aero2.pl/komunikaty/

Artykuły związane z n38:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyda...ie-do-play
https://oiot.pl/obalamy-mity-sieci-5g-pl...otliwosci/



Wracając do tematu routera - zupełnie nie rozumiem tej kombinacji router mobilny + gniazdo anteny zewnętrznej.
Jeśli masz problemy z zasięgiem i musisz używać anteny, to sugeruję konstrukcję stacjonarną (np. B525 a jeśli jest poza budżetem to jakiś jeszcze starszy model - poszukaj po forum jakie ogólnie były zalecane modele stacjonarne - bodajże też B593 - ten weź możliwie w najnowszej wersji, może B315?) przy okazji to eliminuje problem puchnącego akumulatora (a sam fakt, że wspomniałeś że wiesz o puchnącym aku sugeruje zastosowanie typowo stacjonarne).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2022, 16:36
Post: #3
Który mobilny router jest wart polecenia?
Mieszkam na wsi i dość często wyłączają tu prąd - dlatego używam laptopa i dlatego router musi mieć własne zasilanie. Można co prawda zakupić UPSa, ale to dodatkowy koszt, dodatkowe przewody i dodatkowe miejsce, którego mam trochę mało.
Obecnie za router robi mi stary smartfon (s5 mini) i tu nie ma problemu z captcha przez przeglądarkę komputera, dlatego jestem zdziwiony, że któryś router może mieć takie problemy, ale wierzę że faktycznie tak może być.
Poszukam informacji na forum, może któryś model był wolny od tych problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2022, 21:10
Post: #4
Który mobilny router jest wart polecenia?
miodo napisał(a):często wyłączają tu prąd - dlatego używam laptopa i dlatego router musi mieć własne zasilanie.
Jeśli używasz tylko jednego komputera (tego laptopa), to sens może mieć zwykły modem na USB.
Jeśli jednak używasz anteny zewnętrznej, to faktycznie router jest jedynym sensownym posunięciem.

PS Jakieś mobilne routery w nadal przyzwoitym stanie (ale NIE nowe, bodajże E5372 lub E5373 i chyba jakiegoś d-linka) mam w szufladzie - możesz się odezwać na PW jeśli jesteś zainteresowany, niestety nie jestem w stanie powiedzieć nic o ich pracy z Aero2 BDI (kiedyś karta SIM przestała mi działać, a ze względu na absurdalne warunki wymiany karty SIM w Aero2 nie wymieniłem jej do dziś na sprawną i nie mam tego w planach).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2022, 19:54
Post: #5
Który mobilny router jest wart polecenia?
Modem usb wykluczyłem ze względu na system operacyjny na laptopie - Linux. Zasadniczo powinien działać, ale jak to w linuxach bywa, różnie może być. Kiedyś miałem któryś modem usb huaweia i działał, ale wiem że mogą być z tym problemy i dlatego wolę dmuchać na zimne.

Co do captcha, zazwyczaj wystarczy ręcznie wskazać adres do przepisania kodu w przeglądarce, gdyby router nie przekierował sam:
Kod:
bdi.free.aero2.net.pl:8080/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2022, 19:59
Post: #6
Który mobilny router jest wart polecenia?
Dodam, że Linux nie wyklucza obsługi modemów. Od wielu lat (na pewno w 2010 już to było jak zaczynałem) większość modemów popularnych działała od razu po podłączeniu do portu USB i krótkiej konfiguracji w UI wybranej dystrybucji.
Problematyczne modemy często można było szybko dodać do obsługiwanych bez większych problemów.
Dopiero jakies abstrakcyjne dziwne wynalazki mogą nie działać.
W razie czego można wybrać modem typu HiLink, problemu z obsługą wtedy nie ma wcale (nie potrzeba sterowników specjalnych wcale).
Router mobilny daje za to inną zaletę - możliwość prostego dostarczenia Internetu do innych urządzeń przez WiFi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 275 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 088 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 954 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 634 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991
  Jaki solidny router do starego modemu E398? whiteindian 94 63 864 21-02-2019 15:00
Ostatni post: szopen