[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja Tor Expert Bundle
25-02-2017, 18:19
Post: #1
Konfiguracja Tor Expert Bundle
Pomyślałem, że należy zadbać o swoją prywatność w Internecie i zainstalować tego osławionego TOR-a. Przeglądarkę Tor Browser znam, ale chcę, jak rasowy informatyk, korzystać z Tor Expert Bundle. Pobrałem więc to archiwum, włączyłem plik tor.exe, w Firefoksie ustawiłem wartość 127.0.0.1:9050 jako host SOCKS. Nie za bardzo jednak to działa. Na przykład strony z HTTPS nie działają, a mapy Google pokazują moją dokładną lokalizację. Proszę o wskazówki, co należy zrobić, żeby cały ruch sieciowy od momentu uruchomienia systemu szedł przez sieć TOR.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2017, 23:16
Post: #2
Konfiguracja Tor Expert Bundle
Do zachowania prywatności nie potrzeba TOR'a. Wręcz odradzałbym jego używanie ze względu na możliwy wyciek danych do kont. Do przekierowania ruchu na całym systemie polecam VPN. Obecnie jest szeroki wybór zarówno tych darmowych, jak i płatnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 02:57
Post: #3
Konfiguracja Tor Expert Bundle
Twoja prywatność od dawna nie kończy się na ukryciu IP.
Do tego dochodzą metacookies, logowanie do kont typu google i facebook (nie robić tego) itd.
Prosty przykład - google maps zna twoją lokalizację, jeżeli zalogowałeś się na to samo konto, na które jest zalogowany twój... telefon.
Przepuszczenie ruchu przez TOR lub VPN niewiele zmienia z punktu widzenia google, facebooka itd.

Ustal jasno co i po co chcesz robić, co dokładnie chcesz uzyskać robiąc to, a ustalimy, co należy robić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konfiguracja strefy DNS phiphi 8 6 313 16-01-2017 09:14
Ostatni post: jakubd