[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta nie chce się łączyć z siecią
11-08-2012, 23:11
Post: #1
Karta nie chce się łączyć z siecią
Witam!
Jestem obecnie na wyjeździe w Grzybowie (woj. zachodniopomorskie). Liczyłem bardzo na dostęp do internetu z wykorzystaniem karty Aero2 BDI. Za modem miał mi służyć Huawei E173u-2, ale ostatecznie muszę używać mojego telefonu Nokia N9. W tym telefonie karta Aero2 zawsze działała mi niezawodnie i bez jakichkolwiek problemów. Niestety mimo, że zasięg Aero2 mam dostępny, a karta Plusa bezproblemowo działa na Aero2, to karta BDI odmawia posłuszeństwa i nie chce nawet połączyć się z siecią. Ręczny wybór sieci trwa w nieskończoność. Sprawdzałem też na Androidzie - również nie łączy się z siecią, a ręczny wybór sieci kończy się komunikatem o tym, że karta SIM nie pozwala na połączenie z wybraną siecią. Nie posiadam obecnie żadnego innego urządzenia, na którym mógłbym sprawdzić działanie karty. Dodam, że mój telefon spełnia wymogi regulaminowe Aero2 (ma HSDPA kat. 10 (14,4 Mb/s) i HSUPA kat. 6 (5,76 Mb/s)). Ostatni raz korzystałem z karty 24 lipca w modemie Huawei E398. Pamiętam, że miałem jakieś problemy z nawiązaniem połączenia (pomogło wgranie nowego dashboardu), ale w moim telefonie karta działała bez problemu. Czy można to jakoś naprawić, tak abym mógł jeszcze poużywać Aero2 na wyjeździe? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 11:23
Post: #2
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Albo sygnał sieci Aero2 jest zbyt słaby (wtedy mogą pojawiać się różne losowe problemy przy logowaniu) - przejdź się bliżej niego lub w miejsce, gdzie jest lepszy sygnał, albo lokalny nadajnik ma jakieś problemy - na to nic nie poradzisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 11:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2012 11:51 przez Kamil1000.)
Post: #3
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Jak już napisałem, na karcie Plusa Aero2 ma silny sygnał i działa bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 12:15
Post: #4
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
No to opisujesz sytuację dziwną - sieć Aero2 sprawna, karta SIM nie chce się zalogować w urządzeniu, w którym się logowała (bo jak rozumiem nie chodzi o blokadę TS11, która uniemożliwia logowanie się kart Aero2 w większości telefonów).
Możliwe, że karta SIM jest niesprawna została zablokowana przez operatora, ale w to wątpię, bo o takim przypadku nie słyszałem - żeby działała, a potem "padła".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 12:43
Post: #5
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Witam!

Również mam problem z podłączeniem się do AERO2.

Aero 2 działa bez problemu na laptopie z systemem WIN 7. Niestety nie działa na komputerze stacjonarnym.

Instalacja poprzez modem HUAWEI dla PLAY zakończona została pomyślnie jednak po włączeniu programu do połączenia się z Aero2 nie ma informacji ani o zasięgu ani o sieci. Dioda modemu mruga na niebiesko. Po naciśnięciu przycisku połącz pojawia się komunikat, iż "urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne" (to samo jest zarówno gdy modem jest w porcie USB oraz gdy go nie ma- czyli może problem jest z portem USB).

Ponadto w NARZĘDZIA- OPCJE nie mam zakładki SIEĆ ani w zakładce OGÓLNE opcji dotyczącej TRYB POŁĄCZENIA gdzie można zaznaczyć opcje (RAS/ NDIS)- jest to natomiast dostępne na laptopie.
Z góry dziękuję za pomoc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 13:23
Post: #6
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Przeszedłem się przez miasto na plażę z włożoną kartą i nadal Aero2 jest dostępne, ale nie można się połączyć. Jutro będę w Kołobrzegu, to tam sprawdzę kartę, ale dzisiaj jak wrócę z plaży, to wyślę zgłoszenie usterki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 08:15
Post: #7
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Ja na dworze nigdy nie mam problemu z połączeniem jeśli jest to miasto. Moly88 jeśli masz e173-u2 to trzeba FW zmienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 10:01
Post: #8
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
grzech1991: skąd ta informacja, że w E173u-2 trzeba zmieniać firmware? Jeżeli chodzi o mój artykuł sprzed prawie roku, to napisałem w nim, że jest to niezalecana metoda "odblokowania" - przecież problem jest w pełni rozpoznany i opisany w artykule http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 22:41
Post: #9
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Zapewne masz na myśli odblokowanie, ja to robiłem na początku lutego. Łatwiej mi było FW zmienić i uważam to za prostszą metodę - na dodatek, zmiana oprogramowania może nieść za sobą dalsze korzyści.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 23:21
Post: #10
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Jeżeli mowa o modemie z sieci Play to z Aero2 jest OK, ale użycie z kartą Play obniża nieco maksymalne osiągi w sieci Play.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 13:04
Post: #11
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Przetestuję metodę przedstawiona przez jakubd. Ciekawi mnie tylko fakt, iż ten sam modem działa bez problemu na laptopie.

Niestety nie mam jak dokonać zmiany konfiguracji w PLAY ONLINE ponieważ tak jak pisałam wcześniej nie wyświetla mi się zakładka SIEĆ gdzie takiej zmiany można dokonać. Ściągne zaproponowany program TopNetInfo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 15:18
Post: #12
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Jeżeli tak jest, to znaczy, że modem nie zainstalował się poprawnie - w Menedżerze Urządzeń są jakieś elementy modemu, które nie znalazły sobie odpowiednich sterowników - proszę sprawdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 16:19
Post: #13
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Właśnie sprawdziłam w Menadżerze urządzeń, iż faktycznie pojawia się pewien błąd związany z sterownikiem. Nie chce się zainstalować sterownik USB 2.0 Device - zainstalowany mam service pack 3 także nie powinno być problemu z tego typu sterownikiem (aczkolwiek mogę się mylić:-)).
Podczas kreatora instalacji również pojawiał się błąd polegający na tym, iż system nie może wyszukać odpowiedniego sterownika. Przy próbie ściągnięcia sterownika do USB z strony producenta płyty głównej okazało się, że obecnie na komputerze, jest zainstalowany aktualniejszy sterownik więc pominęłam już ta instalacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2012, 17:47
Post: #14
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Być może to część modemu - warto spróbować wskazać temu urządzeniu katalog ze sterownikami dla modemów Huawei - są w (zwykle) c:\Program Files\Mobile Partner\drivers\x86 lub c:\Program Files (x86)\Mobile Partner\drivers\x64
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 01:08
Post: #15
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
W niedzielę wysłałem zgłoszenie do BOKu i wczoraj karta zaczęła mi działać oraz otrzymałem bardzo ciekawą odpowiedź z BOKu:
Cytat:Witam,
Karta SIM jest aktywna. Problem jest z urządzeniem, nie spełnia wymogów Reg. BDI i naszej sieci.
Ciekawi mnie, czy zadali sobie chociaż trud sprawdzenia kategorii, czy może od razu telefon sklasyfikowali jako niespełniający wymogów regulaminowych. Czy warto zwrócić im mimo wszystko uwagę na to, że używam urządzenia zgodnego z regulaminem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 13:17
Post: #16
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Myślę, że nikomu w Aero2 nie chce się sprawdzać list zgodności i dlatego od razu (w ciemno) napisali, że to to. gsmarena nie jest wiążącym źródłem informacji dla nich, a do logów sieci dostępu raczej nie mają, żeby potwierdzić łączenie się za pomocą urządzenia niezgodnego.

Generalnie mam 3 dobrze potwierdzone przypadki, że karta SIM nie działała, zgłoszony został problem w Aero2 i... po tym zaczęła działać, mimo że Aero2 powiedziało "wsio wpariadkie".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 14:04
Post: #17
RE: Karta nie chce się łączyć z siecią
Karta podziałała sobie parę dni i... znów przestała Tongue. Dzisiaj opuszczam morze i wracam do domu, więc się okaże z czym jest problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Natychmiastowe rozłączenie z siecią Endriu94 2 1 702 15-10-2020 00:30
Ostatni post: Endriu94
  Brak możliwości zalogowania się do sieci / brak lub niewłasciwa karta SIM Michal_B 2 4 340 19-11-2017 17:56
Ostatni post: jakubd
  Po rozłączeniu nie chce się połączyć ponownie Fenio 5 5 946 15-01-2014 20:33
Ostatni post: jakubd
  Karta Aero2 nie działa? snap 48 65 976 26-11-2013 23:51
Ostatni post: jakubd
  Poznań - problemy z siecią czy uszkodzona karta marb 9 7 304 18-09-2013 17:25
Ostatni post: grzech1991