Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Konfiguracja Tor Expert Bundle
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pomyślałem, że należy zadbać o swoją prywatność w Internecie i zainstalować tego osławionego TOR-a. Przeglądarkę Tor Browser znam, ale chcę, jak rasowy informatyk, korzystać z Tor Expert Bundle. Pobrałem więc to archiwum, włączyłem plik tor.exe, w Firefoksie ustawiłem wartość 127.0.0.1:9050 jako host SOCKS. Nie za bardzo jednak to działa. Na przykład strony z HTTPS nie działają, a mapy Google pokazują moją dokładną lokalizację. Proszę o wskazówki, co należy zrobić, żeby cały ruch sieciowy od momentu uruchomienia systemu szedł przez sieć TOR.
Do zachowania prywatności nie potrzeba TOR'a. Wręcz odradzałbym jego używanie ze względu na możliwy wyciek danych do kont. Do przekierowania ruchu na całym systemie polecam VPN. Obecnie jest szeroki wybór zarówno tych darmowych, jak i płatnych.
Twoja prywatność od dawna nie kończy się na ukryciu IP.
Do tego dochodzą metacookies, logowanie do kont typu google i facebook (nie robić tego) itd.
Prosty przykład - google maps zna twoją lokalizację, jeżeli zalogowałeś się na to samo konto, na które jest zalogowany twój... telefon.
Przepuszczenie ruchu przez TOR lub VPN niewiele zmienia z punktu widzenia google, facebooka itd.

Ustal jasno co i po co chcesz robić, co dokładnie chcesz uzyskać robiąc to, a ustalimy, co należy robić.
Przekierowanie