[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta WiFi na PCI
20-07-2014, 15:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2014 15:21 przez tomek8899.)
Post: #1
Karta WiFi na PCI
Witajcie,
szukam karty WiFi na PCI (płyta Asrock P67 Pro3 żeby uściślić..) do komputera stacjonarnego umiejscowionego na pierwszym piętrze w domu.
Obecnie mam starą kartę AirLive-WT2000PCI ale wolno wszystko chodzi i chciałbym kupić coś nowszego/szybszego (na laptopie działa wszystko szybciej...).
Internet - neostrada 10Mb/s - router livebox 2.0 (postawiony na pierwszym piętrze)
Posiadam też router TP-link WR340G (podpięty na parterze, po kablu do liveboxa) oraz TL-WDR4300 (na tarasie, piętro, aby mieć zasięg na zewnątrz, podpięty do WR340G po WiFi i działa jako AP, nie mogłem zestawić połączenia tego routera z liveboxem).

Szukam dobrej karty WiFi do stacjonarki, cena wiadomo jak najniższa lecz jeżeli trzeba dać 100zł to ok.
Widziałem polecane karty Gigabyte GC-WB867D-I oraz TP-link WDN4800, coś innego konkretnego polecicie?

Dodam że w okolicy nie mam innych sieci WIFi więc na 2,4 GHz mogę spokojnie pracować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 15:33
Post: #2
Karta WiFi na PCI
Ja to bym wolał repeater niż kolejny router, no ale co kto lubi Big Grin

Najwięcej zależy, od standardu (AC polecany, ale podejrzewam, że pół sieci będziesz musiał wymienić). Od zysku anten, i wydaje mi się (ale możliwe, że to głupota) od ich ilości.

Gigabyte czy tp-link z 3 antenami powinien być OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 21:17
Post: #3
Karta WiFi na PCI
Routerów mam bo kiedyś w innych miejscach ich potrzebowałem tak że nie były kupowane do tego celu, teraz je tylko wykorzystuje Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 22:04
Post: #4
RE: Karta WiFi na PCI
zaczekaj na szopena to zrobi wykład na temat sieci Big Grin

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 06:10
Post: #5
Karta WiFi na PCI
Niektóre routery można przestawić w tryb repeater'a Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 14:33
Post: #6
Odp: Karta WiFi na PCI
A kolega nie moze kupic karty wifi na usb sa teraz naprawdę male wiec np. problem wystawania i mozliwego złamania wtyku odpada bo niektóre ptawie licuja się z portem usb chyba ze masz zamiar kombinować np. z antenami które czasem/zwykle występują w tych kartach

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 22:38
Post: #7
Karta WiFi na PCI
K4r0lSz niestety ale w moich routerach nie widzę tej opcji...

nie widzę sensu brania pod USB - lepiej żeby karta siedziała w stacjonarce i nie blokuje innych portów USB
A pozatym te na SUB chyba mają słabszy zasięg a mi zależy na naprawdę mocnej karcie z dobrym zasięgiem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 06:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 06:41 przez K4r0lSz.)
Post: #8
Karta WiFi na PCI
Ja miałem taką Asus PCE-N15, i połączenie przez 2 ściany ~40cm (raczej nośne ze zbrojeniem) + 10cm ścianka działowa, tak pod kątem. Sygnał stabilny na 2 kreski przy prędkości 54Mbps [g]; prędkość udało się chwilami osiągnąć ~4MB/s.

Ten Asrock P67 Pro3, z tego co widać, ma dużo PCE. Szedłbym w tą stronę, w zależności, które sloty masz wolne i dostępne.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 22:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 22:58 przez tomek8899.)
Post: #9
Karta WiFi na PCI
O tym że karta na PCI to już dawno zdecydowałem tymbardziej że tylko jeden slot zajęty. To może TL-WDN3800 albo TL-WDN4800 choć ten już droższy? Przy wykorzystaniu routerów TPlinka chyba lepiej byłoby jak karta będzie też tego producenta?
A odległość w linii prostej między tą kartą Asusa a routerem jaką miałeś? Bo ja już nie mogę dojść u siebie gdzie jest problem... w linii prostej (trochę blokuje sygnał dwie ściany ale zaraz obok są drzwi) do routera mam mniej niż 3 metry a jaja z zasięgiem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 23:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2014 00:45 przez szopen.)
Post: #10
Karta WiFi na PCI
0) na wykłady nie mam siły (może ktoś obiecał, ale nie ja)
1) obie karty to pci-e, a nie pci (na płycie głównej masz 3 sloty pci, 3 sloty pci-e 1x i jeden pci-e x16)
2) biorąc pod uwagę konfigurację sprzętu ,który posiadasz obecnie kupno TL-WDN4800 nie ma większego sensu, chyba, że planujesz wymianę reszty osprzętu, TL-WDN3800 też nie będzie w pełni wykorzystana, a jest tańsza o prawie połowę, ale jeśli centralnym punktem sieci byłby TL-WDR4300 to już to może miec sens
3) producent nie ma znaczenia - kwestie kompatybilności sprzętu między sobą, to kwestia użytych chipsetów a nie tego, kto to sklecił w całość (swoją drogą w dzisiejszych czasach problemy typu całkowitego niedogadywania się różnych sprzętów wifi prawie nie występują, co najwyżej nie uzyskasz optymalnej wydajności)

4) przy takiej konfiguracji urządzeń z całą pewnością nie uzyskasz optymalnej wydajności - generalnie repeatery wifi to kiepski pomysł, bo na wstępie obniżają wydajnośc sieci przynajmniej o połowę, a Ty dodatkowo mając przyzwoity sprzęt (TL-WDR4300) łączysz go z ap pracującym w g

5) używasz IPTV Orange lub VoIP Orange? (tylko do tego jest niezbędny livebox, jeśli używasz tylko TVsat Orange można liveboxa zastąpić dowolnym routerem adsl)
6)masz liveboxa 2.0 czyli ZTE, płacisz za jego dzierżawę 10zł/m-c? (w ciągu 1 roku uskłada się 120zł czyli równowartość modemo-routera adsl)

7) siłę sygnału wifi możesz sprawdzić androidowym smartfonem z aplikacją wifi analyzer
http://forum.jdtech.pl/Watek-program-do-...5#pid24655

8) "kością niezgody" w tej całej sieci może być karta WT2000PCI, która pracuje w egzotycznym pseudostandarcie "turbo g" 125Mbps, który się nie przyjął
[Obrazek: wt_2000pci_app2.jpg]
wprawdzie jest kompatybilna w dół ze zwyczajnym g 54Mbps i b 11Mbps, ale próby negocjacji wyższych prędkości mogą prowadzić do problemów - jeśli w sterowniku czy dedykowanej aplikacji jest możliwe wyłaczenie trybu "turbo" to warto go wyłączyć

sprzęt i obsługiwane standarty:
TP-Link TL-WDR4300 "n 2T2R" 300Mbps@2.4GHz + "n 3T3R" 450Mbps@5GHz (ale w obecnej konfiguracji prawdopodobnie pracuje w "g" 54Mbps)
TP-Link TL-WDN3800 "n 2T2R" 300Mbps@2.4GHz + "n 2T2R" 300Mbps@5GHz
TP-Link TL-WDN4800 "n 3T3R" 450Mbps@2.4GHz + "n 3T3R" 450Mbps@5GHz
livebox 2.0 ZTE "n 1T1R" 150Mbps@2.4GHz
TP-Link TL-WR340G "g" 54Mbps@2.4GHz
AirLive WT2000PCI "g" 54Mbps@2.4GHz (jest też "g turbo" 125Mbps ale może powodować problemy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 06:40
Post: #11
RE: Karta WiFi na PCI
(22-07-2014 22:57)tomek8899 napisał(a):  O tym że karta na PCI to już dawno zdecydowałem tymbardziej że tylko jeden slot zajęty. To może TL-WDN3800 albo TL-WDN4800 choć ten już droższy? Przy wykorzystaniu routerów TPlinka chyba lepiej byłoby jak karta będzie też tego producenta?
A odległość w linii prostej między tą kartą Asusa a routerem jaką miałeś? Bo ja już nie mogę dojść u siebie gdzie jest problem... w linii prostej (trochę blokuje sygnał dwie ściany ale zaraz obok są drzwi) do routera mam mniej niż 3 metry a jaja z zasięgiem...
Około 8m w linii prostej.
Ja preferuję właśnie kombinacje jednego producenta Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 20:39
Post: #12
Karta WiFi na PCI
@szopen
0) Nikt oczywiście nie obiecywał, ale po cichu liczyłem, że napiszesz - bo jesteś "szpec" w tych rzeczach.
6) Praktycznie nikt z takiej dzierżawy nie korzysta (piszę z praktyki).
5) Widziałem przypadek działania na W200, ale nie pamiętam w jakiej technologii była TV.

Czyli wracamy do gigabyte AC? W tej cenie mało która karta ma AC, a ta ma jeszcze BT Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 22:38
Post: #13
Karta WiFi na PCI
szopen dzięki za wykład, widzę że dużo wiesz Smile

1) sloty racja, choć teraz tylko x16 zajęty na grafikę i jeden z obecną kartą wifi
2) centralnie pracuje livebox, reszta osprzętu rozszerza tylko zasięg wifi
3) ok
4) "generalnie repeatery wifi to kiepski pomysł, bo na wstępie obniżają wydajnośc sieci przynajmniej o połowę"
mógłbyś rozszerzyć ten temat albo skierować mnie do jakiegoś źródła? Dlaczego repetery obniżają o połowę?
5) VoIP tak (tel podpięty do liveboxa), TV sat (net podłączony do dekodera bo taki wymóg ale sam obraz leci z satelity)
6) livebox raczej był za 1zł i nie płaci się za niego
7) stosuję Wink
8) i tą kartę podejrzewam, sterownik standardowy z Win8, w ustawieniach karty o trybie turbo nic nie widzę.

Więc wybiorę albo TPlinka WDN3800 albo Gigabyte WB867D, które będzie lepsza? (Chyba że jest jeszcze jakaś kultowa karta tak jak silniki 1.9 TDI w audi/vw itd Wink )
A czy do tych kart można podpiąć zamiast jednej anteny standardowej jakąś antenę "na kabelku" a druga pozostaje standardowa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2014 02:52 przez szopen.)
Post: #14
Karta WiFi na PCI
6)
tomek8899 napisał(a):mógłbyś rozszerzyć ten temat albo skierować mnie do jakiegoś źródła? Dlaczego repetery obniżają o połowę?
to jest generalnie bardzo łatwe do wyjaśnienia:
a) każdy pakiet jest przetwarzany dwukrotnie, a właściwie dwukrotnie przesyłany "przez to samo powietrze" (to już powoduje spadek wydajności dokładnie o 50% - gdy pakiet idzie z urządzenia A do B zajmuje w tym momencie cały eter na danym kanale w otoczeniu B i jak idzie z B do C także zajmuje w kolejnym momencie "przestrzeń powietrzną" na tym samym kanale wokół B, a droga A->B->C to AP->repeater->klient)
b) ponadto w urządzeniach jednoradiowych* przełączenie radia z trybu "odbiorczego" (AP-client) na "nadawczy" (AP) zajmuje niezerowy czas (co powoduje, że wydajność jest jeszcze gorsza)
c) w tu opisanym konkretnie przypadku w trybie "odbiorczym" pracuje w "g", więc wydajność jest mniejsza niż połowa realnie do uzyskania w "g" mimo, że sprzęt (TL-WDR4300) masz znacznie szybszy

*-drugie radio w TL-WDR4300 nas nie interesuje, bo ono pracuje w 5GHz, którego nie używasz i nie ma żadnego wpływu na to co się dzieje po stronie radia 2,4GHz
urządzenia dwuradiowe (jest tylko kilka modeli, najbardziej popularny Airlive g.duo jest już dość mocno przestarzały) lub po prostu zestaw złożony z AP-client + AP są pozbawione tej wady - transmisja w obie strony może się odbywać prawie równolegle na 2 różnych kanałach

byłoby znacznie lepiej gdybyś zamienił miejscami oba TP-Linki - TL-WR340G mógłby być tym rozszerzającym zasięg, a TL-WDR4300 centralnym AP (kablowo podpiętym do liveboxa), jeśli jest taka możliwość to dobrze byłoby wszystkie routery pracujące w charakterze AP podpiąć kablowo
nie do końca zrozumiałem z czym konkretnie miałeś problem

raczej nie ma kultowych kart - mało kto dziś używa wifi w blaszakach no i nie ta branża Big Grin
(chociaż TP-Link wypuścił coś "kultowego" - router TL-WR1043, który w momencie premiery miał po prostu wyjątkowo nowoczesną konstrukcję i niską cenę a w dodatku nadal nie jest jakoś mocno przestarzały)


tomek8899 napisał(a):A czy do tych kart można podpiąć zamiast jednej anteny standardowej jakąś antenę "na kabelku" a druga pozostaje standardowa?
można ale nie ma to sensu (zakłóci to pracę MIMO i kilku innych "gadżetów" np. Transmit Beamforming'u mających wpływ m.in.na zasięg przy użyciu kompatybilnych kart klienckich), nie wiem co chciałbyś uzyskać?

PS źródła z opisem dlaczego stosowanie repeaterów wifi obniża wydajność sieci po polsku jakoś nie znalazłem (choć przy odrobinie chęci można znaleźć opisy na innych forach), ale dość sensowny opis jest na angielskiej wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_di...ion_system
producenci się nie chwalą nigdy wadami konkretnych rozwiązań, za to zawsze wychwalają ich zalety

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 19:12
Post: #15
Karta WiFi na PCI
dzięki za wyjaśnienie, konkretnie i na temat.
ok, idę spróbować zamienić miejscami TPlinki.
"jeśli jest taka możliwość to dobrze byłoby wszystkie routery pracujące w charakterze AP podpiąć kablowo
nie do końca zrozumiałem z czym konkretnie miałeś problem"
A no w tym, że do tego drugiego nie mam jak fizycznie podciągnąć kabla sieciowego, dlatego łączy się on bezprzewodowo z routerem i powiększa zasięg sieci (by WiFi było na polu za domem)

Co chciałbym uzyskać wymianą standardowej anteny na jakąś inną? A no powiększyć zasięg, nic więcej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polecicie jakas drukarkę wifi 3w1 duplex laser spag 22 5 623 22-01-2021 22:50
Ostatni post: szopen
  Monitor poleasingowy na D-sub, a karta z wyjściami cyfrowymi. Ekonomista 8 4 088 09-04-2020 06:25
Ostatni post: Ekonomista
  Eken H9R i połączenie WiFi whiteindian 20 11 114 17-04-2019 12:43
Ostatni post: szopen
  ZTE Experiabox v10 słabe wifi majecki 8 8 530 07-04-2017 06:12
Ostatni post: plecho1
  Udostępnienie mobilnego neta dla karty WiFi lub rutera janek9602 12 12 127 16-09-2014 14:29
Ostatni post: szopen