[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy koniec BDI w Aero 2?
17-02-2019, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2019 15:05 przez szopen.)
Post: #1
Kiedy koniec BDI w Aero 2?
///mod(Ekonomista): Wątek wydzielony z wątku o darmowym pakiecie 3*10GB w większości taryf Play. Rozpoczęła się dyskusja od pewnego OFFTOPA OFFFTOPA:
http://forum.jdtech.pl/Watek-30-gb-inter...2#pid46742

Chyba nie mam już siły walczyć z OFFTOP'ami inaczej jak dzielenie wątku póki czas... jeśli zdążę.


szopen napisał(a):No faktycznie jest to jakiś pomysł, choć takie metody są raczej dla osób dysponujących nieograniczoną ilością wolnego czasu (gimnazjalistów?/emerytów?).
Niekoniecznie, albo dla osób któe nie mogę jeszcze dostosować swoich potrzeb.
Aero2 mnie bardzo zawiodło, nie wiem czy im nei zwrócić karty, z drugiej strony jak sprawa ma się z wyrejestrowaniem swoich danych, bo co mi po takich pamiątkach.
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 17:51
Post: #2
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
W czym zawiodło?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 17:53
Post: #3
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Nowa oferta to żart. Zadna konkurencja na tle innych.
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 18:00
Post: #4
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Nikt cie przecie nie zmusza do korzystania z tej nowej oferty. A poza tym, to krążą słuchy, że aero2 z końcem roku przestanie świadczyć darmową opcję i dlatego wprowadzili te nowego pakiety, z których raczej nikt korzystać nie będzie. Pewnie zaktualizują je za rok. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2019 21:24 przez szopen.)
Post: #5
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
morfik napisał(a):krążą słuchy, że aero2 z końcem roku przestanie świadczyć darmową opcję i dlatego wprowadzili te nowego pakiety, z których raczej nikt korzystać nie będzie.

Z tego co pamiętam decyzja z końcówki 2016 (zmieniająca wcześniejsze decyzje rezerwacyjne) wciąż zawierała warunek konieczności świadczenia BDI przez 3 lata od momentu zapewnienia 50% "pokrycia ludnościowego" w B38, no chyba że jest jakaś nowsza decyzja uchylająca ten warunek?

I jakoś nie kojarzę, aby był (choćby w dużych miastach, bo tylko w ten sposób da się zapewnić umiarkowanym kosztem 50% pokrycia populacji) zasięg w B38 w 2016 roku.

A same oderwane od rzeczywistości pakiety są zapewne potrzebne dla spełnienia warunku wykorzystania komercyjnego tego pasma przez Aero2 (klientów brak, a wykorzystanie komercyjne jest).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 21:23
Post: #6
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
szopen napisał(a):A same oderwane od rzeczywistości pakiety są zapewne potrzebne dla spełnienia warunku wykorzystania komercyjnego tego pasma przez Aero2 (klientów brak, a wykorzystanie komercyjne jest).
Pytanie brzmi co oni jarali jak robili te pakiety.....

Jak się wkurze to zadzwonię do BOK RBM żeby włączyli te 3x10GB bo sa niegrzeczni Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2019 21:57 przez morfik.)
Post: #7
RE: 30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
(17-02-2019 21:20)szopen napisał(a):  
morfik napisał(a):krążą słuchy, że aero2 z końcem roku przestanie świadczyć darmową opcję i dlatego wprowadzili te nowego pakiety, z których raczej nikt korzystać nie będzie.

Z tego co pamiętam decyzja z końcówki 2016 (zmieniająca wcześniejsze decyzje rezerwacyjne) wciąż zawierała warunek konieczności świadczenia BDI przez 3 lata od momentu zapewnienia 50% "pokrycia ludnościowego" w B38, no chyba że jest jakaś nowsza decyzja uchylająca ten warunek?

No właśnie ja nigdzie się nie mogłem doszukać takiej informacji ale coraz częściej ludzie piszą, że darmowe aero2 kończy się z końcem 2019. Na wiki też jest taka informacja:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aero2#Bezp...netu_(BDI)
Może oni wszyscy referują do tej wiki? Jeśli tam jest błąd, to przydałoby się to poprawić, by ludzi nie stresować niepotrzebnie. Big Grin

Posłałem do nich zapytanie o staty zasięgu i pytaniem czy z końcem 2019 roku koniec BDI. Może odpiszą. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 02:41
Post: #8
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
wiki można śmiało poprawić, bo to nie jest prawda, co tam napisano…

znalazłem kopię tej decyzji tam:
https://www.telko.in/uke-zawarl-czestotl...is-z-aero2
nawet od razu z poprawną interpretacją

jeśli komuś się chce kopać głębiej niech szuka, ale nie ma żadnej nowszej decyzji dotyczącej B38 - informacje zamieszczane na BIP można traktować jako wiarygodne źródło w tej sprawie
https://bip.uke.gov.pl/rezerwacje-czesto...mhz,2.html
po kliknięciu nazwy operatora przy częstotliwościach tego pasma pobieramy archiwum (rar!)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 10:15
Post: #9
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Mi odpisali (w sumie nie w prost), że jeszcze nie spełnili warunków. Czyli co najmniej 3 lata+ licząc od dziś. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 10:38
Post: #10
Kiedy koniec BDI w Aero 2?
Nic się nie zmieniło - ciągle nie ma sieci b38 odpalonej dla 50% ludności, więc ciągle mamy minimum 3 lata. I tak naliczamy każdego dnia od zera 3 lata, aż ogłoszą, że mają to pokrycie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 14:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2019 15:10 przez szopen.)
Post: #11
Kiedy koniec BDI w Aero 2?
No jest jeden wyjątek od reguły - gdyby Aero2 wycofało się z wykorzystania B38, to w tym samym dniu mogłoby wyłączyć BDI (ale zakładam, że tego nie zrobi, choć pozwolenie kosztowało grosze, w porównaniu do innych pasm, bo zaledwie 20 milionów zł, to jednak oprócz tej kasy już wpompowano kolejne pieniądze w testy infrastruktury dla B38, no i sens wycofywania się teraz, gdy większość nowych telefonów ma wbudowaną obsługę B38 byłoby "strzałem we własne kolano" Tongue), ponieważ wymagania związane z pozwoleniem na pasmo 900MHz (B8) zostały już dawno spełnione (swoją drogą UKE dopiero w 2017 roku się połapało, że na te częstotliwości <1GHz trzeba znieść wymóg pozwoleń radiowych dla użytkowników końcowych Big Grin).

Jest jeszcze jedna kwestia - cesja tego pozwolenia przeniosłaby wymagania na nowy podmiot, więc taki ruch też nie ma sensu.

whiteindian napisał(a):Chyba nie mam już siły walczyć z OFFTOP'ami inaczej jak dzielenie wątku póki czas... jeśli zdążę.
dokładnie - trzeba reagować natychmiast Tongue i o to w tym właśnie chodzi
jakubd napisał(a):Nic się nie zmieniło - ciągle nie ma sieci b38 odpalonej dla 50% ludności, więc ciągle mamy minimum 3 lata.
może czas odpalić licznik na stronie głównej bloga (póki co "stojący"), chociaż obecna informacja jest wystarczająca (choć może za mało "wytłuszczona"?).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2019, 12:38
Post: #12
Kiedy koniec BDI w Aero 2?
W sumie fajny pomysł ze stojącym licznikiem. Do kolejki zadań Smile Bo ja mam za dużo w robocie innych zabaw, także ostatnio nocami (nawet u naszych operatorów teraz chwilami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2021, 20:21
Post: #13
Kiedy koniec BDI w Aero 2?
Dziś przyszło info na maila, że ( w końcu !) Polkomtel przejmuje Aero
Cytat:Uprzejmie informujemy, że Aero2 Sp. z o.o. udostępniająca Bezpłatny Dostęp do Internetunbsp;i świadcząca równocześnie usługę telekomunikacyjną Pakiety Aero w ramach łączącej nas umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz Polkomtel Sp. z o.o. w dniu 30 listopada 2021 r. połączyły się (nastąpiło przeniesienie całości majątku Aero2 sp. z o.o. na Polkomtel sp. z o.o.).


W związku z tym od dnia połączenia podmiotem udostępniającym Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI), świadczącym usługę telekomunikacyjną Pakiety Aero w ramach umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Polkomtel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-673, ul. Konstruktorska 4, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000419430, NIP 527-10-37-727, kapitał zakładowy 2.360.069.800,00 zł


Wszelką korespondencję dotyczącą Bezpłatnego Dostępu do Internetu, z wyjątkiem korespondencji dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, prosimy kierować na następujący adres: POLKOMTEL SP. z o.o.,Biuro Obsługi Klienta, ul. Warszawska 18, 35-205 Rzeszów, z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu” lub adres poczty elektronicznej: bok@aero2.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
szopen (2021-12-04)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Aero2 - Plany Aero (Pakiety danych) od 11 maja 2016 K4r0lSz 0 6 067 12-04-2016 06:19
Ostatni post: K4r0lSz